Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Kérdés???

Ha sportlégszűrőt akarok tenni a gépbe akkor kell valamit hozzáálítani vagy csak egyszerűen rá kell fogatni a gyári helyére?

Mert halottam hogy van benne vmi áramlásmérő stb... ugyhogy nem is merem nagyon bolygatni a rendszert.

Mindenféleképpen kerüld a direktszűrőt.Nagyon szép szívóhango tud produkálni, de mivel a motor a motortér forró levegőjét szívja be, így csökken a hatásfoka is.Ez főleg városban érezehtő.Mondjuk ez az olcsóbb megoldás.

Ami viszont tuti jó, az a sportbetétszűrő, amit a gyári helyére tökéletesen be lehet illeszteni, nem szív meleg levegőt a motor, és ugyanolyan nagy áteresztőképessége van,mint a direktszűrőnek.Ezért ez a drágább megoldás.

Nekem mind2 volt, onnan a tapasztalat.......

Link to comment
Megosztás:

Amikor kimerült vagyok mindig rájövök,hogy mekkora klasszikus zenék születtek a 70-es években:

Money

Aki ezt az albumot nem ismeri,az tényleg soha nem hallgatott még jó zenét szerintem.

Megdöbbentő,hogy még máig igaz témákat feszeget,pedig több mint 30éve született.

Nem véletlen használták a hifi fanok az új hifik tesztelésére anno. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Mindenféleképpen kerüld a direktszűrőt.Nagyon szép szívóhango tud produkálni, de mivel a motor a motortér forró levegőjét szívja be, így csökken a hatásfoka is.Ez főleg városban érezehtő.Mondjuk ez az olcsóbb megoldás.

Ami viszont tuti jó, az a sportbetétszűrő, amit a gyári helyére tökéletesen be lehet illeszteni, nem szív meleg levegőt a motor, és ugyanolyan nagy áteresztőképessége van,mint a direktszűrőnek.Ezért ez a drágább megoldás.

Nekem mind2 volt, onnan a tapasztalat.......

Szeva!

Kösz a tippet, akkor eltekintek a direkt szűrőtől és teszek be sport betétet.

Ezt minden autósboltban lehet kapni vagy ha nem akkor honnan lehet beszerezni és milyen árban mozog ez?????????????

Link to comment
Megosztás:

Szeva!

Kösz a tippet, akkor eltekintek a direkt szűrőtől és teszek be sport betétet.

Ezt minden autósboltban lehet kapni vagy ha nem akkor honnan lehet beszerezni és milyen árban mozog ez?????????????

Green v. pedig ami nekem volt és nagyon jó minőség, az a K&N sportbetétszűrő.

Álltalában csak tuningboltok polcain található ha van, de a weben símán lehet rendelni.

www.fonixtuning.hu meg ilyenek...............

Link to comment
Megosztás:

Green v. pedig ami nekem volt és nagyon jó minőség, az a K&N sportbetétszűrő.

Álltalában csak tuningboltok polcain található ha van, de a weben símán lehet rendelni.

www.fonixtuning.hu meg ilyenek...............

a fonixtuning oldalon csak a G Astrához van K&N sportbetétszűrő!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vagy az jo az F be is??????????????????????

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórumozók

93-as Opel astra karaván 1,7d-hez kérnék tanácsot

Már több ilyenen is láttam , hogy a hátsó ablakokat

besötétítik valamilyen fóliával. Egy hosszabb nyaralásra

szeretném megvalósítani hogy a lányomnak kényelmesebb

legyen az út. Vannak aggodalmaim hogy a nap hatására

felhólyagosodik, és nem akarok feleslegesen sok pénzt kidobni.

Aki már találkozott ilyennel a következőket kérdezném:

-hol vette ,mennyiért , otthon elvégezhető-e a felrakása, mennyire

tartós(hólyagos-e)

Válaszokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórumozók

93-as Opel astra karaván 1,7d-hez kérnék tanácsot...

Az ablakok fóliázása álltalában 25-30e.ft-ba szokott kerülni, de szerintem klíma nélkül nem annyira tanácsos, mert a sötét szín miatt az autó mégjobban felmelegszik.

Én inkább v.milyen levehető árnyékolót javasolnék..................

Rövidebbre vettem az idézetet. Gepard

Link to comment
Megosztás:

...... de szerintem klíma nélkül nem annyira tanácsos, mert a sötét szín miatt az autó mégjobban felmelegszik.

Ebbe nem értek Veled 1-et! :mellow:

Nekem is sötét az autóm, klima nélküli, na meg a fólia is eléggé sötét, de nem mondanám, hogy jobban felmelegszik...sőt, én úgy vettem észre amióta fóliázva van, hogy hűvösebb van bent!!!! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórumozók

.... Vannak aggodalmaim hogy a nap hatására

felhólyagosodik, és nem akarok feleslegesen sok pénzt kidobni...

Több dekoros cég is foglalkozik fóliázással, és ahogy Wolfi is írta, kb. 25-30 e. Ft körüli összegbe kerül, de akkor profi módon van felrakva...

Nekem is ilyenem van, és elég tartós.... :unsure:

Ha szakemberrel rakatod, nem sok esély van a felhólyagosodásra, vagy ha mégis, akkor azt gariba ki kell javítaniuk... :rolleyes:

Olcsóbb megoldás, ha veszel fóliát, de akkor fennáll a veszélye annak, hogy nem tudod olyan jól felrakni,és felhólyagosodik...de meg lehet próbálni. :mellow:

Helyileg merről vagy? csak hogy esetleg tudjunk Neked ajánlani dekorost .... :D

Rövidebbre vettem az idézetet. Gepard

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórumozók

93-as Opel astra karaván 1,7d-hez kérnék tanácsot....

Szeva

tegyél fel valami levehetőt.

van ilyen tapadós akármi mint az fényvisszavelő az ablakra.

Keress valami jó sötétet.

az is beárnyékol.

Autósboltban, bev-központokban.

Rövidebbre vettem az idézetet. Gepard

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a válaszokat

30eFt-ért már elhiszem hogy profi cuccot kap az emberé

(egyébként hetényi vagyok)

Ennyit nem akarok most a zsebemből előkaparni (főleg

nyaralás előtt) úgyhogy marad a belső árnyékoló.

Nincs mit... :rolleyes:

Egyetértek Veled, tényleg nem olcsó... :mellow: főleg nyaralás előtt

Belső árnyékolót viszont elég jó áron lehet, kapni... 500-1000 FT között már találsz is :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.