Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Egy ilyen tali szervezésének az áraival mi is tisztában vagyunk,próbáltunk szervezni egy ilyen talit kecskeméti gocart pályán és csak a hely+mentőbiztosítás lett volna kb 250E! :roll:

Pedig ezen a helyen mindent meglehetne csinálni!Gyorsulni,szlalomverseny stb!

Link to comment
Megosztás:

dehogynem Speed miért ne lehetne? Mond csak el.

De ne feledd, hogy az elmult évek alatt mi végigszivtunk már 1-2 dolgot. Sok minden már tapasztalatból megy. Emlékszem arra az évadzáróra ahová helyszin, zene, bufé (külön nyalizással el lett érve, hogy legyen meleg kaja), miniracer távirányitos auto bemutató, volt tuning shop is (amennyiben Hernád Tomit annak tekintjük :lol: :lol: ), táncos csoportok felléptek, meg még ki tudja mi le lett szervezve.....és talán 30an jöttek el?

Jaaa és amig nem jelentünk komolyabb piacot a tuningcégeknek addig sajna nem nagyon fognak jonni :?

látom ti is gondolkodtok egy kecsői taliban....és ahogy Johnny irta az árak elég ütősek....ezt itt a nagyfaluban Bp-en ugye szorozni kell fölfelé :?

Link to comment
Megosztás:

na ittem vagyok én is :lol:

szpíd ezen adadt fel:

nincs napijegy

igen sajnos . külsösöknek nincs napijegy. ez aszt jelenti, hogy 1 napra nem jöhet küsős ember. Hogy mért???

Mert ide a klubtag és én is az vagyok, szórakozni megy.nam kapuba ülni.

meg szervezkedni. meg rendézkedni.

Most nem dolgozik senki azért, hogy a nem klubtagnak jó legyen. Sajnos most a nem klubtag nem érdekel senkitse. asszem énés a többiek már dolgoztak eleget a nem klubtagért. ha ez szemétség, akkor nálam lehet reklamálni, mert én javasoltam ezt.

És hogy más felháborodik, hogy ő mint aki nem tagja a klubnak nem kap valamit??? :?

Érdekes felfogás.....

Fóttal kapcsolATban a porról asszem nem tehetek, legközelebb megtartjuk a tacskó parkolóban mert az fel van aszafaltozva.... :?

ha arra van igény.....

Link to comment
Megosztás:

De csak azért, mert valaki nem akar kifizetni 5000Ft-ot... mondjuk meg őszintén... jóformán a semmiért...

nem is tudom, hogy ezt meg kell e magyaráznom....

lehet hogy csinálok egy topikot a közleményekbe, de azért ide is kiirom.

csak hogy tisztábban láss.

5.000 Ft/év tagdijból fedezzük:

amit látsz:

Ugye vannak fórumok, weblapok, domain nevek, webmail szerverek, tárterületek ezek megvásárlását, bérlését, fenntartását. / csak tájékoztatásul: a fórum mérete több mint 2 giga. a 8-10 weblap is kb ennyi./

http://www.titan-computer.hu/index.php?opt...id=14&Itemid=45

Van rendszámkeret, matrica, klubkártya

és amit nem látsz:

A találkozók valamennyi % át a klub fizeti, lehet hogy csekély részét, de amennyi az erőnkből kitelik...

A találkozókon padok bérlése, mert ugye venni nem tudunk, mert mindenkinek mégegyszer egy évnyi tagdijat kéne bedobni, ahhoz,, hogy meg tudjuk venni.

A találkozókhoz bizonyos eszközök bérlése, mert ugye utánfutót sem tudunk venni, teherautónk sincs. mert mégegyszer ennyi tagdij kéne.

Meg a sörhöz,az üditőhöz és a büféhez is hütő kell, azt megvettük. ugy hogy senki sem adott bele mégegy évnyi tagdijat.

És a büfébe valót is előre megvesszük, és az árakon asszem látszik, hogy nem ebből gazdagszik meg a klub. önköltség rulez.

meg aki kiadja a sört, és az üditődet, meg a szenvicset az is puszira dolgozik ugye.....

Serlegek, kupák, oklevelek, ajándéktárgyak vásárlását, megcsináltatását.

