Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Tegnap megkaptam Orsit felvigyázásra.Anyuka elment kikaccsolódni, a citybe.Miután Orsi felébredt, elléptünk Flóráért az oviba.Utána elsétáltunk Tomihoz, akivel beszéltünk pár szót.Hazafelé a Jókai/Kada Elek útvonalat választottam.A tuningbolt felöli oldalon mentünk.Gondoltam, majd az építkezésnél, ami a Kada u.val szemben majd ott átmegyünk a gyalogátkelőhelyen.

A Kadából éppen ki akart kanyarodni egy Puntós nő, de a Budai kapu felöl érkezők közül is sokan arra szerettek volna bekanyarodni.Gondoltam, megvárom míg mindenki elment amerre akart, aztán majd szépen átsétálunk a lányokkal.

Erre ez a félhülye Puntós gondolt 1t, és kikanyarodott a Jókaira, a Piár felé...........csakhogy a Budai kapu felöl érkező Daewoot nem látta.Vagy nem is érdekelte.

Szerencsére a Daewoo fékezett, így elkerülték az ütközést.Viszont életem lepergett előttem, mert ha jobban kihúzza a Daewoo jobbra, hogy elkerülje az ütközést, akkor éppen bennünket gázolt volna el......

A vér megfagyott bennem.Gyakorlatilag tehetetlenül álltam ott, és vártam a fejleményeket.

Az életünk ott, csak a jószerencsén múlott, semmi többön...........

Nem igazán értem, hogy az az elszabott napszemüveges murva, aki vezette a puntót, milyen megfontolásból kanyarodott ki a Jókaira, hiszen a Kada u.-ra is kanyarodtak volna autók.A Puntó hátsó ülésén ebként gyerkőcök ültek, szal a Daewoo ott kapta volna el telibe.........vagy bennünket.....mázlink volt......meg úgy mindenkinek....

Link to comment
Megosztás:

Sajna egyre jobban ez a jellemző, mindenki csak magával foglalkozik, nincs tekintettel a másik közlekedőre. Előzékenység, tolerancia....stb. ezek a szavak egyre ismeretlenebbek... :lol:

Lehet , hogy lassan a Suzit is valami páncélozott járműre kell cserélnem,mert nem sokba nézik... :mellow: :unsure: :D :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Érdekes a müszerfal állapota és az üléshuzat sem véletlen van rajta szerintem!

Jah és jólehet lóerőadót fizetni utána.

A kora miatt már annyira nem lenne vészes, de.............STRICIHINTÓÓÓ! :mellow: :unsure: :D

Amúgy sztem estére mindenki hozzon magával esernyőt.......Ahogy a fölhőket elnézem.........A Corsabuzerálás is elmarad, a fene vinné el..... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ma délelőtt voltam segíteni unicstesómnak és a barátnője családjának kocsit venni.

Az "apósnak" kell majd,Kunszállásról bejárni dolgozni Kecskemétere.

Kinéztek egy fekete/szürke metál Punot II-őt.

2001-es évjárat,1200ccm 16V,85Ekm-rel,klímával,e.tükör,e.ablak,fedélzeti comp,6-os cdtár gyári Blau stb.

Nem is tünt rossznak,de nekem pár dolog rögtön szemet szúrt.A nepper furán nézett,hogy a motortér és csomagtér nyitásakor elég tüzetesen nézelődtem,kérdezte is mit keresek,de nem szóltam semmit! :unsure:

Elmentünk még megnézni Valkai mester Yaris-át és közben a kocsiban elmondtam miket vettem észre a puntonál.Behozott kocsi ugye,a bal eleje és a hátsó lököse volt törött.Cserélték a mocitetőt és a bal sárvédőt,a hátsó lököst is,elég furán állt rajta és sorjás volt a müanyagbetét benne.

Végülis eldöntötték,hogy a punto kell,mert olcsó lesz fenntartani a kicsi motor miatt! :D

Hiába mondtam,hogy szűk lesz egy 4tagú családnak és semmivel nem eszik kevesebbet egy 1.6-os gép,maradtak a puntónál.

