Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

csak a bokám sérült meg a félreértések elkerülése végett :lol:

De az úgy, hogy járni sem tudok.

Talán a hétvégére rendbe jön...

Csak azt ne mond, hogy kiszállás közben sérültél meg...tudod kicsit föntebb van a küszöb. :lol:

Sajnos én is jártam így az első ejtőernyős ugrásom előtt kitalálták, hogy teljes felszereléssel gyakoroljuk a gép elhagyást és persze a bal bokám

megsérült. Iszonyatos kínok között felálltam és mintha mi sem történt volna felszálltam a gépre, mert lesz ami lesz nem fogom kihagyni a lehetőséget. Földetérés kicsit kemény volt de túléltem utánna 6 hétig lábadoztam, akkor tanultam meg kézzel kuplungolni...:lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak azt ne mond, hogy kiszállás közben sérültél meg...tudod kicsit föntebb van a küszöb. :lol:

Sajnos én is jártam így az első ejtőernyős ugrásom előtt kitalálták, hogy teljes felszereléssel gyakoroljuk a gép elhagyást és persze a bal bokám

megsérült. Iszonyatos kínok között felálltam és mintha mi sem történt volna felszálltam a gépre, mert lesz ami lesz nem fogom kihagyni a lehetőséget. Földetérés kicsit kemény volt de túléltem utánna 6 hétig lábadoztam, akkor tanultam meg kézzel kuplungolni...:lol:

Anno mi meg azzal szórakoztunk, hogy mikor tesztelte a Plesó az AN-2-t a födön, kiugráltunk belőle, és kb. 6-7m-t gurultunk utána a földön a gép háta mögé.Így gyakoroltuk a gépelhagyást, meg a légcsavarszélre ráfekvést.Érdekes volt! :lol: De a nemnormális jelző jobban illett akkor ránk.Néha szólt, hogy most ne ugorjunk, mert teljes terhelést ad rá.Akkor senki nem mert kiugrani! :P

Mondjuk a bokám 1X nekem is kisit fájt.De inkább a talpam.Hátszélben értem földet.Kicsit későn vettem észre, hogy hirtelen változott meg földközelben a szélirány, és olyan alacsonyan voltam már, hogy a fordulás felért volna egy nyílt sípcsonttöréssel.Úgyhogy elengedtem mindent mindent, aztán a tanultak szerint igyekeztem ellazulni, és főleg nem talpon maradni, hanem gurulni.A földetérés pedig felért egy becsapódással.Isznyat fájt mindenem, mert még el is pattantam a földtől fekve.Senkinek nem kívánom.De szerencsére megúsztam komolyabb sérülés nélkül, igaz mindenem fájt.Főleg a talpam, pedig surranó volt rajtam.Olyan vérhólyag lett rajta, hogy ihaj.Aztán este a helyi Discóban széttáncoltam.meg jól be is rúgtam, ahogy illett.Utána másnap olyan stabilan (ernyedten) zuhantam 1200m-ről, ahogy illik.Rám is akarták akasztani az UT-t, hogy én már stabilan zuhanok, de mondtam, hogy majd ha én is úgy érzem, akkor esetleg.

Link to comment
Megosztás:

Anno mi meg azzal szórakoztunk, hogy mikor tesztelte a Plesó az AN-2-t a födön, kiugráltunk belőle, és kb. 6-7m-t gurultunk utána a földön a gép háta mögé.Így gyakoroltuk a gépelhagyást, meg a légcsavarszélre ráfekvést.Érdekes volt! :lol: De a nemnormális jelző jobban illett akkor ránk.Néha szólt, hogy most ne ugorjunk, mert teljes terhelést ad rá.Akkor senki nem mert kiugrani! :lol:

Mondjuk a bokám 1X nekem is kisit fájt.De inkább a talpam.Hátszélben értem földet.Kicsit későn vettem észre, hogy hirtelen változott meg földközelben a szélirány, és olyan alacsonyan voltam már, hogy a fordulás felért volna egy nyílt sípcsonttöréssel.Úgyhogy elengedtem mindent mindent, aztán a tanultak szerint igyekeztem ellazulni, és főleg nem talpon maradni, hanem gurulni.A földetérés pedig felért egy becsapódással.Isznyat fájt mindenem, mert még el is pattantam a földtől fekve.Senkinek nem kívánom.De szerencsére megúsztam komolyabb sérülés nélkül, igaz mindenem fájt.Főleg a talpam, pedig surranó volt rajtam.Olyan vérhólyag lett rajta, hogy ihaj.Aztán este a helyi Discóban széttáncoltam.meg jól be is rúgtam, ahogy illett.Utána másnap olyan stabilan (ernyedten) zuhantam 1200m-ről, ahogy illik.Rám is akarták akasztani az UT-t, hogy én már stabilan zuhanok, de mondtam, hogy majd ha én is úgy érzem, akkor esetleg.

Udi!

