Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Nem azt kérdezi mi lehet a baja, hanem hogy milyen másik (esetleg nagyobb motor) megy bele a régi 1,6-os (általa gyengének ítélt teljesítményű) autójába...

Csak figyelmesebben kellene olvasni, mielőtt felszívjátok a fecskendőbe a beadás előtt az "oltóanyagot" szerencsétlennek :lol:

Tisztelt Bíróság!

Nem érzem magam bűnösnek és nem kérek senkitől elnézést!

Felperes a kérdését olyan stílusban és hangnemben tette fel,ami engem

hirtelen felindulásból elkövetett fórumon való válaszolásra késztetett!

Tehát előre megfontolt szóbeli inzultus esete nem foroghatott fönn.

Hozzászólásomban próbáltam a felperes kérdésének megfelelő szinten reagálni.

Mivel vitaindítója nélkülözött minden konkrétságot,kértem,hogy pontosítsa mondandóját

így talán a nálam higgadtabb cartársak kapásból segíteni tudnak rajta.

Mert így Uri Geller vagy Elena a jósnő esetleg Lui padre tudná eltalálni a

segítségadás mikéntjét!(ezek közül egyik sem én vagyok).

Vállalom,hogy amennyiben felperes a tisztelt Fórumon megszokott hangnemben

újra felteszi kérdését segíteni fogom problémája megoldását.

Kelt.Bs. 2010.01.21.Korzika.

Szerk:Ja,milyen olajat öntsek a kocsiba? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Bíróság!

Nem érzem magam bűnösnek és nem kérek senkitől elnézést!

Felperes a kérdését olyan stílusban és hangnemben tette fel,ami engem

hirtelen felindulásból elkövetett fórumon való válaszolásra késztetett!

Tehát előre megfontolt szóbeli inzultus esete nem foroghatott fönn.

Hozzászólásomban próbáltam a felperes kérdésének megfelelő szinten reagálni.

Mivel vitaindítója nélkülözött minden konkrétságot,kértem,hogy pontosítsa mondandóját

így talán a nálam higgadtabb cartársak kapásból segíteni tudnak rajta.

Mert így Uri Geller vagy Elena a jósnő esetleg Lui padre tudná eltalálni a

segítségadás mikéntjét!(ezek közül egyik sem én vagyok).

Vállalom,hogy amennyiben felperes a tisztelt Fórumon megszokott hangnemben

újra felteszi kérdését segíteni fogom problémája megoldását.

Kelt.Bs. 2010.01.21.Korzika.

Szerk:Ja,milyen olajat öntsek a kocsiba? :P

:lol: :lol: :lol: :lol: nekem tetszett

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Bíróság!

Nem érzem magam bűnösnek és nem kérek senkitől elnézést!

Felperes a kérdését olyan stílusban és hangnemben tette fel,ami engem

hirtelen felindulásból elkövetett fórumon való válaszolásra késztetett!

Tehát előre megfontolt szóbeli inzultus esete nem foroghatott fönn.

Hozzászólásomban próbáltam a felperes kérdésének megfelelő szinten reagálni.

Mivel vitaindítója nélkülözött minden konkrétságot,kértem,hogy pontosítsa mondandóját

így talán a nálam higgadtabb cartársak kapásból segíteni tudnak rajta.

Mert így Uri Geller vagy Elena a jósnő esetleg Lui padre tudná eltalálni a

segítségadás mikéntjét!(ezek közül egyik sem én vagyok).

Vállalom,hogy amennyiben felperes a tisztelt Fórumon megszokott hangnemben

újra felteszi kérdését segíteni fogom problémája megoldását.

Kelt.Bs. 2010.01.21.Korzika.

Szerk:Ja,milyen olajat öntsek a kocsiba? :lol:

Szép védőbeszéd nem mondom :lol:

De ha egyszer nyugodtan elolvasnád, amit kért (és nem ragadnál le ill. akadnál ki a behányáson), akkor látnád, hogy a válaszadáshoz szükséges minden információt leírt...

Röviden: 1.6-os G astrába milyen nagyobb motort lehet különösebb átalakítás nélkül beleapplikálni...("mert az előző behányt"-ha ezt nem írja, akkor senki nem ütközik meg csak szimplán válaszol,- ha tud -a feltett kérdésre)

Itt mindenki egyből baromi kíváncsi lett a behányás miértjére és az igazi kérdés mellett meg szépen elnézett.

Valljátok be őszintén, inkább azon háborodtatok fel, hogy lefikázta az 1,6-os astra mociját :lol:

Na erről ennyit :P

Link to comment
Megosztás:

Szép védőbeszéd nem mondom :lol:

De ha egyszer nyugodtan elolvasnád, amit kért (és nem ragadnál le ill. akadnál ki a behányáson), akkor látnád, hogy a válaszadáshoz szükséges minden információt leírt...

