Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

sziasztok!

Behányt az 1.6-os motorom. Ha valakinek lenne eladó, vagy tudna segíteni abban, hogy ezt az amúgy igen gyengécske motort mivel tudnám helyettesíteni különösebb átalakítások nélkül, kérem jelezze azt számomra.

Előre is köszönöm!

Üdv: kissbaratom

Szóval! Félre ne értsd a dolgokat! Alapvetően aki ide fordul bármilyen autós problémával általában érdemleges választ kap kérdéseire. Vannak itt igen jól informált, szakosodott, okos emberek akik hasonló kérdésekre neked vagy bárkinek tanácsot adnak. De valóban nehéz így bármit is mondani arra amit írtál. Feltételezzük, hogy Opelről beszélsz mert még azt sem írtad. Ha segítségre van szükséged akkor további információkra van szükség, mint azt már Freeze, corsIKa és jó magam is írtuk. A motorkódot a forgalmiba bejegyzett motorszám első 5-6 számjegye tartalmazza. Továbbá nem árt ha az évjáratot is megírod valamint azt, hogy egész pontosan mi a baja az autódnak volt-e valami előjele annak, hogy "behányt". Szóval ha ezeket megírod biztos lesz aki segít a probléma megoldásában!!

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom. Én is megvédeném a srácot, kövezzetek meg ha nem tetszik :lol:

Ilyen válaszok után már nem biztos, hogy lesz kedve (mersze, bátorsága stb..) visszanézni, hogy kapott-e normális, segítőkész, hathatós segítséget bárkitől is :lol:

A másik fele, hogy -amit Zachi cartárs is írt, az ilyen jellegű kommentek nem tesznek jót az opel fórum hírnevének sem szvsz :P

Valóban írhatott volna konkrétabban is a srác, de szerintem, ha az OPEL ASTRA "G" topikba írt, akkor feltételezhetően OPEL ASTRA "G" típusú autójában hányt be a motor.Hogy milyen motorkódú és mit jelent a behányt számára, az a mi szempontunkból (segítségnyújtás ügyében)teljesen lényegtelen kellene legyen, hiszen Ő már valószínűleg eldöntötte, hogy nem foglalkozik a javításával (valószínűleg szerelő mondta,hogy nem érdemes, esetleg hasonló a szitu, mint PGA cartárs esetében, aki a felújítás mellett döntött) hanem MÁSIK motort szeretne bele varázsolni, a kérdése erre irányult, nagyobb átalakítás nélkül milyen motort lehetne belevarázsolni... (pl:1.8-as, aminek a teljesítményével már meg lenne elégedve, vagy vmi hasonló)

Mivel ehhez már nem értek, így csak ösztönzőleg kérek mindenkit kissbarátom nevében, csak az írjon, aki tud neki segíteni :lol:

PEACE :lol:

Link to comment
Megosztás:

téma váltás! :P biztos lerágott csont már de van valakinek tapasztalata E85-el kapcsolatban? esetleg valaki alkalmaz már átalakítót? érdemes e beszereltetni stb stb? vagy ha valaki ad egy linket ahol értelmes valós dolgok vannak azt megköszönném :lol:

Az E85 engem is érdekel de az nem a bioetanol? Ahhoz meg minek áttalakító? :lol: Azt általában fele benzin fele E85 arányban tankolják.

Link to comment
Megosztás:

Az E85 engem is érdekel de az nem a bioetanol? Ahhoz meg minek áttalakító? :lol: Azt általában fele benzin fele E85 arányban tankolják.

igen bioetanol :lol: találtam egy céget itt: http://e85kft.hu/ garanciával szerelik és közvetlen az üzemanyag gyártójával van szerződésük. Z14XE hez 39.500.- a digitális teljesen automata átalakító. mely magába foglalja a hideg meleg indítás irányítását is. azért akarok átalakítót mert 100% ban ezt szeretnék tankolni! 197 Ft/L :P és a lakhelyem 20 km es körzetében 2 kút is van! jah és nem mellesleg 105 oktánú! szóval no dadogás és minden koksz a multé!

Link to comment
Megosztás:

A haverom haverjának a bátyjának BEHÁNYT aaaa.... aaaz autója, kérlek segítsetek!

Mi lehet a baja? :lol:

Nem azt kérdezi mi lehet a baja, hanem hogy milyen másik (esetleg nagyobb motor) megy bele a régi 1,6-os (általa gyengének ítélt teljesítményű) autójába...

Csak figyelmesebben kellene olvasni, mielőtt felszívjátok a fecskendőbe a beadás előtt az "oltóanyagot" szerencsétlennek :lol:

Link to comment
Megosztás:

téma váltás! :P biztos lerágott csont már de van valakinek tapasztalata E85-el kapcsolatban? esetleg valaki alkalmaz már átalakítót? érdemes e beszereltetni stb stb? vagy ha valaki ad egy linket ahol értelmes valós dolgok vannak azt megköszönném :lol:

Az E85 engem is érdekel de az nem a bioetanol? Ahhoz meg minek áttalakító? :lol: Azt általában fele benzin fele E85 arányban tankolják.

A Tuning - E85 a gyakorlatban címszó alatt sok mindent megtudhattok.

