Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Hol itt az igazság?????
milyen aranyos kis naivság :lol :lol:

Hallottam már olyat is, hogy épp ezek miatt bevezettek egy ún.időbankot, ahol az emberek a nyújtott szolgáltatás időtartamát cserélik be egy másik szolgáltatásra(uannyi időben). No persze ez is vitaalap, hogy hogyan lehet két különböző szakma perceit összemérni???

De van ahol ez működik :roll:

működik ez a gyakorlatban is, napi szinten

Link to comment
Megosztás:

Tudjátok, hogy mennyit kapnak a kutasok? minimálbért! Merthogy úgyis kapnak egy csomó borravalót! (csak infóként!)

Na ez az, mások is minimálbért kapnak, és nekik esélyük sincs a borravalóra!!!!

Utálom, hogy ez már olyan szintű elvárás, hogy anélkül lassan a szolgáltatást se kapod meg,ami viszont kötelező lenne(Lásd fentebb:pl.doktoréknál)

Link to comment
Megosztás:

működik ez a gyakorlatban is, napi szinten

Ok, de nem hivatalosan. Mert ugyebár kéz-kezet mos.

ÁÁÁÁ, csak utálom, hogy pl. ha én egy könyvelőirodában melóznék, napi 10-12 órát, akkor sem lenne arányos a fizetésem, holott nem kis dolog múlik azon, mit hogyan csinálok...És semmi plusz pénz nem üti a markomat, hiszen ez a munkám, minek fizetnének külön érte????

a dokinak meg az a dolga, hogy orvosoljon...akkor meg????? :evil:

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, sajnos már a dokik is ott tartanak (tisztelet a kivételnek, mert már olyannal is találkoztam), hogy a boríték vastagságát tekintve már jobb a szemmértékük, mint egy műszakirajzon felnőtt gépészmérnöknek...

Biztos van olyan orvos is aki nem fogad el hálapénzt, csak az a baj, hogy kevés.

Ha jól emlékszem a kecskeméti korházban volt olyan story, hogy xy hozott egy nagy ajandekcsomagot a dokinak es abban volt 50.000 beledugva. A doki látván, hogy csak egy ajámdékcsomagot kap, illetlen módon visszautasította.

A csávó a doki szeme elött felbontotta a csomagot, a benne lévő termékeket elosztogatta a nővéreknek és az 50ezret meg megszámolta a és zsebre tedte, mondván " te meg nem kellettél a doki bácsinak" és hazavitte :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ilyentéren Hofinak volt egy jó vicce:

A beteg kifele tart, mire a doki megszólal:

-Elnézést, de innen vettünk már vért? (dörzsölgeti az ujjait)

Mire a beteg:

-Nem, csak innen. (és a jobb könyöke hajlatába teszi bal kezét)

Leírva talán nem vicces, de ha végigjátszátok, rájöhettek a lényegére...

:lol: :lol: :lol: ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Borravaló: sajnos, manapság a legötbb helyen EL KELL SZÁMOLNI A BORRAVALÓVAL a pincérenek, és megnézik a zsebét is munka előtt-után és csak zsepi lehet benne.....! és ez nem nagyvárosi eset, hanem már itt,vidéken is ez a helyezet.

Alku: meglepő, de tényleg lehet alkudni pl, műszaki boltban. Én még sose csináltam, nem is fogom, de az egyik nagybátyám simán alkudott a veideokamera árából......!!! :shock:

ja, és a használtautókereskedésekben nagyrész minimális órabérét dolgoznak az alkalmazottak, nem jutalékért.... :lol: Az újautószalonban bizti más a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Jó lenne a borravaló minden munkahelyen..

Hozzám is odajönne az üzemmérnök, hogy jól csináltam, tényleg befért 25 zsákba a 600 kiló, tessék, itt egy ötezres.... :lol:

De nem teszi!! Mindenki azért kapja a fizetését, amit "dolgozik"! Vagy nem?

Akkor minek borravaló, hálapénz stb.?

