Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

idess:

A Bioetanol 110 oktánszámú üzemanyag

E85 85% etanolt és 15% benzint tartalmaz oktánszáma 105

1 kg benzinnel egyenértékű fűtőértéke kb. 1.3 kg etanolnak van tehát

durván 30%-kal kell többet befecskendezni a motorba ugyanolyan teljesítmény mellett.

A tényleges fogyasztás kb. 10-15%-kal nő mivel az etanol magasabb kopogástűrése nagyobb előgyújtást tesz lehetővé: nem kell annyival visszavenni mint a benzines üzemben.

A legutolsó ismert ára 215 Ft, vagyis kb. 250 Ft-ra jön ki. Ezért a pénzért tisztább kipufogógázokat kapunk pl. ha ki van ütve a katalizátor akkor E85-tel van esély, hogy jók lesznek az értékek.

További előny, hogy a párolgási hője kb. háromszorosa a benzinének, és ezért hatékonyabban hűti a keveréket és az égésteret: nem kell durván eldúsítani a keveréket a biztonság miatt.

Ennyi előny mellett van néhány hátránya:

Nem kapható jelenleg csak 4 helyen az országban.

Ha módosítás nélküli autóba tankolod, biztosan kinyírod a motort.

Plusz 5 fok alatt vonakodik beindulni a motor vele.

Ilyenkor egy kis extra benzin segít.

Mivel csak néhány helyen kapható jelenleg mindenképpen olyan beavatkozást kell alkalmazni, ami kapcsolható.

Ezért nem ajánlott a nagyobb injektorok használata, a benzinnyomás megemelése illetve a légmennyiség mérő jelének módosítása. A tiszta megoldás vagy a gyári injektorok túlhajtása már amennyiben nincsenek csontig kinyitva, vagy extra befecskendező szelep(ek) használata.

Kb. 100000 Ft-ba kerül egy 4 hengeres autóhoz az egyszerűbb átalakító készlet ami kapcsolható és több fokozatú tehát akár a köztes állapot pl. 50-50% Benzin-E85 is kezelhető vele.

A témáról 1-2 post (de ez a lényeg a többi az 0)

Engem ez a szöveg baromira nem győzött meg! Sőőőt! :(

Link to comment
Megosztás:

A biztosítós témához:

Aegontól kaptam levelet, hogy jövőre 18192 Ft lesz a kötelezőm egy évre.

A netrisken kiszámolva kijött valami 15ezer párszáz Ft körüli összeg.

Végülis tegnap délután bementem a biztosítóhoz, mert éppen a környéken jártam. Egy nagyon kedves hölgy fogadott, és újrakötöttük a biztimet, így a végén kijött 13788 Ft-ra.

Márk!

A KÖBÉT nem ajánlanám, mert fateromnak az üvegkárt, amit elismert a vétkes thg-vezetője csak 6 hónapra fizették ki, tehát velük eddig negatív a kapcsolatunk, legalábbis családon belül.

A zenebutikot meg talán nem itt kellene folytatni, hanem a zenés topicban. Losi, J0hnny köszönöm a linkeket, de amikor megláttam a címet, már ki is léptem az oldalról. :(

Link to comment
Megosztás:

A zenebutikot meg talán nem itt kellene folytatni, hanem a zenés topicban.

Nem kellene csinyázni itt nálunk egy témát inkább?Hogy nekünk is legyen egy saját gyűjteményünk+nem hinném, hogy a fórum többi tagját érdekli a mi zenei ízlésünk, egy két kivételtől eltekintve persze....... :(

Link to comment
Megosztás:

Hogy én hogy útálom ezt a mondatot! Már régen elhatároztam, hogyha valami kívánságműsor betalálna, akkor azt mondom nekik, hogy "Mindenkinek, aki szerepi!" Szerep egyébként egy falu valahol Báránd környékén, ami maga sem egy nagy falu. :P

Ez olyan mint koncerten a vissza-vissza!Én olyankor mindig azt üvöltöm,hogy kriszta-kriszta! :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.