Visszatértünk hát még egyszer körbenézni a punyeszt,ekkor már kérdezte a nepper mi a véleményem.Mondtam neki,hogy a bal eleje sérült volt,mocitető és sárvédő cserélve volt,bár a doblemeze belülről nem volt bántva és a hátsó lökös sem gyári.Gyorsan másra terelte a témát. :rolleyes:

Végül kimentünk vele egy próbaútra,de a nepper nem engedte,hogy bármelyikünk is vezesse,csak beülhettem mellé! :lol:

Nem is volt gond a kisgéppel,de a próbaúton "véletlen" rákérdeztem,hogy ez ugye klímás?Jah persze igen,de most nem hűt,mert kicsit hiányzik a gázból,de a héten majd megnézetik,nem lesz vele gond!

Mondtam unicstesómnak,hogy addig el ne hozzák,amíg a klíma ki nincs próbálva és minden kütyü nem műxik benne normálisan.

Mivel behozott kocsi,így KPM vizsga kell rá,az pedig csak júni közepén van leghamarabb,ergo majd akkor vehetik át.5éves hitelre,26E/hó!6éves kocsira?Normális? :lol: :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Losi!

Úgylátom vannak más "örültek" is rajtunk kívül,akik élményautót faragnak maguknak!

Corolla GT

Mindenhol vannak kakukktojások! :rolleyes:

Amúgy asszem sikerült Joet lebeszélnem a Tigra vásárlásról..........

Javasoltam neki, hogy ha mindenáron el akarja adni a Sedant, akkor szigorúan alakítsa vissza gyárira.

Mivel diesle, így sztem klasszisokkal hamarabb fog gazdára lelni, mint az én 1.6-osom.Arra is jól visszahívott mind2 jelentkező, aki a 7n hívott....A végén az lesz, hogy beszámíttatom.Egy mittoménmibe..... :S

Link to comment
Megosztás:

Mindenhol vannak kakukktojások! :rolleyes:

Amúgy asszem sikerült Joet lebeszélnem a Tigra vásárlásról..........

Javasoltam neki, hogy ha mindenáron el akarja adni a Sedant, akkor szigorúan alakítsa vissza gyárira.

Mivel diesle, így sztem klasszisokkal hamarabb fog gazdára lelni, mint az én 1.6-osom.Arra is jól visszahívott mind2 jelentkező, aki a 7n hívott....A végén az lesz, hogy beszámíttatom.Egy mittoménmibe..... :S

A tigráról valóban sikerült lebeszélnetek J0hnnyval!

Köszönet érte :mellow:

Sedan-t meg még fontolgatom, hogy eladjam-e!?

Link to comment
Megosztás:

Johnny ma úgy alakult, hogy mégsem megyek a Vectraval Debrecenbe, kell egy alternatív autó, lehetőleg Opel :unsure: esetleg nem fehér :D

Én 3 alternatívát látok!

1.A céges IAW-vel jösz.

2.Elkéred Lositól a Corsát.

3.Elkéred Lositól a fehér 1.6-ot,legalább az akksija fel lesz töltve rendessen és meglesz egy picit járatva.

Az ucsó kettőért térdelve kell majd barátkoznod szerintem Losival! :rolleyes: Mondjuk lehet,hogy nekem is,mert ilyen könnyen javasolgatom az autóit kölcsönadásba! :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Unalmamban kértem egy árajánlatot a www.aaaauto.hu honlapon lévő adatlap segítségével.Nézelődtem B Vectra ügyben.bár 2.2i sőt 2.5V6 sincs a kínálutkban, de pl. 2.0DTH-t találtam.Némelyik digit klímás, de a nagy részük inkább síma manuál.

Első körből megpróbálom megvetetni velük a gépemet.Ha nem jön össze, akkor jön a b verzió, és tőlük választok autót.

Feltéve ha egyáltalán újra visszahívnak, mert már volt 1 köröm az ügyintéző kisasszonnyal.......... :rolleyes:

A remény hal meg utoljára.. :mellow:

(Közben visszahívott a hölgy, 700-850e.-ig tudnának pénzt adni az autóért, a valós állapottól függően.........hm...)

Link to comment
Megosztás:

Na kész a tapétázás.

3 napomat elvette.

Kérésem lenne a társasághoz.

Vasárnapra kellene egy gázégő tárcsához, ha tud valaki kölcsönözni légyszi szóljon.

Ha esetleg van eladó darab, vagy vállalkozó egyén aki gyárt egyet, az is érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Vasárnapra kellene egy gázégő tárcsához, ha tud valaki kölcsönözni légyszi szóljon.

Ha esetleg van eladó darab, vagy vállalkozó egyén aki gyárt egyet, az is érdekelne.

Ha egy héttel korábban szólsz, legyártattam volna............pl......... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.