Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

ja és bocs tomi023, de ezt, amit leírtam bizalommal nem lehet helyettesíteni!!!

ha ilyen szituban leszel, megnézem, te bizalommal helyettesíted-e a dolgot. és kacsero nekem még csak nem is ismerősöm, noha való igaz, a bizalmam irányába sokkal nagyobb, mint egy idegennel szemben, aki nem Opel fórumos...

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudjatok, hogy belepofázok, de jelen esetben 100%-ig Vosziéknak adok igazat...

Az, hogy nem adnak át egy olyan autót, ami még nem lett kifizetve, nem hiszem, hogy egyáltalán miért jelent bárkinek is problémát...nem kéne...

Igen...Klubtagság...meg haverság...ez így van...de ennek a lényegét Sziszi leírta...

Én sem adnám át az autót, mert még nem kaptam meg a pénzt...ennyi...persze értem én, hogy be van sózva Kacseró, de egy autóváltásban ez benne van...ha most egy Kereskedésből vette volna...amig nincs pénz, nem is kérdés, hogy elhozhatja e vagy sem...mert az első ilyen kérdésnél nem kicsit elhajtanák melegebb éghajlatra...

Feljelentéssel meg bármivel is kár előhozakodni, mert gyerekes dolog...meg mert az én apukám erősebb...ez nálunk utóljára az oviban volt divat...

És egy élő példa a miért nem-re:

A volt sógoromnak volt egy G Astrája, amit a legjobb barátjuknak adtak el...mivel a csajszi nem tudott banki hitelt intézni (ami nem azt jelentette, hogy nem tudja fizetni a részleteket) így úgy beszélték meg, hogy az autót nem íratják át, hanem a csajszi fizeti tovább a részleteket...

Az adásvételig az autó kertben állt, majd a csajszi hazavitte és Kőbányán első éjszaka ellopták a házuk elöl...

Na mikor oda került a sor, hogy akkor most ki fog fizetni a banknak...

- Ha bejelentik a lopást, akkor elég záros határidőn belül ki kell fizetni a bankot...

- Ha nem, akkor ha bármi bűncselekményben részt vesz az autó...nem igazán lehet kikeveredni belőle...

A csajszinak mivel nem volt feles 2 misije...így ő széttárta a kezét...a "sóigék" meg szépen fizethettek...mert mást nem igazán tudtak tenni...persze mindenkinek vannak erős barátai...de ez nem megoldás...

Na az sem amit a csajszi csinált...

Na ez csak egy példa volt...de lehet itt szó TK-ról, vagy bármiről...Azt meg nem hiszem, hogy nem fér bele egy kis várakozás...a hitel sajnos az egy ilyen dolog...

Részemről ennyi...

Szóval béke.

Türelem tornaterem...

Link to comment
Megosztás:

Ez azért nem így van... Klubbon belül, azért sokkal több infót megtudhatsz a Cartársról, és sokkal jobban lekövethető, főleg, ha nem az elmúlt 1-2 hétben lépett be... :)

Mind1, ez itt nálunk VIDÉKEN műxik, nagyon sajnálom, hogy ez más helyeken nem... B)

ez nem vidék meg a nagy büdös Budapest kérdése...

Ahhoz meg, hogy megtudjunk valakiről valamit, nem kell, hogy klubtag legyen...legalább is itt Pesten ez így műxik...nem tudom máshol hogy van... :)

Link to comment
Megosztás:

Ha Kacseró elég tet ű lenne, most símán feljelenthetné Voszit, amiért jogtalanul birtokolja a Corsát.Mondhatná azt is a rendőröknek, hogy a másolt kulccsal visszalopta az autót.Pedig ez egyáltalán nem lenne jó dolog sztem.......

Nem értem, hogy miért nem kaphatta meg Kacseró már az autót, ha egyszer a bank visszaigazolta a hitelkérelem elfogadását....

Ez nagyon inkorekt magatartás.Más jelzőt nem használnék........

tévedsz, nincs igazad. ráadásul bármit mondana, ami nem a valóság, hivatal félrevezetése lenne (pl. másolt kulcsos történet). attól tartok ezzel ő ütné meg a bokáját. mindig jogkövető voltam, most is az vagyok, az autó átadása csak a vételár teljesítésekor kötelességem, az pedig legkorábban a bankhitel elindulásának pillanata.