Fizessük be Losit egy ugrásra! :lol:

Losi!Miért hagytad abba?Inkább ebbe locsold a pénzt,mint hülye autókba! :P

Link to comment
Megosztás:

Losi!Miért hagytad abba?

Akkor ez jó poén, de főleg igazi kihívás volt egy kisvárosi fiatal számára, hiszen Kiskőrös nem az ejtőernyőzés fellegvára volt.A mi korosztályunkból senki nem csinált ilyesmit, tehát mi ezzel voltunk anno menők.Sikerült úgymond v.mi féle tiszteletet kivívni vele.

CSak a szüleim nem kerestek annyira jól, hogy tudják szponzorálni ezt a nem éppen olcsó hobbit, én pedig diákként nem kerestem egy fillért sem.

Így választanom kellett, hogy Timihez járok udvarolni, v. pedig ejtőernyőzöm.Én az elsőt választottam, és az idő engem igazolt eddig. :lol:

Szívesen gondolok vissza az ernyőzésre, hiszen ifjú korom meghatározó emléke maradt, de már nem ugranék ki olyan repülőből, ami még levegőben van, és nem fog lezuhanni.

Hiszen ismeritek a mondást: Ép ember, Ép ésszel, Ép gépből, NEM ugrik ki! :lol: Nekünk a középső dolog nem működött! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali az Ebay az egy licitálós weblap. Leginkább Németország és környéke. jó cuccok vannak ott és olcsók.

www.ebay.de

Javítanám! Németországban is van igaz! mellete az őshazája Amerika onna terjedt át Angliába ugyhogy a német ez mar egy igen apro rész ehez képest! gyakorlatilag egy világméretű dologról beszélünk nem egyszer volt hogy hong kong bol rendeltem árut.

Link to comment
Megosztás:

Hali az Ebay az egy licitálós weblap. Leginkább Németország és környéke. jó cuccok vannak ott és olcsók.

www.ebay.de

Üdv SzabiCs79!Köszi az információt,és a segítséget.Bocsi hogy ilyen tudatlan vagyok de nemrég csatlakoztam hozzátok.Azóta egyfolytában figyelek,mert érdeklődöm.De majdcsak behozom a lemaradást(mi az a pár év)! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv SzabiCs79!Köszi az információt,és a segítséget.Bocsi hogy ilyen tudatlan vagyok de nemrég csatlakoztam hozzátok.Azóta egyfolytában figyelek,mert érdeklődöm.De majdcsak behozom a lemaradást(mi az a pár év)! :lol:

SZabiCs79 még ujabb bringás mint te :lol: de azért vagyunk hogy megosszuk amit tudunk :lol:

Link to comment
Megosztás:

GSiCsabi!

Ha szépen megkérlek megteszel egy szivességet nekem?

Lehet,hogy megkérlek,ha nyitva lesz persze csak akkor,hogy a bécsi Arena csarnok pénztáránál vegyél nekem 3-4 jegyet egy koncertre,ha jösz haza!

Még egyeztetek,megnézem mikor van nyitva a jegypénztár,de majd szólok,hogy kell vagy nem!

Link to comment
Megosztás:

GSiCsabi!

Ha szépen megkérlek megteszel egy szivességet nekem?

Lehet,hogy megkérlek,ha nyitva lesz persze csak akkor,hogy a bécsi Arena csarnok pénztáránál vegyél nekem 3-4 jegyet egy koncertre,ha jösz haza!

Még egyeztetek,megnézem mikor van nyitva a jegypénztár,de majd szólok,hogy kell vagy nem!

:lol: :lol: :P

Szerintem, felejtős a dolog... ;)

1. Mire én odaérek, az olyan este 7-8, forgalomfüggő... :lol:

2. Nem beszélni németül, mondjuk ezt valahogy megoldanám... :hiya:

3. Dini sokkal közelebb van oda, és ha jól tudom akkor Neki van is ismije aki kint szokott lenni Bécsben sokat...

Szóval, lehet, hogy előbb azt a vonalat kéne megpróbálni...

Ha az nem megy, akkor meglátjuk, hogy én esetleg odaérek-e nyitvatartásig... de természetesen, ha tudok segítek! :hiya:

Link to comment
Megosztás:

:lol: :lol: :P

Szerintem, felejtős a dolog... :hiya:

1. Mire én odaérek, az olyan este 7-8, forgalomfüggő... :lol:

2. Nem beszélni németül, mondjuk ezt valahogy megoldanám... :hiya:

3. Dini sokkal közelebb van oda, és ha jól tudom akkor Neki van is ismije aki kint szokott lenni Bécsben sokat...

Szóval, lehet, hogy előbb azt a vonalat kéne megpróbálni...

Ha az nem megy, akkor meglátjuk, hogy én esetleg odaérek-e nyitvatartásig... de természetesen, ha tudok segítek! :hiya:

Ok!Thx! ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.