Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Totalcaron találtam... :lol:

"Többek között olyan konkrét kérdésekre is kerestük a választ, hogy milyen mérhető, számszerűsíthető előnyök várhatóak a drága üzemanyag használatától, és ezt hol és milyen körülmények között végzett mérések támasztják alá, hogy a vásárló hol szerezhet információt a bekevert adalékok összetételéről és mennyiségéről, hogy milyen gyakran változik az üzemanyagok összetétele és erről mikor és hogyan értesül a vásárló, valamint hogy hogyan működik a minőségbiztosítási rendszer és ennek része-e a közvetlenül a kútoszlopokról vett minták elemzése.

Elszomorító, hogy a három olajcég egyike sem tartotta fontosnak megosztani gondolatait Önökkel, így prémiumfronton továbbra is be kell érniük a honlapokon olvasható üres marketingszöveggel, miszerint „felszabadítja a motor összes erejét” és „még dinamikusabb vezetési élmény”.

Megkérdeztük viszont egy neves, független motorfejlesztő intézet szakértőjét, aki harminc éve foglalkozik dízelmotorok fejlesztésével. Szerinte elvileg nem kizárt, hogy a szénhidrogénláncok hosszának és az aromás komponensek arányának csökkentésével a koromkibocsátás, és a kellemetlen szag némileg csökkenhet, az azonos energiatartalom miatt azonban a teljesítmény és a fogyasztás valószínűleg nem változik mérhetően.

Na jó, de mi az igazság a prémium dízelekkel?

Sem informátorunk, sem kollégái nem találkoztak még a prémium dízelek hatásait vizsgáló kutatásokkal, és megerősítették, hogy az autógyárak kizárólag a normál, szabvány dízelekkel kísérleteznek, és tojnak a prémiumokra. Úgy tűnik, a csodás hatás leginkább hit kérdése, és ezt mi a Totalcarnál a lehető legmesszebbmenőkig tiszteletben tartjuk. Van, aki a lélekvándorlásban hisz, más a prémium üzemanyagokban. "

Szerintem ez igaz lehet a benzinre is... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez igaz lehet a benzinre is... :huh:

Eddig lehetőség szerint én is Vpower95-t tankoltam a gépeimbe.Tűrhető volt a fogyasztásuk de kiemelkedő hatást nem értem el vele, detto ugyanúgy ment minden szekerem mint más bengával.1X tankoltam az OMV-nél, kapásból 1.5L-rel többet evett az Astra anno.Aztán jött a Vectra.1X kipróbáltam Kiskőrösön egy noname kutat, mert apum esküszik rá.S, valóban ugyanannyit evett a gép, mint a Vpoerből, csak ugye 20Xft-tal kevesebbért.

Most tankoltam síma 95-öt szintén a Shellnél, és láss csodát! Ugyanannyi volt a fogyi, mint a Vpowerel......Valamint a gép is uganúgy ment tőle......

Szal......

Link to comment
Megosztás:

én is a totalcaron találtam:

A gond az, hogy a Civic Hybriddel csak olyan nőknek lehet imponálni, akik bokáig érő gyolcsszoknyát viselnek, eldobatják önnel kedvenc állatbőr kabátját, és hétvégente atomvonatok elé bilincseltetik magukat. A Mustanggal pedig az összes többinek. A Mustang révén önnek szebb unokái lehetnek, a Civic révén unokáinak szebb világa. Ön dönt.

:huh: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Sok sikert a Dezsőhöz! Remélem szépen megcsinázta a piktorman!

Ha nagyon szemfüles vagy észreveszed,hogy javítva volt,de majd ez a nyár után dől el igazán,még "érni" fog a szín.

Nagyon alapos és precíz a srác.Lemosta a motort,belül kitakarította a gépet,már amennyi ideje volt stb

Csak ajánlani tudom a srácot!A mühely is profi!

Link to comment
Megosztás:

Ha nagyon szemfüles vagy észreveszed,hogy javítva volt,de majd ez a nyár után dől el igazán,még "érni" fog a szín.

Nagyon alapos és precíz a srác.Lemosta a motort,belül kitakarította a gépet,már amennyi ideje volt stb

Csak ajánlani tudom a srácot!A mühely is profi!

Ki ne haggyá' genyó....... :huh: Megyek ahogy tudok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.