Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Gondolj bele,hogy sok "istenbarma" csak az első,hajtott kerekekre vesz téli gumit,mer hogy az fogjon,a többi meg levan sz@rva. Aztán az első fékezésnél,kanyarodásnál olyan lada feeling lesz,hogy ihaj!

Ugye itt az volt a kiindulási alap, hogy Tominak van 4 téli gumija, 2 új, 2 használt :wink:

Átmeneti jellegel volt szerencsém elől téli, hátul nyári gumi kombóval hóban közlekedni rövid ideig. Valóban 1szer úgy megindult a feneke, hogy esélyem sem volt megfogni, de nagyrészt annak köszönhető, hogy hóban, megszokott tempóban vettem egy olyan kanyart, amelyen még villamosínek is keresztülvezetnek. Ezért véstem, hogy a kevésbé jó tapadású gumit inkább hátulra, mert talán "védhetők" a fent említett helyzetek előfordulása némi odafigyeléssel :P

ui: igaz olyan még nem volt, hogy téli hátul, nyári elől, vagy rosszab állapotú téli elől ezért erről nem tudok nyilatkozni

Link to comment
Megosztás:

Én is inkább a hátsókra tenném az újat és előre a régebbit.

A fordított felszereléssel indult már meg a kocsi hátulja, olyankor amikor nem akartam, a többiek meg simán bekanyarodtak mellettem.

Tehát jobb választás hátra az új, használt téliből meg nem illik 4-5mm-nél kisebb profilmélységűt felszerelni, ezáltal az elindulással nem lehet gondság.

Sokan ezt másként gondolják az az ő véleményük, a fenti meg az enyém.

Jahhhhhh, mindeki úgy dönt, ahogy szimpatikus neki :D

4 vadiúj téli gumival is fel lehet mászni 1 lámpaszlopra :P

Link to comment
Megosztás:

....Tegnap vitáztunk a kollegákkal a cégnél, 3-an akartak meggyőzni, hogy baromság a téli gumi....

Ha nem a malacpersely indokolja a téli gumi vásárlásának elmaradását, akkor kicsit érdekesnek tartom a kollégáid hozzállását. Ők vajon nem tapasztalják, hogy az hőmérséglet csökkenésével érezhetően nő a fékút nyári gumival ? Vagy azzal érveltek, hogy úgy sem esik sok hó télen, mindek a téli gumi ?

Link to comment
Megosztás:

Azt mondták, hogy tudnak ők menni télen is nyári gumival.Amikor felvetettem a megállás témát akkor kikerülték, és jöttek a hülyeségeikkel, mintha nem is mondtam volna semmit sem.

Azt is mondtam, hogy ha néznek F1-et ott vajon miért cserélgetik a gumikat minden versenyen ide oda? (itt nem az esőgumeszra gondolok)

A gumikeverékre volt aki azt mondta, hogy hallotta télen keményebb kell. Szóval no comment.

Link to comment
Megosztás:

Jahhhhhh, mindeki úgy dönt, ahogy szimpatikus neki

4 vadiúj téli gumival is fel lehet mászni 1 lámpaszlopra

Tanusíthatom, sajna én már egyszer jártam így, csak nem a villanyoszlop hanem egy jókora fa állított meg. Én kis karcolással megúsztam de a verdának fájt rendesen.

Úgyhogy csak óvatosan a jégen mert csúszik! Jégen a téli gumi sem ér túl sokat, de azért jobb mint a nyári (gumikeverék más).

Link to comment
Megosztás:

Szal akkor ahogy ittest a cartársak elmondották már, hajtott kerékre a kopottat, nem hajtottra pedig az újat.Bár én Pl. Tomi helyében még spórelnék kicsit, aztán megvenném a régiek helyett is az újat.Így csak nagyobb az esély a túlélésre téli útviszonyok mellett. :P

Link to comment
Megosztás:

Ja nem is irtam megjött a papir a biróságtól!

56.000ft birság egy évre felfügesztve probaidőre

29.000ft nyomozasi költseget kell fizetnem

És a legrosszabb hogy 1 évre elveszik a jogsimat :smt010 :smt010 :smt010 (ami nem is lenne gáz csak hogy ujra kell vizsgaznom meg minden anyam kinnya ami 130 ezer)

Végülis a gondolat menet jo a rendőrség feléről nem büntetjuk meg mert tanulo de nem tök mindegy hogy most kifeizetnem és nem vennék el mert aert ujra vizsgazni biztos nem lesz kelleme!

Ja és fellebezésnek heyle nincs!!

Ujra tárgyalast kérni foguk és a srácaki melletem ült mond egy ket jo szot rollam hát ha akkor nem veszik el meg hivatkozni probalunk arra hogy végzek a sulival munkaoz kellene meg ilyenek meg hogy anyuék adnak pénzt és inkabb fizetek birsagot hatha nem veszik el egy évre!

ez volt a szülinapi ajándékom győrből agyan is 2.én érkezett a levél!!! :smt010 :smt010 :smt010 :smt010

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem,mert ha már annyi pénzem lenne,nem bmw-t vennék.Nálam volvo&saab viszi a pálmát,és mostani autószalonon meg is gyöztek arról,hogy még mindig a német márkák előtt járnak.(Merci,Bmw,audi)

Te tudod, nekem a BMW forma nagyon bejon annal jobba mar csak a "high end" kategoria tetszik pl.: Aston Maritin :P

Link to comment
Megosztás:

Szal akkor ahogy ittest a cartársak elmondották már, hajtott kerékre a kopottat, nem hajtottra pedig az újat.Bár én Pl. Tomi helyében még spórelnék kicsit, aztán megvenném a régiek helyett is az újat.Így csak nagyobb az esély a túlélésre téli útviszonyok mellett. :P

Természetesen a cél a 4 új gumi csak most fogtán a pénzecske, de már vetettem a magjából egy keveset és talán a jövő hétre be is érik (fizu lesz:))

Nekem a Trabin volt ilyan gumi (dayton) ott bizonyított. Sík jégen mindegy milyen a gumid de hóban, latyakban nem! A két Conti azért nem olyan rossz. De ET43-as felnit adott a gumis, azt mondja opelé de nem találtam sehol ezt a méretet. (6J15 ET43) Csak 6j15 ET49!?

Az omikra tettek 6J16 ET44-et meg egyes vectra típusokra.

Majd jel kell próbálni.

Link to comment
Megosztás:

Természetesen a cél a 4 új gumi csak most fogtán a pénzecske, de már vetettem a magjából egy keveset és talán a jövő hétre be is érik (fizu lesz:))

Nekem a Trabin volt ilyan gumi (dayton) ott bizonyított. Sík jégen mindegy milyen a gumid de hóban, latyakban nem! A két Conti azért nem olyan rossz. De ET43-as felnit adott a gumis, azt mondja opelé de nem találtam sehol ezt a méretet. (6J15 ET43) Csak 6j15 ET49!?

Az omikra tettek 6J16 ET44-et meg egyes vectra típusokra.

Majd jel kell próbálni.

Helyes!Kár lenne a télen megcsukni azt a gyönyörűséget! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.