Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Köszönöm szépen, ezúton is, Gepárdnak a fuvart az autómért... :)

Most megy, fékez, teszi a dolgát, holnap megy futómű beállításra, és vasárnap indulok ki vele, a tesztút meglesz. :)

Elég jól bele lett nyúlva, hozzáértő csinálta így szerintem nem fog meglepi érni.Most egy darabig jó lesz a gép, és nem fog több olajat enni mint benzint! :D

más:

Offautón olajat cseréltem.Az utóbbi időben más hangja volt a mocinak, mint ha az egyik hidrotőke is elkezdett volna hidegindítás után beszélni, 13000km volt az olajban, eltelt a több mint egy év is, így ma megszakértettem.Persze 12-es imbuszom nem volt, így elugrottam Pajához érte.Éppen Mátéval gépészkedtek egy modellautóval.Olyan mint Speed-é, csak aksis.Nagyon komolyat lép az a szöcske! :D

Paja amúgy rendesen el van látva csajilag! :D Beszélgettünk egy jót az élet nagy autós dolgairól, aztán nem régen haza is értem.

Link to comment
Megosztás:

Megint untatnálak Titeket babás hülyeségemmel.

Nincs valakinek valami a következő dolgok közül:

-babamérleg ?

-légzésfigyelő (még agyalunk, hogy kell-e, de mivel ilyen nehezen jött össze a baba, akkor nyugszunk meg szerintem, ha lesz) ?

-baba pihenő szék ?

Akár kölcsön, akár megvételre is érdekelne a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Megint untatnálak Titeket babás hülyeségemmel.

Nincs valakinek valami a következő dolgok közül:

-babamérleg ?

-légzésfigyelő (még agyalunk, hogy kell-e, de mivel ilyen nehezen jött össze a baba, akkor nyugszunk meg szerintem, ha lesz) ?

-baba pihenő szék ?

Akár kölcsön, akár megvételre is érdekelne a dolog.

Mérleget és légzésfigyelőt lehetett bérelni a Batthyányi utcai gyógyszertárból.Jelentéktelen összegért anno mikor Borsi még kicsi volt.

Pihenőszék teljességgel felesleges, mind2 porontyom elvolt a hordozóban.

Link to comment
Megosztás:

Megint untatnálak Titeket babás hülyeségemmel.

Nincs valakinek valami a következő dolgok közül:

-babamérleg ?

-légzésfigyelő (még agyalunk, hogy kell-e, de mivel ilyen nehezen jött össze a baba, akkor nyugszunk meg szerintem, ha lesz) ?

-baba pihenő szék ?

Akár kölcsön, akár megvételre is érdekelne a dolog.

sajnos már semmi nincs ezekből!

Egy tanács:

légzésfigyelőből próbáltunk 3 félét, de az Angel Care annak is az alap AC100 típusa lett tuti, szerintem ilyet vegyetek 6-10 ezerért lehet vakerán találni, mi is ott vettük és adtuk is el. Miért pont ez? - a többi rengeteg fals riasztást adott na ezt nem kívánom nektek átélni!!!

Link to comment
Megosztás:

Mérleget és légzésfigyelőt lehetett bérelni a Batthyányi utcai gyógyszertárból.Jelentéktelen összegért anno mikor Borsi még kicsi volt.

Pihenőszék teljességgel felesleges, mind2 porontyom elvolt a hordozóban.

A bérlés 1500-2000ft / hó, amit kicsit sokallok ahoz képest hogy 10 alatt azért mindkettőt be lehet szerezni használtan.

Valszeg az lesz, hogy venni kell mindkettőt és később eladni majd.

Pihenőszék meg végül is extra, azt mi sem minden áron akarunk.

sajnos már semmi nincs ezekből!

Egy tanács:

légzésfigyelőből próbáltunk 3 félét, de az Angel Care annak is az alap AC100 típusa lett tuti, szerintem ilyet vegyetek 6-10 ezerért lehet vakerán találni, mi is ott vettük és adtuk is el. Miért pont ez? - a többi rengeteg fals riasztást adott na ezt nem kívánom nektek átélni!!!

Köszi az infót, így mér tuti hogy AC100-at fogunk keresni.

Voltunk tegnap az ismerősünknél, akiknek hármas ikreik születtek.

Ott is van 2db AC300 amelyeknél volt már riasztás és 1db AC100 ahol még semmi.

