Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Féktisztítóztam és csiszolgattam a fékpofáimat, de szerintem menthetetlen ez úgy beitta a fékolajat.

Így ferodo fékpofák mennek bele. Fékhengerből viszont ate vagy delphi. Ez utóbbi gyanusan olcsó az előbbihez képest. Van valakinek tapasztalata delphi fékhengerrel? Ate szimpatikusabbnak tűnik de jelenleg csk 1db raktáron :lol: így várnom kell ha párban akarom. Esetleg az a.b.s milyen márka?

Katalogusban mindegyik ate munkahengerehez (van alu és szürkeöntvény) azt írják hogy fékrendszer: lucas

Az A.B.S fékhengerhez pedig hogy fékrendszer: Ate

most akkor mi van? ez mindegyik jó nekem csak 19mm-es legyen?

Astrán ate fékrendszer van úgy tudom. Amúgy nekem Delphi munkahengerek vannak felszerelve. A jobb oldali szólalt meg már egy éve, de passz, hogy mikor lett berakva, előző tulaj nem csináltatta a hátsót, csak az elsőkkel volt gond, mikor három részre repedt a féktárcsa...

Link to comment
Megosztás:

Féktisztítóztam és csiszolgattam a fékpofáimat, de szerintem menthetetlen ez úgy beitta a fékolajat.

Így ferodo fékpofák mennek bele. Fékhengerből viszont ate vagy delphi. Ez utóbbi gyanusan olcsó az előbbihez képest. Van valakinek tapasztalata delphi fékhengerrel? Ate szimpatikusabbnak tűnik de jelenleg csk 1db raktáron :lol: így várnom kell ha párban akarom. Esetleg az a.b.s milyen márka?

Katalogusban mindegyik ate munkahengerehez (van alu és szürkeöntvény) azt írják hogy fékrendszer: lucas

Az A.B.S fékhengerhez pedig hogy fékrendszer: Ate

most akkor mi van? ez mindegyik jó nekem csak 19mm-es legyen?

Egy normális boltban motor adatokhoz, meg alvázszámhoz odaadják pont azt, mi kell (ha magad akarod kitalálni, akkor nézd meg pl. a Bárdi oldalán). Nem tudom, hol tudsz vásárolni, de egy opel munkahenger annyira mindennapos dolog, hogy jobb helyeken ott szokott lenni a polcon jópár darab több típusból is, vagy max 1-2 óra alatt beszerzik. Nekem ATE van, eléggé megbízható, és 3e körül volt darabja. Nem tudom a delphi mennyi, de ez annyira nem nagy összeg, hogy megérné olcsóbbat venni, aztán lehet, hogy szar. Ráadásul ha egyszer kicseréled egy normálisra, akkor többet nem kell vele foglalkoznod.

Link to comment
Megosztás:

Egy normális boltban motor adatokhoz, meg alvázszámhoz odaadják pont azt, mi kell (ha magad akarod kitalálni, akkor nézd meg pl. a Bárdi oldalán). Nem tudom, hol tudsz vásárolni, de egy opel munkahenger annyira mindennapos dolog, hogy jobb helyeken ott szokott lenni a polcon jópár darab több típusból is, vagy max 1-2 óra alatt beszerzik. Nekem ATE van, eléggé megbízható, és 3e körül volt darabja. Nem tudom a delphi mennyi, de ez annyira nem nagy összeg, hogy megérné olcsóbbat venni, aztán lehet, hogy szar. Ráadásul ha egyszer kicseréled egy normálisra, akkor többet nem kell vele foglalkoznod.

Startautotól veszem (ott van kis kedvezményem)

Autó adatok alapján az online katalogusból választottam és ott így hozta fel, hogy két fékrendszerre hivatkozik, sőt mémelyik márkából még a 17,xx méretű dugattyút is hozta. De hozza pl a unix katalogus is. Szóval amit ott megadok adatok az még nem elég szűkítés a tuti jó alkatrészhez. Na mindegy ate lesz. Igaz csak egy darab van nekik, de ha netán nem lesz nekik hét végéig másik akkor unixtol veszek mellé egy ugyanolyat kevésbé kedvezményes áron :lol:

Link to comment
Megosztás:

Autó adatok alapján az online katalógusból választottam és ott így hozta fel, hogy két fékrendszerre hivatkozik, sőt némelyik márkából még a 17,xx méretű dugattyút is hozta. De hozza pl a unix katalógus is. Szóval amit ott megadok adatok az még nem elég szűkítés a tuti jó alkatrészhez. Na mindegy ate lesz...

Nagyjából így jártam én is a hátsó fékjeimmel unixéknál.. :lol:

Szívás volt vele de megoldottuk könnyedén, azért még vannak korrekt helyek.. :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nagyjából így jártam én is a hátsó fékjeimmel unixéknál.. :lol:

Szívás volt vele de megoldottuk könnyedén, azért még vannak korrekt helyek.. :D :lol:

Akkor nekem szerncsém volt. Bementem egy jóval kisebb boltba, és a kezembe adtak 2 olyat, ami belevaló volt. Igaz az elvázszámot meg kellett néznem hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Teljesen mindegy milyen munkahengert tesztek hátulra, 19 mm. vagy 17 mm. Csak párban, és minkét oldalra egyformát.

