Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Hát ettől vastagabb olajat azért már ne tegyél bele.

Szerintem a 4 dl nem vészes.

Én először megnézném, hogy nem jön e ki valahol az olaj. pl főtengelyszimering.

Aztán megnézném a szelepdekli tömítést is, nem könnyezik-e.

Ha nagyon úgy tűnik, hogy a motor égeti el, akkor azon gyűrűzés tud segíteni.

De majd cizelláltabb választ adnak a szakemberek!

Eddig nem tapasztaltam folyást ( vagy ha volt is akkor sem "csurgott le") hát remélem, hogy csak tömítés a baj, lassan olajcsere lesz esedékes akkor szerinted tegyek bele, vékonyabb olajat?

Egyébként ha a motorburkolatot leveszem akkor láthatóvá válik ha a tömítés a ludas?

Link to comment
Megosztás:

Nem hőbölögni, meg elégedetlenkedni, meg stb. akkarok mert megbüntettek mert nem tartottam be a játékszabályokat. De érdekes doolog jutott eszembe.

Ugye bár TE, meg ÉN minket a rendszámunk alapján azonosítanak. Szal mind1 a szín pl. De a mérő rendőrök 1-re többször mérnek civil rendszámos autókból. Ha ők ELBUJHATNAK, TE meg Én miért nem bújhatunk el?:lol:

Érdekes dolgot láttam a múltheti Budapesti utam alkalmával. M7 Siófok és Székesfehérvár között, a BP felé vezető forgalmi oldalon, az ÚT padkán kívül egy füves területen FORGALOMMAL SZEMBE állt egy rendőrautó. Visszafelé 2 helyen is láttam ilyet. Az egyik ráadásul egy lehajtó elótti területen állt.

Kérdésem, hogy én úgy tudom, hogy a megkülönböztető jelzéseit használó rendőrautó amely áthághat szabályokat. Ha nem működteti a jelzéseit, akkor civil autónak minősül, ergó bármi lehet ráírva , bármit lehet a tetején ha nem hazsnálja olyan mint TE meg ÉN. Nem az első eset ez amit láttam, vagy hallottam.

Rendőr ismerősömtől már megjaptam annó, hogy "nem csak akkor kell betartani a sebességhatárokat ha látod a rendőrautót". Ez így van, csak akkor álljon ki sztemtől szembe, ne bújjon el, meg ne álljon szembe velem ráadásul autópályán. Bánom, hogy nem fényképeztem le, igen érdekes képek lettek volna.

Egyéb irányba a képen nem vehető ki ki vezette a kocsit... :lol: Még jó hogy apám nevén van! :P

Link to comment
Megosztás:

Eddig nem tapasztaltam folyást ( vagy ha volt is akkor sem "csurgott le") hát remélem, hogy csak tömítés a baj, lassan olajcsere lesz esedékes akkor szerinted tegyek bele, vékonyabb olajat?

Egyébként ha a motorburkolatot leveszem akkor láthatóvá válik ha a tömítés a ludas?

Vékonyabb olajat ne tegyél bele mert azt még-jobban enni fogja.

Ha főtengely szimering ereszt akkor azt alul látod.

Ha olajcsere előtt állsz, az is lehet, hogy már "elfáradt" az olaj, és azért eszi.

Cseréld le és akkor meglátod utána mi lesz. Lehet hogy megszűnik.

Link to comment
Megosztás:

Vékonyabb olajat ne tegyél bele mert azt még-jobban enni fogja.

Ha főtengely szimering ereszt akkor azt alul látod.

Ha olajcsere előtt állsz, az is lehet, hogy már "elfáradt" az olaj, és azért eszi.

Cseréld le és akkor meglátod utána mi lesz. Lehet hogy megszűnik.

OK!

DE ha holnap kitöröltetem a hibát, és a szerelő rápillant akkor az láthatja ha a tömítés a hibás?

egyébként olajcsere óta 8000km telt el, és az első 3-4 ezer km alatt semmit sem evett csak most jött meg az étvágya :lol:

Link to comment
Megosztás:

OK!

DE ha holnap kitöröltetem a hibát, és a szerelő rápillant akkor az láthatja ha a tömítés a hibás?

egyébként olajcsere óta 8000km telt el, és az első 3-4 ezer km alatt semmit sem evett csak most jött meg az étvágya :lol:

milyen olajat is használsz? Egyébként nekem tavaly volt ilyen. 8000 környékén elkezdte enni az olajat. Aztán olajcsere és azóta semmit nem ivott, pedig most már 15000 lesz lassan benne. Szerk: nem az autóban lesz 15000, hanem a legújabb olajban, amit nem eszik.

A hűtőfolyadékom meg utántöltés utáni első úton mindig lemegy min-re, mintha túlfolyón elnyomná, mert nem kell az neki.

