Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Csak nem úsztam meg pihenéssel a mai napot.Sógorom jelezte, hogy v.mi baróra zörög a majd 20 éves Corollája hátsó kerékfelfüggesztésénél.Elsőre v.mi elszabadult dologra gondoltam a csomagtartóban, de nem jött be.Na akkor kerék le, aztán kiderült, hogy a hátsó stabilizátorrúd tartópántja nemes egyszerűséggel elhervadt, és a stabrúd kolompolt ott.

Semmi baj, a pánt egyik csavarját óvatiban kiimádkoztam, de a másik beleszakadt.Igazán remek, viszonylag egyszerű dolog kifúrni egy vázba beletört csavart.Végül fel let fúrva 10-re a 8-as menet, aztán egy házilagos pánttal vissza lett erősítve a helyére.

Fájós háttal mindez egyszerű dolog volt. :lol:

Aztán még életre keltettük a robogóját is, mert az meg nyár óta nem indult be.Kis gyertyapucolás után láss csodát, megy/halad/fékez.Mindenesetre furi volt a gyertya sárgás/pirosas szikrája, úgyhogy felhívtam Valkait, mi a véleménye a dologról.Szal javasolta, hogy szerezzen be söndöröm egy gyújtótrafót, mert az biza' haldoklik.

Most meg alig várom, hogy végre bejussak a melegvízzel teli kádba... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hazakerült Corsám Bazsitól, minden okés lett vele bicskakulcs teszi dolgát villog mint egy karácsonyfa szal fas...a.

A járkálást az úton én nem vettem észre 195/50 15 szerintem nem túl nagy rá, ellenben a gumik 100 felett kicsit zajosak...

Hazafele most este a 44 elkerülőn lukoilnál rá kelett előzni egy vagyonőrre /suzuki Wagon r+/ mert kissé balfék volt előttem menten ki is kellett próbálni a gépsast 160 körül milyen :lol: :lol: nem rossz

na ennyi :lol: JOCCAKÁT URAK

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem sos szerelés kell az astrának!Kifúj a kipuffom,a kipufsortömítésnél felül a motoron,legalábbis ha jól fülelem.

Ütemes sziszegő hangja van,de éredekes módon nem dörmög,csak sziszseg.

Remélem nem a hengerfejtömítésem égett el? :lol: Mondjuk annak jelei lennének.

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem sos szerelés kell az astrának!Kifúj a kipuffom,a kipufsortömítésnél felül a motoron,legalábbis ha jól fülelem.

Ütemes sziszegő hangja van,de éredekes módon nem dörmög,csak sziszseg.

Remélem nem a hengerfejtömítésem égett el? :lol: Mondjuk annak jelei lennének.

Nem szerelt be valaki esetleg egy turbót titokban ?:lol:

Vagy esetleg nem jártál állatkertben véletlen egy kigyóó talán? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem sos szerelés kell az astrának!Kifúj a kipuffom,a kipufsortömítésnél felül a motoron,legalábbis ha jól fülelem.

Ütemes sziszegő hangja van,de éredekes módon nem dörmög,csak sziszseg.

Remélem nem a hengerfejtömítésem égett el? :D Mondjuk annak jelei lennének.

Széthajtották apádék? Remélem csak kipufogótömítés! Nézdted, hogy nem lazultak e meg a csavarok?

Link to comment
Megosztás:

Széthajtották apádék? Remélem csak kipufogótömítés! Nézdted, hogy nem lazultak e meg a csavarok?

Az a vicces,hogy nem tudom mi van.

Van egy ütemes szuszogó hang,ami a kupffsor és szívósor felöl jön,de hogy honnan nem tom.

Ennél a dízelnél a kettő szinte egyben van,elég nehéz megállapítani.

Áfonyával beszéltem telón,szerinte valamelyik szivó szelepen támaszt ki és ott nyomja el a nyomást kipuffogás ütemnél.

Levettem a levegőszűrő házát és figyeltem változik-e,de nem.Szal nem oda dolgozik vissza.A kartelgázom nyomása sem nőtt meg,nivópálcánál nincs olyan borzalmasan nagy nyomás.

Én még mindig azt mondom,hogy valahol átégett a kipuff tömítés egy nagyon pici helyen és ott szuszog ki,bár ennek ellentmond,hogy nem érzek kipufgáz szagot és kormot sem látok.Már amennyit látni lehet,mert szivódoboz mindent eltakar és szerintem a 3-as henger lesz a ludas.

Lekaptam a szelepfedél házat is,de ott sem láttam semmi veszélyeset,szal megpróbálok vele haza eljutni holnap aztén meglátjuk mi lesz.

Csütörtökön elmegyek Morgóhoz,szétkapjuk a corsa alapjáratiát,kitakarítunk mindent,sőt mivel ott van akna is,leveszem a komplett kipuffot és átnézzük azt is.

Ha lesz időm rá,lehet nekiállok 10kilóssal a hátfalat visszaütni és felpróbálni rá az új fekete ajtót is.

Ui: el vagyok keseredve,mert mindig nagyon vigyázok az autóimra,de valahogy engem üldöz a balszerencse.Kezdem ezt megunni,lehet eladom mindkettőt és veszek valami mást...

Link to comment
Megosztás:

Ui: el vagyok keseredve,mert mindig nagyon vigyázok az autóimra,de valahogy engem üldöz a balszerencse.Kezdem ezt megunni,lehet eladom mindkettőt és veszek valami mást...

Ne felejtsd el, hogy egyik verdád sem fiatal, ezért igénylik az átlagosnál nagyobb törődést.

Ha eladod mind2-t, jó esetben max. 1M lesz a kezedben.Anyudéknak elég egy Swift a városban, erre itt a saját példám.Mondjuk olyan 5K körül már 6-7 éves verdát kapsz, akár klímával.De magadnak mit veszel a maradékból?

Feri haverom sorozatban csak Szuzikat árul jelenleg arra van a kereslet...ha mégis váltani akarsz. :D

Nem rossz választás, de hozzá kellene szoknia, hogy még annyiba sem nézik az autóstársak, mint a jelenlegi verdáival.Szal tolakodni kell. :D

Sajnos nekem most költeni kell rá, mert elmentem a futóműveshez, aztán kiderült pár turpiszság.Mint pölö ki van szakadva mind2 külső oldali féltengely gumiharang, lóg a jobb oldalán a talpas, ergo lengőkarostól kell cserézni, továbbá a jobb oldali kormányösszekötő belső oldala is lóg, azt is cserélni kell.

Mivel engem nagyon szeretnek a Kis és t.sánál :P , ezért minden kacatot megkapok féltegelyzsírral (1kg) 11e.ft-ért, már csak időt kell szakítanom mondjuk holnap délután a műveletre, ami nem biztos, hogy olyan 1Xű lesz, de kitartok a végsőkig! :D

Amúgy éppen állt náluk egy Subaru Justy, ami bódéra detto mint az enyém, csak 4X4.Nagyon komolyan ki van merevítve a hátsó kihajtás, csak néztem.Olyan keresztstabik vannak alatta elöl/hátul, mint egy GSi alatt.

Tetszett. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.