Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Voltam tegnap Demónál.Kissé széthullott feje volt, mert délelőtt ért haza a VOLT fesztiválról.Prodigy koncert volt.

Azért megvárt, mert utána feküdt le aludni.Este újra buliba ment.Nemsemmi figura.Viszont megtudtam, hogy a Manta projekt sotrno, helyébe lépett az MV6 GSi projekt.

A C30SE pedig Mantástól Tasshoz fog vándorolni.Vagy legalább is a motor biztos.

Hátígyhát.Amúgy visszafelé Miskének mentem Kiskőrösre.Láttunk jóóó kis tarlótüzet is.A népek meg oltották 1000rel...... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még nem linkeltem be ide... azt hiszem. Legalábbis Demo hiányolta... így itt az anyag.

A múltkori méricske, amikor Demo-t is mértük (itt Kecsón) és itt volt Sanyiqua és Enzo is a turbos gépekkel Pestről.

Kiss Tomi: Corsa B C16XE: 0,575 - 9,20 mp - 10,79 mp @ 108,4 km/h - 16,73 mp @ 133,9 km/h

Demo: Corsa A C20XE: 0,535 - 7,01 mp - 9,95 mp @ 124,2 km/h - 15,02 mp @ 157,2 km/h

Balázs - BMW 330i (730-as moci): 0,680 - 7,13 mp - 10,07 mp @ 124,2 km/h - 15,33 mp @ 151,0 km/h

Pista X16SR: 0,503 - 12,34 mp - 11,85 mp @ 97,9 km/h - 18,41 mp @ 121,0 km/h

Enzo OPC-je Z20LET: 0,544 - 7,19 mp - 10,11 mp @ 121,6 km/h - 15,38 mp @ 150,3 km/h (azóta már volt jobb)

Speed QP - Z18XE: 0,537 - 9,68 mp - 11,05 mp @ 107,3 km/h - 16,99 mp @ 134,9 km/h

Andris Honda CRX 1,6 túró: 0,580 - 6,25 mp - 9,59 mp @ 139,5 km/h - 14,18 mp @ 174,9 km/h

(az adatok: max. G érték, 0-100km/h, 1/8 mérföld, 1/4 mérföld)

pici komment:

1./ B Corsa C16XE:

Szépen indul, de aztán az egyes közepénél befullad sajni... Mindig... A váltások jók.

2./ A Corsa C20XE:

Nagyon jól indul, végig tolja egyesben, és még kettesben is nagyon erős! A váltások jók, nem vadállat módon csinálja, de gyors. A 0-100-as idő szuper! Aztán kezd kijönni, hogy a 16 szelepes moci azért nem túl erős, de a kerek 15-ös idő az nagyon ott van! Gratulálok! egy kis gyakorlással a 14-es idő össze fog jönni!

3./ BMW 330:

Látszik, hogy hátsó kerekes. A kezdeti gyorsulásról egy fronthajtású kocsi csak álmodozhat... :roll: kettestől már érezhető a hátsókerék hajtás hátránya, a súlyfelesleg miatt a bivalyerős kocsi nem gyorsul olyan jól, mint a kis fürge A Corsa. de ez csak 100-ig igaz, ahonnan meg a Corsa kezd elcsirkülni, és ismét a BMW megy picit jobban. a négyest elváltotta sajnos, emaitt végül nem lett az ideje olyan, mint a Corsa-é, de egyébként jó rajttal, váltással lehetett volna akár 14-es idő is (14,95 körüli) nem rossz!

4./ F Astra X16SZR:

Elég jót teljesített a mocihoz képest, a váltások is jók lettek! Az elején egy pici bizonytalankodás után szépen megtapadt, jól húzott!

5./ ENZO barátunk :rolleyes:

Sajnos befulladás hegyek... Több gázt induláskor, és ügyes kuplungolást! Azért nem olyan rosszak ezek az idők sem...

6./ Speed QP:

Speed 16-os időt ment 1/4 mérföldön! jeeeeeeeeeeeeee. először 17.000-t mutatott, de aztán durván kinagyítottam (ki is tettem a képet), és akkor látszik, hogy az idő végül 16,99 lett!!! Gratulálok!