Link to comment
Megosztás:

igen bioetanol :lol: találtam egy céget itt: http://e85kft.hu/ garanciával szerelik és közvetlen az üzemanyag gyártójával van szerződésük. Z14XE hez 39.500.- a digitális teljesen automata átalakító. mely magába foglalja a hideg meleg indítás irányítását is. azért akarok átalakítót mert 100% ban ezt szeretnék tankolni! 197 Ft/L :lol: és a lakhelyem 20 km es körzetében 2 kút is van! jah és nem mellesleg 105 oktánú! szóval no dadogás és minden koksz a multé!

Miért hol laksz?

Link to comment
Megosztás:

Nem azt kérdezi mi lehet a baja, hanem hogy milyen másik (esetleg nagyobb motor) megy bele a régi 1,6-os (általa gyengének ítélt teljesítményű) autójába...

Csak figyelmesebben kellene olvasni, mielőtt felszívjátok a fecskendőbe a beadás előtt az "oltóanyagot" szerencsétlennek :lol:

Ja ja ezt benéztem, de kárpótlásul írok okosat, sztem belemegy nagyobb motor, de ahogy ismerem a nagy Magyar gépezetet nem szívesen ugranák neki eme móka lepapírozásának.

Link to comment
Megosztás:

helló emberek!

olyat tapasztaltam ma, hogy a havas úton ha hirtelen lesatuztam a féket, akkor furcsa dolgot tapasztaltam:

a fék pedál olyan mintha nem menne teljesen a padlóig mintha vmi kis pálcán "megakadna és "visszarúgna" olyan érzés mintha visszanyomna

ezt belehet tulajdonítani az ABS-nek? egyébként a fékhatás szuper....

Link to comment
Megosztás:

Ilyen későn? Jó étvágy! Én 4.30kor keltem havat lapátoltam a járdán, 2 kocsit letakarítottam, bringával elmentem edzeni, 8.30-tól munka....

EGÉSZSÉGESEN éééélek! De már 9.30 körül este elájulok ám (na jó, ebbe a 2 gyerek is belejáccik)...

én csak 6-kor keltem, de addig nem volt időm. Gondoltam elolvasom közben a fórumot, de vizuális tipus vagyok :lol:

Az E85 engem is érdekel de az nem a bioetanol? Ahhoz meg minek áttalakító? :lol: Azt általában fele benzin fele E85 arányban tankolják.

pont most olvastam a helvox hírlevelét, és lehet érdekelne, szóval Z14XEP-s tapasztalat is jól jön. Ami linkeket küldtetek megnézem, és én i sköszönöm

helló emberek!

olyat tapasztaltam ma, hogy a havas úton ha hirtelen lesatuztam a féket, akkor furcsa dolgot tapasztaltam:

a fék pedál olyan mintha nem menne teljesen a padlóig mintha vmi kis pálcán "megakadna és "visszarúgna" olyan érzés mintha visszanyomna

ezt belehet tulajdonítani az ABS-nek? egyébként a fékhatás szuper....

így van dogozik az ABS

szerk: ettől szoktak megijedni, elengedik a pedált és azért lesz csatt. Asszonyt is alig tudtam rábeszélni, hogy egyszer ugyan nyomja mér be a pedált nem vészhelyzetben... Ő is meglepődött.

Link to comment
Megosztás:

ez is megvolt. most már az ember tudja, hogy miből van, azt is tudja mit kell tenni az átalakításhoz. és nem árt a motornak.

amit mondjuk írnak 25-30% többletfogyasztás az mondjuk elgondolkodtatott és számoltam :lol:

bár ha 340 evo neot veszem alapul amit tankolok amiből 7 lityit eszik. E85 mondjuk 30% többletfogyasztás az kb 9lityi

tehát az etanol olcsóbb 120 Ft-al

Evo Neo: 14.600.- Ft/tank 43 liter = 600Km átlag:7 liter

E85: 9.460.- Ft/ tank 43 liter = 480 Km átlag: 9 liter

Megtakarítás / tank: 5.140.- Ft 120km kevesebb megtett út amit felfoghatunk jóindulattal 10 liter bioetanol ami 2.200.- Ft

tehát ha ugyan annyi km-t akarom menni mint benzinnel akkor az 5.140 kivonjuk a 2.200 mert beletankolom akkor megtakarítottunk 1 tankon 2.940.- Ft ot

havi szinten nekem ez mivel 2 és fél tankot kocsikázok el: 7.350.- Ft megtakarítást jelentene?? :lol:

És ha számításaim nem csalnak a 39.500.- Ft-os átalakító készülék 5 és fél hónap alatt térülne meg, utánna pedig már tisztán megtakarítanék 7.350.- Ft-ot feltéve ha a széles körben történő elterjedés hatására nem tömik tele adóval a BOSS-ok :P

Link to comment
Megosztás:

Amikor megcsúszna a kerék (megáll), akkor az adott kerékről leveszi a fékerőt, hogy tovább forogjon. Ha forog, akkor meg megint ad fékerőt, hogy lassuljon. Ezt érzed. Nagy vonalakban ennyi.

kösz szépen!

Örülök, végre, hogy jó vas..... most ez a kis mutatvány(50mátyásba került) de az a lényeg, hogy már nincs baj kopp-kopp

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.