Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Nem kötözködésképpen, de én először motorikusan tettem rendbe a gépet és utána jött (jön) alá a kipuff.

Szerintem az a jobb sorrend.

Persze a fíling az is szempont. :P

Kérdés, hogy egy presztízsautót vásárló humanoid hogy gondolkodik.A lényeg, a látszat.A többi jöhet utána. :wink:

Tudom, rosszmájú vok, de ez van. :?

Link to comment
Megosztás:

tenyleg motorikusan kene rendberakni elobb !

Igazam volt, vagy igazam! Laughing Laughing Laughing
Tenyleg nem kellett jostehetseg hozza hogy megjosold hogy ha megszolitasz reagalok, plane ha ilyen stilusban :!:

Nincs a "kedvencek listámon" a Gubacsi... amióta el akarta lopatni a rádiómat... és meghajtotta az autómat!

Ez elmeselned bovebben :?:

Link to comment
Megosztás:

Kérdés, hogy egy presztízsautót vásárló humanoid hogy gondolkodik.A lényeg, a látszat.A többi jöhet utána. :wink:

Tudom, rosszmájú vok, de ez van. :?

Birom ezt ba...eg, hogy ha valaki már egy nagy autót vesz, egyből férfinemiszerv, p@raszt és t@hó!

Na mindegy. De ha megnézted az autót láthattad, hogy nincs épp abban a stádiumban, hogy vagány és f@szagyerek legyen vele a tulaj...

István! Szerintem a motorikus rendberakáshoz tartozik a katalizátor csere és a kipufogórendszer javítása is. Különben pedig, ha egyszerre csináltatja meg - ugyanis van rá pénze - akkor nem mindegy, hogy először a kipufogót, aztán pedig a motort csináltatja-e meg??? (nem használja még az autót!) Ő nem vár 3-4 hónapot a két fázis között!

Link to comment
Megosztás:

Ez elmeselned bovebben :?:

Elvittem hozzá az autómat reggel kipufogó cserére. Este, amikor mentem érte, láttam, hogy le van verve a festék az ajtó tetejéről... mintha feszegették volna. Aztán megnéztem rendesen és egyértelmű, hogy valami k.ö.c.s.ö.g valamivel feszegette, megpróbálta az ajtót (felül) kifeszíteni. Persze ő elkezdett szentségelni, hogy "Ezek a szemetek, pedig csak negyed óráig nem volt bezárva a kapu..." stb. és hogy biztos akkor bejött valaki. Aztán hazafelé észrevettem, hogy ca. 20km plusz van az autómban.

--> Barátunk elment vele autókázni, otthagyta valahol és ott (mivel rajta hagyta az előlapot) megpróbálta valaki feltörni! --> Többet nem hagyom ott az autóm ilyen helyen (mármint szerelő, aki nem ismerős)! Inkább ott ülök fél napot!!!

Link to comment
Megosztás:

Elvittem hozzá az autómat reggel kipufogó cserére. Este, amikor mentem érte, láttam, hogy le van verve a festék az ajtó tetejéről... mintha feszegették volna. Aztán megnéztem rendesen és egyértelmű, hogy valami k.ö.c.s.ö.g valamivel feszegette, megpróbálta az ajtót (felül) kifeszíteni. Persze ő elkezdett szentségelni, hogy "Ezek a szemetek, pedig csak negyed óráig nem volt bezárva a kapu..." stb. és hogy biztos akkor bejött valaki. Aztán hazafelé észrevettem, hogy ca. 20km plusz van az autómban.

--> Barátunk elment vele autókázni, otthagyta valahol és ott (mivel rajta hagyta az előlapot) megpróbálta valaki feltörni! --> Többet nem hagyom ott az autóm ilyen helyen (mármint szerelő, aki nem ismerős)! Inkább ott ülök fél napot!!!

Ez azért elég durva!!!

És ennyiben hagytad a dolgot, vagy mondtad hogy ajtó javítás is az ő kontójára??

Link to comment
Megosztás:

Ez azért elég durva!!!

És ennyiben hagytad a dolgot, vagy mondtad hogy ajtó javítás is az ő kontójára??

Nem álltam le szarakodni ezzel. Az ajtó anyagában nem sérült, csak a tető peremén van egy picit lepattanva a lakk (ahol benyomták a cuccost) és az ajtó tetején (a gumi mögött), ami akkor látszódik, ha kinyitod az ajtót... na ott viszont tiszta fehér az ajtó, ahogy lekapargatta a csavarhúzó (vagy mi) a festéket!

