Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Ha nem raccsolsz miért is van veci 2000 a segged alatt? ^_^ :D

Ez miből jött le, hogy én nem nyomom neki? :D

Öregszem, emiatt mostanában sokkal többször vezetek kényelmesebben, mint a Corsával.

Az ingerküszöböt arra értettem, hogy emiatt már nem akkora adrenalin egy kisblokkos ;) :D

Néha nehéznek is érzem a Vekit is ehhez a kis motorhoz :D

Link to comment
Megosztás:

Sztem is kár görcsölni velük.Nem sokkal szoktak hamarabb oda érni ahová mennek.Ezt a szokásos Kiskőrös-Kmét útvonalon is szoktam tapasztalni.Letúr az útról Páhi után, de Kméten az ósán előtti körforgóban kb. 8 autóval van előttem.

S,én nem nyomtam neki.A közút nem versenypálya.Biztos öregszem. :D

Nem versenypálya

És milyen igaz, közben a mocisok csak úgy rajzanak rajta.

Meg valami moci-mocis, szlikkes quad is ott randalírozott amikor nyaraltunk.

Kékesről lefelé Parád felé kb. félúton előzött meg, de mire Parádfürdőre értünk, ő már a cigijét szívta a kajáldában a kajára várva. ^_^

Adrenaliban biztos nem szenvedett hiányt emberünk.

Ja, és rendszámos volt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az lenne a kérdésem hogy a most vásárolt 99-es 1.6-os G-s astrámba motorolajat kell cserélni milyet ajánlatok 5-10-15W-st???

Köszike ^_^

10W-40.Lehetőleg v.mi márkásabb gyártó terméke ajánlott.Célszerű 5L-s kiszerelésben venni, mert előfordulhat, hogy galád módon megeszi majd az autód orrában lévő X16XEL motor.

Ha nincs ismerősöd autósboltban, akkor ajánlott a Kis és tsa. a Mindszenti úton, a Fortuna autóker. oldalában.Egy helyen mindent meg tudsz venni, normális áron. (olaj+olajszűrő+levegő szűrő+pollenszűrő+üza.szűrő)

Továbbá még egy apróság.Ha nem igazolható az autó előélete, célszerű lesz a vezérlést is ledobni róla, mert még mindig olcsóbb a cseréje mint egy összeakadt motor generálja (200e.ft).Továbbá ilyenkor a vezérléscsere alkalmával célszerű kicserélni a vízpumpát is.A vezérlés csere periódusa 60e.km, lévén szíjas.A motorolajé pedig 10e.km.Utóbbi leginkább ajánlott intervallum.

Link to comment
Megosztás:

10W-40.Lehetőleg v.mi márkásabb gyártó terméke ajánlott.Célszerű 5L-s kiszerelésben venni, mert előfordulhat, hogy galád módon megeszi majd az autód orrában lévő X16XEL motor.

Ha nincs ismerősöd autósboltban, akkor ajánlott a Kis és tsa. a Mindszenti úton, a Fortuna autóker. oldalában.Egy helyen mindent meg tudsz venni, normális áron. (olaj+olajszűrő+levegő szűrő+pollenszűrő+üza.szűrő)

Továbbá még egy apróság.Ha nem igazolható az autó előélete, célszerű lesz a vezérlést is ledobni róla, mert még mindig olcsóbb a cseréje mint egy összeakadt motor generálja (200e.ft).Továbbá ilyenkor a vezérléscsere alkalmával célszerű kicserélni a vízpumpát is.A vezérlés csere periódusa 60e.km, lévén szíjas.A motorolajé pedig 10e.km.Utóbbi leginkább ajánlott intervallum.

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ ^_^

Hát igen ezek az 1.6-osok azért eszegetik az olajat az elöző tulaj azt mondta hogy olajcsere között 1L-t.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ :D

Hát igen ezek az 1.6-osok azért eszegetik az olajat az elöző tulaj azt mondta hogy olajcsere között 1L-t.

Nekem is volt ilyen autóm, imádtam, de tényleg iszonyú sok olajat eszik.....érdemes havontA ellenőrizni. :D (és utántölteni egy-egy litert ^_^ :D )

Link to comment
Megosztás:

Sajnos hazaértünk vasárnap este Horvátországból.

Hát maradtam volna még pár hetet szivesen ^_^

Autó jól szuperált, tette a dolgát.

1600 km egy hét alatt :D

Átlagfogyasztás 7.7 liter, vegyesen.

Amíg volt E85 addig azt locsoltam, de sajna kint nincs így ott benzin ment bele.

Ami nagyon tetszett, hogy kicsit máshogy viselkedik a veki a hegyvidékes utakon.

Kis autók lassultak az emelkedős pályaszakaszokon, nekem nem nagyon kellett kimenjek a külső sávba :D

Na térjünk vissza a hétköznapokba, irány meló... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.