Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Korza, Gabinál.Talán keddre autó válik belőle! :D

Két napi olasz takony (Fiat Doblo) szerelés után ma elégedett mosollyal hozták haza a delikvenst a kollegák.Nem zúg,nem zörög,megy és teszi a dolgát.

Helyre tettem azokat a hibákat,amit a szervíz nem akart már többszöri visszavétel után sem:

-önindító csere bontottra (veszelszky 27E)

-akksi csere(19E)

-balos féltengely belső gumiharangjának visszarakása,rosszul beállított váltókulissza lelökte,kötegelővel rögzítve a gumiharang(korzás :P )

-jobbos alsó talpas cseréje

-jobbos első kerékcsapágy cseréje(2x számlázták ki a cserét,még a gyárit vettem ki belőle)

Csak halkan jegyzem meg: elég drága minden hozzá opeles árakhoz szokva.A Jumpyra 8E volt csak az ablaktörlőpár.

Persze a kedvességem igénybe vettem a cégnek. :(

Meglett volna 1 nap alatt is a meló,csak az olasz genyóhoz semmi nincs raktáron,mindent rendelni kell.

Eddig szerettem a német autókat,de mostmár istenítem őket.Az olasz semmire nem gondol.10centi van a tűzfal és az önindító között...férjél már hozzá. <_<

Egyébként a talpasra azt mondta a szervíz,hogy külön nem cserélhető,de tegnap délután,amikor a másik autónk olajcseréje után visszamentem az asztalra raktam a kibontottat. :) Kapják be. :)

Csak jelezném,hogy a Jumperbe 65E-ért cserélték ki az olajat. ;) ;) :o

5w30-as olaj 2.2HDi mociba 6 lityó,meg olyan tételek,hogy fogtam a hasam a röhögéstől.

Komolyan nyitok egy szervízt,csak olajcsere,fék kisebb munkák. :D

Vár még rám egy motortartóbak csere(váltó felöli)ki van szakadva a közepe,biztos nem szúrta a szemüket a váltó cserénél... :wacko:

Ebből is csak 1 van az országban raktáron,holnap a kezemben lesz reggel. :o

Link to comment
Megosztás:

Amúgy targoncával emletem meg! :wacko:

Remélem úgy, hogy közben bele szúrtad a villát az oldalába! :(

Más:

Szerdán átvehettem végre az íjamat, amit a hetényegyházi íjász egyesület elnöke csinált megrendelésre.Kitűnő gyakorló reflexíj, 5db vesszővel, 40poundos erővel.Nagyon komolyat lehet vele lőni.Szerintem bárkit aki erre rászolgált, igen komolyan meg lehet sebesíteni.Nem ebből a célból készült, de erre is alkalmas.

Igényes kidolgozás, találékony megoldások jellemzik az íjat, ha valaki szemezgetett már ezzel a sporttal de sajnált kiadni egy íjért 23-25e.ft-ot, annak csak ajánlani tudom ezt a megoldást.Nekem az íj+5db vessző 12e.ft-ba került.

Arra tökéletesen alkalmas, hogy az ember megismerkedjen ezzel a sporttal, és megtanulja kezelni a technikát.Én most alkarvédőt és húzókesztyűt néztem magamnak ITT.

Döbbenetes, hogy mennyi hasznos kiegészítőt lehet kapni, ill. ha valaki el akar képedni az árakon, nézze mg a csigás íjakat.Nem is íjak már szinte, hanem v.mi HI-TEC cuccok.Nagyon komolyak.Meg az áruk is. <_<

Link to comment
Megosztás:

Lassan a végére érek az autó körüli herce hurcával!Átírás megvolt!Az első szélvédő kicserélve!Csak a szentlélek tartotta benn vagyis a keret!Mikor mentem érte az mondták mikor ki vették a keretet ki bukott a szélvédő!Első lengéscsillapítók a fékhez kellő cuccok is megvannak valamint az olajcseréhez is minden megvan!Remélhetőleg második neki futásra a fékeim is jók lesznek már ha Gabi és hatalmas Opel isten is úgy akarja!

Link to comment
Megosztás:

Apósom tegnap Bócsánál megborult a Suzukival (régi Swift). Nekimentek előzés közben. Szerencsére nem lett nagyobb baja, néhány bordatörés, zúzódások.

De a Szuzi totálkár. Az egész teteje benyomódott a fejtámláig, elöl még lejjebb. Pördült a tetején, csúszott az oldalán.

De ahhoz képest elég jól egyben maradt. Annyira mégsem papírgép. Még a festék is csak csíkokban kopott le.

Szerintetek el lehet adni a kocsit, ha a motorja jó (azt nem érte semmi)? ha igen, kb. mennyiért?

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek el lehet adni a kocsit, ha a motorja jó (azt nem érte semmi)? ha igen, kb. mennyiért?

Meg kell várni a biztosítási összeget amit a GTK-ért fog kapni, és kb. 100e.ft-ból venni kell egy tökugyanolyan osztrák forgalmis autót, esetleg áttenni a motort meg a rendszámot, mondjuk utóbbit végképp, és használni tovább.

Egy ennyire lezúzott autónál már csak a papírja ér pénzt.

Én ezt tenném. <_<

PL. ilyesmiket lehet venni osztrák papírral.

De ha beszéltek a helyi nepperbrigáddal, akár megrendelésre is hoznak autót hasonló árban, színben ami kell.

Link to comment
Megosztás:

A PARADICSOM továbbra is mint zöldség szerepel a meghatározásokban.Nem kell minden M&@rhaságot elhinni amit a weben írnak! <_< :wacko: :(

Gyümölcs, és nem vitázom. ;)

National geographic szerint is.

Meg szerintük is.

Sőt az eper szerintem fán terem, és nem azonos a szamócával. A földieper meghatározás még elmegy, de azt nem viselem el ha leeprezik. :o ;)

Link to comment
Megosztás:

Gyümölcs, és nem vitázom. :wacko:

National geographic szerint is.

Meg szerintük is.

Lexa@rom ki mit ír, 20 évvel ezelőtt mikor tanultam, már akkor is zöldség volt, az a legnagyobb m&vrha aki mást ír.S, főleg mást hisz.

Ha gondolod, keresek róla tankönyvet.Azt előre leszögezném, nálunk sokkal inkább hozzáértő emberek írták.

Számomra EZ a valós story, nem pedig a fentebbi okoskodás.

Sőt az eper szerintem fán terem, és nem azonos a szamócával. A földieper meghatározás még elmegy, de azt nem viselem el ha leeprezik. :( <_<

Az eper valóban fán terem, ezért hívják eperfának.Van belőle több féle, a fája pedig megfelelő minőség esetén murvadrága portéka ha bútorgyártásra használják fel.

A földieper meghatározás pedig szerintem is érdekes, bár kiforgatható mint minden más.Magyarul szamócának hívják továbbra is, és így is tanítják az iskolákban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.