Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Én is 6,5 - 6,8 között tippelnék ha nem tudnám mit tud gyári adatok szerint a GTC!

Lehet, hogy a tapasztalatok szerint hamar megfekszenek az új dízelek, de sztem nem azért mert eleve elcseszettek, hanem mert úgy használják őket!

A tulajdonosi kört ha megnézzük, olyan vállalkozók, meg jobb módu emberkék veszik akik sokat szaladnak vele, meg nem is nagyon kímélik őket!

Ha ezek az emberek beülnének a turbós benzinesbe, akkor azokat is ugyanígy széthajtanák 3- 4 év alatt lefutott 3 - 4 százezres futásteljesítménnyel! Csak ugye a benzinár.....

A dízelt főleg hidegen kímélni kell, csak sajnos a dízeltulajok jó része sz@rik erre rá!

Amúgy ha vennem kellene mondjuk utolsó kiadású GSI -t ...hát nem tudom, gondolom nagyon nehezen találnék télleg jó állapotút! ...mert azokat is gyepálják az ifjoncok! :wink:

Én úgy gondolom, ésszerű, normális használattal, és megfelelő odafigyeléssel a mai dízelek is elfutnak 350 -400 ezret shimán!

Pl. az enyim (ami persze nem a legutolsó dízel konstrukció) a hozzáértők szerint 600 ezret is képes elfutni, ha megbecsülik! Ez pedig asszem nem rossz!

Igaz a 82 lóerejével, amúgy becsülettel alá van méretezve!

Azok a Mercik, amik 2.0 dízel motorral 1 millás futást tudnak.. na azok se a TZSV!!! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

azért ez már nem a zöccségesmerci szerintem... jó ha odafigyeléssel elmegy max. 300eret...

rokonunk 31 éves volvóját tudom felhozni példának... abban 200e körül lehet mindenféle mocibanyúlás nélkül... azért abban még volt anyag..... bírja 31 éve a magyar strapát... az se mindegy melyik országban raknak bele annyi kilómétert...

Link to comment
Megosztás:

Az enyémbe kb. 150 ezer van.....kopogjuk le pöccröff!

Igaz németeknél ótópályás kocsi volt egy ügyvéd, vagy jogász középkorú hölgynek.... csakmegtörte a jobb oldalát. Megcsináltatta, aztán lecserélte.....

Persze 150 ezer nem a világ! De remélem nem lesz vele gondom...már amennyit én hajtok bele 1 évben!

Link to comment
Megosztás:

azért németországban kevésbé spórolnak szerintem a szervízeken....

volt szerencsém összehasonlítani frissen behozott és vele majd egykorú magyar autót... ég és föld volt a különbség.. (itt persze nem a neperekre gondoltam, akik egy tk-s kocsiból is két nap alatt eladható műremeket heftelnek össze...)

Link to comment
Megosztás:

Az enyémet kinnt csinálták meg....

A magyar kocsinak afutóműve van általában nagyon oda, mert kinn 200k után használódik el egy futómű úgy, mint Pöstön 60k után! :lol:

A nagy dízel meg szereti az ótópályát.....

Szóval ez hál' Istennek jól van!

Amúgy az előbb a zöldséges merciről beszéltem. Vagy méginkább a taxis Mercikre! Amilyen Greg fotógalériájában is van! :wink:

Link to comment
Megosztás:

jaja... azokban a vasakban még volt anyag...

a volvón mindig ledöbbenek... múltkor nekimentek hátulról és beletolták az elötte menő kocsiba... és nem találtam rajta sérülés nyomot... el mászott egy kicsit a lökös, de nem törött, nem repedt... 31 éve kint áll pesten garázs nélkül és még mindig autó....

ma az autóknál egyre inkább az a trend, mint a mobiltelefonoknál... vedd meg és cseréld is le hamar x év múlva, mert kijött az új modell... ergo nem is tervezik olyan tartósra.....

Link to comment
Megosztás:

jaja... azokban a vasakban még volt anyag...

a volvón mindig ledöübbenek... múltkor nekimentek hátulról és beletolták az elötte menő kocsiba... és nem találtam rajta sérülés nyomot... el mászott egy kicsit a lökös, de nem törött, nem repedt... 31 éve kint áll pesten garázs nélkül és még mindig autó....

ma az autóknál egyre inkább az a trend, mint a mobiltelefonoknál... vedd meg és cseréld is le hamar x év múlva, mert kijött az új modell... ergo nem is tervezik olyan tartósra.....

Igen, ez igaz! Télleg itt a "fogysztói kánaán"!

De talán ez a dolgok rendje. Éppen tegnap néztem a két hibbant csávót a TV2 -n, a TotalCar -ban... volt benne egyHonda... na az sem volt semmi!

Nincs még fenna totalcar.hu -n, nem láttad véletlen?

Jó kis autó volt, bár nem minden részletében tetszett! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Haga... a mai VÉGLETEKIG kihegyezett DIESEL motorok SOHA NEM fogják addig bírni, mint egy síma szívódízel (mint. pl a Johnny gépe).

Amikor indultak 80-90LE-ről az 1.9-es Turbódízelek... ma pedig már 150LE fölött jár egy 1.9-es Turbó Dízel!