Annyira nem számít a fékhatásnál a hátulja. Nekem e nagyobb volt benne, de hirtelen kellett cserélnem, mert szétment az egyikban.

Csak kisebb volt, azt tettem bele, sőt egy hétig csak az egyik oldalon volt kicserélve, mert csak egy darab volt belőle a boltban.

Utána vettem mégegy ugyanolyan méretűt, de más márkát. Semmi gond vele. Nem egyforma a logo a dobozán, de ugyanaz a méret. Na bumm, akkor mi van?

Link to comment
Megosztás:

Teljesen mindegy milyen munkahengert tesztek hátulra, 19 mm. vagy 17 mm. Csak párban, és minkét oldalra egyformát.

Tényleg nem tudom a delphin mennyit lehet spórolni, de sztem 3000 forint környékén nem érdemes vacakolni, hogy melyik olcsóbb 200 Ft-tal. Bele kell tenni egy jót, és akkor soha többé nincs vele gond. Rég szétesik az az autó, mire újra hozzá kellene nyúlni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Teljesen mindegy milyen munkahengert tesztek hátulra, 19 mm. vagy 17 mm.

Na ezt tuti nem tenném. Nekem a szélesebb 45mm széles pofák vannak. Ha kisebb hengert tennék akkor tuti kisebb lenne a fékhatás is.

Tudom, hogy a hátulja kisebb szerepet játszik a fékezésben de amikor megvan pakolva és a fékerőszabályozó is küldené hátra a nyomást akkor biztos hiányozna az az 5% különbség.

Ja és a fékfolyadék ami kifolyt egész érdekes. Rányomtam vagy fél flakon féktisztítót a dobra is de még utána is rajtmaradt egy kis olajos filmréteg, és persze mindenen rajtmaradt ami a dobon belül elázott. Nagyon ragaszkodó egy anyag. A fékpofát cserélem, de a többin remélem nem gond ha marad a vékony réteg.

Ami a kocsiban volt az valami sárgás színű, ezért a boltban is sárga dot4-est kerestek nekem így prelix lett (ez volt nekik csak sárga a többi piros vagy kék)

Nem tudom miért de azt mondták, hogy az azonos színűek tuti keverhetők gond nélkül. Igaz ez?

Link to comment
Megosztás:

Na ezt tuti nem tenném. Nekem a szélesebb 45mm széles pofák vannak. Ha kisebb hengert tennék akkor tuti kisebb lenne a fékhatás is.

Tudom, hogy a hátulja kisebb szerepet játszik a fékezésben de amikor megvan pakolva és a fékerőszabályozó is küldené hátra a nyomást akkor biztos hiányozna az az 5% különbség.

Ja és a fékfolyadék ami kifolyt egész érdekes. Rányomtam vagy fél flakon féktisztítót a dobra is de még utána is rajtmaradt egy kis olajos filmréteg, és persze mindenen rajtmaradt ami a dobon belül elázott. Nagyon ragaszkodó egy anyag. A fékpofát cserélem, de a többin remélem nem gond ha marad a vékony réteg.

Ami a kocsiban volt az valami sárgás színű, ezért a boltban is sárga dot4-est kerestek nekem így prelix lett (ez volt nekik csak sárga a többi piros vagy kék)

Nem tudom miért de azt mondták, hogy az azonos színűek tuti keverhetők gond nélkül. Igaz ez?

kreszen így tanították

Link to comment
Megosztás:

Nem csak a forráspontban van eltérés? DOT3-DOT4....stb.

sűrűségben is....

ezt ne kérdezze senki, hogy miélrt hogy de ezt tanították, hogy a csak tárcsafékesnek más asűrűsége pl, mint a többinek..bár ez szerintem is baromság, ugyan olyan munkahenger van...

Link to comment
Megosztás:

színre színt ha kártya ha nem

más színe van annak, aminek csak dobféke van más színe van aminek dob+tárcsa, és más aminek csak tárcsa.

Mer külön van tárcsa és dobfékhez olaj? :D :lol:

Use Google mtf!!!

A fékfolyadék két év alatt kb. 3% vizet vesz fel, ezért rendszeres időközönként, pl. két évenként cserélni kell. Használt fékfolyadékot nem szabad utántöltésre használni, de fáradt olajhoz sem keverhető, különleges hulladékanyagként kell kezelni.

A minőségét az anyagnak a DOT szám jelzi.

A DOT 3 inkább teherautókhoz, régebbi autókhoz való.

A DOT 4 tárcsafékes gépekhez, minimum ezt kell a robogóba

A DOT 5.1 a legujabb osztály, 5.1 is glikolalapu, már használható a DOT3 és 4 helyett is, ez a fényezést nem marja meg, gumialkatrészeket nem károsítja.

A DOT 5 szilikon alapú az nem keverhető a többivel!

A 3-as és 4-és keverhető egymással, ami még fontos a nedves forráspont annál

jobb minél magasabb.

Link to comment
Megosztás:

Mer külön van tárcsa és dobfékhez olaj? :D :lol:

Use Google mtf!!!

most hiába nevetsz, de ezt kajaktanították, és a mechanikai kialakítással magyarázták.

és mikor kérdeztük, hogy de a legtöbb autó árcsa+dob, akkor azt mondták, abban olyan, hogy megfelel mind a kettőbe...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.