Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Kész, él, lélegzik :lol:

Mivel egyenlőre téli, kölcsön gumikkal járok - tenksz Tom ;) - az igazán komoly fékezéseket még nem erőltetem :lol:

Ne aggódj Laci, nekem is már sikerült kicsit elforralni :rolleyes:

Össze kell érnie a dolgoknak :lol:

Még hátulra kell egy másik agy, mert elcseszték a jeladót és ég az ABS lámpa ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ma reggeltől észrevettem egy furcsaságot a kocsimon. Amikor elindulok, lassan gurulok és fékezek lájtosan, akkor olyan hangot ad valami a fékben mintha egy rugó feszülne és pattogna valamin... Nem tudom igazából leírni a hangot az a lényeg hogy a pedálon is érzem ezt a pattogást és miután állóra fékeztem a kocsit a pedál egy kicsit kijjebb nyomja a lábam... Ezt azóta csinálja mióta tegnap kimostam a motorteret. Brigéciollal mindent lefújtam és slaggal pedig átmostam... Az ABS szerkezetre is ment belőle, az esetleg beázhatott? vagy talán a féktárcsákra menő víz csinálhat ilyesmit? Miután elindultam és megyek akkor már nem hallani, csak mikor lassan gurul a verda és úgy fékezek, értem ezt 20km/h alatt. 50nél fékezek nem ad ilyen hangot...

Valakinek valami 5let? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hangutánzó szavakból már nagyon profi vagy ;)

Nem a fékterelőlap ér hozzá az agyhoz ?

Hát muszáj valahogy megfogalmazni...

Passzolom, mit kell nézni és hol? :rolleyes:

Így gondolkodva a tárcsa mögött lévő fémborításra gondolsz? Az sztem nem ér hozzá a tárcsához meg semmihez de mindjárt kimegyek megnézem...

Link to comment
Megosztás:

Megemeled a kocsit, forgatod az első kerekek valameliykét és hallgatod :rolleyes:

Aham... Haverjaim tegnap hallgatták kívülről a kocsit amikor így nyikorgott és aztmondták hogy nem a kerékfelől jön hanem bentről valahonnan... lehetséges hogy a brigéciol levitte onnan is az olajat ahol éppen valami kenő szerepe lett volna... és attól nyikorog... Ez lehetséges? Valahol a pedál körül van ilyesmi rugó ami adhat hangot?

Link to comment
Megosztás:

Aham... Haverjaim tegnap hallgatták kívülről a kocsit amikor így nyikorgott és aztmondták hogy nem a kerékfelől jön hanem bentről valahonnan... lehetséges hogy a brigéciol levitte onnan is az olajat ahol éppen valami kenő szerepe lett volna... és attól nyikorog... Ez lehetséges? Valahol a pedál körül van ilyesmi rugó ami adhat hangot?

Szerintem az aláírásod adhat egy jó megoldást! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Fogalamam sincs ;)

De ha azt mondom : igen, elképzelhető, akkor nézelődsz a motortérben ? ;)

Már nézelődtem... Megmozgattam az ABS csatlakozóját, sztem érintkezik, nem mozog, stabilan áll, megnéztem a fékeket, nincs-e bennük valami, kábeleket, fékcsövet a kerekek mögött, szintén semmi rendellenes... Az autó alá bemenni nemtok mer az ültetés miatt nem tudok beállni az aknára fater feljárója felöl... A motortérből meg szintén semmit nem látni... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Már nézelődtem... Megmozgattam az ABS csatlakozóját, sztem érintkezik, nem mozog, stabilan áll, megnéztem a fékeket, nincs-e bennük valami, kábeleket, fékcsövet a kerekek mögött, szintén semmi rendellenes... Az autó alá bemenni nemtok mer az ültetés miatt nem tudok beállni az aknára fater feljárója felöl... A motortérből meg szintén semmit nem látni... :rolleyes:

Akkor most mi legyen ?

Küldjek csáposemelőt fénypostával ? ;)

ui: deszkával a kerék alatt sem ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.