Hála Istennek nem végzetek nagy rombolást... de ki kell javítani mindenképp.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok! Én sohasem hagyom semilyen szerelőnél az autómat! Senkit nem akarok anyázni, de a bizalmat hamar eljátszották.

Nekem legdurvább az volt amikor anno, még a rekordon futómívet állított a tisztelt mester és utánna úgy elporolt a műhelyből, hogy csak pislogtunk utánna. Visszajött egy jó félóra múlva és közölte, hogy teljes jó, mert ő elugrott sörért és jól ment az autó, csak szar a riasztója, mert nem kapcsol be és nem zárja le az ajtókat!

A kocsiban akkor több, mint 2 millányi számtekes cuccos volt, ebből 2db notebbok a hátsóülésen, mivel máshova már nem fért én meg nem hagyom kint a verdát sehol. Szerencsére nem vittek el semmit amég ő kocsmázott.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok! Én sohasem hagyom semilyen szerelőnél az autómat! Senkit nem akarok anyázni, de a bizalmat hamar eljátszották.

Nekem legdurvább az volt amikor anno, még a rekordon futómívet állított a tisztelt mester és utánna úgy elporolt a műhelyből, hogy csak pislogtunk utánna. Visszajött egy jó félóra múlva és közölte, hogy teljes jó, mert ő elugrott sörért és jól ment az autó, csak szar a riasztója, mert nem kapcsol be és nem zárja le az ajtókat!

A kocsiban akkor több, mint 2 millányi számtekes cuccos volt, ebből 2db notebbok a hátsóülésen, mivel máshova már nem fért én meg nem hagyom kint a verdát sehol. Szerencsére nem vittek el semmit amég ő kocsmázott.

Ez is elég dúrva :shock:

Link to comment
Megosztás:

Egyertelmu hogy sehol nem szabad otthagyni a kocsit, ha egy mod van ra !

Ketszer kellett eddig otthagynom a kocsit, egyik volt mikor festettek a mocitetot masik mikor foliaztak az ablakot, mindket alkalommal mikor visszakaptam Sport fokozat be volt kapcsolva, nem hiszem hogy a muhelybe valo beallashoz kellett volna :roll: Ezen kivul meg hatalmas felelotlenseg, mi van ha szarratori, esetleg o teljesen vetlen, mondjuk belemennek, akkor fizethet, megeri neki, nemhinnem.

Gubacsi-nal is megvartam mig megcsinalta, ettol fuggetlenul szepen dolgozik !

Link to comment
Megosztás:

Birom ezt ba...eg, hogy ha valaki már egy nagy autót vesz, egyből férfinemiszerv, p@raszt és t@hó!

Na mindegy. De ha megnézted az autót láthattad, hogy nincs épp abban a stádiumban, hogy vagány és f@szagyerek legyen vele a tulaj...

István! Szerintem a motorikus rendberakáshoz tartozik a katalizátor csere és a kipufogórendszer javítása is. Különben pedig, ha egyszerre csináltatja meg - ugyanis van rá pénze - akkor nem mindegy, hogy először a kipufogót, aztán pedig a motort csináltatja-e meg??? (nem használja még az autót!) Ő nem vár 3-4 hónapot a két fázis között!

Asszem egy kicsit elvetetted a sulykot.Én nem mondtam semmi lyesmit.Más kérdés, hogy ezen a gépen 1Xre készül minden.Bár a víz még mindig folyik belőle.

Link to comment
Megosztás:

Tenyleg nem kellett jostehetseg hozza hogy megjosold hogy ha megszolitasz reagalok, plane ha ilyen stilusban :!:

Bírom, hogy álltalában mindig vitázni jössz ide a fórumra!Amúgy nem szólítottalak meg, te reagáltál rá, ennyi.Szvsz a stílussal nincs semmi gond.Azé' a szmájlik elárulják, hogy csak baxogatlak, de te rögvest mellreszívod. :P :D :D

Link to comment
Megosztás:

Wolfi,szerintem a te piros Corsádat láttam tegnap Kőrösön, ablakán fehér papirral.

Anyu dönget vele mostanság, már v. 2 hete, mert az övékét heggeszti a lakatos ember.Ha kész a gépük, szerintem beszélek majd az embereddel, hogy beadnám hozzájuk a kismasinát árulni.

Link to comment
Megosztás:

Pont tegnapelőtt kerestek Corsát, ajánlgatták a tiedet, enyémet is, de a fazon ott szerette volna azon melegében megnézni a gépeket..... szóval tényleg jobb, ha ott van, mert sokan lustáák telefonálni vagy 500 métert még odébbmenni. :roll:

Okés.Jeletekezem, amint anyuék lerakták.Bár nayu már nagyon megszokta,. és szereti is, mert elmondása alapján megy mint a golyó! :P

Link to comment
Megosztás:

Birom ezt ba...eg, hogy ha valaki már egy nagy autót vesz, egyből férfinemiszerv, p@raszt és t@hó!

