Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Tudtam hogy ezen megakadsz :blink: Az Astra Coupe vegulis a Calibra folytatasa ha ez nincs is ilyen konkretan kijelentve, sok a hasonlosag, csak egy kicsit szogletesitettek rajta :)

Kepek ? Beszamolo ?

na ne mááááááááá.

semmi köze a kettőnek...

az asztra kupé az asztra, bármilyen hihetetlen. sőt: egészen olyan mint egy asztra. és semmi hasonlóság a kettő között....

a calibra meg vectra A. aminek szibtén semmi köze az Astra G hez....

azért ennyire nem jó autó 2001 be a calibra,hogy 2001 be Vectra A technikát gyártsanak...

a calibra a maga idejébe volt baromijó...

azóta volt némi változás, fejlesztés az autóiparban....

Link to comment
Megosztás:

na ne mááááááááá.

semmi köze a kettőnek...

az asztra kupé az asztra, bármilyen hihetetlen. sőt: egészen olyan mint egy asztra. és semmi hasonlóság a kettő között....

a calibra meg vectra A. aminek szibtén semmi köze az Astra G hez....

azért ennyire nem jó autó 2001 be a calibra,hogy 2001 be Vectra A technikát gyártsanak...

a calibra a maga idejébe volt baromijó...

azóta volt némi változás, fejlesztés az autóiparban....

:blink: :D :) :o :) B) :lol:

Úgy látom, a fenti kijelentés Téged is szíven ütött! B)

Kepek ? Beszamolo ?

Még nincsenek fotóim. A fényképezőm szervízbe van pár hete...

de majd csinálok fotókat, amint itthon leszek nappal és tudok keríteni egy gépet és lesz rá időm! B)

Link to comment
Megosztás:

na ne mááááááááá.

semmi köze a kettőnek...

az asztra kupé az asztra, bármilyen hihetetlen. sőt: egészen olyan mint egy asztra. és semmi hasonlóság a kettő között....

a calibra meg vectra A. aminek szibtén semmi köze az Astra G hez....

azért ennyire nem jó autó 2001 be a calibra,hogy 2001 be Vectra A technikát gyártsanak...

a calibra a maga idejébe volt baromijó...

azóta volt némi változás, fejlesztés az autóiparban....

Nem mondtam hogy nem Astra az astra Coupe, de igen is van hasonlosag, nem en alitom egyedul !

Azt se mondtam hogy ugyanaz a technika van a Calibra-ban mint a joval ujabb Astra G-ben !

Egyedul annyit mondtam hogy a kulso kinezetenek, formaja, a vonalvezetesenek van koze a Calibra-hoz !

addig nézegesd az enyémet :blink:

http://astracoupe.ini.hu

az is pontugyanilyen....

a krom tukor meg a szarny nem kene ra de egyebkent szep a gep, jo ez a szin is !

Módosítva : Sziszi
Link to comment
Megosztás:

Műszaki tartalmát telintve valóban semmi köze a Caihoz a Bertone Coupenak, csupán formai hasonlóságokat lehet felfedezni.Én is úgy emléxem, hogy a Calit akarták újraéleszteni, de végül egy saját, önálló Copeval rukkoltak ki az Opelnél.

Volt már szó, hogy talán a Manta lesz az új, volt már arról is szó, hogy talán a Calibra, de ugye legutóbbi infó az, hogy új Omega bizti, hogy lesz.

Egyébként a formáját, műszaki tartalmát, és kényelmét, kib@szottul eltalálták a Coupenak.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Nem mondtam hogy nem Astra az astra Coupe, de igen is van hasonlosag, nem en alitom egyedul !

Igen, én is állítom, hogy van hasonlóság....

1motor, 1 váltó, első lámpák, hátsó lámpák, 2 külső visszapillantó, 4 kerék... és coupé karosszéria :) -jav uhuhu

Szóval autó mindkettő! Ha tényleg köze van a Calihoz akkor miért Astra?? ....még a végén kiderül, hogy nem is a G Astrát vették alapul hanem a Calibrát!? Nemááá! :lol:

Akkor ennyi erővel a Zafira is a Cali utódja..... :) :blink:

Link to comment
Megosztás:

Műszaki tartalmát telintve valóban semmi köze a Caihoz a Bertone Coupenak, csupán formai hasonlóságokat lehet felfedezni.Én is úgy emléxem, hogy a Calit akarták újraéleszteni, de végül egy saját, önálló Copeval rukkoltak ki az Opelnél.

Volt már szó, hogy talán a Manta lesz az új, volt már arról is szó, hogy talán a Calibra, de ugye legutóbbi infó az, hogy új Omega bizti, hogy lesz.