Most, hogy téves volt vagy sem nem tudni, de mire oda ugrottak mér szépen szedte a levegőt a baba.

Link to comment
Megosztás:

Ma szétnéztem kicsit itthon, van egy bébi őrünk ha esetleg erre is szükségetek lenne kölcsön tudjuk adni

ilyen:

http://aprod.hu/hird...ior-IDKgHn.html

Köszönöm, de ilyet kaptunk pont a babaágyhoz ajándékba :)

Amúgy azóta úgy fest lesz kölcsön mérleg is, meg baba hinta is.

Már csak egy Angelcare-t kell venni, de azért még várok egy kicsit..... :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Hali tervezzük hogy vegyünk valami normális "komolyabb" fényképezőgépet, mondjuk emberi áron! megírnád milyen típusú a tiétek, esetleg vmi konkrét amit tudsz ajánlani!

nemnagyon értek hozzá, de amink idáig volt mindig vmi kis kompakt általában easyshare gépek, de a mostani kezd kicsit habókos lenni plusz első perctől kezdve nem volt ok - szerintem :)

Link to comment
Megosztás:

remélem a román kollégák nem olvasnak itt mert most nagyon megköveznénk de, hogy lehet ilyet építeni vazze?

http://www.hasznalta...l_corsa-6287353

Olvastam hasonló megoldással utólag átépített Porsche Boxterről, VW T4-ről, meg ilyenek.Állítólag egy német cég vállalja az átépítést, ami típustól függően 20-30e. euró.De full elektromos lesz a gép, tehát semmi plug-in meg ilyenek.Kittben is lehet kapni már jóegynéhány típushoz.

Link to comment
Megosztás:

mekkora lenne elektromos coupé :)

csak kellene egy utánfutó hozzá amin az akksi meg a napelem lenne...mert a tetején elég mókás lenne.

megvannak a beépíthető USB csatik, megvan a táp hozzá 12V-ról TTL max 1A megvan a helye és már teszteltem is, már csak be kell építeni.

Link to comment
Megosztás:

mekkora lenne elektromos coupé :)

csak kellene egy utánfutó hozzá amin az akksi meg a napelem lenne...mert a tetején elég mókás lenne.

megvannak a beépíthető USB csatik, megvan a táp hozzá 12V-ról TTL max 1A megvan a helye és már teszteltem is, már csak be kell építeni.

Eszembe jutott, hogy úgy oldják meg, hogy a hajtáslánc marad a régi, csak a kuplunggal kell csínján bánni.Tehát motor ki, és már mehet is a helyére a villanymotor.Azért kíváncsi lennék, hogy a motortartó bakokat hogyan helyettesítik, hiszen az sem lehet túlontúl gatya, lévén itt a csúcsnyomaték már az elején feláll....

Az Akksi pedig megy a csomagtartóba.V.mi Lítium-ion , és az egészben az a legdrágább.

Link to comment
Megosztás:

Gyanús volt, hogy eddig nem vettem észre senkinél Tigrás hsz-t :D A városban láttam egyet valamelyik nap, eszembe jutott, hogy régen tetszett, meg akartam nézni, hogy belülről milyen, mik a tapasztalatok vele, hogy megy stb. B Corsink nekünk is volt, jó kisautó volt, ma is szoktam látni a városban.

Láttam hahun két literes motorral is Tigrát, az már azért nem mehet rosszul :D

Itt a petőfivárosi ABC előtt is szokott állni egy fekete.Amúgy én vezettem már, érdekes feeling de nem tudtam úgy beállítani az ülést, hogy kényelmesen tudjam fogni a kormányt.Tehát ha normálban elértem a pedált, messze volt a kormány.Ugyanez vissza felé is működött.Menetteljesítményét tekintve kellemes volt amúgy, csak az agyonb@szott hosszú váltó nem volt jó párosítás.A többi ugyanaz, mint a Corsa B.Ugyanakkor típushibája, hogy a hátsó szélvédő vagy egyszerűen csomagtérüveg a rezonanciától rendszeresen elreped ill. ha törik, elég kevés cucc van hozzá bontva.

Nagy motorral elég kevés Tigra életképes, mert erősen kell faragni, hogy jó legyen.Érdekes módon ugyanakkor az NE ill. az XEV, normálisabban beépíthető a technikába, és a szűkkeresztmetszetes kihajtás szakasz is jobban össze matekozható.

A Merkantilnál is van bent egy ezüst, X14XE kispézé.Ha még bent van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.