Na mindegy. De ha megnézted az autót láthattad, hogy nincs épp abban a stádiumban, hogy vagány és f@szagyerek legyen vele a tulaj...

István! Szerintem a motorikus rendberakáshoz tartozik a katalizátor csere és a kipufogórendszer javítása is. Különben pedig, ha egyszerre csináltatja meg - ugyanis van rá pénze - akkor nem mindegy, hogy először a kipufogót, aztán pedig a motort csináltatja-e meg??? (nem használja még az autót!) Ő nem vár 3-4 hónapot a két fázis között!

Talán vegyél vissza magadból egy kicsit :!:

Mondott itt valaki olyanokat amit te írtál :?:

Mostanában próbálok óvatosan írogatni, de te szinte minden hozzászólásomba belekötsz amihez egy hangyányi kis infód is van. Ezt persze be tudom a fiatal korodnak és a hozzá tartozó ifjonti hevességednek. :wink:

Nem vitatom a kipuff és a katalizátor javítását. Részemről viszont menjen minden henger hidegen is, meg induljon pöccre, persze fontossági listát mindenki magának csinál. Igaz én inkább egy jól működő motorhoz választanék kipuff hangot és nem fordítva (na mindegy). Amúgy semmi közöm nincs hozzá csak véleményt írtam. Szerintem abban egyetértünk azért hogy 4000 köbcenti feletti kocsit nem családi autónak vesz az ember, hanem inkább villogni vele, (ez persze nem baj, csak akkor a negatív kritikát is el kell fogadni vele együtt)

A 3-4 hónap várakozással a két fázis között mire célzol?

Ha arra, hogy én ennyit várok akkor közlöm veled, én családos ember vagyok és vannak egyéb kiadásaim is nemcsak az autó.

Részemről vita lezárva, továbbiakat ha van, Pü-ben.

Jó kis csapat ez, a fórum is pörög.

:P :D :D

Link to comment
Megosztás:

...A 3-4 hónap várakozással a két fázis között mire célzol?

Ha arra, hogy én ennyit várok akkor közlöm veled, én családos ember vagyok és vannak egyéb kiadásaim is nemcsak az autó...

Nyilván nem szemrehányásként mondtam a 3-4 hónapot. Tapasztalom a saját pénztárcámon is, hogy hiába szeretnék egyszerre mindent... nem lehet. Én arra írtam, hogy ő nem úgy csinálja, mint mi, hogy hónapok telnek el 2 fázis között, hanem ő viszonylag egyszerre kicsenget mindent.

egy jól működő motorhoz választanék kipuff hangot és nem fordítva

...szerintem senki sem úgy csináltatja a kipufogóját (legalábbis a mi szintünkön) - mint ahogy én sem - hogy meghallgat 2-3 kipufogót a saját autóján és az alapján dönt. Elmondja, hogy mit szeretne és megcsinálja a szerelő.

Én nem veszekedni akarok, csak nagyon idegesít ez az időnként tapasztalt hozzá állás... (a nagy autókhoz) ennyierővel kérdezhetném azt is, hogy miért vesz valaki egy GSI-t? Vagy miért aggatja teli az autóját pl. motorháztetőre ragasztott állégbeömlővel. :shock:

Azért mert villogni akar? :shock:

és persze, miért szépítem én is az autómat? Miért kell rá Angel Eye, alufelni, ültetés stb.??? :oops: :roll:

:P Én látom csak rosszul a dolgokat? :wink: :D

Link to comment
Megosztás:

Van olyan szervíz, ahol leirják előtted egy papirra még azt is, hogy mennyin állt a km óra, mikor behoztad és leltárba veszik mindazt, ami az autóban van.

Én jártam ilyen helyen....! :D

Én is jártam már... de ezekre a helyekre nincs pénzünk szerintem... :D

Sajnos a márkaszervízek nem olcsók! :P

Link to comment
Megosztás:

...szerintem senki sem úgy csináltatja a kipufogóját (legalábbis a mi szintünkön) - mint ahogy én sem - hogy meghallgat 2-3 kipufogót asaját autóján és az alapján dönt. Elmondja, hogy mit szeretne és megcsinálja a szerelő.
Ez nem a 22-es csapdája?

Azt mondod a srácnak van pénze mindent egyszerre megcsináltatni, akkor a kipuffot miért veszi lutrira?

Ha nekem nem fog tetszeni amit összehoz a srác akkor nem fogom elhozni.

