Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Ha tud valaki 4x100-as tárcsából 284-eset az szóljon!

LENK német tuningcég gyárt ilyet, csak baromi drága.

Elég sok cég gyárt ilyent.

Zimmermann, Nordmann, meg még többen. Lehet kapni az M-Technél, EDS-nél, asszem a Vmaxnál is. Ebayen is gyakran lehet ilyeneket lőni.

Illetva a 284-eshez lehet használni a 280-as h Astra, illetve Meruva tárcsákat is, amik szintén 4x100-asak.

Link to comment
Megosztás:

Elég sok cég gyárt ilyent.

Zimmermann, Nordmann, meg még többen. Lehet kapni az M-Technél, EDS-nél, asszem a Vmaxnál is. Ebayen is gyakran lehet ilyeneket lőni.

Illetva a 284-eshez lehet használni a 280-as h Astra, illetve Meruva tárcsákat is, amik szintén 4x100-asak.

És ezekhez is turbo calis nyereg kell? Vagy ezt mivel rakod fel?

Azon gondolkozom reggel óta, hogy miért mindenki gyári calibra tárcsákat ajánl és fúr....nem lenne jobb valami nevesebb gyártótol (pl Brembo) megvenni a calibra tárcsát és azt felmókolni?

Link to comment
Megosztás:

És ezekhez is turbo calis nyereg kell? Vagy ezt mivel rakod fel?

Azon gondolkozom reggel óta, hogy miért mindenki gyári calibra tárcsákat ajánl és fúr....nem lenne jobb valami nevesebb gyártótol (pl Brembo) megvenni a calibra tárcsát és azt felmókolni?

Azért mert a felsorolt márkák fúrt mart tárcsái szarok...Soniquenak pl megrepedt a lukaknál,ami azért nem vicces,viszont azért én specc jobban örülnék a gyári megoldásnak,mint a tárcsa fúrkálásnak,de ez még mindíg jobb mint a fent emlitett tárcsák.....Vagy amit Demo mondott H astra 280as tárcsája 4x100as,azt gond nélkül fel lehet rakni,viszont gondolom akkor csak a 284es jó :sowwy: .........

Cali turbó,vagy vectra 2.5V6 vagy vectra turbo,de a turbósakéból volt 288as is

Link to comment
Megosztás:

Ez tuti biztos hogy a nagy nyereggel(vectra v6) össze lehet rakni??

Mivel nekem 5 csavaros lett így Én nem mondom biztosra....De nem Demo az első aki ezt javasolja.....Gondolom akkor meg lehet csinálni.Egyébként nem hiszem hogy az a 4mm átmérőbeli különbség sokat számítana :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Mivel nekem 5 csavaros lett így Én nem mondom biztosra....De nem Demo az első aki ezt javasolja.....Gondolom akkor meg lehet csinálni.Egyébként nem hiszem hogy az a 4mm átmérőbeli különbség sokat számítana :sowwy:

A 738-as hozzászólásban belinkeltem 2 képet a két tárcsáról. Nem csak átmérő különbség van, ezért érdeklődök annyira.

Link to comment
Megosztás:

Azért mert a felsorolt márkák fúrt mart tárcsái szarok...Soniquenak pl megrepedt a lukaknál,ami azért nem vicces,viszont azért én specc jobban örülnék a gyári megoldásnak,mint a tárcsa fúrkálásnak,de ez még mindíg jobb mint a fent emlitett tárcsák.....Vagy amit Demo mondott H astra 280as tárcsája 4x100as,azt gond nélkül fel lehet rakni,viszont gondolom akkor csak a 284es jó :sowwy: .........

