Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Nincs semmi kül. csak gondoltam írok pár szót, mert már régen volt hsz. a témában...... :D

Ja, igen!Állítólag hamarosan épül majd a körforg. a hetényi út-III. Béla Krt. talizásánál.......... :unsure:

De vajh' mikor lesz 4 sávos pl. a 44-es út, és az Izsáki?Melyik 5 éves tervbe fog beleférni?? :)

Szerintem fölösleges...

Nem az út fogja meg... hiába lenne 4 sávos... most is a Katona-lámpa, a Szilvási-körforgalom, a Hullám-lámpa fogja meg a forgalmat...

hiába lenne 4 sávos végig... sajna nem segítene ezeken... szerintem. :D

Tökre pang a Coupe topic... :D
:P Naaa... mit látok? :lol: Elmegyek és pangás van a Coupe topic-ban? :D

Igaz ami igaz... volt, hogy egymás után 5 hozzászólás is csak az enyém volt a topicban... jópár napon keresztül! :)

Na mizu van Veletek?

Épp most hiányoltalak. :D
köszi! :D :D

AMúgy már vasárnap este hazajöttünk...

csak kicsit sűrűk voltak az esték.

Vagy aludtam, vagy csavarogtam... vagy csajoztam (mármint a barátnőmmel voltam).

Link to comment
Megosztás:

Szerintem fölösleges...

Nem az út fogja meg... hiába lenne 4 sávos... most is a Katona-lámpa, a Szilvási-körforgalom, a Hullám-lámpa fogja meg a forgalmat...

hiába lenne 4 sávos végig... sajna nem segítene ezeken... szerintem. :unsure:

A Szilvásinál a körforgot sztem felszámolnák, és lenne egy kanyarodó sáv, esetleg lámpával, onnantól pedig az Auchanig menne a 4 sáv.Elvileg.De az igazi szűk keresztmetszet, az a Szilvási körfog. Sajnos.

Amúgy tegnap elég te+tű voltam, mert a Szilvási körforg. előtt, ahol beszűkül a sáv, megközöltem a felezőt.

Azt hittem, csak én vok sügér, de a mögöttem jövő 4 autó is követte a példámat! :)

Link to comment
Megosztás:

szoljak már én is valamit:

http://www.fn.hu/cikk/00140000/140265/lecs...forgalmikat.php

Lecserélik a forgalmikat

2006. augusztus 3. FigyelőNet, MTI-Eco

Új típusú forgalmi engedélyeket vezetnek be a gépjárművek részére augusztustól az okmányirodák, amelyben a műszaki érvényesség bejegyzésére a jelenlegi négy helyett hat alkalommal lesz lehetőség.

Karmos Gábor, a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete (MKFE) főtitkár helyettese az MTI érdeklődésére elmondta: ez elsősorban a kamionosok számára jelent egyszerűsítést, akiknek évente kell műszaki vizsgára vinniük nehézgépjárművüket.

"Nem mindegy ugyanis, hogy egy közúti fuvarozónak négyévente, vagy csak hat évente kell kicserélnie a forgalmi engedélyét, ami nem elsősorban költség-, hanem időmegtakarítást jelent a vállalkozónak" - emelte ki Karmos Gábor.

A BM Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Hivatala az új típusú forgalmi engedélyről a kormány és a közúti fuvarozói érdekképviseletek közötti 2005. augusztus 23-án született megállapodás alapján intézkedett. Annak 11. pontja tartalmazta azt a fuvarozói kérést, hogy a forgalmi engedély műszaki érvényességre vonatkozó rubrikáit bővítésék ki, a forgalmi engedély gyakori cseréjének megelőzése céljából.

Akkor a kormány szakértője nem látta megvalósíthatónak a forgalmi engedély bővítését a kért formában, ám kilátásba helyezte, hogy belátható időn belül a kormány biztosítja annak lehetőségét, hogy a forgalmi engedélybe kettővel több érvényesítő címke kerüljön.

Karmos Gábor közölte, hogy azért húzódott az új forgalmi engedély bevezetése csaknem egy évet, mert azt előbb el kellett fogadtatni az Európai Unióval, ami meg is történt.

Várható, hogy az okmányirodák a még rendelkezésre álló régi típusú forgalmi engedélyeket felhasználják, és az új típusúakat folyamatosan, a régiek kifutásával vezetik be - tette hozzá az MKFE főtitkár helyettese.

Link to comment
Megosztás:

A Szilvásinál a körforgot sztem felszámolnák, és lenne egy kanyarodó sáv, esetleg lámpával, onnantól pedig az Auchanig menne a 4 sáv.Elvileg.De az igazi szűk keresztmetszet, az a Szilvási körfog. Sajnos.

Amúgy tegnap elég te+tű voltam, mert a Szilvási körforg. előtt, ahol beszűkül a sáv, megközöltem a felezőt.

Azt hittem, csak én vok sügér, de a mögöttem jövő 4 autó is követte a példámat! :unsure:

Azt most csinálták nem rég!

Emlékezz mi volt, mielőtt az elkészült! Még nagyon KÁOSZ! Szóval az a körforgó kellett oda!

Képzeld el, ha lenne egy kanyarodó sáv... kicsit körülményes lenne ott kifordulni ill. lefordulni.

A körforgó kell. Ha lámpa lenne az is csak megfogná a forgalmat! Jobban, mint a körforgalom!

Link to comment
Megosztás:

"Nem mindegy ugyanis, hogy egy közúti fuvarozónak négyévente, vagy csak hat évente kell kicserélnie a forgalmi engedélyét, ami nem elsősorban költség-, hanem időmegtakarítást jelent a vállalkozónak" - emelte ki Karmos Gábor.

Nem akarom elhinni, hogy ez volt a vezérelv a cserével kapcsolatban. Biztos foglalkoznak azzal, hogy milyen sűrűn jár valaki cseréltetni. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

a duplás körforgó veszélyes üzem... felénk abban több baleset történik, mint az összes többi kereszteződésben, mert sok állat ahogy be, úgy ki is megy belőle a belső sávból... az meg nem szép dolog.... a külsőben lévővel mit kezd? nem kötelező ugyanis a külsőből az első kijárónál kimenni. Belsőből meg tilos. külsőbe is csak szabályosan jöhet ki a delikvens... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Az a baj velük,hogy a sok "kresztelen" nem tudja használni!

Az Izsáki úton az a gond,hogy 100-200m-ként vagy kereszteződés vagy lámpa vagy körforgó van.Vizmű elé,a benyakútnál pl felesleges a lámpa,meglehetne másképp is oldani.Na de vannak erre szakmeberek,csak az a gond hogy ez itt senkit nem érdekel a vársovezetésben.Érdekelhetné őket a bajnok utcán lévő két átjáró felújítása! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.