De Wolfién már hallottam és jól szól, az enyémen halkabb lesz és az nem baj, nem akarom, hogy a másik utcában is hallják, ha jövök.

Vagy miért aggatja teli az autóját pl. motorháztetőre ragasztott állégbeömlővel.

Kiömlő.

És ha olvasnál magazin oldalt is, vagy www.kecskemet.opelclub. hu oldalt akkor ott olvasnád, hogy "mégegyszer már nem tenném rá".

És igen azért van rajta, hogy feltünő legyen, ha nem is tetszik mindenkinek az sem zavar, J0hnny szerint bohócautó, de ez sem izgat.

A te autódról meg nem volt szó...

Az enyém is lesz ültetve (jövő héten elvileg megjön a rugó), meg felni is megy rá.

A nagy autókat ha kritika éri, főleg ha a haverjaid (ismerőseid, stb..) kocsija akkor azt sajnos személyes sértésnek veszed, és ez alapján reagálsz is.

A mostani hozzászólásom és Wolfié is csak megjegyzés volt és nem vélemény. Óriási különbség.

Link to comment
Megosztás:

De Wolfién már hallottam és jól szól, az enyémen halkabb lesz és az nem baj, nem akarom, hogy a másik utcában is hallják, ha jövök.
Nem vagy vele egyedül... :D

Kiömlő.

És ha olvasnál magazin oldalt is, vagy www.kecskemet.opelclub. hu oldalt akkor ott olvasnád, hogy "mégegyszer már nem tenném rá".

És igen azért van rajta, hogy feltünő legyen, ha nem is tetszik mindenkinek az sem zavar, J0hnny szerint bohócautó, de ez sem izgat.

A te autódról meg nem volt szó...

Az enyém is lesz ültetve (jövő héten elvileg megjön a rugó), meg felni is megy rá.

Félre értesz :!: Én nem kritizálni akartam a tiédet és egy szóval sem mondtam, hogy az enyém jó, vagy jobb egy kicsivel is!

Én azt írtam (illetve azt akartam írni), hogy Te is, én is, Wolfi is, Anti is, mindenki azért csinálja az autóját, hogy ne átlagos legyen... kicsit feltünő, a maga kategóriájában más legyen mint a többi! Ezért nem értem, ha beszóltok valakire, aki feltűnőbb autót vesz.

Nem akartam méltatni a Te optikai tuningodat és tudom, hogy Neked is lesz ültetésed és tudom, hogy felnit is akarsz! (mindez nálad is pénz kérdése, mint ahogy nálam is az számos további fejlesztés)

Ha érdekel a véleményem majd szólsz és elmondom, hogy mit gondolok, de nem ez volt a mondandóm lényege! :D

:P

Link to comment
Megosztás:

Ezért nem értem, ha beszóltok valakire, aki feltűnőbb autót vesz.

:P

A nagy autókat ha kritika éri, főleg ha a haverjaid (ismerőseid, stb..) kocsija akkor azt sajnos személyes sértésnek veszed, és ez alapján reagálsz is.

A mostani hozzászólásom és Wolfié is csak megjegyzés volt és nem vélemény. Óriási különbség.

Ettől függetlenül sajnos ma este nem tudok menni.

Beteg a gyerek és ilyenkor jobb ha itt vagyok a közelben.

Link to comment
Megosztás:

miért vesz valaki egy GSI-t?

Mer' hüle bazzeg!Mert minden pénzét szeretné beleölni egy mások álltal lefikázott sportautóba, amivel nem villogni akar, legalább is én nem, mert a maga 117LE-jével lassan átlagos motorteljesítményűnek számít, de a futómű sajátosságából adódóan hál'Istennek tud meglepit okozni.Nemkicsit.S, ez a moci legalább alulról nyomatékos, és nem kell szétpörgetni a max. nyomatékának leadásához.Ehhez párosul egy jól áttételezett váltó is, szal ezért is már talán nem is olyan átlagos.S, legalább nem annyira érzékeny, mint 16 szelelpes tsai.S, mert a GSIzésnek hangulata van s, mert a mai napig utánafordulnak az álmodozó fiatalok az utcán, s legalább egy-két alkatrész árától eltekintve nem drágább a fentartása, mint bármely más F Astrának.

Amúgy elmondom én is, hogy teljes legyen a kép, a légkiömlőimitátort utólagosan belátva hiba volt felrakatni, de levakarni már nem fogom.Annyit nem ér az egész, hogy újra kelljen fényezni a gépsas mociháztetejét.

Ha további kérdések merülnének fel, vag egyéb dolog, ami vita tárgya lehet, azt majd személyesen megbeszéljük. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.