Link to comment
Megosztás:

Már vártam a reakciókat... :) B)

Szóval, ha úgy nézem, akkor nem "szó" szerint értem,meggondolom majd a dolgot! :omg:

De az biztos, hogy sajnos a pesti emberek sokkal bizalmatlanabbak a másik emberrel szemben,, mint mi itt lent VIDÉKEN! :)

Sajnos nem először találkozok a Kecskemétiek oldaláról erről a "Pesti" vagy...dologgal...

Talán nem kéne...

Kettő...csipkebokor vessző...

Három...Vosziék nem is pestiek... :o

Link to comment
Megosztás:

annyi hozzászólás van itt még, amit helyre kéne tenni, de úgy gondolom, hogy a magam részéről inkább teszek egy gesztust.

sajnálom Csabi, hogy így alakult, és a saját anyagi érdekemet előrébb helyeztem, mint a veled való barátságot! úgy hiszem az emberek döntő hányada ugyanígy tett volna. persze ettől még igaz, ami igaz, a klub ismeretség, barátság csorbult, és ez tényleg nem jó.

valamint nem haragszom az itt elhintett néhol furcsa, néhol kissé meggondolatlan beírásaidért, minősítéseidért, kijelentésidért, mind annak tudom be, hogy ideges, csalódott és mérges voltál. lehet, a te helyedben én is ilyen lennék, habár - némi élettapasztalat előnyöm van - azt hiszem azért mégse.

Link to comment
Megosztás:

Akkor talán én is reagálnék egy pár hozzászólásra.

Először is, az autó megvétele nem volt kötelező!

Az ilyen "szarevő", "inkorrekt", "nő van a dologban" hozzászólásokat ki kérem magamnak/magunknak! Nem hiszem, hogy bárki jogot formálhatna ilyen kijelentésekhez, amikor nem is ismer minket és csak az egyik oldalát tudja a dolognak!

Azt hiszem életemben vettem már egy pár autót, de soha nem adták oda az autót pénz nélkül sehol! Vagy vedd meg kp--re, ha nem megy, akkor várd meg, hogy elintéződjenek a dolgok! Soha senki meg nem kérdezte tőlem, hogy van-e addig autóm, amíg a másik intézése folyamatban van (ez egyéni szociális probléma).

Tomi kár azzal példálóznod, hogy te odaadtad az autót. Neked a barátod, mi viszont soha ezelőtt nem találkoztunk, ne jelentsük ki, hogy barátok vagyunk!

Az a gondolat, hogy feljelenthetne minket tiltott autóbirtoklásért egyszerűen nevetséges, remélem ezt nem gondolta senki komolyan! Ha nálunk van a pénz és nem adjuk oda az autót, akkor beszélhetnénk ilyenekről.

A Pest-Vidék dolgot pedig nem értem miért kellett ide keverni egyáltalán nem tartozik ide! Senki nem néz le senkit, ne is próbáljátok ezt megmagyarázni! De ha már itt tartunk, elmesélem nektek, hogy engem egy Kecskeméti emberke cseszett jól át egy Corsa vásárlásánál! Ha példát akartok, akkor tessék, ne csak a Pestiekről írjatok rossz példát!

Azt hiszem Voszi elég jól leírta, hogy miért nem adtuk oda az autót (a vis major miatt), ezt nem is kell jobban magyarázni értelmes embereknek! Csak az a baj, hogy mindenki előre véleményt mond ahelyett, hogy kicsit gondolkodna!

Link to comment
Megosztás:

Voszi és Nyuszmusz!

Én kérek ELNÉZÉST, minden sérelemért... :)

Nem gondoltam volna, hogy ekkora "felháborodás" lesz mindebből...és nem is akartam, ebből ekkora balhét... B)

Mint ahogy Voszi is írta, kicsit ideges voltam, ez valahol értehető is... és ha úgy nézem, részben Nektek is igazatok van... :)

Nem szeretnék ebből továbbiakban vitát, elegem van az egészből...

Remélem hamarosan megkapom az igazolást a bankból, és indulhatok az autóért, és lezárhatjuk ezt az egészet! :omg:

Ha bárki mást is megsértettem volna, akkor ezúton azoktól is ELNÉZÉST kérek!

Link to comment
Megosztás:

Voszi és Nyuszmusz!

Én kérek ELNÉZÉST, minden sérelemért... :)

Nem gondoltam volna, hogy ekkora "feláhborodás" lesz mindebből... és nem is akartam, ebből ekkora balhét... B)

Mint ahogy Voszi is írta, kicsit ideges voltam, ez valahol értehető is... és ha úgy nézem, részben Nektek is igazatok van... :)

Nem szeretnék ebből továbbiakban vitát, elegem van az egészből...

