Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Srácok, van valakinek ismerőse a Ford Hoványban? Kolléganőm vett onnan egy használt Ibizát amiről átadás előtt lelopták a frankó téligumikat és felraktak valami életveszélyes sz@rt helyette (gumis szerint mindkét első gumi szálszakadt :huh: ), és van egy apró kasztnimunka is rajta ami miatt visszaviszi mert megbeszélték, hogy gariban javítják. Attól félek ha ilyen társaság van ott akkor rosszabbul jár, vagy valami isszonyat alja munkát fognak végezni a kocsin.

Nem ismertek ott valakit akinek lehetne szólni, hogy figyeljen már oda egy kicsit?

Link to comment
Megosztás:

Gepard: köszönöm.... (hát, durva sok pénz, ebből lehetne venni egy kadett gsi-t, amit már régóta szeretnék... :lol: )

Rengeteg bank kínál már olyat, hogy átvállalják pl. a közjegyzői díjat, értékbecslést, meg minden ilyesmit! Én ezzel nagyon sokat spóroltam anno! Illetéket meg nem kell elrohanni és azonnal befizetni (valószínűleg nem is azonnal jön nekem pl. 8 hónap után jött meg), hanem kérni kell első körben hogy engedjék el (ez nektek mivel ketten vagytok lehet nem fog menni de meg kell próbálni), vagy csökkentést vagy részletfizetést kérni.

Olyanról, hogy számlanyitási díj még nem is hallottam :huh:

Link to comment
Megosztás:

Srácok, van valakinek ismerőse a Ford Hoványban? Kolléganőm vett onnan egy használt Ibizát amiről átadás előtt lelopták a frankó téligumikat és felraktak valami életveszélyes sz@rt helyette (gumis szerint mindkét első gumi szálszakadt :huh: ), és van egy apró kasztnimunka is rajta ami miatt visszaviszi mert megbeszélték, hogy gariban javítják. Attól félek ha ilyen társaság van ott akkor rosszabbul jár, vagy valami isszonyat alja munkát fognak végezni a kocsin.

Nem ismertek ott valakit akinek lehetne szólni, hogy figyeljen már oda egy kicsit?

Márk-ot (Speed) keresd meg pü-ben vagy msn-en vagy ha kell adok telszámot.Szerintem ha tud segít.

Link to comment
Megosztás:

Rengeteg bank kínál már olyat, hogy átvállalják pl. a közjegyzői díjat, értékbecslést, meg minden ilyesmit! Én ezzel nagyon sokat spóroltam anno! Illetéket meg nem kell elrohanni és azonnal befizetni (valószínűleg nem is azonnal jön nekem pl. 8 hónap után jött meg), hanem kérni kell első körben hogy engedjék el (ez nektek mivel ketten vagytok lehet nem fog menni de meg kell próbálni), vagy csökkentést vagy részletfizetést kérni.

Olyanról, hogy számlanyitási díj még nem is hallottam :huh:

A vevőmnek 102.000 Ft-ért kellett számlanyitási díjat (persze lehet, hogy nem ez a hivatalos neve, én nem tudom)fizetnie.

Cserébe a közjegyzői díjat, meg még valamit elengedtek. Persze teljes hitelt vesz fel, ilyet meg nem minden bank ad. Ha meg ad akkor valahol átvágnak.

De minden bank átvág valamilyen szinten, tehát majdnem mindegy melyik ujjad....

Link to comment
Megosztás:

Joee!

Ezt neked találtam! :huh:

Az egész életünk a táplálkozásról szól. Rengeteg olyan kifejezés van a

magyarban, ami valamilyen módon a kajával kapcsolatos.Például, amikor perecelsz egyet. Vagy elmész csak úgy céltalanul kolbászolni a városban. Vagy rizsázol valakinek, például abból a célból, hogy később

megrépázd, de az is lehet, hogy ő meg utána megmogyoróz. Ilyenkor nem kell

sokat tökölni, ha egyszer már lekenyerezted. Veled ne kukoricázzon. Persze

ha dolgozó lány, akkor tejelned kell, mert kisajtolja belőled, ezt általában előre

le is vajazzátok, amikor még úgy be vagy sózva, hogy borsózik a hátad, és

nem gondolsz arra, hogy utána annyira fel leszel paprikázva, hogy majd' becsokizol.

Aki ezt kitalálta annak eléggé káposzta feje van, de mivel csak rizsa az egész, mákja van.

