Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kecskemét és környéke -CHAT


redline

Recommended Posts

Sajnos a gumi kopik és ezáltal változik a súlyeloszlása is, ergo ütni fog.

Ezért ajánlott centíroztatni 5-10.000 km-enként. Én kb. 5000 megtétele után szoktam, vannak néha érdekes dolgok.

Tavaly amikor felrakták a zsír új gumikat akkor csak 0.1 és 0.2-es súlyokat kellett felrakni, mikor a következő szezonra ismét felkerültek (3000 km után) volt amelyikre 0.8-as súly kellett.

Ha padkázol akkor ez még inkább nőveli az esélyt arra, hogy fogyjon a gumi (ezzel elállítódjon a ######a centírozásod), és nagyon padkázni sem kell a mai magyar utakon ehhez.

Te se sokat jársz a szekérrel! :D 5000km-enként? :(

Azért évközben nem sokan szokták centírozni... Főleg Joee-t ismerve, aki havi 3-4e km-et lenyom - ha jól tudom. (Bár nekem is volt időszakom, amikor havi 3e-t beletekertem.)

De valóban nem árt minden téli-nyári váltás előtt kicentíroztatni.

Mellesleg ha nincs rendesen centírozva elkezdhet ütni a kerék, elkezd félre kopni, kagylósan, vagy akárhogy... szóval szerintem érdemes centírozni inkább évente 2-szer (tél-nyári / nyári-téli váltásnál) és ritkábban venni új gumit! :D

Link to comment
Megosztás:

plusz info, most irtak:

Állítólag a szabvány EuroNCAP töréstesztet (40%-os félátfedéses ütközés 64km/h-val)...

Ezt is érdemes megnézni! Nagyon durva! 18%... az kész. Az halál!

(vicces, hogy egy 100%-os oldalvédelemmel felhúzták 3 csillagosra!)

Ez nem is rossz az Alfa-hoz képest! Azért nem gyenge, ahogy a padlólemez és a tető kettétört... :(

Link to comment
Megosztás:

Te se sokat jársz a szekérrel! :D 5000km-enként? :(

Azért évközben nem sokan szokták centírozni...

Igazad van, nem járok sokat vele, másfél év alatt 20.000-et mentem.

De van egy jó ismerősöm ( már vagy 20 éve gumis) ő mondta, hogy 10-15.000-ként nem árt megnézni (újat már az első 5000 után is), ebben igazat is adok neki, mert inkább kerüljön többe, de ne kelljen fosnom a gumik miatt.

Link to comment
Megosztás:

Ez egy Fiat Seicento.Csodákat nem kell várni egy ekkora kis töktaligától.Mennyi is az önsúlya?Talán 600kg?Max. :wink:

Az egy Fiat Seicento... az ok... nem is vártam tőle többet! De, ha a másikat is megnézed, az egy ALFA 147!!! és 18%-os frontális törésteszt, az azért eléggé DURVA!!!

Pedig egy csodaszép autó a 147-es... de így már nem valószínű, hogy vennék... :(

Link to comment
Megosztás:

De, ha a másikat is megnézed, az egy ALFA 147!!! és 18%-os frontális törésteszt, az azért eléggé DURVA!!!

Pedig egy csodaszép autó a 147-es... de így már nem valószínű, hogy vennék... :(

Igen, amikor kihozták, rögtön utána volt ez a törésteszt, és akkor eléggé elmarasztalták.Nem véletlenül a képek tanulsága szerint! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki, tavaszig, mert nem jött össze az eladás..... :P

Tavasszal kiteszem a kereskedésbe (ha rávisz a lélek....). Az az igazság, hogy nagyon egymáshoz nőttünk.....

Wolfi, olvastam a GSI-s topicban, hogy leánykád lesz, GRATULÁLOK! :D :D

Köszike!Hát igen.Bár én hangoztattam, hogy fiút szeretnék, de ha lány lesz, hát sem'baj! :P

Az enyém még mindig eladó ám!De már csak 350e. az ára.De ez az uccsó.Ha ennyiért sem fog kelleni senkinek, inkább eladom a GSI-t.De ennél olcsóbban már nem fogom adni.

Viszont sztem a 7végén leviszem apunak egy kicsit, szal az Agroline előtt látni lehet majd a kicsikét. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Pedig én is terjesztem a Corsád hírét!

Szerintem nem lenne rossz ötlet a kőrösi Tesco parkolóba állítani egy napra, Valami jó helyre, ahol sokan elmennek mellette a szombati bevásárláskor.

Én egyébként már parázok attól, hogy megint hitelt vegyek fel, mert pl. most, hogy vacakol a gazdaság, romlik a forint, 1000 forinttal megugrott a hiteltörlesztőrészlet egyik hónapról a másikra..... :shock:

Szóval, rizikós.....

Link to comment
Megosztás:

Pedig én is terjesztem a Corsád hírét!

Szerintem nem lenne rossz ötlet a kőrösi Tesco parkolóba állítani egy napra, Valami jó helyre, ahol sokan elmennek mellette a szombati bevásárláskor.

Én egyébként már parázok attól, hogy megint hitelt vegyek fel, mert pl. most, hogy vacakol a gazdaság, romlik a forint, 1000 forinttal megugrott a hiteltörlesztőrészlet egyik hónapról a másikra..... :shock:

Szóval, rizikós.....

Hát az enyémre max. személyi kölcsönt lehet felvenni. :roll:

Link to comment
Megosztás:

Én egyébként már parázok attól, hogy megint hitelt vegyek fel, mert pl. most, hogy vacakol a gazdaság, romlik a forint, 1000 forinttal megugrott a hiteltörlesztőrészlet egyik hónapról a másikra..... :shock:

Szóval, rizikós.....

Ha be akarják vezetni a jurót akkor erősödni kell a forintnak, ez csak pillanatnyi megingás lesz.

Link to comment
Megosztás:

corsarulez: mit akarsz venni helyette ?

Egyebkent nekem is ugy ment el a TICO hogy kiraktam a haz ele elado felirattal, hiaba hirdettem a neten mindenhol, megis igy vittek el!

Vagy úgy a legjobb, ahogy Tomi023 csinálta.Bement a Tormásihoz beszélni a hawerjával, mire kiért egy tag 1.2M-t ajánlott a masináért!Előtte piac, meg hirdetés, egy kicsi autókereskedés, és semmi.Nehéz manapság piaci áron verdát eladni. :P Az emberek az olcsó verdákat keresik.Nem baj, ha utána sokat kell rákölteni, de meglegyen a feeling, hogy milyen olcsón sikerült hozzájutni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.