Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Háttal nem kezdünk mondatot, de...... Ezért gondoltam, hogy lecserélem egy H Caravan-ra (természetesen 1.7 v 1.9 cdti).

Vedd meg, ha már kinézted.

Egyébként a népítéletben amit Wolfi is linkelt a csillagok az elégedettség irányába billentik a mérleget. Szerintem ennyi elég kell legyen.

Link to comment
Megosztás:

Háttal nem kezdünk mondatot, de...

Hááát mit mondjak nem erre számítottam. Igazság szerint ki is van nézve a kicsike és csak a megerősítésetekre vártam, de totál elbizonytalanítottatok.:) Vezetett szervízkönyves amiben semmi extra nincs csak a szokásos karbantartások. Váltóról hallottam, hogy ugyanolyan jól sikerült opel váltó mint az eddigiek. :rolleyes: Kicsit lóg, kicsit rövid nehezen váltható egyes, de ezeket a mostani astrámmal már megszoktam, még az is lehet, hogy hiányozna :)

És nem arról van szó, hogy nem tudok mit kezdeni a pénzemmel, mert .. ááá jó is lenne. Hanem, hogy öreg már a mostani szekér és jönnek elő a nyűgök. Egy kicsi itt egy kicsi ott és közben meg menni kellene vele és nem rövid távokat. Ezért gondoltam, hogy lecserélem egy H Caravan-ra (természetesen 1.7 v 1.9 cdti).

Az a baj,hogy az újon is van mit bütykölni,nézz körbe népítélekeben,mit írnak róla.

Link to comment
Megosztás:

Nem nem,akkor sem vállanám el,ha kérnének rá,mert teljessen másképp képzelem el az egészet.

Anno Gyulával egyszer beszélgettünk erről hosszan és részben igaza volt abban,hogy egy ilyen "társaságok egyesületét" egy embernek kell,kemény kézzel irányítania és elsődlegesen szem előtt tartva a közösségi szellem életben tartását.Gyula jól látja ezt.

Inkább abban látom a hibát(de nem is jó szó rá a hiba),hogy túl nagy falatokat akar a klub,itt nem lehet számolni 100fővel sem most már,inkább 20 ember az,aki tényleg lelkesen áll a dolgokhoz és életben akar tartani egy baráti társaságot,ahol bármikor bárki számíthat a másikra,éljen bárhol is az országban.

Mondok egy példát: múltkor Szolnokon voltam gondban,egy boltot kerestem a belvárosban.Felhívtam Pjoc kollegát és azonnal mondta merre menjek.A kecskeméti szexció hasonló képpen működik,tudom,hogy az ottani keménymagra bármikor számíthatok bármi bajom van,de ezzel azt hiszem ők is így vannak és ahogy látom pesten is így működik ez.

Szerintem ilyen társaság létrehozása lenne az igazi cél és ezt csakis "csapatépítéssel" lehetne valamilyen módon elérni.Nem 500fős klub a cél szerintem,inkább egy 50-60fő legyen,de az erős és összetartó társaság,bár lehet én vagyok naív.

Köv évben több apróbb talit lehetne szervezni,egynapos "ismerjükmegegymástjobban".Vadkert maradjon hagyományosan punnyados hétvége,az igazi kemény maggal,a Blitz pedig legyen a nagy eresztés.Inkább a kisebb talikon legyen a hangsúly,akár szexciók közötti találkozók,vacsorák,ebédek.

És ami a legfontosabb,jól előre legyen látható,mikor és hol lesz tali,ne 1 hónapal előtte legyen kitalálva,mert akkor a kutya sem tud úgy pénzt kiszorítani,hogy eltudjon menni.

Szal leginkább a kitűzött célok nagyságában és elérhetőségében látom a gondot.

A 3500Ft-ról pedig,ha azt a szempontot nézem,amit mondasz,hogy a megkötött barátságok fejében fizetem,teljessen igazad van,de ha a klub céljait nézem,már nem érzem úgy,hogy érdemes ennyit is kiadni.

Hangsúlyozom ez az ÉN véleményem,lehet én látom rosszul a dolgokat,de én így gondolom,nem kell velem egyet érteni.

J0hnny, most vagy megharagszol vagy nem, de egyik mondatodban az összetartásról beszélsz, utána meg a széthúzást erősíted.

Döntsd már el, hogy mit akarsz.

A "renitenskedéssel" is az utóbbit erősíted.

Ha meg nem akarsz tenni sem érte, és még támogatni sem támogatod, akkor ne kritizáld. Ez ebben az országban nagyon jól megy mindenkinek...

