Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Udv holgyeim/uraim, reg jartam erre !

Latom vissza-vissza ter a benzin kontra diesel tema, de ugysem fogja egyik tabor sem meggyozni a masikat !

Nehéz is lenne,mindenki a maga lovát dicséri! :twisted:

Egy biztos,két cikket érdemes elolvasni,főleg Winklertől,akiről köztudott,hogy inkább benyás kocsikat részesíti elönyben.

Cikk 1.

Cikk 2.

Olvasnivalónak pedig ajánlom EZT!

Link to comment
Megosztás:

Csak egy példa,ami ma történt!

Uncsitesómnak van C14NZ 92-es astrája!

Most jön náluk a második gyerek és kezd elege lenni az egyre szaporodó problémákból!Szegény elég sokat szív a géppel!

Felvetődött benne,hogy eladja és egy dizel gépet vesz,mert fogyiból is jobban jönne ki és talán megbizhatóbb lenne.Talán nem kerülne neki annyiba.

Az elöbbiről biztosíthatom,az utobbiról nem formálok véleményt,mert nem volt benyáshoz szerencsém.

Tehát 1.7TD motoros astra caravant keres,lehet isuzu vagy német motoros is!

Link to comment
Megosztás:

szerintem semmivel sem megbizhatobb a dizel a benzinesnel es forditva, ha sporolni akar az uzemanyagon akkor egyertelmu hogy diesel.

Egy biztos!Én nem takaritottam még alapjárati motort,nem cseréltem gyujtáskábeleket gyertyákkal,nem cseréltem AC relét,nem kergetettek örületbe a BC kódjai,nem káromkodttam a fogyasztás miatt és még sorolhatnám!

Persze multkor szemesen nekem is volt egy kis alapjárati gondom,azt hitte a kocsi -10fok van és magas volt az alapjárat!Kiderült,hogy egy vákumcső elrepedt,egy késsel rövidebbre vágtam és visszaraktam a dúsító csonkjára és minden rendben lett!Tomi jött is nagy pofával: "Na a dizel sem olyan üzembiztos!" Erre csak annyit mondtam: "Én viszont nem vittem a tech-2-re,hogy megállapítsam mi a baj!"

Szal szerintem 1-1!

Ha egyszer sok pénzem lesz egy ilyen újabb dizelt veszek! :(

Benyás motorokat szerintem nem fejlesztik olyan léptekben,bár ha kerékpármotorokat nézzük ott van előrelépés benya fronton,nem is kicsi!

Link to comment
Megosztás:

Gody-s kalandot meg azota sem ertem hogy meseltetek, probalok logikus magyarazatot talalni de nem megy. Ma is ettem pizzat es ugyanolyan jo volt mint maskor, nemertem hogy mi volt mikor ti voltatok :?

Én csiptem őket eddig,de ezek után erőssen megkérdőjelezem az elsőbbségüket nálam!Szar pizza,szar kiszolgálás! :roll: :?

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem hogy a te kocsid alapjan lehetne altalansitani, ezt akkor tunam elhinni ha tobb 100 vagy ezer azonos km-es kocsin csinalnanak egy tesztet.

Az meg szinten nem lehet kiindulopont hogy nincs benne elekronik akkor jobb, nem velelenul talaltak ki az elektronikat.

Milyen BC kodok, nem computer hibakodokra gondoltal ?

Link to comment
Megosztás:

A C14NZ-nek elég sok betegsége előjöhet, de megfelelő karbantartás mellett, egy benyás is lehet olyan megbízható mint egy Diesel.Ugyanez visszafelé is igaz, tehát ha nem figyelnek oda rá, akkor okozhat fejfájást min2.

A régi Dieselek 1Xű felépítésük miatt talán könyebben karbantarthatók, de a mai CDTI-k, meg PDTDI-k, vagy mittudomén, ugyanolyan őrölt módon agyon vannak csapva elektronikával, mint benzines társaik.Szal ha v.mi elszáll egy mai Dieselben, ugyanúgy vadászni kell a hibát, mint egy benzinesnél.S, lehet villogtatni hibakódokat, meg mindent.