A klub üzemeltetéséhet ugye kell könyvelő, és ügyvéd, aki a jogi , és pénzügyi részét intézi, ezek sem ingyen dolgoznak.

na asszem a te ötezred egy picit többet ér mint a semmit.....

és mindezt ugy, hogy senki nem vette még ki a saját költségét, üzemanyagát, telefonköltségét.

mert pl a fóton a por ellenére 10 ember dolgozott, én személy szerint 4 alkalommal jártam meg Bp-Fót útvonalat, de volt aki ennél többször.

ha ezeket a költségeket is kiemelnénk ugy ahogy más klubokban ezt teszik, asszem a te ötezred egy picit kevés is lenne....

és mindezt úgy, hogy a cégek az 5 meg a 10 % os kedvezményen kívül nem hajlandóak támogatni a klubot. azaz pénzünk csak a befolyt tagdijakból van.

És még egy, remélem nem baj hogy kirakom: ebben a percben a Soltvadkerti tali több mint 100.000 forintjába van a klubnak!!!

remélem érted. ha valami nem érthető irj, és átfogalmazom.

ugyhogy a semmiért fizetsz 5.000 Ft ot, ami kb annyi hogy 2 alkalommal nem mész el a mecdonaldsba az asszonyoddal, vagy 2 alkalommal kihagysz 1 mozit.

vagy nem tankolsz 1x 20 liternyi benzint.... egy évben.

Link to comment
Megosztás:

köszönöm, h leírtad ezeket.

szerintem a pont ilyen kérdésekre és válaszokra találták ki az egyesület évi rendes közgyülése című rendezvényt.

persze ez a szerintem vélemény nem jelenti azt, h máskor ne lehetne ilyet kérdezni, vagy egy vagy valamelyik köv. talin ne lehetne egy előre meghirdetett és szigorúan betartott időpontban mondjuk egy 15 perces közgyűlést tartani.

De kicsit külsős vagyok és csak egy gondolat volt tőlem.

szerintem

vagy ez most talán poénosis: az egész talit átkeresztelni 2éjszakásottalvós közgyűlésnek és megszűnik kérdésnek lenni a klubtagnemklubtagkérdés.

-----------------------

más téma más valakinek:

(tegnap esti talin egy személyes álomlistán szerepelt e ritka tárgy)

Metro katalógus, 2005.május 19-június 15.

Camping szék

cikkszám:389441

* összecsukható

* Pamut huzattal

br. 1498,75 ft

:lol:

Link to comment
Megosztás:

A MOTE egy zártkörű klub.Aki jönni akar a rendezvényekre, az fizesse be az éves tagdíjat, és cserébe sztem elég sok mindent kap.Ha csak egy Opeles baráti társaság lenne, arra jó lenne egy Shíma parkoló is egy bevásárló centrumnál, és nem jár kötöttségekkel.

Kár ezen vitázni, felháborodni, ez így működik.Itt EZ A SZABÁLY! 8)

Minden tiszteletem a vezetőinké. :!:

Én így gondolom. 8)

Link to comment
Megosztás:

mondjuk most szpíd hozzászólását vártam volna... mer az elöbb ittvolt, de most nincs :shock:

:lol: vagyok már! :lol: El is kezdtem az előbb a választ... de végül nem írtam.

Szóval a lényeg a lényeg, hogy én is köszönöm, hogy leírtad ezeket, hisz mindenképp hasznosnak találom én is. Nyilván kell, hogy ez valamilyen szinten kommunikálva legyen, el legyen mondva, hogy hova is folyik el a pénzünk.

De mindezektől függetlenül még mindig úgy gondolom, hogy növelni kellene a közös rendezvények - lsd. Fóti tali - színvonalát. Ha ehhez segítség kell, szóljatok, én szívesen segítek bármiben, ha tudok, de ismereteim szerinte a kecskeméti szekcióban is vannak még páran, akik csatlakoznának.

Amikor hazaröffentünk a fóti tali után... egyből elkezdtem agyalni, hogy csinálni kéne egy nagy talit Kecskeméten - amit a felvetés után a többiek is támogattak a szekcióban... igy elkezdtünk utána járni. Egyből jött az ötlet, hogy itt a gokart pálya... 1000m aszfalt, ahol gyorsulást, szlalomot... de akár még időmérő futamokat is lehetne rendezni... egyetlen egy hibája van... mégpedig, hogy drága - 200.000 Ft/nap kb.

