Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Ezt már néztem korábban is, de a kérdés az hogy 10q körüli súlyt el lehet hozni futóval?

Egytengelyes futóban van ilyen teherbírású szerintetek?

Kéttengelyessel menne simán tudom, de arra meg nem elég a B-s jogsi.

Ha egy méternél nem nagyobb a tengelytáv akkor vontathatod B-vel is.

Neked is kell a 14 lityós városi fogyi? :lol:

Ez vele jár, de az biztos, hogy 2.0 alatt nem veszek még egyszer autót.

Link to comment
Megosztás:

Ha egy méternél nem nagyobb a tengelytáv akkor vontathatod B-vel is.

Idézet egy fórumból:

"A tavasszal kiveséztük a dolgot kb 2-3 hetembe került míg a hivatalos infók is megjöttek

Azt tudom csak mondani, hogy terepjárókkal és kisbuszokkal (ezek gépes össztömege 3,5 tonna alatt van)

húzható B kategóriás jogsival 2 tengelyes futó az autó megengedett max össztömegéig ( a futó összsúlyát úgy kell vizsgáztatni hogy belül légy a határon, ezért vannak a mi futóink is nem 2000kg-ra vizsgáztatva, csak 1800 ra, így vagyunk az autók 4800 kg összsúlyain nem határon hanem 150 kg-al lejjebb)

Viszont a síma B kategória nem elég mert a futó nagyobb mint 750kg össztömeg így pár sorral lejjebb a jogsiban ott van a B kategoriához tartozó nehézpótkocsi, egyébként ez kell a 750 kgot meghaladó lakókocsikhoz is

tehát sem terepjáróval sem semmilyen más járművel nem húzhatók a kéttengelyes futók ha nincs nehézpótkocsis vizsga

volt aki azt hitte , hogy a teherjogsija jó, de az sem , ha abban is csak könnyű pótkocsi van, az külön kategoria"

Link to comment
Megosztás:

A corsában is boldog volt a tököm,,csakhát kicsi lett a kasztni...szvl, foggalmam sincs, hogy mit vennék, ha ezt eladnám...

Vectra C?! :D

Ha a magam realitásaiból indulok ki, nekem is luxus a 2.0, szinte kizárólag városi használatra.Mind fogyi, mint egyéb költségek terén.

Mivel zömében mi is városban kavarunk, és csak ritkán megyünk ki a helységjelző táblán kívülre, reálisabb lenne egy kisebb ccm-es, alacsonyabb fenntartási költségű valami.Aminek azért van passzív ütközési biztonsága, van benne hely, és valamilyen szintű használható csomagtartó.

Amúgy anno mikor Flóra picike volt, nekem még stiftem volt.Kicsit makkozni kellett, de befért, babakocsi, gyerekülés, mózeskosár, és persze mi is! :lol:

Tehát nagyon élvezem ezt a 2.0-át és az átlagosnál vadabb menetdinamikát, de kezdek kinőni már az űberracsing korszakomból, és jobb 5let lenne egy már korábban belinkelt Mazda 2, Opel Meriva, Fiat Panda (tudom ez itt nagy hiba), tehát ami kicsi, de szükség esetén bővíthető, jobban pakolható.Van fejetere, tágas belül stb.......családibb!

A Veki ilyen formában ami nekem is van (4a.) gyönyörű, elegáns limuzin ami szedi a lábát.De ugyanakkor az egyik leginkább használhatatlan, haszontalan kasztniforma.

más:

Korzán újra van használható fék, tehát a tegnapi műtétnek meglett az eredménye.Johnnyt ma is elrángattam légteleníteni, és egész jó lett a fék, viszont az egyik hengerem alacsony fordulaton nem megy.Csiszoltunk mindent amit csak lehet, de még sem.Ezzel még lesz köröm, mire meglesz mind a 4 cilinder.

Viszont az időjárás kicsitsenem fogadott bennünket a kegyeibe, és itt ragadom meg a lehetőséget, hogy megköszönjem Johnny segítségét, és azt, hogy kedvemért rommá fagyott az udvaron.

Link to comment
Megosztás:

A Veki ilyen formában ami nekem is van (4a.) gyönyörű, elegáns limuzin ami szedi a lábát.De ugyanakkor az egyik leginkább használhatatlan, haszontalan kasztniforma.

Ezért vettem kombit. Párszor már ki tudtam használni az előnyeit. Pl.: talicska, szárítógép, stb :lol:

Link to comment
Megosztás:

Viszont a síma B kategória nem elég mert a futó nagyobb mint 750kg össztömeg így pár sorral lejjebb a jogsiban ott van a B kategoriához tartozó nehézpótkocsi, egyébként ez kell a 750 kgot meghaladó lakókocsikhoz is...

Én 91-ben vizsgáztam A, B, C-ből akkor még úgy volt ahogy én írtam.

Link to comment
Megosztás:

Losi!

Fékrásegítő vákuumcsövét vedd le és dugózd le a hengerfejnél lehet, hogy onnan kap fals levegőt., ha igen akkor visszacsapószelep vagy a rásegítő lehet hibás. :D

Nem ereszt át, nem azzal van a gond.Én is meglepődtem, de tökéletes a fék szinte.Viszont ez az egyik henger nem megy dolog 1X már volt.Karácsony után, több napig nem használtam a kisautót.Akkor rövid járatás után beindult.Most meg ez nem jött be. :lol: Pedig csak 2 napig állt.

Link to comment
Megosztás:

Azóta eltelt 2 évtized és az okosok folyamatosan törik a fejüket, hogy hogyan tudnak még több bőrt lehúzni rólunk.

Ha ezt olvasom akkor nem vagyok meggyőzve arról, hogy ezzel a rendőrök is tisztában lennének. Kizártnak tartom, hogy a csomó más szabály mellett egy ilyet is beseggeljenek.

Menj ki a kiskőrösi úti utánfutóshoz, én tőle kértem 1,5 éve kéttengelyest, ami elvileg úgy volt vizsgáztatva, hogy B-vel is lehessen húzni.

A súlyt meg vele kell letárgyalni.

Egyebet nem tudok mondani....

Link to comment
Megosztás:

Ha ezt olvasom akkor nem vagyok meggyőzve arról, hogy ezzel a rendőrök is tisztában lennének. Kizártnak tartom, hogy a csomó más szabály mellett egy ilyet is beseggeljenek.

Menj ki a kiskőrösi úti utánfutóshoz, én tőle kértem 1,5 éve kéttengelyest, ami elvileg úgy volt vizsgáztatva, hogy B-vel is lehessen húzni.

A súlyt meg vele kell letárgyalni.

Egyebet nem tudok mondani....

Amúgy sem a papír húzza! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Zafira témára meg...sosem értettem mitől olyan nagy szám az a kocsi...mint a meriva....5 centivel nagyobb a csomagtere, felfelé magas mint egy vasúti kocsi, borul, mint a büdösbogár, deé nvagyok a ######a gyerek a városban, mer van egy SUV-om...ki nem szarja le? :lol: Amikor meg beáll arcoskodni melléd és leléped a libakergető corsáddal, akkor meg baromira ideges. :D

Nem nagy szám. Fejben kell felnőni hozzá. :D B) :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.