Ezek sajna a végletekig ki vannak hegyezve... legelőször - mint nagyon sok példa már mutatja is - a turbó, és az adagoló hal meg bennük. Nagyon sok még a probléma a légtömegmérővel is... és még lehetne sorolni!

Persze, ezek is elmennek 3-400e km-et, csak nem MEGBONTÁS nélkül... és néhány turbó felújítás és csere után!

Link to comment
Megosztás:

Haga... a mai VÉGLETEKIG kihegyezett DIESEL motorok SOHA NEM fogják addig bírni, mint egy síma szívódízel (mint. pl a Johnny gépe).

Amikor indultak 80-90LE-ről az 1.9-es Turbódízelek... ma pedig már 150LE fölött jár egy 1.9-es Turbó Dízel!

Ezek sajna a végletekig ki vannak hegyezve... legelőször - mint nagyon sok példa már mutatja is - a turbó, és az adagoló hal meg bennük. Nagyon sok még a probléma a légtömegmérővel is... és még lehetne sorolni!

Persze, ezek is elmennek 3-400e km-et, csak nem MEGBONTÁS nélkül... és néhány turbó felújítás és csere után!

hát az ténykérdés, hogy egy motort minél inkább alulterveznek annál inkább többet bír, futásteljesítményre is, meg a gazda ütlegelését is!

Lehet, hogy van most egy mellékvágány a dízelgyártásban, de magában a dízeltechnológiában még van tartalék, ezt továbbra is fenntartom!

Ha csak a dízel működési elvet, meg a hatásfokot veszem alapul már az is erre enged következtetni.

Viszont az is lehet, hogy a "fogyasztói termelés" betesz a dízelek tartósságának, lehet télleg csak 2 - 300k -ra gyártják a jövőben a motorokat! Vagy jön majd az alternatív üzemanyag, és új technológiai trend alakul ki! Ki tudja! :roll: :wink:

Link to comment
Megosztás:

Az enyémbe kb. 150 ezer van.....kopogjuk le pöccröff!

Igaz németeknél ótópályás kocsi volt egy ügyvéd, vagy jogász középkorú hölgynek.... csakmegtörte a jobb oldalát. Megcsináltatta, aztán lecserélte.....

Persze 150 ezer nem a világ! De remélem nem lesz vele gondom...már amennyit én hajtok bele 1 évben!

Az én német diesel mocis astram-ban már 212.000 km-er van.

Kezdek is tartani tőle, de lekopogom nincs még olajfogyasztás, meg hidegen nem beindulás stb....

Link to comment
Megosztás:

Megrögzött "füstölgő" vagyok. Voltak benzines autóim (remélem lesznek is) de a dizellel eddig nagyobb szerencsém volt VW -vel kezdtem ,azután jöttek az Opelek: Kadett 1.6 D ,egy párszor biztosan átfordult már a számláló a 99999 után, de bárhova elindulhattam vele (+5 fok felett !!)

Azután egy Corsám volt , 1.5 Td eggyütt léptük át a 250-ezret nagyobb javítások nélkül.

Jelenlegi autómban 113 -ezer van, eddig csak a légtömegmérővel volt gondom ,remélem más nem lessz !!!!!!!

Szerintem sem birnak ki annyit a mai autók mint a régebbi (15-20 éves konstrukciók)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ne tarts tőle, még bőven jó lesz az... már ha ki lett kímélve az elmúlt 200k alatt! :wink:

Gondolom nem gyepáltad! :roll:

Hogy Joee!Ugyanmááárr! :lol:

Amúgy sztem még a mai autók is elmennek komolyabb kilómétermennyiségeket, csak erősen talpfüggő a dolog.Ha az ember érzi, hogy ott dübörög a talpa alatt a ménes, nem tudja megállni, hogy néha ne engedje el őket.Voltak gyengusz verdáim korábban, és nem éreztem kéztetést, hogy hajtsak velük, mert nem is lehetett.Max. lendületből autózni, az meg tartogat veszélyeket.Szal talp, és karbantartásfübbő a dolog.Ezek pl, nem vonatkoznak olyan autókra, vagy helyesebben típusokra, amik már eleve gyenge anyagminőséggel készülnek.

Link to comment
Megosztás:

Igen!Ez korábban már be volt linkelva v.hová.Akkor is döbbentünk rajta.Jó kis party volt! :lol:

Sziszi találta, én csak továbbítottam neki.

Ezt le kellett írjam, mert ha nem teszem, ő úgy is megteszi :lol:

Wolfi: nem tagadom, néha odalépek neki. Nem mintha egy erőgép volna, de azért egy picit lehet neki nyomni :lol: Én úgy érzem hogy 80% kímélést kap a kocsi. Átlag napokon nem gyepálom, csak néha :oops:

Link to comment
Megosztás:

Sziszi találta, én csak továbbítottam neki.

Ezt le kellett írjam, mert ha nem teszem, ő úgy is megteszi :lol:

;) :D :D

Amúgy asszem a GSI topicban néztük még a tavasszal.Talán Soniquoe jóvoltából.Mind1!Elég hajmeresztő volt néhány sávváltás! :shock: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.