És ez esetben kellene hozzá mentő biztosítás. (bár ez már a mi felelőségünk).

Úgy gondolom, hogy Pesten ilyen ráfordítással még jó eséllyel lehetne rendezni egy "party"-t... de Kecskemétre, nem biztos, hogy eljönnének már annyian.

Felmerült bennem viszont még egy lehetőség. Ott van az EURO Ring... Örkény határában az M5 mellett... az nincs messze Pesttől sem... autópálya mellett van... a kérdés az, hogy kiadják-e és ha igen, mennyiért.

Alapvetően azért is sajnáltam ezt a fóti talit... - hogy olyan lett amilyen - mert úgy érzetem, hogy lehetne jobb... nem túl nagy ráfordítással. Én komolyan mondom, hogyha kell nektek segítség és tudok (tudunk) segíteni... szóljatok. Csináljunk együtt jóóó rendezvényeket. Ne azon múljon már, hogy nincs rá ideje annak a néhány embernek aki szervezi... vonjunk be több embert... és rakjunk össze egy ######ás bulit! :lol:

hm? (azon filózom most, hogy vajon mennyi összefüggéstelen marhaságot írtam le itt feljebb... de végülis mindegy...)

Link to comment
Megosztás:

http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=74...=asc&start=1140

Ezen oldalon elkovetett "Halihó! Gondoltam, hogy felzördültök majd ezen... " kezdetu hozzaszolasod nagyjabol lefedi az en velemenyem is, amit mar akkor kifejtettem mikor a tobbiek mondtak hogy lepjek be. Akkoriban tobben nem ertettek miert mondom, plane Johney nem fogta fel hogy nem az 5000Ft-rol szol a dolog.

A smile jelentese annyi, hogy lassan kezditek mar ti is kapizsgalni miert is nem kerek en a MOTE tagsagbol.

Link to comment
Megosztás:

http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=74...=asc&start=1140

Ezen oldalon elkovetett "Halihó! Gondoltam, hogy felzördültök majd ezen... " kezdetu hozzaszolasod nagyjabol lefedi az en velemenyem is, amit mar akkor kifejtettem mikor a tobbiek mondtak hogy lepjek be. Akkoriban tobben nem ertettek miert mondom, plane Johney(gy.k.:J0hnny) nem fogta fel hogy nem az 5000Ft-rol szol a dolog.

A smile jelentese annyi, hogy lassan kezditek mar ti is kapizsgalni miert is nem kerek en a MOTE tagsagbol.

Szinte éreztem,hogy kapok! :lol: De a nevem még mindig nem tudja leirni! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy biztos,kritizálni tényleg könnyű,de én úgy vagyok ezzel,hogy normális hangon(talán Speed most kicsit túl lőtt ezen) megvitatott kritika építőjellegű is lehet.

Én megértem a vezetőséget is,hogy meló melett nem egyszerű szervezkedni,és anyagilag sem egyszerű kihozni egy jó talit,de a kritikán nem megsértődni kell,hanem elgondolkozni,hogy talán a beleugató parasztnak részben igaza van.

Szerintem ezt a vitát most itt zárjuk rövidre,ne szítsunk ellenséges hangulatot,maradjunk annyiban,hogy ahova tudunk elmegyünk,de mi minden pénteken(lassan már szombaton is)találkozunk,dumálunk,hogy a napi Msn/Skype megbeszélésekről ne is beszéljünk.

Link to comment
Megosztás:

Ez a fóti tali már lerágott csont sztem.Hogy miért lett ilyen hirtelen megszervezve, Sanyi'bá kifejtette.Kár ezen rágódni.Ez van.

Mosolyogni meg lehet a hozzászólásomon, de konkrétan belegondoltok egy kicsit, akkor lehet, hogy igazam van.