Röviden: 1.6-os G astrába milyen nagyobb motort lehet különösebb átalakítás nélkül beleapplikálni...("mert az előző behányt"-ha ezt nem írja, akkor senki nem ütközik meg csak szimplán válaszol,- ha tud -a feltett kérdésre)

Itt mindenki egyből baromi kíváncsi lett a behányás miértjére és az igazi kérdés mellett meg szépen elnézett.

Valljátok be őszintén, inkább azon háborodtatok fel, hogy lefikázta az 1,6-os astra mociját :P

Na erről ennyit :lol:

Túl van ez lihegve. Próbálok konstruktív lenni és leírom a véleményem a témával kapcsolatban. Hangsúlyozom hogy vélemény, és nem tapasztalat.

Szerintem ha motort szeretnél váltani, akkor technikailag úgy a legolcsóbb ha veszel egy komplatt autót és mindent átépítesz (jobbkormányos vauxhall sem tudi hogy jó lesz, a motortér kábelköteg tuti nem jó és még kérdés, hogy mi más nem lesz megfelelő helyen). Ha csak a motort tennéd át az nem jó, mert nem ugyanakkora hűtő, nem jó a váltó nem jó a motorvezérlő. Vagyis jóformán mindent cserélhetsz. Ezek után felvetődik, hogy a futómű, fékek bírják-e, vagyis azt is illene az erősebb motorhoz igazítani. Ezen a ponton felvetődik a kérdés, hogy a papírozásos oldala megéri-e egyáltalán, mert az anyagi dolgokon felül sokat szopat a magyar közigazgatás. Illetve az is felvetődik, hogy az adott használt motor milyen állapotban van, mert ezt ránézésre nem fogod tudni megállapítani.

Link to comment
Megosztás:

Szép védőbeszéd nem mondom :lol:

De ha egyszer nyugodtan elolvasnád, amit kért (és nem ragadnál le ill. akadnál ki a behányáson), akkor látnád, hogy a válaszadáshoz szükséges minden információt leírt...

Röviden: 1.6-os G astrába milyen nagyobb motort lehet különösebb átalakítás nélkül beleapplikálni...("mert az előző behányt"-ha ezt nem írja, akkor senki nem ütközik meg csak szimplán válaszol,- ha tud -a feltett kérdésre)

Itt mindenki egyből baromi kíváncsi lett a behányás miértjére és az igazi kérdés mellett meg szépen elnézett.

Valljátok be őszintén, inkább azon háborodtatok fel, hogy lefikázta az 1,6-os astra mociját :lol:

Na erről ennyit :P

Jó,igen igazad van ,tényleg minden infót megadott a srác hogy segíthessünk. :lol:

Mea culpa ,mea culpa maxima!

Mostmár csak azt nem értem akkor,hogy miért nem írta le senki neki,hogy mit csináljon.

Mindenki csak azt kérdezte (te is),hogy milyen kocsi,milyen motor meg ilyen részletkérdések !!

Továbbra is fenntartom,hogy amennyiben leírja pontosan,akkor segítünk neki (is)!Mint mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Jó,igen igazad van ,tényleg minden infót megadott a srác hogy segíthessünk. :lol:

Mea culpa ,mea culpa maxima!

Mostmár csak azt nem értem akkor,hogy miért nem írta le senki neki,hogy mit csináljon.

Mindenki csak azt kérdezte (te is),hogy milyen kocsi,milyen motor meg ilyen részletkérdések !!

Továbbra is fenntartom,hogy amennyiben leírja pontosan,akkor segítünk neki (is)!Mint mindenkinek.

Talán, mert (érthető okokból) nem sokan építenek át motort.

Az meg, hogy egy opel motor behány, kész csoda, nem sokat lát olyat a halandó, ezért érdeklődik, hogy mégis hogy, meg miért? :lol:))

Igen! itt példáúl... :P

Na, már Te is dokumentálsz, mint Kuma? :lol:

Link to comment
Megosztás:

szasztok

spritmonitor-nál mikor számol átlagfogyasztást?

Üdv.

Megnéztem a műszeregység izzó cseréjének menetét és azt vettem észre, hogy a képeken a kiszerelt műszeregység üzemanyag és vízhőfok jelzője valamilyen értéket mutat. Ez hogy lehet????? Csak gyújtáson mutatnak valamit is.

Link to comment
Megosztás:

szasztok

spritmonitor-nál mikor számol átlagfogyasztást?

Megnéztem a linkedet, és az a helyzet hogy neked a bevitt adataid alapján még egyszer sem volt teletankolva az autód, és ha mindig csak ilyen tizenpár litereket tankolsz bele, akkor az oldal nem tudja pontosan hogy mennyi üzemanyag is van a tankban, ezért nem számol átlagfogyasztást. Azt hiszem legalább egyszer tele kell tankolni ahhoz hogy számoljon, de még biztosabb ha úgy csinálod hogy minden tankolásnál teletöltöd. Nem kell teljesen kifogyasztani, fél tanknál is tankolhatsz rá, az a lényeg hogy tankolás után tele legyen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.