Az elején egyébként vannak pici megingások, a rajtod még nem tökéletes, de már elég jó! Egyesben leszabályozásig húztad, és emiatt is vesztettél kis időt. Egy pöttyel előbb kell elváltani...

7./ Honda CRX:

Vadállat! Az egyes nem az ő versenyszáma, de kettestől nincs irgalom... Olyan, mint az Anti Astra F turbója, csak egy nagyon kicsit gyengébb. Azaz kettestől laposra ver egy M3-ast is, egyesben viszont lassú. ezért a relatív gyenge 1/4-es idő... Az én gépemmel azonos időt megy úgy, hogy 0-100-on ráverek 3 tizedet! Vagyis magasabb sebességtartományokban jóval gyorsabb, mint az én gépem! Látszik is, hogy 174 km/h a célvonali sebessége, míg nekem 166 km/h. Az elindulást javítani kell, mert így utcán sok gyengébb szerkezet leveri könnyen. Egy sperr difi szerintem nagyot hozna neki, meg hát a slick is, az biztos. és elég erős is hozzá, a motor biztos bírni fogja, nem fog befulladni.

A konkrét idők itt vannak:

na, megcsináltam a június 15.-i Sanyi által mért diagramokat.

itt egy link a teljes anyag zip-pelve.

http://www.adeptnet.hu/images/misc/cars/ot...fisol070615.zip

csináltam egy kis összefoglalót is az adatokról. a sárga háttérrel szedett sorok lettek grafikonosítva:

http://www.adeptnet.hu/images/misc/cars/ot...lalo_070615.doc

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Hazaértünk a tengerpartról mi is!

Nagyon jó volt a az idő és a tenger, meg a hideg Karlovacko :rolleyes:

Hazaúton volt egy kis malőr, de telefonos segítség után azért csak hazajött a kis astra!

5 perc alat meghallt az aksi menet közben, így vettünk egy másikat és vártunk még 3 órát míg kivilágosodott és lekötött generátor és lámpa nálkül zuztunk haza <_<

Vagy aksi lett kuka, vagy generátor hallt meg, csak ezt műszer nélkül nem derült ki.

Mindjárt megyek is apóshoz és rámérek!

Link to comment
Megosztás:

Nincs szerencsétek a tengerparti utakkal, Speed az olajat eteti meg, te az akksit, nekem semmim sem fáradt el az olasz partokig :rolleyes:

Ez már a negyedik tengerparti sétája volt a gépnek az elmúlt 2 évben, eddig semmi gond nem volt.

Most meg is szidtam rendesen <_<

Link to comment
Megosztás:

Én pont ezért gondolkozok most az OOOO-ba a 6-os váltón...mert 130 felett már nagyon sokat forog, és elkezd enni is...ott már beveri a 6 licit... :rolleyes: ha meg 110-es a tempó akkor 4.5 l/100km...ilyenkor már attól félek, hogy véletlenül kivisz a világból... <_<

Meddig tolod még le a turbós árát?Egyáltalán volt már olyan, akit komolyan is érdekelt?Mert a CS.n mindenki sajnálkozik, meg mindenki rettentő okos, de fizetni egyik sem akar........

Link to comment
Megosztás:

Én pont ezért gondolkozok most az OOOO-ba a 6-os váltón...mert 130 felett már nagyon sokat forog, és elkezd enni is...ott már beveri a 6 licit... :rolleyes: ha meg 110-es a tempó akkor 4.5 l/100km...ilyenkor már attól félek, hogy véletlenül kivisz a világból... <_<

Nem is olyan rossz ötlet ;)

Link to comment
Megosztás:

Egyenlőre ennél jobban már nem ... <_<

Esk. nemértem az embereket.Miért hiszik azt, hogy ha egy tuning autót el akarnak adni a tényleges árának töredékéért, az már biztos hogy xar.Tökéletes példa erre a GSi-d, v. az én Corsám.Mert én is megkaptam, hogy azért akarom eladni, mert v.mi nem stimm...... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.