Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

márcskhogy énsem maradjak ki B)

Ha az üzleti világban valaki visz egy bankgaranciát akkor az biztosítékot jelent az eladó vagy a partner felé.

Ezt a vállalkozók tudják a legjobban.

Persze lehetnek bakik de ez igen ritka és azok következménye büntetésvégrehajtás, vagy azonnali fejbelövés.

Valószínű mi azért bízunk meg egymás SZAVÁBAN mert a KOMA keze messzire elér...

Megaztán ha én hibázok és ezzel keresztbe teszek egy isminek, igyekszem jóvátenni... MOST ITT VOLT A LEHETŐSÉGED!!! ...

nem éltél vele ez nem baj csak csúnya dolog.

és hogyan akarod forgalmi nélkül elvinni a klímáshoz?

mit mondanál egy kozúti ellenőrzéskor, miután át lett írva :)

...csináld, ez a te dolgod...

és ez is Magyarország!

Link to comment
Megosztás:

Sokan vagyunk ezzel, hogy nem értjük...

Itt sajnos nem csak a banki garancia nem ér semmit, hanem a bizalom sincs meg az ember iránt... Pedig úgy gondoltam, hogy ez klubbon belül nem jelenthet problémát.

Mondjuk azt, hogy óvatos hozzállásuk.

Feltételezném, hogy nem a személyednek szól.

Előfordulhat, hogy a helyedben én sem kapnám meg a kocsit.

Link to comment
Megosztás:

Kovezzetek meg de en se adnam ki a kezembol amig nincs nallam a le, ebben a balkani putri orszagban mindent meg lehet tenni es az ember maximum az anyjaban bizhat de ez se igaz minden esetben !

Speed: Elado a kocsid ? :)

ebben igazad van de itt nem vad idegen emberek között köttetik az üzlet, hanem az egész klub tud róla és itt a BECSÜLET és az adott SZÓ - legalábbis az én értékrendem szerint - sokat jelent.

Mikor én segítettem klubtárson, akkor sem volt téma a mileszhanemadjavissza, mert tudtam, hogy a SZAVÁT adta.

Persze vigyázni és figyelni kell de mindennek van határa így az óvatosságnak is.

Link to comment
Megosztás:

kiváncsi vagyok arra hogyan fog megbizonyosodni a banki utalásról...no comment! :)

igy 2007-ben már vannak olyna lehetőségek, hogy sms-ben kapsz infót a számlád állásáról/pénzmozgásokról, vannak webbankok......sőt ha elég jó ügyfél vagy akkor van egy személyes hozzádrendelt kapcsolattartó aki kedvesen fölhív és tájékoztat B)

szóval nem látom olyan kivitelezhetetlennek ezt a banki átutalásról infót szerezni dolgot :)

Link to comment
Megosztás:

ebben igazad van de itt nem vad idegen emberek között köttetik az üzlet, hanem az egész klub tud róla és itt a BECSÜLET és az adott SZÓ - legalábbis az én értékrendem szerint - sokat jelent.

Mikor én segítettem klubtárson, akkor sem volt téma a mileszhanemadjavissza, mert tudtam, hogy a SZAVÁT adta.

Persze vigyázni és figyelni kell de mindennek van határa így az óvatosságnak is.

Szerintem teged meg nem b@tak at :)

Klub-tars az csak eppen egy hajszallal tobb mint a vadidegen !

Link to comment
Megosztás:

igy 2007-ben már vannak olyna lehetőségek, hogy sms-ben kapsz infót a számlád állásáról/pénzmozgásokról, vannak webbankok......sőt ha elég jó ügyfél vagy akkor van egy személyes hozzádrendelt kapcsolattartó aki kedvesen fölhív és tájékoztat :omg:

szóval nem látom olyan kivitelezhetetlennek ezt a banki átutalásról infót szerezni dolgot :o

Redi!

Ezzel, csak annyi a baj, hogy:

Először : van 1 bank garancia papírom,(ezt mindenhol elfogadnak) ami igazolja, hogy igenis megvan a pénz, meg is fogja kapni amint bemutattam az átírásról szóló dokumentunokat, ami ha minden igaz 1-2 órán belül meg is lesz... :D

Másodszor: Hiába van sms-szolgáltatás, az csak akkor műxik ha a számlán van már a pénz...jelen esetben, az utalás átfutási ideje, akár napokat is igénybe vehet, szal, ha a bankba csak hétfőn érkezik meg a pénz, akkor én már b@szhatom, mert hétfőn már németben kell lennem melózni... B)

Harmadszor: hiába van 1 banki kapcsolattartó ember, és igenis megmondja, hogy utalja a bank a pénzt, ennyi erővel az Ő szava sem jelent több garanciát, mint a BANK GARANCIA, ami már megvan... :)

De nem akarok ebből ekkora vitát... :)

A lényeg, hogy ma átírattam az autót, a banknak bemutatom, és onnantól utalja a pénzt!

