Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Szia!

Idézek:

Az InSp-t meg úgy oldhatod meg, ha jól tudom, hogy nyomod a napiszámláló gombját, és közben ráadod a gyújtást.

és asszem 3-5 másodpercig nyomod. de ez lehet csak hülyeség, remélem valaki megerősít ebben.

Szia

Sziasztok! Köszi szépen, sikerült kiütni az insp-t azzal a módszerrel ahogy írtátok.

Link to comment
Megosztás:

Hétfön voltam szervizben megnézték nekem ezekete a csavarokat és nem kellett utána húzni semmit sem.

Persze nem árt megnézetni ha van az embernek rá ideje de én már személy szerint nem hiszem el hogy ez a probléma olyan sokszor elő fordult volna.

Lehet hogy fel van kissé fújva ez a dolog.

Ha valóban oly sokszor előfordult volna miért nem tudnak róla az opel szervizekben?

Viszont ha elmentek és megnézetitek a szelepfedél tömítéssel vigyázzatok nekem vissza rakták a régit (2éves)de azóta könnyezik az olaj nem nagyon csak egy kicsit,és ez idegesít is de majd szombaton megoldom.

Minden Jót!

Link to comment
Megosztás:

Hétfön voltam szervizben megnézték nekem ezekete a csavarokat és nem kellett utána húzni semmit sem.

Persze nem árt megnézetni ha van az embernek rá ideje de én már személy szerint nem hiszem el hogy ez a probléma olyan sokszor elő fordult volna.

Lehet hogy fel van kissé fújva ez a dolog.

Ha valóban oly sokszor előfordult volna miért nem tudnak róla az opel szervizekben?

Viszont ha elmentek és megnézetitek a szelepfedél tömítéssel vigyázzatok nekem vissza rakták a régit (2éves)de azóta könnyezik az olaj nem nagyon csak egy kicsit,és ez idegesít is de majd szombaton megoldom.

Minden Jót!

Tudnak róla, csak nem hangoztatják, mivel nem volt visszahívás!

Nem szívesen ismer el ilyet senki, főleg ha nincs mögötte az anyacég támogatása.

az elmúlt egy év alatt csak itt a fórumon volt 2 srác akinek eltört, és egy akinek meg utána kellett húzni.

szerk: az egyik srácnak 2x is! tehát az három!

szerk2: és mivel jellemzően 100e km fölött jelentkezik a probléma, a legtöbb hétköznapi használatú(15-20E km /év) tütünél meg nem is jött elő, hiszen 5 éve van ez a modell.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Új Opel Astra tulajdonos vagyok (2003-as 1.6-os Astra G) és új fórumtag is :D. Szóval először is sziasztok :(. Már egy ideje olvasom a fórumot, de most jutottam el odáig, hogy regisztráljak és rögtön egy kérdéssel is fordulnék hozzátok. Tegnapi napom az Árpád hídon jöttem át 4 személlyel Pestre és a híd vége felé van egy nem túl barátságos huppanó az útban. Mondhatni egy csúnya hullámnak is, amitől az autó segge először elindult lefelé a hátsó két ember súlyától- vagy 200 kg volt hátul :D - majd koppant is egyet, ami nem kicsit meglepett :lol: . A kérdésem az lenne, hogy ez mennyire normális? Mármint az, hogy ekkora súlynál az autó hátsó futóműve már nem tudja teljesen elnyelni a terhelés? Lehet hogy alapból így viselkedik a futómű vagy kezdjek aggódni? Az autón 195/65 R15-ös gumik vannak és olyan 2.4-2.5 lettek felfújva. Bocsánat, ha valahol nagyon szakszerűtlen voltam, de hát nem mozgok túl otthonosan ezen a területen. A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv,

Prono

Üdv a fórumon,most olvasgatok vissza egy kissé álmosan,és elég frankón elnéztem a neved :lol:

A sebességre figyelj,mert úgy látom,hogy nem a gyári gumiméret(/60) van fent,ezért a kilóméteróra nem a pontos sebességet mutatja.

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumon,most olvasgatok vissza egy kissé álmosan,és elég frankón elnéztem a neved :lol:

A sebességre figyelj,mert úgy látom,hogy nem a gyári gumiméret(/60) van fent,ezért a kilóméteróra nem a pontos sebességet mutatja.

