Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Új infó!!!

Ma voltam a Budai kapunál az Agip kúton.

Van náluk etanol, 210Ft/liter, a törekvés kútnál 217.

Az 5000-es klubkártyával (EDC kedvezmény-kártya) rendelkezők még ebből az árból is kapnak 5 forint kedvezményt.

Aki csak sima benzint, gázolajat tankol az is kap 5 forint literenkénti kedvezményt, most már az összes kecskeméti Agip kúton.

A shopban pedig 10%-ot.

Etanol az 5-ös kútfejen van a Blue Diesel helyén.

Link to comment
Megosztás:

Ma meg volt az első szárnypróbálgatás siklóernyőileg.Mint egy igazi repüléssel kacérkodó (jó)madár! :D Mivel kitűnő volt az idő, alig volt igazi légmozgás, a nap is sütött és délnyugati áramlás volt, gyönyörű szépen feljött az ernyő, nem kellett vele bírkózni.Elsőre a belefutós startot gyakoroltatta velem az oktató, és hogy mit hova kell és hogyan csatolni ahhoz, hogy ne érjen túl nagy meglepi amikor elstartolok.

Szentkirály után, a tiszakécskei út mellett volt a kijelölt starthely.Ott róttam a métereket ernyővel a fejem felett, és mivel eléggé hanyagoltam a sportot vagy bármi féle testmozgást, egy-egy csörte után majd kiköptem a tüdőm! :huh: Szóval vagy többet kellene mozogni, vagy abbahagyni a bagózást! :lol:

Elég jól ment a dolog, a 3. belefutásra már nem volt szükségem különösebb instrukciókra, Robi még is futott mellettem ha v.mi lenne.De nem volt.Egy pillanatra némi segítséggel ill. talaj egyenetlenségnek (gödör ;) ) köszönhetően sikerült elemelkednem.Igaz rövid ideig tartott a feeling, de a szám a fülemig ért.Elmondhatatlan volt.Pont mint 17 évvel ezelőtt, igaz akkor 200km/h-ról lassultam 4m/s-ra 3 sec. alatt.De utána a fene nagy szélzajt felváltotta a csend, és tényleg fent voltam a világ tetején és arra a pár percre amíg leértem, murvára nem érdekelt semmi, a földön lévő probléma.

Na ebből szeretnék v.mit vissza kapni amit kihagytam.

Ha v.ki érez magában vállalkozó kedvet ilyesmi mar@h@ság kipróbálására jelezze.A tanfolyam díja 60e.ft, amit 2-3 részletben is be lehet fizetni.Ebben van tankönyv, elméleti ill. gyakorlati rész ill. kisdombozás is, ahol a tényleges elstartolást ill. ernyőirányítást lehet gyakorolni.A végén pedig Kunszálláson 5 csőrlés ami után a delikvens érvényes szak.szó.-t kap.Ha ügyes volt persze.Ha nem, addig gyakoroltatja amíg jó nem lesz.Sértődés ide v. oda.Tudni kell, hogy Robinál az A-s vizsgában benne van egy vészhelyzetmegoldó vizsga is, ami elvileg csak a B-s vizsgában szerepel.Szigorúság rlz.

Igen, eszement vagyok.De ez ettől szép.A Stefan is repülős emberke, nem beszélve arról, hogy Corsás! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hajrá!!!

Úgy látom kellett ez neked, egészen megtáltosodtál, ez látszik az írásodon is.

Sok sikert hozzá!!!

Köszi! :lol:

Robi megjegyezte, hogy Kalocsán a csörlős emberke ilyen tuti kupolakezelés láttán símán felcsörlőzne 200m-ig gyakorlás képpen. :D

De mondtam neki, hogy először gyakoroljunk mindent unalomig, és utána lépjünk tovább.Ennél a sportnál is igaz, hogy a siettség sérüléssel járhat.Szóval rutin mindenek előtt. :huh: Nem vagyok lekésve semmiről, időm van gyakorolni.Első a biztonság. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi! :lol:

Robi megjegyezte, hogy Kalocsán a csörlős emberke ilyen tuti kupolakezelés láttán símán felcsörlőzne 200m-ig gyakorlás képpen. :D

De mondtam neki, hogy először gyakoroljunk mindent unalomig, és utána lépjünk tovább.Ennél a sportnál is igaz, hogy a siettség sérüléssel járhat.Szóval rutin mindenek előtt. :huh: Nem vagyok lekésve semmiről, időm van gyakorolni.Első a biztonság. :lol:

Grat!Csak így tovább! ;)

Link to comment
Megosztás:

Köszi! :lol:

Robi megjegyezte, hogy Kalocsán a csörlős emberke ilyen tuti kupolakezelés láttán símán felcsörlőzne 200m-ig gyakorlás képpen. :D

De mondtam neki, hogy először gyakoroljunk mindent unalomig, és utána lépjünk tovább.Ennél a sportnál is igaz, hogy a siettség sérüléssel járhat.Szóval rutin mindenek előtt. :huh: Nem vagyok lekésve semmiről, időm van gyakorolni.Első a biztonság. :lol:

Ha összejön lehet veled tartok papa!

Kell valami ami leköt majd otthon!

Link to comment
Megosztás:

teszteltem az agip kutat a jókain.

210 - 5 Ft EDC azaz 205 ;) és kaptam ajándék csokit! :huh:

sokkal jobban indul a nap :lol:

most 240 Ft maradt a klub tagság miatt a zsebben. már csak 19x kell tankolnom és ingyen van a tagság

na de én nem 20 tankolást tervezek egy évben :lol:

a kutas gyerek meg elkérte a Hunflex elérhetőségét. Mondtam neki, hogy mentek Ti is :D

GsiCsabi, Gepard, Johnny, Losi, kinek is van még ilyen?

van ajándék csoki

Link to comment
Megosztás:

...

Hát már csak féligmeddig vagyok Corsás, de az elvetemültség, meg a kábelkötegelő szett azért még megvan :lol:

Már elég régen repültem és az is merevszárnyú volt, nekem a siklóernyő kicsit merészebbnek tűnik kívülről, de kicsit néha még mindig hiányzik és az ernyő sokkal nagyobb szabadságérzést, repülés élményt adhat, arról nem is beszélve, hogy sokkal elérhetőbb lehetőség lenne, mint a vitorla... :huh: Valamikor mindenképp elmegyek megnézni téged élőben is, hogy ugrálsz a dombról :lol:

Link to comment
Megosztás:

de kicsit néha még mindig hiányzik és az ernyő sokkal nagyobb szabadságérzést, repülés élményt adhat, arról nem is beszélve, hogy sokkal elérhetőbb lehetőség lenne, mint a vitorla... :huh: Valamikor mindenképp elmegyek megnézni téged élőben is, hogy ugrálsz a dombról :lol:

Ez motivál engem is.De főleg inkább az, hogy jó lenne kicsit kitörni ebből a mindennapi droidolásból.Elnézem ezt a sok hangyát is itt a cégnél, és eléggé elkeserítő látványt nyújtanak.Én nem akarok ennyire szürkén élni.

Ezért kell v.mi hóbort.A lehetőség neked is adott, itt Kméten nem egy drágaságos, elnézve az országos, leginkább a fővárosi árakat.(115e.ft) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez motivál engem is.De főleg inkább az, hogy jó lenne kicsit kitörni ebből a mindennapi droidolásból.Elnézem ezt a sok hangyát is itt a cégnél, és eléggé elkeserítő látványt nyújtanak.Én nem akarok ennyire szürkén élni.

Pacsi!!!Pontosan így vagyok vele én is!

Nem akarok a birkacsordával vonulni!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.