Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Nem tommmm a mostanit sem hogy van rajta jelenlegi sínen, másik ülések meg Zolinál vannak :D :D

Első körben összehasonlítanám a két sínt és az üléseket is,mert elképzelhető hogy csak síncsere kell.

Másfelöl szerintem egyszerűbb,ha Zoli ismijéhez elviszed és ott rápöttyenti a másik sínt,érdemes 200km-t utaztatni az üléseket 3 perces meló miatt? :)

Link to comment
Megosztás:

Első körben összehasonlítanám a két sínt és az üléseket is,mert elképzelhető hogy csak síncsere kell.

Másfelöl szerintem egyszerűbb,ha Zoli ismijéhez elviszed és ott rápöttyenti a másik sínt,érdemes 200km-t utaztatni az üléseket 3 perces meló miatt? :)

Nem látod az esetleges koncepció lényegét :D

Szabadságon vagy amúgy holnap vagy meló ?

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel mikor indultam volna melóba (5:00) le volt fagyva a kicsikocsi ablaka.Tényleg itt van az ősz..... :)

Johnny!

Tegnap délután voltam Bazsinál, sajnos nem biztitábla gond.V.hol máshol van elásva a zárlatkutya.A 10A-s bizti helyére Bazsi betolt egy 25A-s biztit.Úgy kiqurta mint a xart.

Szombat délután újratábla.

Link to comment
Megosztás:

Losi!

Ilyen öreg autóknál már a vezetékek szigetelése szokott töredezni, kidörzsölödni.

Kábelkötegeket kellene átvizsgálni és a testelési pontokat. :D

Nagyobb bizti nem megoldás, max. "segít" megtalálni az összeégett szakaszt. :)

Link to comment
Megosztás:

Losi!

Ilyen öreg autóknál már a vezetékek szigetelése szokott töredezni, kidörzsölödni.

Kábelkötegeket kellene átvizsgálni és a testelési pontokat. :D

Nagyobb bizti nem megoldás, max. "segít" megtalálni az összeégett szakaszt. :)

Érdekes módon csak a bal oldali helyzetjelző szakaszon ég ki a bizti, tehát v.hol azon a részen lesz a hiba.De majd szombat délután Bazsi bele néz jobban, mert sötétben elég nehéz "okoskodni" úgymond. :D

Friss mérés:

Corsakocsi 8L-t evett városban.Elmegy.Biztos a lambda..... :D

Link to comment
Megosztás:

Ma este helyre lett rakva a kicsi világítása.Mivel szakaszosan leválasztotta Bazsi a lehetséges hibaforrásokat és még mindig kivágta a biztiket a Corsa, megállapítást nyert, hogy valahol a műszerfal mögötti kötegben van a kutya elásva aminek kibontása több mint időigényes feladat.

Ezért Bazsi a hibás szakaszt nemes egyszerűséggel leválasztotta, és a biztitáblától kiépített egy új vezetéket, amin az eddig nem működő dolgok kapnak feszkót.

A Corsa műszerfala fényárban úszik! :D

Amúgy nagyon mokány kis autó, m@arha jól lehet vele furakodni, ha megfelelően el van húzatva nem reccsen a váltó, és piszok jól szedi a talpát.Ma kicsit terhelgettem, értsd még a 140km-h is megvolt óra szerint.Mindezt 55LE-vel.....

Egyébként érdekes kis sarjhajtás ez a motor, mert sem előtte sem utána nem húzogatták fel ezt az 1.2-es blokkot Opelék.Még az 1.3 13SR volt ami 75LE-t tudott az első szériás Corsa A GT-ben.

Ezen kívül délután Szentkirályon megvolt a siklóernyős gyakorlati "A" vizsgám, úgy hogy most már oktató jelenlétében repkedhetek ahol éppen rep.üzem van.Királyság! :D (anyámék persze nem fogadták ezt a hírt kitörő lelkesedéssel) :) :D

Ezt meg most találtam az indavideón.

Link to comment
Megosztás:

Egy kis jogi kérdés:

ha a tesómnak szeretném "eladni" az egyik kocsim, akkor szerintetek elég , ha kölcsönadásit írunk, két tanúval?

Már csak azért, hogy ha ő gyorshajt, esetleg, akkor ne én legyek a hunyó. :)

Átírást nem akarunk, mégiscsak a tesóm, felesleges pénzkidobásnak tartom ebben az esetben.

Elég sima magánokiratként, vagy kell hozzá ügyvéd?

Link to comment
Megosztás:

Egy kis jogi kérdés:

ha a tesómnak szeretném "eladni" az egyik kocsim, akkor szerintetek elég , ha kölcsönadásit írunk, két tanúval?

Már csak azért, hogy ha ő gyorshajt, esetleg, akkor ne én legyek a hunyó. :D

Átírást nem akarunk, mégiscsak a tesóm, felesleges pénzkidobásnak tartom ebben az esetben.