Link to comment
Megosztás:

A vevőmnek 102.000 Ft-ért kellett számlanyitási díjat (persze lehet, hogy nem ez a hivatalos neve, én nem tudom)fizetnie.

Cserébe a közjegyzői díjat, meg még valamit elengedtek. Persze teljes hitelt vesz fel, ilyet meg nem minden bank ad. Ha meg ad akkor valahol átvágnak.

De minden bank átvág valamilyen szinten, tehát majdnem mindegy melyik ujjad....

Amennyiben a hitelhet kötötr egy fundamneta megtakaritást azaz fizetem a hitelt és fizetem 8 évig a fundamnetát majd 8 után 30% támogatás és beszámoljak a hitelbe. Itt mar van számlanyitás díj ha kettőt csinált akkor kétszeres és a szám adatból ugy tunik 2 fundamnetát kötött bele a szerződésbe. van lehuzas az van rendesen, folyosítási díj 1,5% közjyegyzői díj 40-60.e, ügyvédi költség, földhivatalnál hogy kapj egy papirt 5000 na meg még a kis salangok ide oda.

Link to comment
Megosztás:

mi már elszalasztottuk a fundamentát, hisz sehol sincs lakástakarékunk, és mivel nemsokára vennénk a házat, nem is érdemes elkezdeni, ha jó tudom .

lehet oolyat csinálni, hogy a ház értékének 100%-át felveszi valaki? (önerő nélkül?) de akkor bizti 2 házat kell minumum lejelzálogozni.... :huh:

Link to comment
Megosztás:

mi már elszalasztottuk a fundamentát, hisz sehol sincs lakástakarékunk,

nem szalasztottál el semmit, a fundamenta mindenre talál megoldást, nekem még a 10% önerőt is hitelből adta volna egy új társasházi lakásra :huh:

ja és 25 év helyett 18 alatt kifut a hitel

Link to comment
Megosztás:

Jó neked!

Mi anno nem kértük a kedvezményes hitelt, cserébe (a szerződéskor ígért) állami támogatást sem kaptuk meg.

Mivel nem lakáscélra fordítottuk (szerződéskor az volt, hogy lejárat után ilyen esetben bármire költhetem) a kamatot sem adták ide.

Ja és 6 hónapot vátunk a pénzünkre. Egy idő után csak be kellett mutatkoznom a telefonba, már tudták ügyfélszám nélkül is ki vagyok.

Szóval az egész egy nagy szopatás, aki nem akar felesleges nyűgöt a nyakába még csak véletlenül se kössön ilyet.

Párszor már kerestek azóta, és mindig ajánlottak újabbat. Azzal kezdték, hogy látják nem kaptuk meg anno az ÁT-t.

Kérdeztem, hogy most elintézik visszamenőleg? Válasz: -nem.

Mondom: -akkor másról nincs mit beszélnünk.

Továbbra is azt ajánlom, hogy óvatosan az ilyen jónak tűnő ajánlatokkal, mert nagyot lehet velük szívni.

Link to comment
Megosztás:

Jó neked!

Mi anno nem kértük a kedvezményes hitelt, cserébe (a szerződéskor ígért) állami támogatást sem kaptuk meg.

Mivel nem lakáscélra fordítottuk (szerződéskor az volt, hogy lejárat után ilyen esetben bármire költhetem) a kamatot sem adták ide.

Ja és 6 hónapot vátunk a pénzünkre. Egy idő után csak be kellett mutatkoznom a telefonba, már tudták ügyfélszám nélkül is ki vagyok.

Szóval az egész egy nagy szopatás, aki nem akar felesleges nyűgöt a nyakába még csak véletlenül se kössön ilyet.

Párszor már kerestek azóta, és mindig ajánlottak újabbat. Azzal kezdték, hogy látják nem kaptuk meg anno az ÁT-t.

Kérdeztem, hogy most elintézik visszamenőleg? Válasz: -nem.

Mondom: -akkor másról nincs mit beszélnünk.

Továbbra is azt ajánlom, hogy óvatosan az ilyen jónak tűnő ajánlatokkal, mert nagyot lehet velük szívni.

Na én ezért nem kötöttem!

Egyedül,egy fizetésből nem éri meg.Max ha havonta 40-50E-t fizetek.

Link to comment
Megosztás:

A FordHovány eléggé lehúzó banda!

