Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

...elsőnek szeretném megkérdezni Tőletek,hogy ha a csóróságjelző villog,akkor még mennyi az az út amig elérek a kútig?

Ez szvsz a motortípuson kívül függ a vezetési stílusodtól meg a bátorságodtól is. :lol:

Én ha villog a lámpa, max. 20km-t merek menni, mondjuk én óvatos vagyok mert semmiképp nem szeretnék az út szélén maradni, úgyhogy lehet többet is elmenne. Meg az enyém ugye egynyóc.

Próbáltam ehhez valami támpontot találni a kézikönyvben, de okosabb nem lettem, mert ott annyit írnak hogy ha a a lámpa villog akkor a tank kiürült, azonnal tankoljon. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ez az első bejelentkezésem,nemrég óta vagyok boldog tulajdonosa egy '03-as Astra G kombinak / Z16XE /,mivel még új Nekem a típus, elsőnek szeretném megkérdezni Tőletek,hogy ha a csóróságjelző villog,akkor még mennyi az az út amig elérek a kútig? Köszönöm szépen a válaszotokat!

Itt ismét leesett a hó! Mindenki vigyázzon!!

Üdv a Fórumon! signwelcomespin.gif

Majd mindjárt jönnek és ledorongolnak (joggal! :lol: ), mert az Opel Caravant gyártott nem kombit! :lol:

Kérdésedre válaszolva. Hát ezt csak saccolni lehet, mert nem túl pontos a műszer. Tapasztalatom szerint a villogáskor 42-44 litert tudok tankolni az 52 literes tartályba.

Link to comment
Megosztás:

Üdv a Fórumon! http://pet.site.hu/images/smiles/signwelcomespin.gif

Majd mindjárt jönnek és ledorongolnak (joggal! :lol: ), mert az Opel Caravant gyártott nem kombit! :lol:

Kérdésedre válaszolva. Hát ezt csak saccolni lehet, mert nem túl pontos a műszer. Tapasztalatom szerint a villogáskor 42-44 litert tudok tankolni az 52 literes tartályba.

Köszönöm szépen

Akarom mondani egy 93-as Caravan boldog tulajdonosa vagyok.....

Hiába egy újszülöttnek....

További sok szép balesetmentes kilométert mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Üdv a Fórumon! signwelcomespin.gif

Majd mindjárt jönnek és ledorongolnak (joggal! :P ), mert az Opel Caravant gyártott nem kombit! :lol:

Kérdésedre válaszolva. Hát ezt csak saccolni lehet, mert nem túl pontos a műszer. Tapasztalatom szerint a villogáskor 42-44 litert tudok tankolni az 52 literes tartályba.

Én is üdvözöllek a fórumon!

Így van! nekem is ez a tapasztalatom, de annyit tennék hozzá, hogy talán az utólsó 2 litert nem lehet kifogyasztani belőle.

Nem véltelnül 52 literes a tank. Ennek műszaki biztonsági okai vannak, ha jól sejtem az, hogy ne szaladjon levegőre az AC rendszer semmiképp. Ha ezt figyelembe vesszük, akkor kb 6 liter marad e bátorság kiteljesítésére.

Innentől tényleg attól függ, hogy mennyit fogyaszt a kocsid, hogyan vezetsz stb.

Ezek alapján a 20 km kicsit kevés, de a biztonság kedvéért nem elvetendő gyakorlat.

A számítás alapján viszont az 50 km is biztonsággal beleférhet. Ettől függetlenül én is azt tanácsolom, hogy igyekezz úgy szervezni az utat, hogy emiatt ne kelljen megvizsgálni, hogy a zabszem belefér-e a seg..edbe :lol:

Ha pedig mérni akarod a fogyasztásod, akkor töltsd le az aláírási sávomban lévő táblarendszert. Hasznos társad lesz!

Üdv:

frz

Link to comment
Megosztás:

Én is üdvözöllek a fórumon!

Így van! nekem is ez a tapasztalatom, de annyit tennék hozzá, hogy talán az utólsó 2 litert nem lehet kifogyasztani belőle.

Nem véltelnül 52 literes a tank. Ennek műszaki biztonsági okai vannak, ha jól sejtem az, hogy ne szaladjon levegőre az AC rendszer semmiképp. Ha ezt figyelembe vesszük, akkor kb 6 liter marad e bátorság kiteljesítésére.

Innentől tényleg attól függ, hogy mennyit fogyaszt a kocsid, hogyan vezetsz stb.

Ezek alapján a 20 km kicsit kevés, de a biztonság kedvéért nem elvetendő gyakorlat.

A számítás alapján viszont az 50 km is biztonsággal beleférhet. Ettől függetlenül én is azt tanácsolom, hogy igyekezz úgy szervezni az utat, hogy emiatt ne kelljen megvizsgálni, hogy a zabszem belefér-e a seg..edbe :lol:

Ha pedig mérni akarod a fogyasztásod, akkor töltsd le az aláírási sávomban lévő táblarendszert. Hasznos társad lesz!

Üdv:

frz

Freeze már megint leírtad amit akartam csak még pontosabban mint én írtam volna! :P

Én már jártam úgy hogy 50 litert tankoltam. Akkoriban elég sűrű volt a program és nem volt időm. Akkor mentem amikor már úgy láttam (számoltam) hogy kábé Muszáj mennem. Nagyon finoman közlekedtem vele hogy ki ne szippantsa az utolsó cseppet. :lol:

Persze szerencse is kellett úgyhogy nem tanácsolnám az ilyen kísérletet.

Link to comment
Megosztás:

Freeze már megint leírtad amit akartam csak még pontosabban mint én írtam volna! :lol:

Én már jártam úgy hogy 50 litert tankoltam. Akkoriban elég sűrű volt a program és nem volt időm. Akkor mentem amikor már úgy láttam (számoltam) hogy kábé Muszáj mennem. Nagyon finoman közlekedtem vele hogy ki ne szippantsa az utolsó cseppet. :lol:

Persze szerencse is kellett úgyhogy nem tanácsolnám az ilyen kísérletet.

Köszönöm mindenkinek az építő jellegű hozzászólásait!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ez az első bejelentkezésem,nemrég óta vagyok boldog tulajdonosa egy '03-as Astra G kombinak / Z16XE /,mivel még új Nekem a típus, elsőnek szeretném megkérdezni Tőletek,hogy ha a csóróságjelző villog,akkor még mennyi az az út amig elérek a kútig? Köszönöm szépen a válaszotokat!

Itt ismét leesett a hó! Mindenki vigyázzon!!

Üdw néked!

Jó választás az autód és a fórum is! Gratulálok! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt mindenkinek,a mérnököknek is! :lol:

Üdv az új fórumosnak!

Szerint az első felvillanástól számítva 60-80 km-t elmegy az autó,a folyamatos villogásnál is 20 km-t simán.

,,folyamatos villogásnál,, :lol::D há ezt jól megaszontad :P

Persze ércsükám! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jól emlékszem hogy a bönösnek volt anno bavaria típusa? Vagy az nem típus név volt? Aszem 5-ös bmv-ken láttam

Igen én is úgy tudom hogy az volt egy felszereltség tip. a Bömbiknél.

De én igazából a " vizi" Bavariát ismerem és szeretem...

Csak mostanában ritkábban , sajnos.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.