Én (még mindíg) bízok Voszi Cartársban, és ha megkapja az infót, hogy megy a pénz, akkor ma délután/este átadja az autót!

Link to comment
Megosztás:

Klub-tars az csak eppen egy hajszallal tobb mint a vadidegen !

Ez azért nem így van... Klubbon belül, azért sokkal több infót megtudhatsz a Cartársról, és sokkal jobban lekövethető, főleg, ha nem az elmúlt 1-2 hétben lépett be... :)

Mind1, ez itt nálunk VIDÉKEN műxik, nagyon sajnálom, hogy ez más helyeken nem... B)

Link to comment
Megosztás:

Huh, nem semmi amennyit megint írtatok. :)

Ezt a Pest-Vidék dolgot pedig úgy gondolom nem nagyon kellene feszegetni. Mindenkinek van ismerőse, barátja, rokona stb... itt is, ott is.

Remélem hamarosan tisztázódik Csabiéknak a biznisze', és akkor mindenki happy' lesz.

Más.

Ha valakinek kell Metabond olaj, és hasonlók én elvileg a jövő héten járok a kereskedésben.

Amennyiben van rendelés el tudom hozni, csak szóljatok.

Még más:

Ha valakinek kell klímatisztító akkor már tudok szerezni.

Csomagolásban nem olyan, mint a Würth-ös, de hatásában ugyanaz.

Az árak:

Klímatisztító: bruttó 3830 Ft

Adapter hozzá (műanyag cső, egyszer kell megvenni): bruttó 1200 Ft

De pénteken viszek egy árlistát amiről több termék közül is lehet mazsolázni.

Elvileg Liqui Moly irányban is lesz kapcsolat, a részletekről majd később beszámolok.

Link to comment
Megosztás:

igy 2007-ben már vannak olyna lehetőségek, hogy sms-ben kapsz infót a számlád állásáról/pénzmozgásokról, vannak webbankok......sőt ha elég jó ügyfél vagy akkor van egy személyes hozzádrendelt kapcsolattartó aki kedvesen fölhív és tájékoztat :)

szóval nem látom olyan kivitelezhetetlennek ezt a banki átutalásról infót szerezni dolgot B)

Redi!

Saját számládról természetesen kapsz infókat...de X ember számlájáról történő utalásról, mozgásokról szerintem nem tudsz infót szerezni, én erre gondoltam.

Link to comment
Megosztás:

Vasárnap intéztük az Astra hitel szakaszának a papír részét.Ismerős ismerőse volt a vevő.A hitelügyintéző pedig igentávoli ismerős.Hétfőn bevittem az Astrát, hogy a banktól érkező emberke állapotfelmérni tudja.Ott, helyben lezártam, és haza gyalogoltam.Meg sem fordult a fejemben, hogy átszabnak.Kedden szólt a srác, hogy elfogadta a bank a hitelkérelmet, vigyem be a törzskönyvet, il.l a pótkulcsot.Szó nélkül megtettem.Az autó átvételéről újra csak nem kaptam papírt.Még sem gyanakodom.Ma délután elvitték a gépet.A srác szólt, hogy holnap mehetek a papírokért, a pénzért pedig utalástól függően pénteken, v. pedig hétfőn.

Minden happy, pedig nagyon bizalmatlan típus vagyok.

Ha Kacseró elég tet ű lenne, most símán feljelenthetné Voszit, amiért jogtalanul birtokolja a Corsát.Mondhatná azt is a rendőröknek, hogy a másolt kulccsal visszalopta az autót.Pedig ez egyáltalán nem lenne jó dolog sztem.......

Nem értem, hogy miért nem kaphatta meg Kacseró már az autót, ha egyszer a bank visszaigazolta a hitelkérelem elfogadását....

Ez nagyon inkorekt magatartás.Más jelzőt nem használnék........

Link to comment
Megosztás:

Javaslom az adás-vételi szerződés átolvasását, különösen a "váteler készpénzben történő kifizetése" részre :)

az autó átírva, az adásvételi hiteles, kié is az autó?

kinél is van az autó és ha Kacserő tényleg tet ű lenne nem adta volna le a bankos papírt az okmányirodába, akkor viszont Voszi barát nagy bajban lenne...

mert jogilag se autó, se pénz.

Valóban van itt egy kis joghézag vagy kiskapu, de ezt a BIZALOMMAL lehetne áthidalni mint Wolfi esete is igazolja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.