Link to comment
Megosztás:

Az a baj,hogy az újon is van mit bütykölni,nézz körbe népítélekeben,mit írnak róla.

Most is azt olvasom folyamatosan :rolleyes:

Az a baj, hogy márkát váltani kicsit félek meg persze nekem hál' istennek nem volt különösebb bajom az opellel.

Link to comment
Megosztás:

Hááát mit mondjak nem erre számítottam. Igazság szerint ki is van nézve a kicsike és csak a megerősítésetekre vártam

Akkor vedd meg.Aztán örülj.De ne bennünket okolj, ha ugyanolyan banális, de annál drágábban javítható hibákba botlasz Mint az F esetén.

Mivel ez egy Opel fórum, nem mondhatom neked, hogy amennyiért H Astrát veszel, vegyél inkább egy utolsó szériás, igenjólfelszerelt Mitsubishi Carismát.S, negyed annyi bajod nem lesz vele, mint az Opellel lenne, vagy Mazda 6, Toyota Avensis, és még sorolhatnám. ...... :rolleyes: :)

Link to comment
Megosztás:

Gelkóval beszéltünk erről a feszültségkeltős dologról.Nincs rá szükség.Mindenkinek a saját dolga, hogy miért hosszabbít, vagy éppen miért nem.

Én ide is leírom amit neki leírtam priviben, nem látom értelmét.Részemről ennyi lenne.Ettől még jó arc vagyok, és aki eddig a barátom volt, ezután is számíthat rám.Akár klubtag, akár nem.Szívesen segítek ha tudok,és időm engedi.

Tudok kedvezményesen alkatrészt venni, tudok műszaki infóhoz jutni, és arra az évente megrendezésre kerülő Szelidi hétvégére is el tudok menni, és ha kell, hozzá is tudok járulni.Ahhoz nincs szükség a klubbra, meg tudjuk szervezni, és gond nélkül le is tudjuk bonyolítani.Egymásra mutogatás, és sárdobálás nélkül.

Ehhez nincs szükségem arra, hogy klubtag legyek.Függetlenül attól, hogy kméten Gepárddal karöltve léptünk be elsőként anno és jöttek a többiek.Tehát a klub hozott össze bennünket.

Kétségtelen, hogy most én is azon "ingyenélők" sorait erősítem aki használja a fórumot, de nem tesz semmit a klubbért.Ezen nincs mit vitázni.

Opeles voltam, és a lelkem mélyén mindig is a GSi lesz az igazi szerelem.De ideje tovább lépni és váltani másra.

El lehet ítélni, meg lehet kövezni.Vállalom.

Uff....

Link to comment
Megosztás:

J0hnny, most vagy megharagszol vagy nem, de egyik mondatodban az összetartásról beszélsz, utána meg a széthúzást erősíted.

Döntsd már el, hogy mit akarsz.

A "renitenskedéssel" is az utóbbit erősíted.

Ha meg nem akarsz tenni sem érte, és még támogatni sem támogatod, akkor ne kritizáld. Ez ebben az országban nagyon jól megy mindenkinek...

Látom nem értetted meg amit leírtam...

Link to comment
Megosztás:

Kétségtelen, hogy most én is azon "ingyenélők" sorait erősítem aki használja a fórumot, de nem tesz semmit a klubbért.Ezen nincs mit vitázni.

Szerintem ezt mindenkinek meg kell értenie, és el kell fogdnia, nem csak Wolfi, hanem J0hnny esetében is. (én sem örülök, de tiszteletben tartom a döntést)

...... a lelkem mélyén mindig is a GSi lesz az igazi szerelem.

Legyen ez a végszó.

Link to comment
Megosztás:

Ha beleszerettél, vedd meg!!!

Én megvettem a Vectrat, két év alatt 1,2 milliót költöttem rá, ebből vehettem volna egy másikat :rolleyes:

De SZERELMES voltam belé! Szerelem volt első látásra, Johnny emlékszik ő ott volt!

A korzába nem vagyok szerelmes...de ez mondjuk isuzu már belement 20.000 augusztus óta és a kötelező 100.000-en felül csak olajat kell cserélni. De nem leszek bele szerelmes sose!

Ugyanakkor szépen teszi a dolgát. Ma egy 530d automata nézett nagyot és kitaposta a bmw belét :)

Link to comment
Megosztás:

Tomi!Múlt héten ültem S8-ban.Na abban boldog lenne a tököd!Állat jól megy a 4.2 V8 4WD :)

Boldog lenne benne a töke kétségtelen, de sírva s fakadna mikor tankolnia kellene.