Remélem hamarosan megkapom az igazolást a bankból, és indulhatok az autóért, és lezárhatjuk ezt az egészet! :omg:

Ha bárki mást is megsértettem volna, akkor ezúton azoktól is ELNÉZÉST kérek!

Oké, minden rendben, bocsánat kérés elfogadva! :o

Link to comment
Megosztás:

NA:

Szerintem, itt hadjuk abba, még mielőtt komolyabb összeveszések lennének... amit nem szeretnék, mert mindez miattam alakult ki.

Ma lezárjuk ezt az ügyet, és remélem békességben! :)

Nem szeretnék továbbiakban itt a fórumon foglalkozni ezzel, és sztem, felesleges is egymást bántani... B)

Link to comment
Megosztás:

Bizalom nélkül sztem teljesen felesleges dolog volt ezt az egészet megjátszani.Klub ide v. oda.Speed intézte a hitelt, az Ő szava már elég garancia, mivel fiókvezető.Ha nem elég, akkor gyakorlatilag nem bízol benne sem.

Abban a pillanatban, amikor a bank elfogadta a hitelkérelmet, onnantól számítva már átadhattad volna a kocsit, hiszen Csaba mindent elintézett volna, Te pedig megkaptad volna már régesrégen a pénzedet, és mindenki jól járt volna.Nem 200km/h-val jött volna le a GSi-vel, elhiheted.Annál sokkal több esze van, és ami még fontosabb, több becsülete.

Ez a "ne add át a kocsit amíg nincs pénz"..............szóval...........az Astrát a ma napig nem vitték volna el.Majd talán kövi 7n kedden.De én nem így állok a dolgokhoz, mert bízom abban, aki segített eladni az autót, hogy olyan embert hozott, aki szintén megbízható.Tudom jól, hogy bármi történt volna a kocsival menet közben, akár csak hitel szakaszon mindenki megtett volna mindent annak érdekében, hogy senki ne legyen rövidebb pénzügyileg.

A bizalom hiánya pedig esetetekben ide vezetett.

Most lesz majd megint egy: a Voszinak van igaza, meg a Kacserónak van igaza "párbeszéd".Aztán megint megkapjuk azt a jelzőt, amit egy korábbi hozzászólásomban említettem, ill. Gepárd láthatatlanná tette.

Holott ez az egész dolog gond nélkül, és szépen csöndben lezajlott volna, hogy ha megvan a kellő bizalom a másik iránt, és az adott szónak van jelentősége.

Jelen esetben egyiknek sem volt.

De gyanítom, hogy ha hozzád közelebb álló személy vette volna meg a GSi-t, már régesrégen boldogan autózna vele.

Amúgy pedig teljesen felesleges lenne bármiféle kardoskodást elindítani ezzel kapcsolatban, mert értelme nem lenne, és jószokáshoz híven átmenne személyeskedésbe.

Nekem ennyi lenne az összes, és egyben az utolsó hozzászólásom ehhez a tranzakcióhoz, mindenki vonja le a szükséges konzekvenciát.

Link to comment
Megosztás:

Esküszöm Ti valamiféle komplexussal küzdoötök...

Az miért nem elég magyarázat, hogy amig nincs lóvé nem akarják odaadni??? Azt is leírták, hogy miért, én is írtam olyat, hogy már valaki járt így rosszul, ők is szívták még meg...

Számít ez a pár nap valamit???? Miért nem lehet megérteni ezt?

Te eladnád valakinek a lakásod, be is költözne, de csak egy fénymásolt papírt mutogatna neked??? Na...mert akkor megveszem... :)

Anti voltam!!!!

Link to comment
Megosztás:

Corsawolf hozzászólására reagálva:

Akkor ne is személyeskedjünk, bár azt tesszük.

Mindenki úgy dönt a saját ügyeiben, ahogy neki megfelel és mindenki úgy adja el az autóját ahogy akarja. Ha ez nem tetszik másnak az az ő dolga. Attól még nem kell kioktatni senkit, hogy ezt így vagy úgy kellene csinálni, illetve, hogy mi a bizalmatlanság és mi nem.

Link to comment
Megosztás:

Fejezzétek már be!!!!

Nem hiszem el, hogy valakinek mindig van hozzáfűznivalója.

Ők ketten már abbahagyták a vitát, most minek tovább pörögni a témában?

Már elnézést, de a véleményemet had írjam már le.........

Ebként Csabi, ha indultok Pestre, én most bemegyek Ferihez a leömlőért, aztán tőlem kellene felvenni, és felvinni.Ott már Mélykék cartárs intézi a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.