Elég sima magánokiratként, vagy kell hozzá ügyvéd?

Persze, lehet, kölcsönadási szerződés, de akkor is a Te címedre fog jönni minden papír, gyorshajtás, parkolási bírság, stb. -vagyis a szokásos (egyeseknek ugye :) ). Ilyenkor Te maradsz a tulajdonos, marad a bónusz, csak tesód használja.

Ha meg az üzembentaró változik, akkor minden papír neki fog menni, új biztosítást kell rá kötni -előről kezdődik, persze ha van neki érvényes (nem elvesztett) bónusza akkor marad az. De ekkor kell forgalmit is cserélni, átírni nem, mert ugye a tulajdonjog nem változik.

Szóval én így tudom, remélem nem mondtam hülyeséget... :D

Link to comment
Megosztás:

Ma este helyre lett rakva a kicsi világítása.Mivel szakaszosan leválasztotta Bazsi a lehetséges hibaforrásokat és még mindig kivágta a biztiket a Corsa, megállapítást nyert, hogy valahol a műszerfal mögötti kötegben van a kutya elásva aminek kibontása több mint időigényes feladat.

Ezért Bazsi a hibás szakaszt nemes egyszerűséggel leválasztotta, és a biztitáblától kiépített egy új vezetéket, amin az eddig nem működő dolgok kapnak feszkót.

A Corsa műszerfala fényárban úszik! :D

Amúgy nagyon mokány kis autó, m@arha jól lehet vele furakodni, ha megfelelően el van húzatva nem reccsen a váltó, és piszok jól szedi a talpát.Ma kicsit terhelgettem, értsd még a 140km-h is megvolt óra szerint.Mindezt 55LE-vel.....

Egyébként érdekes kis sarjhajtás ez a motor, mert sem előtte sem utána nem húzogatták fel ezt az 1.2-es blokkot Opelék.Még az 1.3 13SR volt ami 75LE-t tudott az első szériás Corsa A GT-ben.

Ezen kívül délután Szentkirályon megvolt a siklóernyős gyakorlati "A" vizsgám, úgy hogy most már oktató jelenlétében repkedhetek ahol éppen rep.üzem van.Királyság! :D (anyámék persze nem fogadták ezt a hírt kitörő lelkesedéssel) :) :D

Ezt meg most találtam az indavideón.

Nekem készül a gépsas,Feri szabó-varró tanfolyamán végez! :D

Azért az az igazság,hogy Demó elmehet a pitsába! :D

Megfertőzött minket.

Te is,Stefán is egy idő után visszatért a kisautóhoz...ez olyan mint a drog...

Jó a nagyautó,meg minden,de én pl valahogy jobban érzem magam ilyen kis bodéban,sokkal jobban azt érzem,hogy a tested gépies meghosszabítása,mint egy gokart.

Aki egyszer erre ráérez,az valahogy mindig visszavágyik...szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Azért az az igazság,hogy Demó elmehet a pitsába! :D

Megfertőzött minket.

Te is,Stefán is egy idő után visszatért a kisautóhoz...ez olyan mint a drog...

Aki egyszer erre ráérez,az valahogy mindig visszavágyik...szerintem.

Itt szigorúan költségvetési dolgok játszottak közre, konkrétan Swifttre nem volt keret.Ehhez meg értünk.Más kérdés, hogy a típusnak van egyfajta varázsa.Nem utolsó sorban pedig egyénisége.Ez fogott meg benne.Nem problémáz, megyfékeztesziadolgát.S, nem utolsó sorban ezt még vezetni kell.Ezt sok mai autóról nem lehet elmondani.Kis helyre befér (parkolás) kis helyre befurakszik (sávváltás).Pörgős kis dög, jól megy.Persze jobban menne NE-XE-V6-Turbó motorral, de ilyesmire nem szándékozom egyelőre pénzt költeni.Nem beszélve az autó igen csak gyári közeli állapotáról amit szeretnék megőrizni mert így nagyobb a sikerem vele.A fene nagy legyorsulásokat pedig meghagyom a Vectrának.Abban van kraft! :D :)

Link to comment
Megosztás:

Itt szigorúan költségvetési dolgok játszottak közre, konkrétan Swifttre nem volt keret.Ehhez meg értünk.Más kérdés, hogy a típusnak van egyfajta varázsa.Nem utolsó sorban pedig egyénisége.Ez fogott meg benne.Nem problémáz, megyfékeztesziadolgát.S, nem utolsó sorban ezt még vezetni kell.Ezt sok mai autóról nem lehet elmondani.Kis helyre befér (parkolás) kis helyre befurakszik (sávváltás).Pörgős kis dög, jól megy.Persze jobban menne NE-XE-V6-Turbó motorral, de ilyesmire nem szándékozom egyelőre pénzt költeni.Nem beszélve az autó igen csak gyári közeli állapotáról amit szeretnék megőrizni mert így nagyobb a sikerem vele.A fene nagy legyorsulásokat pedig meghagyom a Vectrának.Abban van kraft! :D :)

:D

Link to comment
Megosztás:

Nekem készül a gépsas,Feri szabó-varró tanfolyamán végez! :D

Azért az az igazság,hogy Demó elmehet a pitsába! :D

Megfertőzött minket.