Link to comment
Megosztás:

milyen olajat is használsz? Egyébként nekem tavaly volt ilyen. 8000 környékén elkezdte enni az olajat. Aztán olajcsere és azóta semmit nem ivott, pedig most már 15000 lesz lassan benne.

A hűtőfolyadékom meg utántöltés utáni első úton mindig lemegy min-re, mintha túlfolyón elnyomná, mert nem kell az neki.

szia!

Castrol Magnatec 10W-40-et használok! 150e km van benne (óra szerint) és a szerelőmmel megnézetem a tömítéseket hátha csak azok fáradtak el.....

Link to comment
Megosztás:

A hűtőfolyadékom meg utántöltés utáni első úton mindig lemegy min-re, mintha túlfolyón elnyomná, mert nem kell az neki.

ilyet én is tapasztaltam, egy darabig be is voltam sz*va hogy lehet hogy szétcsapattam és a motorba megy (van egyáltalán ilyen benne hogy túlfolyó?)

aztán azóta néha nézegetem de a tartály közepénél picit lejjebb van folyamatosan, onnan meg nem csökken :lol:

Link to comment
Megosztás:

szia!

Castrol Magnatec 10W-40-et használok! 150e km van benne (óra szerint) és a szerelőmmel megnézetem a tömítéseket hátha csak azok fáradtak el.....

lehet hogy rá kéne mérni egy zöldkártyára, talán ha ennyire égeti az olajat az meglátszódna a mérésen, nem?

esetleg tenni bele valami "sok km-es" 10w40 olajat következőre (pl valvoline-nak van ilyen a Maxlife, nekem bejött)

Link to comment
Megosztás:

lehet hogy rá kéne mérni egy zöldkártyára, talán ha ennyire égeti az olajat az meglátszódna a mérésen, nem?

esetleg tenni bele valami "sok km-es" 10w40 olajat következőre (pl valvoline-nak van ilyen a Maxlife, nekem bejött)

semmi gond nem volt a zöldkártyán, rámértek!

Igazából nem tudom mi lehet a megoldás....

Link to comment
Megosztás:

ilyet én is tapasztaltam, egy darabig be is voltam sz*va hogy lehet hogy szétcsapattam és a motorba megy (van egyáltalán ilyen benne hogy túlfolyó?)

aztán azóta néha nézegetem de a tartály közepénél picit lejjebb van folyamatosan, onnan meg nem csökken :lol:

Most néztem meg az olajszintet (tegnap töltöttem utána kb 2-3 dl-t) minden oké, és arra lettem figyelmes, hogy a vízszint a normálnál egy picivel feljebb volt és most lement a normális szintig, tehát ez a túlfogyós dolog nem biztos, hogy lehetetlen....

Link to comment
Megosztás:

Most néztem meg az olajszintet (tegnap töltöttem utána kb 2-3 dl-t) minden oké, és arra lettem figyelmes, hogy a vízszint a normálnál egy picivel feljebb volt és most lement a normális szintig, tehát ez a túlfogyós dolog nem biztos, hogy lehetetlen....

4 dl/ 1000 km-t nem fog a co mutatni szerintem. Gyáriag 6 dl a megengedett maximum.

Hűtővíznél meg nem mindegy hogy melegen vagy hidegen nézed. Van ott hötágulás is

Link to comment
Megosztás:

4 dl/ 1000 km-t nem fog a co mutatni szerintem. Gyáriag 6 dl a megengedett maximum.

szerk: főleg, hogy az a fogyasztás inkább terhelés alatt jelentkezik, CO-t meg nem hegymenetben mérnek :lol:

Hűtővíznél meg nem mindegy hogy melegen vagy hidegen nézed. Van ott hötágulás is

... no itt félrenyúltam

Link to comment
Megosztás:

én kérek elnézést :lol:

nekem ez nem új szóval igyekszem mindig hidegen nézni (ráadásul mindig ugyanott a melóhelyen 3 emelet méleny ahol viszonylag állandóak a környezeti körülmények :lol: )

egyébként ez a 6DL/1000km nagyon szép de én nem szivesen járnék olyan autóval ami nem bír ki utántöltés nélkül egy 10 ezres olajcserét (szerintem az opeltől is elég gáz hogy erre hivatkozik, érdekes módon más meg tudta ezt oldani), amúgy meg nem ette eddig nálad sem, hanem hirtelen kezdte kajálni... szóval itt valami más is van a dolgoban szerintem...

Link to comment
Megosztás:

nekem ez nem új szóval igyekszem mindig hidegen nézni (ráadásul mindig ugyanott a melóhelyen 3 emelet méleny ahol viszonylag állandóak a környezeti körülmények :lol: )

egyébként ez a 6DL/1000km nagyon szép de én nem szivesen járnék olyan autóval ami nem bír ki utántöltés nélkül egy 10 ezres olajcserét (szerintem az opeltől is elég gáz hogy erre hivatkozik, érdekes módon más meg tudta ezt oldani), amúgy meg nem ette eddig nálad sem, hanem hirtelen kezdte kajálni... szóval itt valami más is van a dolgoban szerintem...