Egyébként a formáját, műszaki tartalmát, és kényelmét, kib@szottul eltalálták a Coupenak.Szerintem.

A Calibra topikban vót asszem, hogy a Tgabesz belinkelt egy képet a "tanulmány" Calibráról....

Na az nagyon ott lenne, he megépítenék, gyártanák!

Az tényleg a Cali utódja lenne!

ITT VAN, MEGTALÁLTAM!! EZZZZ CALI UTÓD LENNE!! DE NEM AZ ASTRA CUPE!!!

http://www.kepfeltoltes.hu/051118/calibra_...ltoltes.hu_.jpg

Túl méretes kép beillesztés, ezért javítva linkre kérlek olvasd el a következőt:Képek beillesztésének szabályai. Javítva Hemi által..

Link to comment
Megosztás:

A Calibra topikban vót asszem, hogy a Tgabesz belinkelt egy képet a "tanulmány" Calibráról....

Na az nagyon ott lenne, he megépítenék, gyártanák!

Az tényleg a Cali utódja lenne!

ITT VAN, MEGTALÁLTAM!! EZZZZ CALI UTÓD LENNE!! DE NEM AZ ASTRA CUPE!!!

http://www.kepfeltoltes.hu/051118/calibra_...ltoltes.hu_.jpg

...Haga... azért még ebben is vannak Astra coupe-s vonalak...

De szerintem leginkább egy átszabott Lamborghini Diablo-ra hasonlít!!! :D

Egyébként a formáját, műszaki tartalmát, és kényelmét, kib@szottul eltalálták a Coupenak.Szerintem.

Ezzel én csak egyet tudok érteni! MARADÉKTALANUL! :o

Én teljesen bele vagyok :blink: -ve a Coupe-mba... :)

Nagyon-nagyon élvezem!

Amúgy nem értem, hogy miért bántjátok a Sziszit... szerintem most nem rossz szándékkal jött... és nem is kötekedett! :)

És az is ő mellette szól, hogy eredetileg tényleg a Calibra utódját tervezték! :lol: De végül Astra lett! B)

Ahhoz pedig kétség sem fér, hogy a Cali is sportos opelnak készült és az Astra Coupe is annak!

(azért nem írok sport autót, mert szerintem azok valahol 300LE körül kezdődnek...)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy nem értem, hogy miért bántjátok a Sziszit... szerintem most nem rossz szándékkal jött... és nem is kötekedett! :)

És az is ő mellette szól, hogy eredetileg tényleg a Calibra utódját tervezték! :lol: De végül Astra lett! :o

Ahhoz pedig kétség sem fér, hogy a Cali is sportos opelnak készült és az Astra Coupe is annak!

(azért nem írok sport autót, mert szerintem azok valahol 300LE körül kezdődnek...)

Errol van szo keremszepen :blink: (egyebkent sosem jottem rossz szandekkal)

Azert en levinnem 200lo kornykere a sport kocsi hatart :D felette meg szuper sportkocsi, vagy valami hasonlot hasznalnek :)

Link to comment
Megosztás:

De senki nem bántja!! Vagy igen? nekem nem állt szándékomban semmi ilyesmi, csak baromira nem értek vele egyet! :blink:

Hát persze, hogy vannak benne Astra cupe vonalak, hiszen Opel mindkettő!

Lambirghini Diablo? Azt még inkább elfogadom, mert ugye az kb. egy kategória, csak sokkal drágábban, meg dögösebben, erősebben...

Ha így nézzük a dolgokat akkor a H Astra, meg az a széria.... meg a Pögótól ered...

Toyota Avensisben is megtalálhatók a C Vectra "vonalai", csak kicsit talán "finomabban"

Az újabb Audik meg Bugattira hajaznak (nem véletlenül)

Az Alfa Romeo vezető dizájnere egy ideje a Seat -oknál tervez... látszik is!

Szóval nehéz itt rendet tenni! Főleg meg úgy, hogy egy ideje közösen gyártanak különböző márkájú autókat.... így meg végképp kavalkád van!

Ennek ellenére én nem emlegetném a Calibrát, meg a G Astrát egy lapon...két különböző autó.

Az egyik tipikus sportautó, a másik meg egy sportos alsóközépkategóriás "2 ajtós sedan".... tehát cupe! :D :) Ez ugye a nagy átverés kategóriája... mert azt hiszed sportkocsi, de mégsem, viszont nagyon olcsó gyártani is, megvenni is... :o :) ...na meg a fíling....

