Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Cucc átvéve, már a toyotában van.

Avatar a Balcsin készült a múltkor. Timi azt mondta, olyan mintha most jöttem volna Afganisztánból. :lol: :lol:

Rendszámkeret csak új belépőnek jár, hosszabbítónak nem..... :D :D :D

Én új belépőként sem kaptam. De azért meghosszabbítottam :(

Link to comment
Megosztás:

:lol: :lol: :(

" Megérkezett idén az első gólya az országba, ezúttal is a Veszprém megyei Tüskevár községbe - tájékoztatta ifj. Vasuta Gábor amatőr madármegfigyelő, természetfotós kedden az MTI-t. A madarat hétfőn látták először a Somló-hegy lábánál fekvő falu felett körözni, illetve egy belvizes területen táplálkozni.

Ez az a csúcstartó gólya, amely az elmúlt években mindig először érkezett vissza hazánkba. A tapasztaltok szerint párja is igen hamar visszatér Magyarországra - mondta ifj. Vasuta Gábor.

Tavaly, amikor enyhébb volt a tél, már február közepén visszatért, a Magyar Madártani Egyesült (MME) akkori feljegyzése szerint február 13-án érkezett meg az Ajkától 30 kilométerre fekvő Tüskeváron lévő fészkére. A szakemberek nem tudják, hogy a gólyapár merre telelhet, mivel nincs rajtuk jeladó, amellyel útjuk nyomon követhető lehetne.

A fokozottan védett fehér gólyából - természetvédelmi értéke százezer forintra tehető - Magyarországon mintegy ötezer pár lehet. A fehér gólyák általában március végén, április első napjaiban térnek vissza tömegesen Afrikából közép-európai fészkelőhelyeikre. Fészkeiket általában házak kéményeire vagy villanyoszlopok tetejére rakják.

Már tervezik,hogy a fészek után vagyonadót rónak ki rájuk, ám más büntetés is vár a gólyapárra,ugyanis illegális bevándorlóknak számítanak. A fővárosi parkolócégek is keresik a módját,miként lehetne fizetőssé tenni a gólyafészkek környékét.A kormány támogatja a lehetőséget...."

Link to comment
Megosztás:

Rendszámkeret csak új belépőnek jár, hosszabbítónak nem..... :D :D :D

Akkor én már most szólok,hogy párom nem kapott, mikor belépett. :lol: És mivel én 4 éve a hátsó szélvédőnél csiga formájúra olvasztottam a napon a rendszámkeretet ezért nekem nincs, így nem tudom neki odaadni! TAvalyelőtt már próbálkoztam a Blitzen neki kérni , de ott nem adtak. :lol:

Ja és sógornőm is friss tag, az övét is elvinném amint talizunk. Ha már jár akkor jár!!! :( lehet???

Link to comment
Megosztás:

Akkor én már most szólok,hogy párom nem kapott, mikor belépett. :lol: És mivel én 4 éve a hátsó szélvédőnél csiga formájúra olvasztottam a napon a rendszámkeretet ezért nekem nincs, így nem tudom neki odaadni! TAvalyelőtt már próbálkoztam a Blitzen neki kérni , de ott nem adtak. :lol:

Ja és sógornőm is friss tag, az övét is elvinném amint talizunk. Ha már jár akkor jár!!! :( lehet???

a hétvégén lehet megint megyek szote buliba akkor leviszem csak a számod küld el püben pls

THX

Link to comment
Megosztás:

Más téma: büntettek meg már valakit utólagos xenonért? (ami nem műbizonylatos, és a gyári sima volt) Ja, és nem lámpamosós a fényszóróm.

Itt kméten a rendszámot is levették már érte.Nyilván nem a rendszámot, hanem a műszaki érvényességét igazoló matricát.Szóval én is agyaltam korábban rajta, de inkább elvetettem az 5letet.Főleg ezek után.Van még majd 1.5 év mszv. a Vektrán, nem buknám el.

Másnak pedig 10e.ft helyszíni bírsága ill. helyben izzócseréje bánta az utólagos xenont.

Épp most volt a rádióban a riport. :lol:

Nem régen beszéltem Pistivel, úgy tűnik, jó helyre ment a dolog. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Itt kméten a rendszámot is levették már érte.Nyilván nem a rendszámot, hanem a műszaki érvényességét igazoló matricát.

Na, faxa.... nekem "bónuszként" tett bele az eladó, én nem is kértem....

De a C vekit szerelték xenonnal, szóval nem annyira feltűnő, mintha egy B corsába tenném be, ugye??? (nyugtassatok meg!!)

Link to comment
Megosztás:

Na, faxa.... nekem "bónuszként" tett bele az eladó, én nem is kértem....

De a C vekit szerelték xenonnal, szóval nem annyira feltűnő, mintha egy B corsába tenném be, ugye??? (nyugtassatok meg!!)

buksisimogatásos megnyugtatás, ügyes vagy!

ne is foglalkozz vele!

majd azt mondod másik lököst kellett venni mert összetört és ebbe nem tudta a szerelő betenni a lámpamosót. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megjöttümk Tázlárról is.

Elvittük az összegyült csomagokat a kisfiúnak, és a nagyijának.

Nagyon meg voltak illetődve mindketten, szinte szólni sem tudtak.

Mi is zavartan ácsorogtunk, és néztünk egymásra, mindenkinek furcsa volt a helyzet.

Nekik azért, mert vadidegenektől kaptak, nekünk azért, mert még ilyet ebben a formában nem csináltunk. (a kórház más téma volt)

Mindenesetre büszkén veregetem vállon a társaságot, mert igen tekintélyes mennyiségű csomag gyűlt össze.

Axxon barátnőjének köszönet az ötletért, Turcinak a sok szaladgálásért. Egyébként pedig tényleg mindenki kitett magáért. A Toyota teli volt, ahogy Axxon, és Turci csomagtartója is.

Aki nem volt ott az nem látta, milyen sanyarú körülmények között élnek ezek az emberek. Szerintem mi adjunk hálát a sorsunknak, hogy nem ismerjük azt a nélkülözést ami nekik jutott. Délután fél négy körül vittük be a csomagokat a lakásba, és mivel sötét volt majdnem mondtam, hogy kapcsoljunk lámpát, (nekünk ez természetes) de beugrott, hogy az most nem megy. Ilyenkor gondolja végig az ember, hogy nekünk mennyi minden természetes ami másnak nem. Az áram nem nagy valami, de lebénulnánk ha nem volna. Nem működik nélküle se tv, se hűtő, fűtés, számítógép, lámpa, stb, stb............................Jó helyre ment a cucc.

Úgy gondolom, hogy nem ez a megoldás a szociális háló lyukainak befoltozására, de politizálni itt nem szabad....Tudom, hogy sokan élnek még így az országban, és mindenkinek nem is tudunk segíteni, mi most megtettünk annyit ami tőlünk ebben a pillanatban tellett.

Visszafelé lemértük, az iskola 4.5 km-re van a kis tanyától ahol laknak.

Kíváncsi leszek az újabb riportra, és a villamosítás kivitelezésére is, mert nagy szükségük lenne rá..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.