Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Én ma vettem éppen TRW tárcsa+betét kombót.Majd kiderül, mire lesz elég....... :sowwy:

Mikor rakod be? Nekem is pont ezt ajánlotta tegnap Viktor.. állítólag elég jó kis tárcsák...

Valakinek nincs valami tapasztalata vele? (TRW tárcsa, Ate Betét kombót ajánlotta nékem)

Link to comment
Megosztás:

Mikor rakod be? Nekem is pont ezt ajánlotta tegnap Viktor.. állítólag elég jó kis tárcsák...

Valakinek nincs valami tapasztalata vele? (TRW tárcsa, Ate Betét kombót ajánlotta nékem)

Amint van időm.Valszeg a 7végén.Ebként Morgó B Vekije alatt van fúrt TRW és hozzá betét, nagyon meg van vele elégedve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Érdeklődnék hogy 2001 es Astra Classic I be mennyire macerás beszerelni az ABS t?

Kb mennyi költség??

Sztem nem érdemes nekiállni, gyakorlatilag az összes féknyerget cserélni kellene ABS-jeladósra (kerékagyakkal együtt!), bekábelezni, cserélni kell a főfékhengert, stb... és sztem műszakin is szólnának érte, ha nem gyárilag ABS-es, bár ezt nem tudom biztosan.

Link to comment
Megosztás:

Voltam műszaki előtti állapotfelmérésen. Minden ok volt így rögtön a műszakit is megcsinálták :sowwy: Szóval csont nélkül.

Egyedül a nem elég sárga bal elsó index izzó miatt szóltak és kapásból ki is cserélték és tartották a markukat, hogy 240Ft. Persze mondanom sem kell, hogy se számla se semmi. Na de nem kötekedtem (valószínűleg én húztam volna a rövidebbet ha megteszem)

A fékek között alig pár % eltérés.

Ja és mindezt egy 103eKm-t futott 13 éves autóval, még gyári futómű és fék alkatrészekkel.

Na de a féktárcsa cserét nem úszom meg... azt májusban megejtem mindenképpen.

Link to comment
Megosztás:

udv!

kerdesem a kovetkezo...erdekes razkodast lehet erezni foleg a fekpedalon...egyreszt javult amint a nyari gumik folkerultek a vasra de meg mindig jocskan raz. ma kicsit alabujtunk az autonak s mikor a jobb elso kereket meghajtottam kezzel, hallatszott h kozbe-kozbe surol a tarcsa,vilagossa valt, hogy a tarcsa deformalodott...a kerdesem meg az lenne hogy ha emiatt van a razas akkor az mindenfele uton ugyanugy erzodik??? egyszeruen nem kaptunk 1 drb olyan szilentet vagy gombfejet ami tonkre lenne menve (megis ugy viselkedik mintha felfuggesztes meghibasodas lenne), halk morrogas kiseri a "feelinget"...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Raknám össze a felújított féknyerget, de a porvédő erősen megtréfált. Hogyan lehetne visszarakni? Egyszerűen nem jövök rá...

A másik: Gondolom rézpasztával be kell kennem a vezető csapszegek meneteit és magát a csapszeget is. Jól gondolom? Mást nem kell, igaz?

A válaszokat (főleg az elsőre adandóakat) előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Raknám össze a felújított féknyerget, de a porvédő erősen megtréfált. Hogyan lehetne visszarakni? Egyszerűen nem jövök rá...

A másik: Gondolom rézpasztával be kell kennem a vezető csapszegek meneteit és magát a csapszeget is. Jól gondolom? Mást nem kell, igaz?

A válaszokat (főleg az elsőre adandóakat) előre is köszönöm!

Na azt hiszem most lett tele a hócipőm, háromszor elmondtam a gyereknek a boltban, hogy milyen nyereghez kell a felújító készlet, (erre ahogy most nézem a cikkszámot a neten a jó pár órás eredménytelen szenvedés után), hát persze, hogy a 236-oshoz való készletet kaptam. Ráadásul a fékfolyadék is ráfolyt a festett felületre, szóval kezdhetem előlről az egészet... (ennyit a féknyeregfestékről is...)

Link to comment
Megosztás:

Na azt hiszem most lett tele a hócipőm, háromszor elmondtam a gyereknek a boltban, hogy milyen nyereghez kell a felújító készlet, (erre ahogy most nézem a cikkszámot a neten a jó pár órás eredménytelen szenvedés után), hát persze, hogy a 236-oshoz való készletet kaptam. Ráadásul a fékfolyadék is ráfolyt a festett felületre, szóval kezdhetem előlről az egészet... (ennyit a féknyeregfestékről is...)

Pont ezen gondolkoztam, hogy vajon biztos jó készlet van hozzá, mert ugyan nem egyszerű visszarakni, de szerintem egyértelmű hogy hogy kell.

Előről azért nem kell kezdeni. Ahol lejött oda fújj rá egy kicsit. Ne csináld tökéletesre, mert úgysem marad úgy.

Link to comment
Megosztás:

Pont ezen gondolkoztam, hogy vajon biztos jó készlet van hozzá, mert ugyan nem egyszerű visszarakni, de szerintem egyértelmű hogy hogy kell.

Előről azért nem kell kezdeni. Ahol lejött oda fújj rá egy kicsit. Ne csináld tökéletesre, mert úgysem marad úgy.

Hát ja, ez lesz. Csak már elég régóta várom a pillanatot, hogy végre készen lássam a művem... B)

Link to comment
Megosztás:

Mennyi a féktárcsa megengedett, vagy még tolerálható ütése?

Kissé ráz az autó eleje, egy bizonyos sebesség tarományban, a kerék ellenőrizve.

Az egyik féktárcsa mérőórával mérve 0,15 mm-t üt, a másik 0,05-öt.

Csak fékezés közben üt?

Mert ha sima menet közben,akkor inkább a talpasokat és a kormányösszekötőket nézném meg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.