Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Köszönöm a jókívánságokat.

Isten éltessen Endyka!

Köszönöm a beszerzést, és a fuvart is!

Pjoc, ha összerakom kell újra telepítenem?

Szívesen, használd egészséggel!

Ha szerencséd van nem kell újrarakni, de kis esély van rá :rolleyes:...

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem kísérletezem, mentek, és szerelek.

Remélem nem gáz, hogy elrámoltam a fal mellől, de baromira zavarta az áruátvétet.Minél közelebb áll egy gép a cuccal, annál gyorsabban be lehet pörgetni.Nem beszélve arról, hogy így könnyebben tudnak megfordulni a szállítóverdák.

Link to comment
Megosztás:

ENDYKA & PJOC!

SOK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT NEKTEK! :D

Csatlakozom !!!!!!!!

Más: Évi hogyan van?

"Szesztesvérek".. :rolleyes:

Nektek mennyire ugrott meg ebbe a nagy hidegben a fogyi? :lol:

Mert nekem elég dúrva... 16 L városban... :P

Nekem most kezd javulni.... :D

Link to comment
Megosztás:

A repülés néhány szabálya

1. A botkormányt előre tolva, alattunk a házak mérete nő, hátrahúzva pedig csökken. Huzamosan hátrahúzva tartva a kormányt, a házak ismét nőni kezdenek.

2. A repülés nem veszélyes, csak a lezuhanás az.

3. Jobb lent lenni és azt kívánni, bárcsak fent lennénk, mint fordítva.

4. Egy repülőgépen csak akkor feleslegesen sok az üzemanyag, ha lángra kap.

5. A gép orrán lévő légcsavar a pilótát hivatott hűteni. Ha leáll, a pilóta rögtön izzadni kezd.

6. Bizonytalan helyzetben tartsd a repülési magasságot. Az éggel még soha senki nem ütközött.

7. A "jó" leszállás az, ami után saját lábon elhagyható a gép. A "nagyszerű" leszállások pedig azok, amelyek után a gép tovább használható.

8. Amennyire csak lehet, törekedjünk arra, hogy a gép hegyes vége mindig előre álljon.

9. Azt, hogy kerekekkel felfelé szálltál le onnan veszed észre, hogy a rámpához csak teljes gázzal tudsz eljutni.

10. Tartsd távol magad a felhőktől. Megbízható források szerint a hegyek előszeretettel bujkálnak a felhők között.

11. A sima leszállásnak három egyszerű szabálya van, de ezeket sajnos senki nem ismeri.

12. Ha az ablakból csak körbe-körbe forgó talajt látsz és az utastérből a zűrzavar hangjai szűrődnek, akkor a dolgok nincsenek egészen rendjén.

13. A gravitáció nem ötlet, hanem természeti törvény, amely ellen fellebbezésnek helye nincs.

14. A sebesen zuhanó alumínium tárgy kontra mozdulatlan föld csatát eddig mindig a föld nyerte meg.

15. A józan döntőképesség alapja a tapasztalat. Sajnos a tapasztalatot a rosszul meghozott döntések gyarapítják.

16. Tanulj mások hibáiból. Nem fogsz annyi ideig élni, hogy valamennyit magad is elkövessed.

17. Légy éber! Így is lesz mindig valami, ami elkerüli a figyelmedet.

18. Egy pilóta számára leghaszontalanabb három adat: a gép feletti magasság, a kifutópályán megtett úthossz és a tized másodperccel előbbi pillanat.

19. A levegőben csak a madarak lehetnek okosak!

Mi az, ami nem jó, ha kihallatszik a pilótafülkéből?

- Hű, ez az uccsó feles nem kellett volna...

- Te dohányzol...? Nem?? AKKOR MI EZ A FÜST?!

- Mit akarsz? Másszak ki és ragasszam vissza??

- Húha... HÚHA!....

- Mondjuk azt az utasoknak, hogy légörvény!!

- Kapitány úr, megvan az inzulinja!.... KAPITÁNY ÚR!!!

Bátorság az, amikor egy férfi tök részegen hajnal négykor hazajön, megpillantja a seprűt tartó, tomboló feleségét és megkérdezi tõle:

-Takarítasz vazze.., vagy repülsz valahova?