Link to comment
Megosztás:

Alku: meglepő, de tényleg lehet alkudni pl, műszaki boltban. Én még sose csináltam, nem is fogom, de az egyik nagybátyám simán alkudott a veideokamera árából......!!! :shock:

ma ugy alkudtam az uj autónk árából, hogy nem is alkudtam! :lol:

azaz, megkérdeztem mennyi! mondja: 2.399.000 ft. amikor hitelt számoltunk, akkor már 2.300.000 zal számolt.

a végén : nA AKKOR ENNYIÉRT odaadom - mondta.

ugyhogy igy alkudtam , hogy nem is alkudtam :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na ez az, mások is minimálbért kapnak, és nekik esélyük sincs a borravalóra!!!!

Utálom, hogy ez már olyan szintű elvárás, hogy anélkül lassan a szolgáltatást se kapod meg,ami viszont kötelező lenne(Lásd fentebb:pl.doktoréknál)

Figyelj Nyuszifül! (óóó... ez tiszta erotika! :lol:)

Az, hogy Magyarország 75%-a minimálbérre van bejelentve, az nem jelenti azt, hogy ténylegesen annyit keresnek! A munkahelyek jórészén a fizetésük másikfelét zsebbe kapják!

Link to comment
Megosztás:

ma ugy alkudtam az uj autónk árából, hogy nem is alkudtam! :lol:

azaz, megkérdeztem mennyi! mondja: 2.399.000 ft. amikor hitelt számoltunk, akkor már 2.300.000 zal számolt.

a végén :  nA AKKOR ENNYIÉRT odaadom - mondta.

ugyhogy igy alkudtam , hogy nem is alkudtam :lol: :lol:

Milyen gépet veszel??? :?:

Link to comment
Megosztás:

Figyelj Nyuszifül! (óóó... ez tiszta erotika! ;))
:lol: :lol: :lol:

Az, hogy Magyarország 75%-a minimálbérre van bejelentve, az nem jelenti azt, hogy ténylegesen annyit keresnek! A munkahelyek jórészén a fizetésük másikfelét zsebbe kapják!

Igazán megtisztelsz, hogy ennyire fiatalnak, és naívnak nézel :D , de pénzügyi területen dolgozom, szóval az én kezemem folyik az összes fehér és .... pénz :D :oops: Én csak azt próbáltam érzékeltetni, amit mackósajt is mondott, hogy mindenki adott munkáért kapja a fizetést, tehát miért elvárás még a plusz??? Vagy akkor jogosan várja el mki.... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Haga Brother! Igenis nem csak a dúsgazdagok tudnak alkudozni! Ha pl. besétálsz 10-12 millióval egy bankba... akkor már alku tárgyát képezheti pl. a betéti kamat! (az már a Bankon múlik, hogy kell-e neki a pénzed annyira, hogy adjon plusz kamatot. És hogy sok pénz a 10milla? Nekem igen, Neked igen... de nagyon-nagyon sok embernek van sokkal-sokkal több pénze Magyarországon... szóval ez még messze nem a "dúsgazdag" kategória!)

Ha van egy céged... aminek már egészen jó forgalma van... pl. 3-400 millió (ami még nem sok!) akkor már szintén érhetsz el egy banknál kedvezőbb kondíciókat!!!

Speed!

Gondolkodjunk egy ÁTLAGEMBER fejével!!Akinek az egész évi fizuja mondjuk 3 milla!!Annak hol van 10-12 millió forint mEGTAKARÍTÁSA,hogy bemenjen egy bankba alkudni?Pedig ezen emberkék zöme fordul hitelhez,hogy a mindennapi álmait megvalósítsa...És neki marad a standard 20-25%-os áruvásárlási kamat!!

"És Haga... lehet, hogy ez a repülőgép szerelésre nem vonatkozik, de ha egy cégnél jól dolgozol, megbízható vagy, lehet rád számítani... ha jó munkaerő vagy... megjutalmaznak --> kapsz fizetésemelést (vagy nem).