Korábban beszéltem Gubacsival.Ő nem ajánlja, mert pont úgy vannak vele csacskaságok, mint az Opelnél, csak zsebbenyúlósabbak.Feelingnek óriási persze, és már "fillérekért" lehet venni A8-at.De azt mondta, hogy már Audi, akkor elég bőven az A6.Fentarthatóbb és megbízhatóbb ha el van végezve a szükséges mókolás.Az autómatát kerülni, mert ha a triptronic behal, akkor bontva olyan 4K magasságára lehet számolni.Továbbá kerülni kell az ismeretlen előéletű dieseleket is, mert álltalában rendesen le vannak hajtva. :rolleyes:

Amúgy kapott a stifti egy másik végdobot, mert ami rajta volt, annak a belseje széthullott.Meg kapott egy "kukázott" véget is, hogy v.hogy kinézzen.

Tibinek lett saját weboldala: www.gtkipufogo.hu Olyan kérése lenne, hogy aki csináltatott nála kipuffot és meg van örökítve, az legyen szíves neki emailben elküldeni, hogy ki tudja tenni az oldalára, referenciamunka gyanánt.

Az email: gtkipufogo@citromail.hu

Link to comment
Megosztás:

Vegyesben 15liter,városon kivül 10 körül dugózva durván elkenve a szájtá csak város 20l.

Azért egy AWD V8 4.2-től nem rossz.Főleg hogy autómata.

Szted Tomi mikor nem padlón használná? :) :) :) Ismerve a vezetési stílusát! :D Persze, nem rossz.Csak medig tudsz elmenni egy teli tankkal?Nyilván 7végi/családi autónak ideális.De 7köznapra inkább luxus.Mondjuk ha volna mellette egy stiftje.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szted Tomi mikor nem padlón használná? :) :) :) Ismerve a vezetési stílusát! :D Persze, nem rossz.Csak medig tudsz elmenni egy teli tankkal?Nyilván 7végi/családi autónak ideális.De 7köznapra inkább luxus.Mondjuk ha volna mellette egy stiftje.... :rolleyes:

Árpi is így csinálja!Egy B veki 2.0DTi van mellette! :D

Link to comment
Megosztás:

ismersz.

Bocsi már, hogy nem vártalak meg, de nem ajánlották a kifizetős/otthagyós dolgot, és bár nem beszéltük meg, de titkon reméltem, hogy mikor Pisti cuccát felvettétek, akkor egyhúzásra jön a karifa is.Mivel nem így volt, így rögtönöztem.Szerencsére befért a stiftbe.Beraktam az anyósülés elé! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Bocsi már,

ugyan már! semmi baj, én kérek elnézést mert közbe jött egy autómentés, meg mondtam Pistinek, ha földlabdásat veszel akkor az ne tegyük a tetőlemezre mert a dézsa föld megroppantja a lemezeket. Ezért döntöttünk a külön fuvarok mellett. Aztán mikor megérkrztünk Pistihez akkor mondja, hogy nem kell mennem.

így visszamentem kuplungot szerelni. Csillának nehéz a lába... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ugyan már! semmi baj, én kérek elnézést mert közbe jött egy autómentés, meg mondtam Pistinek, ha földlabdásat veszel akkor az ne tegyük a tetőlemezre mert a dézsa föld megroppantja a lemezeket. Ezért döntöttünk a külön fuvarok mellett. Aztán mikor megérkrztünk Pistihez akkor mondja, hogy nem kell mennem.

így visszamentem kuplungot szerelni. Csillának nehéz a lába... :)

Okhaj.Ebként nem volt nehéz, max. ha 10kg lehetett mindennel együtt.Csilla mit taposott szét? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

és köszönet Pistinek és Flórának a látogatásért.... :D

Mi köszönjük az eddigi segítséget. :)

viszont elnézést Máté viselkedéséért... :D

Nem kell.Ez így normális.20 évesen már nem ezt fogja csinálni, és az 100, hogy neccesebb dolog lesz. :rolleyes: :) :)

a ford kuplungját. Van benne a pedál felett egy ricnis bovden feszítő, az kettétört egy reccsenéssel.

Mint ha más is szívott volna ilyesmivel...... :D

Link to comment
Megosztás:

Még karácsony előtt tovább csökken az üzemanyagok ára. Keddtől a 95-ös benzin literjéért 3, a gázolajért 8 forinttal kér kevesebbet a Mol. A hét közepétől így a benzin átlagára már 229 forint lesz, a gázolajé pedig 240 forint.

Kb. ez lenne az üzemanyagok reális ára sztem...... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.