Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Király! B) ;)

Amúgy van bent náluk egy 5 ajtós Classic II. 1.7DTL, Y17-es motorkóddal, szervízkönyvvel, 117e.km-rel.Ez most valós km. osztrák szervízkönyv.Az eleje volt buccos, szépen meg lett csinálva.Metálfekete színben, klímával miegymással.

Voltam tankolni is.7.4L lett az eredmény.

Azért: a 7.4 igen sok 1 dieseltől szerintem vegyesben...17es felnivel városban se volt még ilyen rossz fogyasztásom, max futóval. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Totalcaron olvastam:

Nekem egy 10 éves Corollám van (májusban lesz 11). Új verdát az ára miatt és a bazi nagy kötelező szervíz árak miatt nem vettem és továbbra se nagyon vennék. Ennek is csak benzin és gondoskodás kell - ez korra való tekintet nélkül igaz minden autóra. Nem a kora miatt lehet egy autó megbízhatatlan és attól se, hogy mondjuk olasz vagy francia. A gondoskodás hiánya. Ha eszébe jut a delikvensnek, hogy már 25e km telt el az utolsó olajcsere óta, vagy már 5 hónapja hall valami ropogó hangot xy helyről és cseszik megjavítani/megjavíttatni. No, akkor jön a felforrt víz, a szétmószerolt futómű és társai. Én magam nem tudom megbütykölni a verdát, de van egy megbízható haverom. Ha valami nem tökéletes, máris viszem. Nem mindig olcsó dolog ha csinálni kell valamit a járgánnyal, de egyrészt nem sokkal drágább az alkatrész hozzá, mint mondjuk egy Opelhoz (anno ettől tartottam, hogy jaj japcsi verda, az eget veri az alkatrész ára, Istenem mi lesz), másrészt eddig még csak kopó alkatrész kellett bele (fékpofa, stb.). Hideg-meleg tök mindegy, pöcc-röff-go.

Mellesleg nem nagyon tetszik az új verdákban, hogy távol kerül az embertől az út. Nem szeretem ezeket az agyonszervózott dolgokat. A fék némelyikben úgy fog, hogy rálehelek és már áll az autó. No, ez egy poros úton marha jó lehet ABS ide vagy oda (már ha van)... Meg ha elszáll a szervó - mint ahogy egyszer egy ex kollégámnál a Mondeoban minden elektronika pikk-pakk megállt, mert nem töltött a generátor és lemerült az akksi, miközben 90-es tempóban közeledett egy derékszögű kanyarhoz. Öröm volt fékezni a szervótlan fékkel és kormányozni a szervótlan kormánnyal, továbbá még az elakadásjelzőt se tudta bekapcsolni, hogy jelezze a többieknek "Baj van Houston".

Nekem ezért nem hiányzott soha Dezsőbe a szervo.Néha utálatos vele parkolni,de imádom,ha a kanyarban érzem ahogy a kezemből kiakarja tépni a kormányt. B)

Link to comment
Megosztás:

J0hnny!

F Astrában nem elektromos szervó van... ;) Egyébként volt már több olyan szitu amikor a szervó mentett meg. :blush:

Elektromos szervókat én sem szeretem, viszont a fékrásegítő még ilyen helyzetben is kibír 2-3 fékezést és csak utána lesz kőkemény. B)

Link to comment
Megosztás:

Totalcaron olvastam:

Ilyenek miatt szeretnék én is váltani.......ill. már váltottam ish...

Nekem ezért nem hiányzott soha Dezsőbe a szervo.Néha utálatos vele parkolni,de imádom,ha a kanyarban érzem ahogy a kezemből kiakarja tépni a kormányt. B)

Vekiben bekanyarodás közben állt meg az ütő.Egyélmény volt úton tartani.Reflexszerűen kuplung ki-2-kuplung fel, és mentünk is tovább, de volt para pár pillanatig! ;) :blush:

Ahogy fentebb írták, Houston, baj van...... :D :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Erről nem meséltél még,de mondjuk én vagyok alacsonyan repülő vadászpilóta! B)

Emlékezz vissza amikor még az Fx-el mentél anno egy teszt kört... ;)

Nem kellett annyit tekerned a kormányon pl. kanyarodásnál (nagyobb áttétel miatt).

Mesélni már sokszor meséltem pl. bal első defekt Balatonszemesről hazafelé, kutyás sztory stb. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan ügyben érdeklődnék hogy nincs e valakinek eladó toronymerevitő F Astrához? Előre is köszönöm szépen.

Üdvözlettel

Imike20

Azt mond meg nekem honnan pattant ki,hogy ide ilyet írsz?

Van Keres/eladok topik!

De imádom,hogy nem tudják elolvasni a fórumszabályzatot,csak irkálnak össze vissza! B)

Link to comment
Megosztás:

Mi van J0hnny... rossz napod van? :blush: ;)

Amúgy meg igazad van abba, amit írtál... :D

Nincs rossz napom,csak a pöcsömért írja ide is be?

Hegyekben áll otthon a toronymerevítő... B) ami megjegyzem a egy f@szság,soha nem rakok be a kocsimba olyat.

Másrészt meg van google,nézzen körül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.