Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Halihó mindenkinek!

Bocsi, hogy zavarom az ünnepi hangulatot, de lenne egy fontos kérdésem.

Nézegettem a topikokat, de nem találtam hogy hol is lehetne ezt megkérdeznem, ezért elnézést kérek ha nem jó helyen kérdezem.

Nos, rendelkezem egy Tigra-val és tegnap hazafele menet egyszer csak nem mérte a kilómétert és felgyulladt a motor logós kis lámpa a műszerfalon.

Megnéztem a gépkönyvet és az szervízbe akar küldeni, nos ezt előbb megpróbálnám hátha tud valaki segíteni, hogy mit lehetne csinálni.

Mi lehet a baja, esetleg mitől lett ez?

Köszönöm a választ, és mindenkinek Boldog Új Évet kívánok!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Halihó mindenkinek!

Bocsi, hogy zavarom az ünnepi hangulatot, de lenne egy fontos kérdésem.

Nézegettem a topikokat, de nem találtam hogy hol is lehetne ezt megkérdeznem, ezért elnézést kérek ha nem jó helyen kérdezem.

Nos, rendelkezem egy Tigra-val és tegnap hazafele menet egyszer csak nem mérte a kilómétert és felgyulladt a motor logós kis lámpa a műszerfalon.

Megnéztem a gépkönyvet és az szervízbe akar küldeni, nos ezt előbb megpróbálnám hátha tud valaki segíteni, hogy mit lehetne csinálni.

Mi lehet a baja, esetleg mitől lett ez?

Köszönöm a választ, és mindenkinek Boldog Új Évet kívánok!

Üdv.

Helló!

Van olyan topik, hogy : CORSA-TIGRA

Talán ott kellene megkérdezned :rolleyes:

Amúgy, hasonló problémám nekem is volt, de nekem még az ABS lámpám is felvillant... nekem az ABS elektronikám halt meg...

De Neked lehet mástól is.. vezeték szétcsúszás,stb...

Link to comment
Megosztás:

Nos, rendelkezem egy Tigra-val és tegnap hazafele menet egyszer csak nem mérte a kilómétert és felgyulladt a motor logós kis lámpa

Üdv.

Ha ford.szám jeled van, tehát a fordulatot méri, akkor elszakadt a km.spirálod.Ezért nem kapott útjelet a motorvezérlőd, és ezért állt át vészprogramra a verdád.

Link to comment
Megosztás:

a vivaro opc tetejéről csak a nagy létra hiányzik :rolleyes:

az omi zöldje dec 30-al lejár.

kell nekem arra az 1 napra zöld?

mert jan 1 töl nincs zöld.

műszaki júniusig.

valami 5let?

idézem:

A közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény módosítása értelmében 2010. január 1-től a járművek környezetvédelmi megfelelőségét a forgalomba helyezés előtti, illetve időszakos műszaki vizsgálat keretében kell elvégezni.

Ez azt jelenti, hogy 2010. január 1-vel megszűnik a környezetvédelmi igazolólap és annak érvényessége. A gépjárművek környezetvédelmi ellenőrzését az időszakos vizsgálat határidejéhez igazodva kell elvégezni. Lássunk néhány példát:

* Műszaki érvényesség 2011. március, környezetvédelmi igazolólap érvényessége 2010. január -> a környezetvédelmi ellenőrzést csak 2011. márciusában kell elvégezni.

* Műszaki érvényesség 2010. január, környezetvédelmi igazolólap érvényessége 2010. december -> a környezetvédelmi ellenőrzést 2010. januárjában kell elvégezni.

* Műszaki vizsga 2009.decemberben megtörtént, annak érvényessége 2011. december, környezetvédelmi igazolólap érvényessége 2010. január -> a környezetvédelmi ellenőrzést csak 2011. decemberben a műszaki vizsgával együtt kell elvégezni.