És a fizetés is alku tárgya. Ha el akarsz menni egy új munkahelyre, próbálsz minél több pénzt kapni! Nem? "

Igen van 13.fizu,meg van jutalom,ami általában POFIKÁRA megy... :evil:

Szerintem Speed te tedd ösze a két kezed,ha olyan helyen dolgozol,ahol azok,amiket leírtál megvalósulnak..Nálunk pl.minden azon múlik,milen színű bugyi van az ügyvezető igazgatóaszonyon.És ugyibár az ember családdal a háta megett nem ugrálhat... :oops:

A borravalóról meg annyit,hogy én csak " szégyenpénznek" hívom,mert azokat,akik kapják,inkább meg kéne rendesen fizetni...és akkor nekünk a normális szolgáltatásért nem kéne plussz pénzt adni.. :evil:

Link to comment
Megosztás:

.És ugyibár az ember családdal a háta megett nem ugrálhat... :oops:
Ez biza nagy igazság!

A borravalóról meg annyit,hogy én csak " szégyenpénznek" hívom,mert azokat,akik kapják,inkább meg kéne rendesen fizetni...és akkor nekünk a normális szolgáltatásért nem kéne plussz pénzt adni.. :evil:

S, mi van azokon a helyeken, ahol ez a trendi? Függetlenül attól, hogy jó-e a fizu v. sem? Meg aki ritkán jár pl. étterembe, ott szinte hozzátartozik a "rituáléhoz" a borravalóadás. Olykor én is kerekítek.Amennyit étterembe járunk, ahhoz belefér. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Közülünk szerintem nem sokan keresnek évi 3mihály körül!

Én nem sürün adok borravalót,pont ugyanúgy vagyok vele,mint Joee,csak akkor adok,ha úgy érzem,korrekt volt a kiszolgálás.

Az pedig,hogy egy bankban valaki mondjuk egy 20-30misis kölcsönnél pofátlanul alkudik,hááátt...hogy öszinte legyek,az olyan embert szivesen szemenköpném!Az ilyen sz@revő emberektől hányingerem van! :evil:

Link to comment
Megosztás:

Teljes egészében egyetértek Márkkal.

Először egy pénteki talira próbálj meg odaérni... 8) 8)

:lol: :lol: ;) :D :D Köszi Gepi! :D

Speed!

Gondolkodjunk egy ÁTLAGEMBER fejével!!Akinek az egész évi fizuja mondjuk 3 milla!!Annak hol van 10-12 millió forint mEGTAKARÍTÁSA,hogy bemenjen egy bankba alkudni?Pedig ezen emberkék zöme fordul hitelhez,hogy a mindennapi álmait megvalósítsa...És neki marad a standard 20-25%-os áruvásárlási kamat!!

Itt nem az átlagemberről volt szó, de nem is gazdagokról... itt elvekről, lehetőségekről és tényekről. Arról, hogy lehet-e alkudni vagy nem? Amúgy nem muszáj sok pénzednek lenni egy kedvező kamathoz. Van pl. olyan ajánlatunk a cégeinknek (céges ügyfél), hogy a dolgozóik (olyanok mint pl. Te is) azért mert adott cégnél dolgoznak kaphatnak néhány %-kal kedvezőbb hitelt. A másik, hogy ismerősök és társadalmi rang, poszt alapján is lehet kedvezőbb lehetőségeket találni! :D

Szerintem Speed te tedd ösze a két kezed,ha olyan helyen dolgozol,ahol azok,amiket leírtál megvalósulnak..

Sajnos nálunk a bankban nincs 13. havi fizu. Van bónusz, amit majd MÁJUSBAN :!: kapunk meg (a 2005-öset, 2006. májusában) és az kb. egy-másfél havi fizunk! Szóval kvázi egy bő 13. havi fizetés... :lol:

Sajna én sem dicsekedhetek sok jóval... de vannak ismerőseim, akik elég szépen kapnak decemberben bónuszt.

A borravalóról meg annyit,hogy én csak " szégyenpénznek" hívom,mert azokat,akik kapják,inkább meg kéne rendesen fizetni...
Ebben egyet értünk... bár hozzátartozik az igazsághoz, hogy így különbséget tudsz tenni az általad fizetett összegben, az alapján, hogy teszett-e amit kaptál. Másrészről... egy vendéglátós... (pl. egy jó kávézóban) simán többet keres mint pl. én a bankban. (többnyire a borravalónak köszönhetően)
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.