Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Sziasztok!

A hét folyamán mondta a szerelőm, hogy lassan ideje lenne fékbetétet cserélni a tárcsákon. Kérdezném, hogy ti milyen fajtát ajánlotok? Láttam többet is, de igazából nem szeretnék nagyon sokat rááldozni. Olyan középkategóriában gondolkodom. Várom az ajánlásokat. Ki mit használ, mi vállt be nála?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hét folyamán mondta a szerelőm, hogy lassan ideje lenne fékbetétet cserélni a tárcsákon. Kérdezném, hogy ti milyen fajtát ajánlotok? Láttam többet is, de igazából nem szeretnék nagyon sokat rááldozni. Olyan középkategóriában gondolkodom. Várom az ajánlásokat. Ki mit használ, mi vállt be nála?

Nekem is függőben van a dolog. A textart ajánlották, amikor kérdeztem, tárcsára meg most várok egy kicsit, mert jövő hónapban Brembo lesz akcijóban alig többért mint most az LPR :) :D Jut eszembe, tegnap voltam megérdeklődni hogy mi pénzért lenne első fékcucc, és amikor nézte a csávó hogy milyen kell az autóra akkor aztmondta hogy ehhez az autóhoz a bibliájában kétféle méret van megadva. 17DR caravanra 94-ben mekkorát tettek vajon? :)

Link to comment
Megosztás:

Hát én továbbra sem értem ezt az utánállító tekergetést meg állítgatást. Nem kell azon semmit állítani ha jól működik az utánállító. Teljesen összetekerve össze kell rakni majd 4-5 x megrángatni a kéziféket meg a lábféket és -mint ahogy a neve is mondja- automatikusan utánállít azaz beállítja a hézagot. Én így csináltam és tökéletesen működik. Persze ha szar az utánállító görbült lemez nehezen jár a menet vagy egyszerűen rosszul van összerakva akkor nem fog működni és akkor jönnek ezek a (szerintem) kókány megoldások a kézi tekergetéssel állítgatással.

Sajnos nem mindig működik rendeltetésszerűen, akkor sem ha minden tökéletesen van összerakva és könnyen jár az utánállító.

Más márkáknál ezt sokkal egyszerűbben és üzembiztosabban oldották meg. pl. egy vw-nél az első fékezésnél a helyére ugrik az ék és az valóban automatikus utánállítású a későbbiekben is. Mondjuk meg őszintén az opelnél kicsit túltervezték magukat ezzel a megoldással.

Hát nem tudom, nekem szemre tökéletes volt az utánállító, működött is, ha széthúztam a pofákat láttam, hogy tekeri, mégis nagy volt a fékeltérés, és a szerelő azt mondta egy helyre kell tekerni őket. Persze ez nem jelent semmit. :)

Nekem a hátuljánál már voltak vállai bőven a doboknak. Az utánállító is rendben van, tiszta, könnyen mozog, a fékpofákat mozgatva nálam is tekerte volna. De, ennek ellenére a vállas dobokat gond nélkül le lehetett venni. Ebből ara következtetek, hogy elég nagy hézag esetén lép csak működésbe. Sajnos méréskor a fékpadnak sokszor más a véleménye, mint az utánállítónak.

Én is ráállítottam kézzel teljesen a fékpofákat összerakás előtt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is függőben van a dolog. A textart ajánlották, amikor kérdeztem, tárcsára meg most várok egy kicsit, mert jövő hónapban Brembo lesz akcijóban alig többért mint most az LPR :) :D Jut eszembe, tegnap voltam megérdeklődni hogy mi pénzért lenne első fékcucc, és amikor nézte a csávó hogy milyen kell az autóra akkor aztmondta hogy ehhez az autóhoz a bibliájában kétféle méret van megadva. 17DR caravanra 94-ben mekkorát tettek vajon? :)

Tudtommal 236mm-es hűtött (20mm vastag) kell legyen rajta.

Link to comment
Megosztás:

Ha elárulod vásárlás előtt hogyan tudom letesztelni akkor szobrot állíttatok neked :)

Beszólsz az eladónak hogy feljelented amiért hamis cuccot árul. Ha megilyed, szenved össze-vissza akkor hamis, ha fapofával aztmondja hogy oké, akkor eredeti :) (há' vagy nem, de ehhez nem kell hullámosra-melegíteni :D )

Link to comment
Megosztás:

Ha a betétek már kezdenek kopni előfordulhat hogy jobban "eszi" a fékfolyadékot?

Mivel a fékalkatrészek kopása miatt nő a munkahengerek térfogata, ezért természetes, h picivel csökken a tartályban a fékfolyadékszint.

Link to comment
Megosztás:

De szerintem ez olyan lassú folyamat, hogy szinte észre sem veszed a változást.

Igen. Mire elhasználódik az új cucc, addigra csökken picit a szint. Sokszor csak akkor venni észre, mikor új tárcsa és betétek berakásánál nyomod vissza a munkahengereket és a fékfolyadék bugyog ki a tartályból, mert korábban utána lett töltve.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.