Kezdő ejtőernyős lány meséli a barátnőjének:

...és akkor felszálltunk a repülőgéppel X magasságig, erre az oktató azt mondta: "Ugorjon ki mindenki a gépből!" Mondtam neki, hogy nem merek. Mire ő azt mondta, hogy ha nem ugrok, hátulról a magáévá tesz.

- És ugrottál?

- Hát... az elején egy kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Más: Évi hogyan van?

Köszi a kérdést: :P hullámhegyek-hullámvölgyek...egyik nap sír, a következő napon egész feldobott állapotban van.

Nagy küzdelem vár még rá...sajnos unalmas számára...alig telnek a napok...még 9hétig rajta lesz a Halo készülék...bízunk benne, hogy műteni nem kell, mert akkor további 5hónapot kell lehúzzon a cuccban.. :rolleyes:

Más: iwiw-en küldtem neked üzit, 25.-én, remélem megkaptad. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a kérdést: :P hullámhegyek-hullámvölgyek...egyik nap sír, a következő napon egész feldobott állapotban van.

Nagy küzdelem vár még rá...sajnos unalmas számára...alig telnek a napok...még 9hétig rajta lesz a Halo készülék...bízunk benne, hogy műteni nem kell, mert akkor további 5hónapot kell lehúzzon a cuccban.. :rolleyes:

Kitartást kívánok én is neki.Az a szerencse,hogy egyáltalán nem történt még komolyabb baj. :D

Link to comment
Megosztás:

Egy varjú tántorog ki a kocsmából, majd megszólal:

- Kakukk, kakukk, izé, csipcsirip, csipcsirip, uhu, uhu...

Hu...huuuuuuu de berúgtam.

:rolleyes: :D :P

Ezt pedig a CS.n találtam egy usernél:

Fényezheted, vaxolhatod,koppra ültetheted,huzathatsz mindenféle csili-csálé kárpitokat mindenhova. Mondhatsz rá stílus irányzatokat, hogy ez most épp: CULT, RAT...stb.

De az egész szart sem ér, ha elvernek a zöldnél!"

:lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Relleg megint szívatott alig bírtam a garázsig elvinni.

Hidegen elindul, alapjáraton megy. Elindulok, 2-300 m után benyomom a kuplungot leáll. Fordulatszám leesik 0-ra, de utána még olyan hang van, mintha repülő turbina pörögne lefelé olyan 5-10 mp-ig. Nehezen újraindul utána, de rángat, nem megy, ha megy is nem akar 2000 fölé pörögni, vagy lassan csökken a ford szám. Kuplung be, megint leáll. Újraindul, de rángat mint ha alig menne 1-2 henger. 1,5 km után valamennyire melegszik és aztán megy is, gyorsul is. De a motortérből érdekes szag jön a vezérműszíjj felőli oldalról.

Ennél részletesebben nem tudom leírni.

Tényleg örülnék, ha valakinek lenne valami ötlete, mert így is 50 ezerbe van és olyan szar mint volt.

Előre is köszi a segítséget.

Volt olyan ötlet, hogy átugrott a szíj, de majd csak nem! de ha igen a szerelő nyakába varrom biztos, mert most volt vízpumpa cserélve. Ahhoz meg ugye meg kellett bontani.

Amúgy van a cégnél egy autószerelő srác, beszéltem vele, azt mondja szerinte lehet EGR. Mert mikor hidegen indítom, akkor jó az alapjárat, semmi gond vele. Elindulok, kap egy kis terhelést, és 2000-nél nyit az EGR. Ekkor felakad és indul a kálvária, amíg be nem melegszik. Mert ugye utána jó. És észre vettem, hogy a vizem is hamarabb melegszik, kb 2 km és szinte üzemmeleg. Amit okozhat az, hogy a forró kipuff gáz folyamatosan megy vissza. Láttok ennek realitását??

Mondjuk ettől még mindíg nem tudom mi az a hang amit mondtam, hogy olyan mint egy lassan leálló turbina amikor leáll a motor.

