Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

most az egyszer meg kell hajolnom Johnny ötlete előtt.

Cseréljetek legalább próbából. És így Joee autóján is megcsinál pár dolgot Wolfi. Joee hajthat meg tankolhat végre kúton benzint, Wolfi meg szerelgethet valamit amit olcsó eltartani. ja és nem is megy úgy :lol:

mindenki boldog...

aztán megbeszélitek, melyiket adjátok el.

Link to comment
Megosztás:

most az egyszer meg kell hajolnom Johnny ötlete előtt...

Nem gondoltad volna, hogy valaha ezt mondod mi? :lol:

Amúgy tényleg jó ötlet. Egy ilyen próba csere (sznye) meg kvázi nem kerülne semmibe.

Csak a tankolásnál mindkettőjüknek marhára oda kell figyelni mit dugnak a töltőbe :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyrészt az full fapad és annyiért drága egy GL,másrészt nincs kedvem azon aggódni,hogy mikor huzza meg valami paraszt stb stb stb.

Városba rohangálni ez bőven elég lenne.

Hát, Te tudod... csak az tuti rendbe van... de ezt már beszéltük... :lol:

De ha corzás leszel,az meg még jobb :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elkészült Udi autója.A fékolaj tartály feladta a lecót, mert még bontóban sem találtam, végül megláttuk Kacseró kollégájának az autójában.Most már tudjuk, mi alapján keressük.Kértem is gyorsba alvázszámot tőle.

Morgó is kellőképpen elfáradt, egész nap "pihent"..... :lol:

Ebként a zőődet meg nem hirdetem.Ha Joe úgy dönt, hogy viszi, annyiért amennyiért megegyeztünk viheti.Ha mégis úgy dönt, hogy nem ebbe ül át, megmarad.

Én sem akarom mindenáron eladni, de ha v.ki jelentkezik érte, viheti.

Szeretem, mert mindig is egy ilyen autóról álmodtam, (talán lehetne kicsit direktebb :lol: ) csak jelen anyagi helyzetem kissé elkeserítő.

Viszont a verda műszakilag okés, költeni egyelőre nem kell rá.Friss a műszakija, van rajta 1 év zöldkártya, a vezérlése 5000km-rel ezelőtt lett kicserélve, ugyaennyi van a Futó Gabi álltal favorizált Metabond olajban is, szóval egyelőre nincs gondom vele.Max. néhány apróság, dehát azok is csak a magamfajtát bosszantják.

Hátígyhát...... :lol:

Link to comment
Megosztás:

.... végül megláttuk Kacseró kollégájának az autójában....

Oláh Tibi a neve :lol: :lol:

Amúgy, hallottam, hogy volt ott, és hogy ment a hebrák... meghogy kiszedtétek a riogatóját, hogy majd Udi mester elviszi megnézni, de akkor meg nem indult a verdája... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mit műveltek azzal a kocsival ? :lol: :lol: :lol:

Az a gáz, hogy nem tesz jót annak a verdának a 200km/h.Elég sok dolog gallyra ment benne, ilyesmik mint pl. motortartó bak, szívócső, kilukadt a hűtő, bekrepált a szervószivattyú, kis haján elszállt az egyik vízcsöve, ömlött a motorból az olaj az aljából......el volt repedve a fékolaj tartály, és szuszogott.....szal.......apróságok! :lol:

Aztán hipp-hopp rendbe raktuk. :D De főleg Morgó, mert én anyagbeszerző voltam zömében.....

Oláh Tibi a neve :D :lol:

Tudom! :D

Link to comment
Megosztás:

15e alatt nem bontom meg a motort, de 25e-ért vihető az egész. :lol:

A felújítás új szimeringeket, szelepbecsiszolást, síkolást tartalmaz, ez szerintem megáll 10e körül.

THX!

Továbbítom az infot a cimbinek és írok, ma hogy mi legyen.

Hogy tud eljutni ez hozzám? Jah és ha igényelnénk a felújítást kb szerinted mikorra lenne elhozható?

Link to comment
Megosztás:

Losi!

Azért kicsit pontosítanék....nem a 200 km/h miatt ment galyra nem is járok annyival... :lol: :lol:

Egyébként legfőbb baja a verdának, hogy rendőrautó volt ha tudtam volna nem veszem meg.

Olajfolyás már a kezdetek óta megvan, pedig már cseréltünk olajteknőt is, tömítést, szimeringet is de mindig előjött

a hiba. Most rendesen össze van rakva, remélem jó lesz.

Amiket cseréltünk benne:

- váltó (anno már cserélték benne a yardok F10-re de az is 93-as évjáratú volt)

- féltengelyek, motortartó bak, hűtő (első gyári alkatrészek 93-as évjáratúak csoda, hogy eddig bírta.)

- szervószivattyú (92-es C16NZ-ból való)

- hosszbordás szíj (2005-ben lett szervós még a C14NZ korszakban akkor vettük, a szervószivattyú ette meg.)

- szívócső (C14SE 94-es évjáratból jött)

A többi cucc meg a 4-2-1 leömlő miatt "fáradt" el 1 év alatt, mivel lemaradt egy hővédő lemez róla (tervezési hiba):

- vízcső, fékfolyadék tartály (a nagy hőhatás miatt mentek galyra)

Eddig bírták....most új motortartó bak, hűtő, szíj, fagyálló, váltóhoz szimeringek, váltóolaj, stift, olajteknő tömítés, motorolaj, olajszűrő, vízcső lett beépítve.

Bontásból meg 95-ös évjáratú váltót, 98-as évjáratú 15 ekm-t futott teljesen zsír szervószivattyút, 99-es újszerű kitűnő

állapotban lévő féltengelyeket kapott a verda.

Köszönöm Morgónak és Losinak, hogy rendbe rakták az FX-et, Bazsinak a technika támogatást, Tominak a matrica ragasztást!

A "régi kocsi hangot" a jobb oldalon lévő porvédő adta egész úton elkisért hazafelé...mint a horror filmekben az ajtónyikorgás....legalább nem aludtam el. :lol:

Link to comment
Megosztás:

ezt a mocsok takony időt

lemosattam a vecit, hogy ma berakom a kerbe de ilyen időbe ember nem megy autót venni

még a nepper sem hívott...

nembaj Gepard szedje össze a cuccokat aztán vigyük a vasakat mert ma ráér a hiacs

Én is azt terveztem, hogy ma kicsit kinyalom aztan mehet a kerbe, dehat ilyen idoben..........

Na majd talan holnap :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

amikor legutóbb kadettet néztem, azt mondta a tulaja, hogy az astrában el szokott válni a tűzfala de nem igazán értettem miről beszél valaki tud erről valamit? nem tudom mit válasszak, lehet hogy megint semmit, főleg amig a fókuszt nem veszik el tőlem, úgyse vagyok rászorulva

de azért hiányzik az opel

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

amikor legutóbb kadettet néztem, azt mondta a tulaja, hogy az astrában el szokott válni a tűzfala de nem igazán értettem miről beszél...

Ha leflexelik, akkor valóban leválik.Amúgy jónagym@rhaságot mondott.Valszeg ismét egy hozzáértővel találkoztál.....

Link to comment
Megosztás:

Ha leflexelik, akkor valóban leválik.Amúgy jónagym@rhaságot mondott.Valszeg ismét egy hozzáértővel találkoztál.....

igen, meg hogy nem volt törve, de még én laikusként is láttam hogy nem egyszínű. ezért akartam nem egyesül menni, mert a nőket madárnak nézik, de bennem emberére talált nem az első autó amit nézek

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.