Ez egy klub.Nem csak egy baráti társaság.Vannak szabályok, amiket be kell tartani.Hogy mit kapsz cserébe?Én ha nem lennék klubtag, gyakorlatilag egy mezei Opeles maradtam volna, szép fekete lökhárítós autóval, és minden egyes hibával mehetnék olyan szervizekbe, ahol jól lehúznak, mert látják, hogy nem értek hozzá.Nekem ezeknek a dolgoknak a kikerülése nagyon megért 5000ft-ot.

Szerintem.A Svadkerti tali pedig biztos, hogy jó lesz.

Sziszi biztos ismered, hogy nem erőszak a disznótor.De ez is már lerágott csont, szóval lépjünk végre tovább. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Szinte éreztem,hogy kapok! :lol: De a nevem még mindig nem tudja leirni! :lol:
bocs :oops: de nekem bonyolult az irasmodja :lol:

ha te ennyire nem kérsz a mote tagságból, akkor hogy lehet hogy olvasgatod a fórumát, és eljárkálsz a találkozóira???

at tulzas hogy forumot olvasgatom, neha benezek a szekcio oldalra, mert a helyi csapattal nincs semmi bajom, csak megtevejedtek de lassan rojonnek ok is :lol:

MOTE talkozokra meg nem jarok !

Egyszer mar megirtam hogy a kecskemeti tali az nem MOTE tali volt, hanem helyiek altal szervezett tali ami kibovult egy kicsit, mi voltunk a hazigazdak te es a tobbiek meg a meghivottak. Eezek utan meg te kerded hogy mit keresek ott ?

Sziszi biztos ismered, hogy nem erőszak a disznótor.

En ugy latom ez a disznotor nektek se izlik mar annyira :roll:

Link to comment
Megosztás:

Nézd, nekem semmi bajom a klubbal, én jól érzem magam itt.Bírom a tagokat, jó a kapcsolatom velük.csak nem értem, hogy ha nem jön be neked itt ami van, akkor miért "jársz ide"?Ezt most nem tudom normálisan megkérdezni, de biztos érted, hogy mire gondolok.Nyilván a Caliklubban sem minden zökkenőmentes, de idővel minden kiforrja magát.Én így gondolom.

Nem utolsó sorban talán ezen a szép megyeszékhelyen is sikerül kialakítani egy jó kis MOTE tagokból álló társaságot, akik elég erősek (tőkeerősek?) lesznek ahhoz, hogy olyan találkozókat tudjananak szervezni, ahol mindenki jól érzi magát, ha akarja.Lassan gyarapodunk, de ennek főleg az az oka, hogy nem mindenkit akarunk meghívni a sorainkba.nem kell messzire menni, ott voltak a tegnap esti Centrumpakolós gyorshajtó gyerekek, akiknek a színvonala finoman szólva is kritikán aluli volt.Főleg ahogy lereagálták a Márk, és az álltalam megemlített soltvadkerti tali dolgait.

Az emberekkel az a baj, hogy semmit sem szeretnek adni, de kapni igen.S, ez így nem műxik.

Link to comment
Megosztás:

Nézd, nekem semmi bajom a klubbal, én jól érzem magam itt.Bírom a tagokat, jó a kapcsolatom velük.csak nem értem, hogy ha nem jön be neked itt ami van, akkor miért "jársz ide"?
A szekcio tagokkal nekem nincs semmi gondom, es azert jarok ide (nemtudom mennyire lehet ide jarasnak hivni, hisz honapok ota nem irtam semmit, inkabb MSN-en kommunikalunk. Most is csak azert mert kerdeztek).

Nem utolsó sorban talán ezen a szép megyeszékhelyen is sikerül kialakítani egy jó kis MOTE tagokból álló társaságot, akik elég erősek (tőkeerősek?) lesznek ahhoz, hogy olyan találkozókat tudjananak szervezni, ahol mindenki jól érzi magát, ha akarja.Lassan gyarapodunk, de ennek főleg az az oka, hogy nem mindenkit akarunk meghívni a sorainkba.

Az emberekkel az a baj, hogy semmit sem szeretnek adni, de kapni igen.S, ez így nem műxik.

Ertem en hogy mire dondolsz, de nem feltetlenul jelent egyet a MOTE tagsag es a jo csapat, meg a jo talik. Jelen esetben ugy fest eppen egymassal szemben allnak. Nem gondolod hogy lehet benne valami ha mar ennyien igy latjuk a dolgot ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.