Te is,Stefán is egy idő után visszatért a kisautóhoz...ez olyan mint a drog...

Jó a nagyautó,meg minden,de én pl valahogy jobban érzem magam ilyen kis bodéban,sokkal jobban azt érzem,hogy a tested gépies meghosszabítása,mint egy gokart.

Aki egyszer erre ráérez,az valahogy mindig visszavágyik...szerintem.

:D Megvan még a Vectra (még :D :) ) :P

Amúgy meg igazad van, tényleg hiányzik a "gokart" :D

Link to comment
Megosztás:

Közben megtaláltam a helyes kifejezést.Életérzés autó.Ma is sok típusra használják, csak azt tudnám, miféle életérzést közvetítenek.Mert sztem semilyet. :)

Nem tom megfogalmazni,de amikor ott ültem meletted és mentünk Bazsihoz,ott volt a piros szelleme! :D :D

Link to comment
Megosztás:

Végre van net.

2 óta nem volt,meguntam,betelefonáltam.

Nagy meglepődés,mert nem autómata vette fel,hanem egy pasas.

Mondom mi a baj,nincs net.

Hát 72 óra meg blablabla...na facom,huzzál a gép elé és indítsd újra azt a rohadt DHCP-s router,ami a sarkon van,mert én verem le a lakatot róla és nyomok neki egy resetet. :D

Rögtön lett net pár perc után. :)

Link to comment
Megosztás:

Egy kis jogi kérdés:

ha a tesómnak szeretném "eladni" az egyik kocsim, akkor szerintetek elég , ha kölcsönadásit írunk, két tanúval?

Már csak azért, hogy ha ő gyorshajt, esetleg, akkor ne én legyek a hunyó. :)

Átírást nem akarunk, mégiscsak a tesóm, felesleges pénzkidobásnak tartom ebben az esetben.

Elég sima magánokiratként, vagy kell hozzá ügyvéd?

Szerintem üzemben tartóival jobban jársz igaz 6000Ft de a forgalmiba csak benne van a tesód neve!Azt viszont ne felejtsd el ne kézzel írott legyen a kölcsönadási hanem nyomtatvány boltba van erre hivatalos papír!

Link to comment
Megosztás:

Egy kis jogi kérdés:

ha a tesómnak szeretném "eladni" az egyik kocsim, akkor szerintetek elég , ha kölcsönadásit írunk, két tanúval?

Már csak azért, hogy ha ő gyorshajt, esetleg, akkor ne én legyek a hunyó. :)

Átírást nem akarunk, mégiscsak a tesóm, felesleges pénzkidobásnak tartom ebben az esetben.

Elég sima magánokiratként, vagy kell hozzá ügyvéd?

Edit!

Én most adtam el a corsát "sógoromnak", és hogy ne kelljen semmit bolygatni, (hitel,átírás egyebek) de mégis Neki menjen minden fizetni való az autóval kapcsolatosan, üzembentartói szerződést kötöttünk...

Ez csak 6000Ft az okmányirodának (forgalmi csere költsége)

Innentől a gyorshajtás, és minden bünti, Neki fog menni.

Szerintem Te is úgy jársz a legjobban, és a tesód is. Igaz a biztosítást az Ő nevére kell újra megkötni.

A kölcsönadási hosszú távon nem igazán jó...

Azt viszont ne felejtsd el ne kézzel írott legyen a kölcsönadási hanem nyomtatvány boltba van erre hivatalos papír!

Vagy netről le lehet tölteni :D

Link to comment
Megosztás:

Edit!

Én most adtam el a corsát "sógoromnak", és hogy ne kelljen semmit bolygatni, (hitel,átírás egyebek) de mégis Neki menjen minden fizetni való az autóval kapcsolatosan, üzembentartói szerződést kötöttünk...

Ez csak 6000Ft az okmányirodának (forgalmi csere költsége)

Innentől a gyorshajtás, és minden bünti, Neki fog menni.

Szerintem Te is úgy jársz a legjobban, és a tesód is. Igaz a biztosítást az Ő nevére kell újra megkötni.

A kölcsönadási hosszú távon nem igazán jó...

Vagy netről le lehet tölteni :D

Ééééés nem mondtam hüleséget, csak tudok valamit... :D :D :D :D

(Virágot az öltözőbe kérem, a csokit helyben fogyasztom... :) :D :P )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.