Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Hm.... :D

...

Én régen vitorlázórepültem Farkashegyen, de sajna pénz ÉS idő is kell hozzá, úgyhogy abbamaradt, pedig nagyon jó, emiatt gondolkoztam a siklóernyőn, mert az egy kicsit talán olcsóbb hosszútávon, illetve kevésbé kötött egy "üzemnap", vagyis a repülés lehetősége.

Ami engem visszatart, hogy nincs benne botkormány :D ,meg szerintem elég fosatós, hogy nem merev a szárnya és egy termikből kicsúszásnál, ha az egyik oldalon fel, a másikon leáramlás van, és elég erős is, akkor esetleg összecsuklik :rolleyes: Elvileg oktatják, hogy hogyan lehet kezelni ezeket a helyzeteket, de akkor is. Láttam ilyen videókat, amikor direkt ezt gyakorolják... hát, nekem a hideg futkosott a hátamon <_<

:D

Link to comment
Megosztás:

Én régen vitorlázórepültem Farkashegyen, de sajna pénz ÉS idő is kell hozzá, úgyhogy abbamaradt, pedig nagyon jó, emiatt gondolkoztam a siklóernyőn, mert az egy kicsit talán olcsóbb hosszútávon, illetve kevésbé kötött egy "üzemnap", vagyis a repülés lehetősége.

Ami engem visszatart, hogy nincs benne botkormány :D ,meg szerintem elég fosatós, hogy nem merev a szárnya és egy termikből kicsúszásnál, ha az egyik oldalon fel, a másikon leáramlás van, és elég erős is, akkor esetleg összecsuklik :rolleyes: Elvileg oktatják, hogy hogyan lehet kezelni ezeket a helyzeteket, de akkor is. Láttam ilyen videókat, amikor direkt ezt gyakorolják... hát, nekem a hideg futkosott a hátamon <_<

Kocákazat nélkül nincs üzlet.Ha nagy gáz van, még mindig ott a mentőernyő! :D

Ilyen összecsuklós dolog nem volt az RS4/4-nél, mert egyszer ha sikerült kijönnöd a termikből, akkor nagykirályság volt.Elvégre 74.4nm-n tudott "kapaszkodni"!

Amúgy nekem a legnagyobb gáz az, hogy itt a környéken említésre méltó domborzati kitüremkedés a kerekegyházi dombok és kb. semmi több.Mondjuk gyakorlásnak jóó lehet! -_- B)

A másik lehetőség Kunszálláson a csörlőzés, ami valljuk be, gyakorlatot kíván.Nemkeveset. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.