Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Helló mindenkinek,

Egy kérdésem lenne. Ha valakinek a műszaki vizsga érvényessége pont vasárnapra esik, akkor mindenképp előtte kell vizsgáztatni, vagy belefér a hétfő reggel is?

Érdemes a műszaki lejárta előtt megcsináltatni 1-2 héttel.Akkor nincs gond.Vasárnapig tart.......érdekes..... <_<

Amúgy egészen addig bele fér míg a rendőr meg nem állít! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Mindenféleképpen jobban jársz ha előtte megcsináltatod, vagy ha más nem pl. vasárnap elviszed a vizsgahelyre, leparkolsz és majd hétfőn levizsgáztatják. Érvényes forgalmi nélkül trélerrel lehetne elszállítani a vizsgahelyre akkor a rendőr nem büntethet meg és nem kell külön útvonal engedélyt kérned kb. 2300 Ft-os illetékért az okmányirodában. Érvényes forgalmi nélkül ha megállít a rendőr egyből elveszi, kapsz egy papírt tőle amivel hazaviheted az autót, utána kb. 2-3 hétig ne is álmodj róla, nagyon sok papírmunka, illeték és útvonalengedély után egy kijelölt vizsgahelyre lehet vinni az autót.

Link to comment
Megosztás:

Mindenféleképpen jobban jársz ha előtte megcsináltatod, vagy ha más nem pl. vasárnap elviszed a vizsgahelyre, leparkolsz és majd hétfőn levizsgáztatják. Érvényes forgalmi nélkül trélerrel lehetne elszállítani a vizsgahelyre akkor a rendőr nem büntethet meg és nem kell külön útvonal engedélyt kérned kb. 2300 Ft-os illetékért az okmányirodában. Érvényes forgalmi nélkül ha megállít a rendőr egyből elveszi, kapsz egy papírt tőle amivel hazaviheted az autót, utána kb. 2-3 hétig ne is álmodj róla, nagyon sok papírmunka, illeték és útvonalengedély után egy kijelölt vizsgahelyre lehet vinni az autót.

OK, köszönöm.

Nem érdemes bonyolítani, valszeg egyszerübb lesz az előtte való péntekbe bezsufolni a müszakit mint aztán szivni vele... Amugy okt. 3 járna le, az esik vasárnapra.

Link to comment
Megosztás:

Na kész lett a verda!Lengéscsillapítók kicserélve!Első fék tárcsa betéttel szintén!Viszont a hátsó se volt jól össze rakva és ez is tegnap derült ki!A lényeg tárcsa szabályzás 6000Ft!Most figyelj Brembo tárcsa ÚJ 7000Ft!Kérdés van még?!Elvileg a hátsó fék is csinálva volt kérdem én hogy van az elmész kb.6000Kmt és újra szabályozni kell? A ferodol viszont jó a betéten!Én nem értek semmit a kocsikhoz de elég borsos árat fizettem a semmire!A többit meg tudjátok nem is írom le mert szét vág az ideg!Dögöljek meg ha értem!

Link to comment
Megosztás:

Na kész lett a verda!Lengéscsillapítók kicserélve!Első fék tárcsa betéttel szintén!Viszont a hátsó se volt jól össze rakva és ez is tegnap derült ki!A lényeg tárcsa szabályzás 6000Ft!Most figyelj Brembo tárcsa ÚJ 7000Ft!Kérdés van még?!Elvileg a hátsó fék is csinálva volt kérdem én hogy van az elmész kb.6000Kmt és újra szabályozni kell? A ferodol viszont jó a betéten!Én nem értek semmit a kocsikhoz de elég borsos árat fizettem a semmire!A többit meg tudjátok nem is írom le mert szét vág az ideg!Dögöljek meg ha értem!

Tapasztalat, hogy ezek az olcsó Brembo tárcsák nem az igaziak, elég könnyű őket elfékezni, és akkor neki látnak ütni, és olyankor jön a szabályozás, ami kb. a xarnak egy pofon mert az anyaga ugyanolyan xar marad.

A hátsó traktusra nem tudok mit mondani, szvsz. ugyanaz a gyártó, ugyanaz a minőség.Silány.Ez van.Sajnos. :)

Link to comment
Megosztás:

Ez kedvezménnyel kerül ennyibe!Meg látjuk milyen lesz!De van külömbség a kettő közt!De tettek volna fel egy drágábbat bánja a franc!De te is tudod mi történt a kocsival a fék végett is!Mármint az elejével!

Egyszer költséghatékonyság címén vettem TRW tárcsát+betétet.Emlékeztem arra, hogy Morgó Vekije alatt is ilyen volt, anno Kiskaszánál vette őket bontottan, de gyakorlatilag kopásmentesek voltak.Mondom mi baj lehet, és akkor olcsóbb is volt mint a Brembo amiből még a zőőddel a családival (X20XEV családi GSi) sikerült pár 100km után elfékeznem az első szinte új Brembo tárcsákat.

Szóval kíváncsiság képpen megvettem ezt a kombót.Azóta csak ilyet teszek az autóim elejére ha tehetem.

Amúgy ha erősebb féket szeretnél előre, ajánalni tudom a 256mm-es kombót.Csak annyit kell tudni róla, hogy a 13"-as téli kerék szett eladóváválik, lévén ne megy fel a nyereg miatt.De mivel te 14'-es télit vettél, így gond nélkül felrakható a gépedre.Oly mértékben, hogy ÉN vállalom az átszerelését.Nyerget meg bontóban kell vadászni.Ilyen 256mm-es fék van minden 1.6 16V és onnan felfelé Astrán.Pl. GSi.... :)

Link to comment
Megosztás:

Feelinges.Bár kicsi mivolta miatt sokan semmibe nézik, és pont úgy rám húzzák a kormányt mint Swifttre anno.De majd jól kitapasztalom a képességeit a motornak, ésésésés...... :) :D

Lehet ám ezekkel a kis gyári dögökkel is helyezkedni, főleg városban, ahol a súly jobban számít.

Fater is állandóan meséli az élményeit az 1.4-el. Nem tudom néha, hogy melyikünk a nagyobb állat :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.