Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Másrészt minek csinálnék most magamnak gondot...nincs kedvem ellocsolni pénzt erre,kell az még másra. ;)

Papi! Sztem veszel egy egy NE-t, és beállítod a sarokba.Kb. 25e.ft-ért már kapol jót.Utána ha lesz pici zsé' akkor szétboríttatod aztán fargtatsz belőle egy SEH-t! :( Nem kell ezzel kapkodni.Bár ésszerűbb megvenni egy átépített jáccóskocsit. <_< Lásd én példám. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Igazából donor motort lehetne itthon találni talán,de totál szétkéne borítani,felújítani stb stb...most erre se időm se pénzem. :(

Nem kell azt felújítani. Pont ez a jó benne. Bele kell rakni, aztán, ha nem bírja tovább, akkor csere ;)

Egy igazi Corsás tudja, hogy a motor az is csak kopóalkatrész/fogyóeszköz <_< :wacko: forum_icon_szetvert.gif

Link to comment
Megosztás:

Megvettem az 5L motorolajat és 7végén csere

Kérdés az lenne hogy mennyit tegyek bele... 3-4 L-t, 1.6-os motorom van azokba mennyit lehet tenni? <_<

A váltóolajat mikor kell cserélni?

Ha van olajsár azt miből lehet észrevenni és hogy kell kimosni?

Link to comment
Megosztás:

Hírek :

felvettem a kapcsolatot Krisztián nagymamájával, 8-9 között veszem fel Tázláron. Aztán usgyi, go Kecskemét. Mondtam a néninek, hogy valószínű nem én fogom haza vinni a kiscsávót, tekintve, hogy nekem 3 körül le kell lépjek és a felvonulás meg 4kor lesz, de azt mondta az sem gond.

Egyébiránt én délután Orgoványra megyek, úgyhogy ha nagyon unja magát és menne, akkor végülis haza tudom dobni, de szerintem a felvonulást nagyon élvezné. Gepárddal megbeszéltem már, de mindenesetre úgy készüljetek, hogy lehet, hogy valakinek haza kell majd vinnie.

Link to comment
Megosztás:

Megvettem az 5L motorolajat és 7végén csere

Kérdés az lenne hogy mennyit tegyek bele... 3-4 L-t, 1.6-os motorom van azokba mennyit lehet tenni? <_<

A váltóolajat mikor kell cserélni?

A nívópálca nagy találmány ám :( Töltöd, nézed, töltöd, nézed. Ennyi a trükk. Nekem is Johnny tanította annak idején, maxi respect neki :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Azt én is vágom csak valami közelítő adat jó volna <_<

Tekintve, hogy a fentebb említettek miatt így is, úgy is 5 literes olajat kell venned, marad a nívó pálca. Annyi legyen benne, ahogy anno kresz órán tanultad.

SZERK: de Losi/Warwolf biztos tud majd neked szerintem egy közelítő értéket mondani!

Link to comment
Megosztás:

Megvettem az 5L motorolajat és 7végén csere

Kérdés az lenne hogy mennyit tegyek bele... 3-4 L-t, 1.6-os motorom van azokba mennyit lehet tenni? <_<

A váltóolajat mikor kell cserélni?

Ha van olajsár azt miből lehet észrevenni és hogy kell kimosni?

Tehát, leírom újfent.Az X16XEL-be esetemben 3.7L olaj ment bele.Ebben benne van amit az olajszűrő felvett.Ettől függetlenül célszerű első körből 3.5L-t önteni bele, és miután megvolt a próbaindítás és elaludt az olajnyomás lámpa is, tehát úgymond felvette a motor az olajat, utána motor leállít, és kis idő múlva szintet nívópálcán ellenőriz, ha szükséges utána tölt, de ne legyen tovább a minimum és a maximum jelzés közötti rész 3/4-ig, mert üzemmeleg állapotban az olaj tágul, és ha sikerült max. nívóig felönteni, vagy azon túl, akkor a számára felesleges olajat v.melyik szimeringen (első vs. hátsó) keresztül a szabadba üríti.Pörgetni tilos.Szépen alapjáraton kell hagyni, hogy az olajszivattyú tegye a dolgát.

A váltóolaj csere periódusa emlékeim szerint talán 60e.km és csak gyárit szabad belőle venni, ugyanis más olajat a váltó tetején lévő szuszogón keresztül ugyancsak kinyomja.Ez ilyen.

Amúgy a gyújtógyertyát is célszerű az olajcserével együtt kicserélni.A 4db. talán jó ha 4500ft-ba kerül, és mivel a tiéd 16V, ezért spec. olyan gyertya kell bele.Tehát úgymond 2 pólusú.S, szigorúan ebből is csak gyárit, mert ez jó bele.

Az olajsár pedig a betöltő nyílás körül is fellehető ha egyáltalán van benne, esetleg a szelepdekli belső felén amit nem fogsz látni, vagy pedig az olajkarter legalján amit megint csak nem fogsz látni.Kimosása szétszedett állapotban Brigéciol, Nitrohigító, benzin, féktisztító spray, nagynyomású meleg vizes gőzborotva.

Dióhéjban.....

Amúgy meg egyszerűbb lenne mindezt élőben elmondani, mert nem íródeáknak készültem. :(

Amúgy holnap én is megveszem az olajcserémhez szükséges 5+1L olajat, meg a szokásos szűrős csacskaságokat.Az olaj még képlékeny.Drága nem kell bele, mert úgy is megeszi, tehát v.mi Catrol, Shell vagy ilyenek lesznek.Az ELF nem jött be.Megette.Nagyon. ;) Még is csak ECOTEC na! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk súlyelőnyben volt,velem volt a hugom,másrészt ő a balesete óta eléggé fosik,nem is tolhattam el neki rendessen,d

Fogd rá szegény hugidra.....

Mi volt azzal a kerítéssssssel ? <_<

Közel volt a szomszédom kerítése és kicsit meghúzta a lökös bal oldalát.

Másnap meg a jobb oldalt..... :wacko: (vagy fordítva, mindegy)

Tudom szemét vagyok, de már remélem melózik, és nem olvassa reggelig.... :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.