Opel is meg tudta oldani.

Nekem a Z16XEP 15.000 km alatt egy decit sem fogyasztott,de tudtommal az XEL kifejezettem olajfaló típus

Link to comment
Megosztás:

Opel is meg tudta oldani.

Nekem a Z16XEP 15.000 km alatt egy decit sem fogyasztott,de tudtommal az XEL kifejezettem olajfaló típus

jó-jó, de azért vazze... 15.000 alatt abba meg beletöltesz 9L olajat, plusz az olajcsere... szerintem ez ettől függetlenül nem normális

és eddig nála sem ette :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem ez nem új szóval igyekszem mindig hidegen nézni (ráadásul mindig ugyanott a melóhelyen 3 emelet méleny ahol viszonylag állandóak a környezeti körülmények :lol: )

egyébként ez a 6DL/1000km nagyon szép de én nem szivesen járnék olyan autóval ami nem bír ki utántöltés nélkül egy 10 ezres olajcserét (szerintem az opeltől is elég gáz hogy erre hivatkozik, érdekes módon más meg tudta ezt oldani), amúgy meg nem ette eddig nálad sem, hanem hirtelen kezdte kajálni... szóval itt valami más is van a dolgoban szerintem...

Hát ezt nem vártam tőled! :lol:

Jó régóta itt vagy már,biztos te is tudod,hogy az X16XEL (tudomásom szerint)az egyetlen olyan Opel motor

ami gyárilag olyan, hogy magas olajfogyasztású. un. laza illesztésű motor .

A többi szoros illesztésű ezért azok nem kajálják normál állapotban!

Link to comment
Megosztás:

csak nehogy ebből is olaj topic legyen a végére :lol:

:lol:

no a lényeg szerintem.

- Valóban fura, hogy eddig nem ette, most meg igen.

- Én sem ürülnék neki, pont emiatt. Először én megnézném nincs e külső nyoma a fogyásnak (olajfolt itt ott ott) hátha csak valami tömítés ment el. Nekem pl már ezen a kocsin is kellett főtengely szimeringet cserélni, könnyezett.

- Aztán lecserélném az olajat, ha már úgy is esedékes, sokszor az is megoldja a gondot. Sok terhelés után elveszti az ,olaj viszkozitását és hígabbá válik, könnyebben átjut a kopott részeken és elindul az olajfogyás.

- Ha így sem javul a dolog akkor lehet kompressziót is mérni, de az már nem a 4 dl-es kategória szerintem.

- 150.000 km után van aki 10.000 km-enként cserél olajat

Nekem az előző kopott X16XEL motoromon (8 dl/ 1000 km olajfogyás!!!!) a gyűrűzés segített. utána alig evett valamit.

Ahogy olvasgatom a fórumot többen is vannak akiknek ennyit eszik.

Nyilván nem örvendetes, de talán nem kell azonnal a legrosszabbra gondolni, főleg egy olyan motortípusnál amire ez jellemző.

De igen továbbra is ott kérdés: miért most? eddig nem ette... cserélj olajat, és meglátjuk!

Link to comment
Megosztás:

:lol:

no a lényeg szerintem.

- Valóban fura, hogy eddig nem ette, most meg igen.

- Én sem ürülnék neki, pont emiatt. Először én megnézném nincs e külső nyoma a fogyásnak (olajfolt itt ott ott) hátha csak valami tömítés ment el. Nekem pl már ezen a kocsin is kellett főtengely szimeringet cserélni, könnyezett.

- Aztán lecserélném az olajat, ha már úgy is esedékes, sokszor az is megoldja a gondot. Sok terhelés után elveszti az ,olaj viszkozitását és hígabbá válik, könnyebben átjut a kopott részeken és elindul az olajfogyás.

- Ha így sem javul a dolog akkor lehet kompressziót is mérni, de az már nem a 4 dl-es kategória szerintem.

- 150.000 km után van aki 10.000 km-enként cserél olajat

Nekem az előző kopott X16XEL motoromon (8 dl/ 1000 km olajfogyás!!!!) a gyűrűzés segített. utána alig evett valamit.

Ahogy olvasgatom a fórumot többen is vannak akiknek ennyit eszik.

Nyilván nem örvendetes, de talán nem kell azonnal a legrosszabbra gondolni, főleg egy olyan motortípusnál amire ez jellemző.

De igen továbbra is ott kérdés: miért most? eddig nem ette... cserélj olajat, és meglátjuk!

köszönjük freeze-nek és legyen ez a végszó!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.