Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Hát srácok a következő történt!Jöt egy régi barátom akivel régen találkoztam mióta kinn dolgozok!Mondja menjünk le sétálni közbe dumálunk meg iszunk egy sört ami szerintem nem is lett volna magába véve baj!Hanem jöttek a rendőrök megállnak mellettünk!Személyi stb. Mondja 3000Ft a bírság mert sörözök az utcán!Mondom neki nem vagyunk részegek és nem randalírozunk csak sétálunk és beszélgetünk!Mire ő ha gondom van feljelent és akkor 30-35.000Ft!Mondom nincs gond csak nem értem én éjszaka nem alszok mert az ablak alatt randalíroznak éjjel azzal nem tudnak mit kezdeni és az a legnagyobb gond hogy én iszok egy sört egy barátommal miközben sétálok!Így került fejenként 3000Ft-ba az amúgy 180Ft-os sör!

Ámerikásan kőőőő csinyázni...papírzacsi. :) :)

Link to comment
Megosztás:

Le kell vinni a soltvadkerti arcokhoz! :) majd azok megszakértik! :D

Amúgy tényleg nevetséges ez az egész hozzáállás ill. leginkább nemértés..... :)

Hát a magyar szervízről, üzemelésről csak annyit, hogy egy német ismerős vett 2db tök egyforma BMW-t (jópár éve, 0 km, mert megteheti) az egyik München - Berlin - Franfurt és a svájci hegyek között jár, a másik Bp - Bécs - Prága - Zágráb részen. Ugyanaz a sofőr, ugyanaz a stílus... Mégis az itthon üzembentartott verda furamód kb 10x többet tölt szervízben mint a kint élő tesója... Az itthoni szervizek se ezt, se a 3 literrel nagyobb fogyasztást nem tudják megmagyarázni. Az illető laikus az autókhoz, de nem hülye... Tudja, (már) hogy a benzinminőség itt még az OMV-nek se jelenti ugyanazt mint 200 km-el nyugatabbra, és a BMW jel a szervizen nem ugyanaz mint odakint - hozzá kell tennem, hogy már a németek is "ku r vulnak" el, egye több a panasz ott is a gyári garis autók szervizelésekor.

Link to comment
Megosztás:

hozzá kell tennem, hogy már a németek is "ku r vulnak" el, egye több a panasz ott is a gyári garis autók szervizelésekor.

Lehet, hogy valóban az a helyzet, hogy a márkák közötti fene nagy versengés az új modellek terén a minőség rovására megy.Valamint kb. ugyanúgy állnak a márkaszervízben dolgozó emberekhez, mint itthon.Konkrétan a bagóért, minimálbérrel bejelentve, látástól mikulásig.

A jó szakember tovább áll.A selejtje bent marad, és persze, hogy nem ért hozzá ergo v. elsz@bja, vagy hozzá sem tud szagolni a kérdéshez.

Link to comment
Megosztás:

Minél bonyolultabb azaz minél több "fölösleges" elektronikát raknak egy autóba annál nagyobb a meghibásodás lehetősége, ezért nem vennék most új autót még nincs kiforrva az új technológia. Ha azt nézzük a számítástechnika mennyit fejlődött 10 év alatt az autóelektronika még gyermekcipőben jár ahhoz képest még az épületautomatizálás is nagyobb léptekkel fejlődik.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy valóban az a helyzet, hogy a márkák közötti fene nagy versengés az új modellek terén a minőség rovására megy.Valamint kb. ugyanúgy állnak a márkaszervízben dolgozó emberekhez, mint itthon.Konkrétan a bagóért, minimálbérrel bejelentve, látástól mikulásig.

A jó szakember tovább áll.A selejtje bent marad, és persze, hogy nem ért hozzá ergo v. elsz@bja, vagy hozzá sem tud szagolni a kérdéshez.

Ezt egy kicsit cáfolnám!Az utóbbi időben megfordultam néhány országban többek közt Németországban is több helyen!München és környékén tudomásom szerint 18-24 eurót keres egy gyári munkás és ez nem bruttó!A minimálbér Itt 12 euró óránként ez tartományonként változik!Szervizbe be gurulsz a kocsival rá néznek úgy indítasz hogy kifizetsz 50-70 eurót hogy meg nézzék a kocsid de ez csak akkor annyi ha tudod mi a gond vagyis hol keressék!Saarlouisba ahol melóztam útóljára ott a szervizben a kezdő órabér ami szintén nettó 17 euró!Egyik volt kollegám itt javíttatta az autóját amiért 1300 eurót szurkolt le!Munkaidő a műhelyekben 8-17-ig pénteken pedig 16-ig szombat vasárnap német szerelő nem igen dolgozik!A fizetésüket pontosan nem tudom de akikkel együtt dolgoztam németekkel ők túlóra nélkül kerestek 2000-2300 eurót!Így nem gondolom hogy bagóért dolgoztatnák őket!De mondom ez csak amit én tudok és hallottam!Ja és azon kívül hogy drága még a feltételek is adottak a normális munkához kinn!Ez mondjuk nem jelenti azt hogy jól is csinálják meg!Az ottani javítási költséget nem a mi pénztárcánkhoz találták ki! :)

Link to comment
Megosztás:

:)

erről én lemaradtam... lehet tudni ezzel kapcs. valamit bővebben? :)

jöhet pü-ben is :lol:

Ahogy J0hnny írta erről még beszélni kell, ezért írtam be ide a fórumra.

Szóval a terv az, hogy egy disznót leölnénk valamikor karácsony előtt, és kb:3-4-en dobnánk össze rá a pénzt.

Feldolgoznánk, jól berúgnánk stb...... :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Ahogy J0hnny írta erről még beszélni kell, ezért írtam be ide a fórumra.

Szóval a terv az, hogy egy disznót leölnénk valamikor karácsony előtt, és kb:3-4-en dobnánk össze rá a pénzt.

Feldolgoznánk, jól berúgnánk stb...... :) :)

Értem... akkor majd beszélünk még erről..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.