Inkább lehet, hogy ezzel közelebb van a pontos sebességhez az, amit az óra mutat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumon,most olvasgatok vissza egy kissé álmosan,és elég frankón elnéztem a neved :lol:

A sebességre figyelj,mert úgy látom,hogy nem a gyári gumiméret(/60) van fent,ezért a kilóméteróra nem a pontos sebességet mutatja.

Nekem gyári méret van fent és a GPS-hez viszonyítva 5-el többet mutat az autó kmórája.

Link to comment
Megosztás:

Nekem gyári méret van fent és a GPS-hez viszonyítva 5-el többet mutat az autó kmórája.

Régebben már beszéltünk róla, hogy ez nem véletlenül van így... Gyári gumimérettel minden márka, minden típusa felfelé csal. Magam részéről nem tartom helyesnek a váltómérettől való eltérést. Pl. a futómű is ehhez van tervezve, szóval nem jó ebbe belevariálni, meg indokolatlanul peresíteni/ballonosítani...

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumon,most olvasgatok vissza egy kissé álmosan,és elég frankón elnéztem a neved :lol:

A sebességre figyelj,mert úgy látom,hogy nem a gyári gumiméret(/60) van fent,ezért a kilóméteróra nem a pontos sebességet mutatja.

Köszi a tippet. GPS alapján körülbelül 2-3 km/h csal az egyik irányba. Most hiretelen már nem mondom meg merre :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumon,most olvasgatok vissza egy kissé álmosan,és elég frankón elnéztem a neved :lol:

A sebességre figyelj,mert úgy látom,hogy nem a gyári gumiméret(/60) van fent,ezért a kilóméteróra nem a pontos sebességet mutatja.

Ja, most látom amit a nevemről írtál. Gondolom a 2-ik és 3-ik betüt cserélted fel :lol:. A nickem még nagyon régen pont így született, mármint véletlenül gépeltem ezt ahelyett amire gondoltál :(. Nah, ez elég bonyolult lett, de amilyen fáradt vagy, ez nem is csoda.

Link to comment
Megosztás:

Ja, most látom amit a nevemről írtál. Gondolom a 2-ik és 3-ik betüt cserélted fel :lol:. A nickem még nagyon régen pont így született, mármint véletlenül gépeltem ezt ahelyett amire gondoltál :lol:. Nah, ez elég bonyolult lett, de amilyen fáradt vagy, ez nem is csoda.

Ez legalább olyan volt:

Ismerős keresztrejtvényt fejt.

Kék drága kő: OPÁL

Ő beírta :oRÁL

Nézünk rá kérdően.

-Hát meg kellet támasztani azt a P-t :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Új Opel Astra tulajdonos vagyok (2003-as 1.6-os Astra G) és új fórumtag is :D . Szóval először is sziasztok :( . Már egy ideje olvasom a fórumot, de most jutottam el odáig, hogy regisztráljak és rögtön egy kérdéssel is fordulnék hozzátok. Tegnapi napom az Árpád hídon jöttem át 4 személlyel Pestre és a híd vége felé van egy nem túl barátságos huppanó az útban. Mondhatni egy csúnya hullámnak is, amitől az autó segge először elindult lefelé a hátsó két ember súlyától- vagy 200 kg volt hátul :D - majd koppant is egyet, ami nem kicsit meglepett :lol: . A kérdésem az lenne, hogy ez mennyire normális? Mármint az, hogy ekkora súlynál az autó hátsó futóműve már nem tudja teljesen elnyelni a terhelés? Lehet hogy alapból így viselkedik a futómű vagy kezdjek aggódni? Az autón 195/65 R15-ös gumik vannak és olyan 2.4-2.5 lettek felfújva. Bocsánat, ha valahol nagyon szakszerűtlen voltam, de hát nem mozgok túl otthonosan ezen a területen. A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv,

Prono

nem a lelkesedésedet akarom letörni, de ahogy azt fentebb is írták az a gumi méret nem erre a kocsira való! 195/60 vagy 185/65 R15.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bele ért volna a dobba?

Szerk.:Ha jól számolom az 2cm átmérő különbség, az nem kevés

Csak 1cm-el nagyobb a kerék sugara, az meg szerintem lényegtelen különbség. Futóművet se hiszem, hogy ekkora eltérés elhangolná. Meg ha három ember ülne be hátra plusz némi csomag, akkor az több mint egy centit összenyom a rugókon, nem lett volna szabad a kerékméret miatt felütnie.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.