Link to comment
Megosztás:

diesellel csak akkor tudsz spórolni valójában ha megvan az éves ca. 30-40 ezer km futása..... a dízel javítása lényegesen drágább, ezért amit a go.-n nyersz azt elveszted az alkatrész árakon...... többek között ezért sem vettem dízelt...

Akkor nekem indokolt.

1 év alatt 55.000 Km-t tett meg a a diesel gép. :(

Link to comment
Megosztás:

diesellel csak akkor tudsz spórolni valójában ha megvan az éves ca. 30-40 ezer km futása..... a dízel javítása lényegesen drágább, ezért amit a go.-n nyersz azt elveszted az alkatrész árakon...... többek között ezért sem vettem dízelt...

jaja ez iyg van, ezt en is akartam mar mondani !

Link to comment
Megosztás:

diesellel csak akkor tudsz spórolni valójában ha megvan az éves ca. 30-40 ezer km futása..... a dízel javítása lényegesen drágább, ezért amit a go.-n nyersz azt elveszted az alkatrész árakon...... többek között ezért sem vettem dízelt...

Ez az állítás az újabb keletű dizelekre igaz,de a régi vágású kályhákra szerintem nem!

Link to comment
Megosztás:

A régi Dieselek 1Xű felépítésük miatt talán könyebben karbantarthatók, de a mai CDTI-k, meg PDTDI-k, vagy mittudomén, ugyanolyan őrölt módon agyon vannak csapva elektronikával, mint benzines társaik.Szal ha v.mi elszáll egy mai Dieselben, ugyanúgy vadászni kell a hibát, mint egy benzinesnél.S, lehet villogtatni hibakódokat, meg mindent.

Warwolffal teljes mértékig egyet értek! Nagyon férfinemiszervák az új dízelek... PDTDI, CDI, TDCI, CDTI - és minden egyéb variáció :( - de sajnos ha tönkre megy bennük valami komolyabb téma - adagoló, sőőőt főleg a turbó körüli kütyük... - akkor aztán ember legyen a talpán aki kicsengeti az árát! Nem egy dízel van a családban és az ismerősök között (az újabb "generációsak" közül) és bizony nagyon patent gépek... de amikor elromlanak... huu...

Sokan mondják az új dízelekre, hogy sok esetben van az, hogy amit megspórolnak az üzemanyagon, azt sok esetben a szervízek során sajnos bele kell tolni az autókba...

Megbízhatóságról pedig csak annyit, hogy ott volt a kis golfom, (VW Golf 1 - 1,5 Benzin + gáz) halál egyszerű motor... soha, de soha nem hagyott ott... - na jóóó kivéve, amikor kigyulladtam vele :D - pedig beletekertem nehány 10e km-et!

Hála Istennek még közel hasonló egyszerűséggel - azért kicsit már összetettebb - bír a jelenleg 8v-es mocim is... - ezért is szerettem volna inkább 8v-st, mint EcoTechet venni, arra sokan panaszkodnak. Erre is azt mondják, hogy a világból is kimegy.... - na jó... most dobni kell az enyémre egy új hengerfejtömítést :? ... de amúgy teljesen rendben van.

Szóval szumma-szummárum... a régebbi - egyszerűbb - mocikról többnyire el lehet mondani azt, amit Johnny is mondott a dízelére. De sajna az újabbaknál... bár jobbak és nagyobb teljesítményűek, sajnos lényegesen több a ponteciális hibaforrás...

Link to comment
Megosztás:

- ezért is szerettem volna inkább 8v-st, mint EcoTechet venni, arra sokan panaszkodnak. Erre is azt mondják, hogy a világból is kimegy.... - na jó... most dobni kell az enyémre egy új hengerfejtömítést :? ... de amúgy teljesen rendben van.

.

Azért én nem panaszkodom az én 16V-s masinámra, szépen teszi a dolgát.S, már 173e. km van benne, ami megfelelő karbantartás, és odafigyelés melett még meg is duplázódhat.Igaz, a motortérben van annyi kütyü meg vaqumcső, hogy ihaj! :( Szal nem beszélhetek 1Xű felépítésről! :D

Amúgy a TE vasad meg azé' köpte ki a hengerfejpakolást, mer' mindig szúúúrod neki! :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.