Köszi a tanácsot. Bár a du sajnos felejtős, mert nem érek rá. :s De addig itt a probléma, hátha valakinek volt hasonló problémája.

Link to comment
Megosztás:

Láttom földim vagy azaz Kkfházi. :rolleyes:

Szerintem a katalizátorod van eltömödve ha 2 km alatt szinte üzemmeleg a moci, hatalmas folytás lehet benne. :D

Az a "turbina" hang pedig a szekunder levegő befúvó motor hangja (olyan mint a porszívó egy turbina lapátot hajt,

addig dolgozik amíg nem meleg a moci, katalizátort kíméli egy kis levegőt jutatt a kipufogóba.)

Tudok jó szerelőt ajánlani helyben, viszont kellene még pár infó a verdáról pl. típus, motorkód, évjárat.

Link to comment
Megosztás:

Láttom földim vagy azaz Kkfházi. :rolleyes:

Szerintem a katalizátorod van eltömödve ha 2 km alatt szinte üzemmeleg a moci, hatalmas folytás lehet benne. :P

Az a "turbina" hang pedig a szekunder levegő befúvó motor hangja (olyan mint a porszívó egy turbina lapátot hajt,

addig dolgozik amíg nem meleg a moci, katalizátort kíméli egy kis levegőt jutatt a kipufogóba.)

Tudok jó szerelőt ajánlani helyben, viszont kellene még pár infó a verdáról pl. típus, motorkód, évjárat.

Földid igen. :D egyébként G astra, 2003-as, Z14XE. 67 ezer km. Ha még kell esetleg valami info, szólj. Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hibakód kiolvasáson voltál-e már? Beszélek a szerelő haverommal, hogy mikor tudná megnézni a verdát. Diagnosztikára meg Bazsi cartársat ajánlom. :D Küldj el pü-ben az elérhetőségeidet, ha megvan minden akkor beszélni fogunk (ne lepődj meg, kicsit töröm a magyart....beszédhiba :rolleyes:)

Link to comment
Megosztás:

Hibakód kiolvasáson voltál-e már? Beszélek a szerelő haverommal, hogy mikor tudná megnézni a verdát. Diagnosztikára meg Bazsi cartársat ajánlom. :P Küldj el pü-ben az elérhetőségeidet, ha megvan minden akkor beszélni fogunk (ne lepődj meg, kicsit töröm a magyart....beszédhiba :rolleyes:)

ok! :D

Am eleinte 304-et írt, hogy gyújtáshiba 4. henger. De mióta ezt játsza amit leírtam, semmi hibakód, semmi sárga lámpa. Volt az Árpád utcában, nevet nem akarok írni, ott is feltették gépre és semmit nem találtak, trafót mondtak. Ki lett a trafó cserélve, változás semmi.

Most vissza viszem nekik, ha már csinálták, hogy essenek neki nagyon gyorsan, aztán törjék a fejüket. Ha nem boldugulnak, vagy valami vadat mondanak, akkor kellene majd a lehetőség. Meg amúgy is, ha már van olyan akivel meg vagytok elégedve.

Link to comment
Megosztás:

Kissé zavarban lévő férfi lép a patikába és megszólítja a patikusnőt.

- Kérem, kisasszony, nem dolgozik itt maguknál véletlenül férfi is?

- Nem.

- Nekem ugyanis olyan problémám van, amivel szívesebben fordulnék egy férfihoz.

- Már tíz éve, hog ...tovább »y a nővéremmel ketten megnyitottuk ezt a patikát. De

nekem is bátran elmondhatja a problémáját, hátha találok rá én is

megoldást.

A férfi feszengve, krákogva, szemlesütve kiböki:

- Hát tudja, kisasszony, nem múlik az erekcióm. Állandósult. Tudnak

ajánlani valamit?

A patikusnő elképed, megkéri a vevőt, hogy várjon, azonnal konzultál

az ügyben a nővérével. Pár perc után vissza is jön.

A férfi megkérdi:

- Mit tudnak ajánlani, kisasszony?

- Harmadrész tulajdonjog az üzletben, bentlakás teljes ellátással,

korlátlan mobiltelefon használat és céges autó..

:rolleyes: :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.