Remélem nem számít hitelrontásnak amit leírok:

Főnököm már a harmadik autót rendelte meg (Transit connect, focus, és most egy nagy tranzit, a legújabb 110lovas), amire nem kapott semmi kedvezményt, a régi tranzitot gyakorlatilag áron alul számolták be (mert ugye azonnal kellett; a másik megoldás hogy adja el magának..). Semmi gond szívtuk a fogunkat, kész. Tavaly tavasszal rendeltük meg a gépcsodát, azt mondták novemberre itt lesz, mert negyvenezres túlrendelés van belőle. Ok, semmi gond. Ehhez képest már augusztusban lehetett volna vinni az autót, ha .. igen, HA a muksó veszi a fáradtságot, hogy szól, itt a verda, lehet vinni. November vége, december környékén jutottunk el oda, hogy nagynehezen kézbe kaptuk a kulcsot, közben kiderült, hogy az új autót már régen eladták másnak, mi megkaptuk a bemutató autót, ami már egy éve porosodik a szalonban (akkor mire is vártunk eddig???). Gumigarnitrúra nyista, ajándék gps nyista, kért változtatások terve sem voltak még véve (szélterelő, két plusz kapcsoló, tolatóradar). A banknál még mindig gondok vannak, küldik a régi autóról az adópapírt, hiányolják az átíratási papírt. Már régen elment az "új autó feeeling". A mai napig nincs még meg az a hologramos matrica, amit a szélvédőre kellene ragasztani. Rendőrök kíméljenek!

Volt még pár apróbb-nagyobb gond, de ez csak így elsőre ami eszembe jutott. Szegény ember még a hoványos matricákat is levakargatta a kocsiról. Kicsinyes bosszú, de legalább jól esett.. :huh:

Valamilyen Gábor az illető, akit tudok ajánlani ha kevés a gondod, és kell még mellé.

Viszont amikor belépsz az ajtón, akkor jobbra a falnál van egy csóka, az nagyon jó fej. Vele érdemes szóba állni, már mi is megbántuk hogy nem hozzá mentünk inkább. Ennek a Gabi-gyereknek még a kézfogása is gyanús. Olyan döglötthal effektus. Majdnem megtöröltem a kezem utána. :lol: Ja, és az év eladója!

Ha valaki előtte áll, és fontolgatja a fordot, akkor már inkább pestre az Ivanicshoz menjen! Ugyanazért a pénzért a kötelező szervízbe még egy fékcsere is belefért, kivittek a helyszínre ahol dolgoztunk, és a szervízvezető személyesen kihozta a kocsit, amikor kész lett. Mondjuk ez a fehérvári Ivanicsnál volt.

sz'al a forddal nincs gond, csak ez a kecskeméti képviselet egy szégyenfolt.

Szerintem.

u.i.: Ha bárki érdekeit sértem ezzel a hozzászólással, hát bocs. A lehúzás szerintem nagyobb bűn.

Link to comment
Megosztás:

sz'al a forddal nincs gond, csak ez a kecskeméti képviselet egy szégyenfolt.

Szerintem.

u.i.: Ha bárki érdekeit sértem ezzel a hozzászólással, hát bocs. A lehúzás szerintem nagyobb bűn.

Mint az nyílván feltűnt, itt mindenki Opeles! :lol: Szal azt mondasz a Hoványékról amit csak akarsz! :) Amúgy Johnnynak is van pár storyja tőlük/róluk, és én is csak rosszat hallottam idáig.Szal akár esetleg v.mikor Fordot, Subarut, Nissant, Mitsubishit akarok venni, tuti nem náluk kezdek.Az egész csak egy alibi cég.... :huh:

Link to comment
Megosztás:

"amikor a barátságomat kínáltam, nem kellett,

nem hívtál meg a házadba a családodhoz!

Most meg itt sírsz nekem, a segítségemet kéred, de a barátságom nem kellett.

- Keresztapa, legyél a barátom!"

Szóval ha gondod van szólj a KOMA-nak, szerintem tudtunk volna segíteni, ott is van kapcsolat...

DE IDŐBEN SZÓLJ LEGKÖZELEBB!

talán mikor megrendelni készülsz...

Sajnálom.

meet péntek 19:30

Link to comment
Megosztás:

Ez a Fordhoványos dolog elég durva....

Öcsém sem véletlenül ment Dunaújvárosba új kocsit venni.

Ott a Ford Simö-nél sokkal korrektebben állnak mind a mai napig hozzá.

A kötelező szervizeket is ott csináltatja, és közben végignézheti, hogy mit hogyan szerelnek a gépen.

J0hnny!

Hol mondtad ezt a sebességmérő oldalt? Linkeld már be ha nem nagy fáradtság.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.