Fontos: a környezetvédelmi mérés érvényességi ideje (időbeli hatálya) a műszaki vizsga érvényességgel megegyezik azoknál a járműveknél, amelyeknél a műszaki vizsgára 2010. január 1 után került sor.

Link to comment
Megosztás:

Dinnyével! :rolleyes:

Sültkrumplival!!!!

Halihó mindenkinek! tegnap hazafele menet egyszer csak nem mérte a kilómétert és felgyulladt a motor logós kis lámpa a műszerfalon.

Ahogy Wolfi is írta, első körben km óra spirált kellene megnézni.

az omi zöldje dec 30-al lejár.

kell nekem arra az 1 napra zöld?

mert jan 1 töl nincs zöld.

műszaki júniusig.

valami 5let?

Ezt hívják úgy, hogy szívás.

Amúgy én is köszönöm a jókívánságokat, és így utólag is sok boldogot kívánok az István, a János, és a Tamásoknak!!!

Lassan túl vagyok a beigli mérgezésen, ha valaki hiányolt volna akkor azért nem voltam.

Link to comment
Megosztás:

Zöldkártya ügyben megkérdeztem Gabit, és azt mondja hogy a közlönyben le van írva, hogy megszűnik jan. 1-től, de ők még semmi jogszabályt nem kaptak erről.

Január 15-ig elvileg kapnak jogszabályt, amiben remélhetően le lesz írva, hogy mi a teendő ilyen esetben.

A rendőrök viszon már érdeklődnek, hogy hogyan kaparhatják le a matricákat és hogy büntethetnek majd ez miatt.

Szóval szerintem amíg nincs konkrétum, addig inkább legyen érvényes zöldkártya, mert a rendőrök rá lesznek szállva.

Link to comment
Megosztás:

Január 15-ig elvileg kapnak jogszabályt, amiben remélhetően le lesz írva, hogy mi a teendő ilyen esetben.

A rendőrök viszon már érdeklődnek, hogy hogyan kaparhatják le a matricákat és hogy büntethetnek majd ez miatt.

Szóval szerintem amíg nincs konkrétum, addig inkább legyen érvényes zöldkártya, mert a rendőrök rá lesznek szállva.

Akkor a jelek szerint Tamásunk kénytelen lesz arra az 1 napra megcsináltatni a zöldkariját. :rolleyes:

Mivel a jogszabály csak 2010.jan.1-től lép életbe.Kérdés, a meghosszabításhoz tartozik-e türelmi idő.Mert azzal már lehet takarózni.

Más:

Amúgy öröm és boldogság, megjött a siklóernyős beülőm! :lol: Azt írta az eladó, hogy használtan vette Ausztriából.De a hevederek meg úgy néznek ki, mint ha sosem ültek volna benne, meg az összkép is olyan. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Akkor most felszögeled az ajtófélfára, és próbálgatod? :D ;) :rolleyes:

Ha nem is az ajtófélfára, de mindenképpen fel kellett próbálnom, hogy az állítási lehetőségekkel variáljak, hiszen ha sikerül magasabbra mennem mint a múltkori 1m, akkor azért nem baj, ha fent kényelmesen ücsörgök. :lol:

Vagy van már ernyő is hozzá?

Az még odébb van, mert ami jó, az drága.Ami nagyon jó (és újszerű/keveset repült) az még drágább.Értsd, 150e.ft felett.Ami pedig új, az k.va drága.(2500 euro és ez az alap kb.) Amit pedig nem szabad megvenni, az a 60e.ft körüli kategória.Ez is olyan, mint az autóvétel.Vannak nevesebb típusok/gyártók, akiknek az ernyői használtan is drágák, mert korszerű pilótabarát ernyőt gyártanak és vannak kevésbé neves gyártók, akik bár ugyanilyen cuccot gyártanak, még sem tartják úgy az árukat.Aztán van olyan gyártó, aki kb. selejtet gyárt.

Szóval használt szakaszon ezekből lehet választani. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.