Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Gratulálok Losi!

Tehát akkor nem oldottál le!!!! :D

Elég fura élmény lehetett felfelé menni egy ejtőernyősnek a lényeg, hogy éppségben leértél és valami a régi feelingből visszajött. :P

Így van.Ezek még csak az ismerkedés a technikával szakasz.A vonókötél amolyan köldökzsinórként ott lógott előttem.Miután megszűnt a húzóerő, már nem volt jelentősége.De nagyon durva, hogy elkezd húzni, majd 3 lépés után a levegőben vagy, és tényleg felfelé mész bakter! ;)

Az első csőrlésnél jött velem a para is, keményen néztem a kötelet meg a rajta lógó stab.ernyőt, ill. a földet.Ami a vonóerő megszűntével igengyorsan közeledett.Majd oktatói instrukciók (fülhaló) alapján jött a paplanernyős feeling, óvatos, majd erőteljes kifékezés, és már a földön is voltam egy buszott erős gyomorgörccsel egyetemben, ami a starthelyre sétálva szépen elmúlt.

Ott meg jött a berögzült dolog, léptem 3-4 lépést, majd megfordul, és kormányzsinórok lehúz, kupola leesik.

Miután végeztem a művelettel, hallottam Robi hangját: Éppen ezt akartam mondani, de mintaszerű földet érés volt.

A 2. menetnél már volt időm nézelődni picit, de még mindig görcsösen az irányra koncentráltam ill. a földet érésre.Előtte néhány másodperccel néztem csak szét, de akkor már reménytelenül alacsonyan voltam.

A 3.nál meg nagy lelkesedésemnek köszönhetően majdnem lefutottam a kötelet, aztán ahogy elkezdett húzni ill. emelni, már nagyon nem érdekelt sem a kötél, sem a stab.ernyő.Szépen nézelődtem, meg csináltam amit a rádióban hallottam.Ez már 80-100m-ig tartott magasságilag, utána jött a lefelé menet.Ott meg csak a végén néztem le, hogy hová megyek? ;) De nem volt gond.

Szóval amint lesz rá újra időm, mejek ki.Hát ha a 7végén jó idő lenne, mert most nem fogok ráérni sajnos.Pedig ma is szép idő van. :)

Link to comment
Megosztás:

Szóval amint lesz rá újra időm, mejek ki.Hát ha a 7végén jó idő lenne, mert most nem fogok ráérni sajnos.Pedig ma is szép idő van. :)

Szombaton te jössz Lacházára? Hely van, felcsörlőzünk.

Nemrég beszéltem Fürivel.

A kocsim még szétszedve, pillangószelep kitakarítva, de még nem tökéletes.

Tech-el elvitték próbakörre az sem mutatott semmit.

Továbbra is probléma, hogy gázadásnál először torpan utána húz..

Link to comment
Megosztás:

Szombaton te jössz Lacházára? Hely van, felcsörlőzünk.

Nemrég beszéltem Fürivel.

A kocsim még szétszedve, pillangószelep kitakarítva, de még nem tökéletes.

Tech-el elvitték próbakörre az sem mutatott semmit.

Továbbra is probléma, hogy gázadásnál először torpan utána húz..

Nekem akkor csinálja ezt, ha etanol van benne. Fele arányban használom, de megfigyeltem már tavalyról is. Pályanapon is küszködtem ezzel a problémával a pályán. :)

Link to comment
Megosztás:

Én már csak reménykedem.

Meg Turci nyakán élősködöm.

Mit élősködik,a vérem szívja!Na meg a húsom rágja! :) Ne csinálj ebből gondot ha teher lenne nem vinnélek ennyi!Te se és ti se hagytatok sz.rba és ezt nem illik elfelejteni!Így részemről lezárva dolog! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.