Arról meg csak Rüsselheimben tehetnek, hogy mikor kihalt a Cali és nem volt utód kitalálták az Astra cupe-t, hogy mégis legyen már valami sportautókinézetű Opel is a palettán elérhető áron. Szvsz maximum a gyár értékesitési, marketing politikája alapján erőszakolható rá a Calibra utód jelző...

Persze nem betegszem bele ha nem értünk egyet, meg nem is bántok én ezért senkit. B)

Vino in Veritas!!! Egésségünkre! :lol:

Link to comment
Megosztás:

...legyen már valami sportautókinézetű Opel is a palettán elérhető áron.

Hm... szerintem a 6 - 6,2 milliós új ár az már nem biztos, hogy az elérhető kategória egy Opelnél! :)

Végülis nem 20-30-50-70 millió... az tuti! Azért nem is kevés...

Az is igaz, hogy 6 misit simán elkérnek egy közepesen felszerelt Vectráért is... de szerintem azért a 6 guriga nem kevés lé! :blink:

(mutatja ezt az is, hogy nem sok fut az utakon...)

------------------------------------------------------------

Hát... ma jött egy srác megnézni a Kisautómat...

és le is rakta kp-ba azonnal a teljes vételárat!

Úgyhogy... már csak egy autóm van.

:lol: Azért hiányozni fog!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Hm... szerintem a 6 - 6,2 milliós új ár az már nem biztos, hogy az elérhető kategória egy Opelnél! :D

Végülis nem 20-30-50-70 millió... az tuti! Azért nem is kevés...

Az is igaz, hogy 6 misit simán elkérnek egy közepesen felszerelt Vectráért is... de szerintem azért a 6 guriga nem kevés lé! :)

(mutatja ezt az is, hogy nem sok fut az utakon...)

------------------------------------------------------------

Hát... ma jött egy srác megnézni a Kisautómat...

és le is rakta kp-ba azonnal a teljes vételárat!

Úgyhogy... már csak egy autóm van.

B) Azért hiányozni fog!!! :)

Persze, hogy sok a 6milla... hiszen az jól látszik abból is, hogy te és Uhu mennyiért vettétek meg pár évesen, annyi futott kilóméterrel! Itt Magyarországon sok ennyi pénz érte... szerintem is... :lol:

Ilyenkor mindig a 150 lótos dízel jut eszembe... mert ugye az is megy mint az ökör, és mondjuk a H Astrában nem is kerül 6 millába! (talán...)

...gyorsan elmentem megnézni.... a 3ajtós GTC 150 lótos essentia ---> 4.849ezres!!!!!!

Persze nem kapni már Astra cupe -t... nem tudni mibe kerülne most, ezért aztán sántít ez az összehasonlítás.... meg ugye én eléggé dízel hívő is lettem.... szóval nem kell ám rám hallgatni feltétlenül...

Használtba, annyi maniért viszont szerintem shimán megéri! Ha nőtlen lennék, vagy legalábbis nem családos (persze ezt nem kívánom!) :blink: ..akkor engem is érdekelne egy bertone cupe... :o B) ....na jóva' Coupe... hogy Uhunak is igaza legyen! B)

Link to comment
Megosztás:

Ha így nézzük a dolgokat akkor a H Astra, meg az a széria.... meg a Pögótól ered...

Toyota Avensisben is megtalálhatók a C Vectra "vonalai", csak kicsit talán "finomabban"

Az újabb Audik meg Bugattira hajaznak (nem véletlenül)

Az Alfa Romeo vezető dizájnere egy ideje a Seat -oknál tervez... látszik is!

A Zaporozsec meg tiszta NSU!!!

mellesleg azt mondtátok, hogy a kupé az azért kupé, mert 2 ajtaja van... A Calinak meg nem... :blink: Szóval nem coupe! Innentől kezdve meg tényleg csak annyi hasonlóság van köztük, mint a többi opel nagy részével. Mondjuk legjobban télleg a G astrára hasonlít. :)

Link to comment
Megosztás:

4.849M. Hm. Széép ez a GTC, és minden tixteletem a Dieselhívőké, de én akkor mér inkább egy G OPC-t választanék!Mert én meg bönyzineshívő vajok! :) :o

Szíved joga tesvérem!! :lol:

Én is csak azé ám dízelt me' valószinűleg nekem kéne bele tankolni, nem a Bokros Lajosnak... vagy a Bochkor Gábornak...

Ja..gut... mer' aztat tán úgy lopták, vagy vették "försz tu försz" az NSU -tól (ból) :blink: ..csak a motort találták tán ki a muszkák...vagy tudom is én!!! :) ...má' olyan régen vót!! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.