Cali turbó,vagy vectra 2.5V6 vagy vectra turbo,de a turbósakéból volt 288as is

Értem, bár nyilván nme a kényszerhűtött tárcsát furkálnám hanem az olyat aminek sima a felülete :lol:

De mindegy a tárcsa a kisebb probléma, gondolom sehol nem állnak hegyekben a 284-es nyergek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Rosszul hallottad :lol:

Mivel az egyik már meglévő lyukba bele kell fúrni, így ott kevesebb anyag kerül ki, mint

a másik három esetében. Így elcsúszik a tömegközéppont. Ha ráz egy picit nagy sebességnél

a kormányod, az ezért lehet pl :lol:

Gondoltam h erre gondolsz, de nem tudom mennyit számít ez. Kis tömegről van szó ami már elég közel esik a tengelyközéphez. A szelep azért az jóval messzebb van... Valamint gondolj pl a tárcsafelfogó csavarra. Te a súlya alapján választod ki, melyikkel fogatod föl? Vagy egy mégjobb példa: kerékőr! Tuti más a tömege mint a sima kerékcsavarnak. Az sokkal többet ronthat a tömegeloszlásban, mint az a pici negyedfurat...

Szerintem. :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Bezony az ilyen bumszli kerékőr azért szar megoldás, mert általában érezhető is a kormányon a megléte :lol:

Nekem nem is ajánlották annó az ilyen kerékőröket. Ha megnézed a drágább felnikhez adott spéci csavarokat,

amik kerékőr funkciót is látnak el, azok bezony egyforma súllyal bírnak.

Az én tárcsámat megcsinálták rendesen, ki is centírozták, gondolom nem hiába :sowwy:

A tárcsa nyereg párosításokkal vigyázni kell, mert nem minden felé kompatibilisek.

Pl a 284-es nyergek nem jók a 288-as tárcsákhoz, viszont az is igaz, hogy 288-as tárcsához

van 3 féle méretű nyereg! Nekem eddig pl az 54-es dugattyús volt fent (van még ennél egyel

kisebb, 52-es is), de most 57-es került fel rá. Betét is más kell hozzá, ránézésre kb 30%-kal

nagyobb a felülete :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az 54-es dugattyús Vectra V6 nyereg amihez 284*24-es tárcsa van ott lehet a 280-as Meriva tárcsát használni????

Ez próba szerencse alapon lenne megtudható szerintem :sowwy:

Nemtom ilyen konfigot próbált-e valaki.

Ami biztos, hogy a komplett B Vectra nyergek nem jók a 284-es tárcsához.

Link to comment
Megosztás:

vagy pl a gumiharang bilincse :lol:

de az elgondolkodtató, hogy a szelep centírozása közben is a kereken van, szal ez pont rossz példa volt :lol:

de majd futsz vele egy gyors kört és kiderül szar e vagy sem :lol:

Pont jó példa volt, mert a szelep centírozva van, a fúrás pedig nem..:sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Úgy tűnik nekem is cserés lett a féktárcsám. Szép kis válla van már szemre túl az 1mm-en szóval ha 24 volt akkor lehet már ott van a határon.

Fizu után csere, csak addig még lesz egy műszaki ami előtt már nincs igazán időm cserélni. Szerintetek mennyire figyelnek oda erre ha a fékerő renben?

A kombinációt ismerem brembo/ferrodo :sowwy: és az is lesz.

Mit kell még cserélni a tárcsán és pofákon kívül? korábbi autóknál már cseréltem és sok helyen ajánlatos volt a dugyttyú porvédőt vagy a pofa vezető csapszegeket is cserélni. Itt asztránál is célszerű mindent együtt?

Ha már fék akkor kérdezném hátsó dobféknél mik a mérethatárok? ott mikor kell pofát vagy dobot cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Nyerget csak akkor kell újítani, ha be van rohadva a vezetőszár, vagy el van szakadva a porvédő.

Persze nem okozol gondot azzal sem, ha megcsinálod azt is :sowwy:

Ha a fékerő nem különbözik, és a betétekből is van még, akkor nem fognak genyázni.

Kösz akkor megnyugodtam mert a betétekből még van bőven. Csodálkozom is mert amióta nálam a kocsi nem kellet betétet cserélni. Lehet már úgy kikeményedett vagy olyan kemény betétet tett bele az előző tulaj, hogy a tárcsát ette meg azalatt az 50eKm alatt amióta nálam van.

Na mindegy májusban jöhet a brembo/ferrodo páros :lol:

Apropó tárcsa? Abból van több típus is vagy egyértelmű ha brembo 256-os hűtöttet kérek F astrához akkor mindenhol ugyanazt kapom?

Betétből ferrodo premier kel utcára ha jól emlékszem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.