Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

ismerősöm aki előző tulaj volt meg én is csak 10W40-et teszek bele. télen azért hallani a hitrotőkéket pár másodpercig mert nagyon megszikkad az olaj ezért beindításkor kell egy kis idő mire megtörik és elkezd kenni.

Nyáron még nem nagyon tapasztaltam, persze lehet van valamennyi hang ha sokat áll de annyira nem észlelhető szerintem szabad füllel.

Én inkább ugy mondanám, hogy sűrűbb lesz a mínuszokban az olaj és talán ezt a sűrübb olajat nehezebben nyomja fel az olajszivattyú és bizony addig a 2-3mp-ig nagyobb igénybevételnek vannak kitéve a hidrotőkék, mert addig nincs meg a megfelelő kenés. De lehet, hogy ez csak az én elméletem ami teljesen hülyeség :lol: :lol:

Az enyém ha egy egész éjszakát kint tölt a hidegben szabályosan kerreg egy 1-2 mp-ig mikor elindul aztán szépen jár.

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Lenne egy kérdésem. Nézegettem egy autós bolt alkatrészeit és egy érdekességet véltem felfedezni.

Féktárcsáknál láttam.

Adatok leirva ugyan azokkal a paraméterekkel és a legutolsó mondat ABS-el szerelthez nem a másiknál meg ABS-esel szerelthez.

Mi a különbség a kettő között?

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Lenne egy kérdésem. Nézegettem egy autós bolt alkatrészeit és egy érdekességet véltem felfedezni.

Féktárcsáknál láttam.

Adatok leirva ugyan azokkal a paraméterekkel és a legutolsó mondat ABS-el szerelthez nem a másiknál meg ABS-esel szerelthez.

Mi a különbség a kettő között?

Igaziból semmi Astra G-hez gyárilag csak a motortól függ az első féktárcsa cikkszáma. 1.4 16v, 1.6 16v tök ugyan az abs-el meg nélküle is. De nem minden kocsinál ban így ezért gondolom a tipusismerettel nem rendelkezők kedvéért írták így fel.

Link to comment
Megosztás:

Én inkább ugy mondanám, hogy sűrűbb lesz a mínuszokban az olaj és talán ezt a sűrübb olajat nehezebben nyomja fel az olajszivattyú és bizony addig a 2-3mp-ig nagyobb igénybevételnek vannak kitéve a hidrotőkék, mert addig nincs meg a megfelelő kenés. De lehet, hogy ez csak az én elméletem ami teljesen hülyeség :lol: :lol:

Az enyém ha egy egész éjszakát kint tölt a hidegben szabályosan kerreg egy 1-2 mp-ig mikor elindul aztán szépen jár.

nincs ezzel az elmélettel semmi baj :P az én elméletem is ugyan ez cartárs csak tömörebben fogalmaztam :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én inkább ugy mondanám, hogy sűrűbb lesz a mínuszokban az olaj és talán ezt a sűrübb olajat nehezebben nyomja fel az olajszivattyú és bizony addig a 2-3mp-ig nagyobb igénybevételnek vannak kitéve a hidrotőkék, mert addig nincs meg a megfelelő kenés. De lehet, hogy ez csak az én elméletem ami teljesen hülyeség :lol: :lol:

Az enyém ha egy egész éjszakát kint tölt a hidegben szabályosan kerreg egy 1-2 mp-ig mikor elindul aztán szépen jár.

Az elmélet nem rosz. Sokan télen gyári 5w30-at nyáron 10w40-et használnak emiatt, de szerintem jó a 10w-s.

Link to comment
Megosztás:

üdv! valakinek van tapasztalata fűtőradiátor cserében vagy kivételében ?

rendkívül érdekelne valószínű cserélnem kell.

tudom hol van . a gázpedál mellett van egy műanyag rész fém pántok fogják e mögött de ha levenném ezt a műanyagot mivel és hogyan lehet leszedni a csövekről. megpróbálnám kitakarítani nagy nyomás meg miegymás gondolom rézből van

Link to comment
Megosztás:

Igaziból semmi Astra G-hez gyárilag csak a motortól függ az első féktárcsa cikkszáma. 1.4 16v, 1.6 16v tök ugyan az abs-el meg nélküle is. De nem minden kocsinál ban így ezért gondolom a tipusismerettel nem rendelkezők kedvéért írták így fel.

Ez nem csak elsőtárcsánál volt így írva, hanem hátsó tárcsánál is.

Azért biztos van valmi logikus magyarázat rá.

Link to comment
Megosztás:

nekem a Z14XE még nincs kész a garázsom és hát csak egy tető van felette így kb 1200 pörög majd rövid időn belül 1000 majd 800.

Halik!

Nekem is 1200 körül kezdi. Utána felmegy 2500 körülire, majd kb1500-ra, újra 2500-3000, stb. Csak amikor megállok és kiveszem üresbe, akkor megy vissza 800-ra. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez nem csak elsőtárcsánál volt így írva, hanem hátsó tárcsánál is.

Azért biztos van valmi logikus magyarázat rá.

Ejha Zsolti milyen szép a felnid! Ja meg jó a duma a CS-on! :lol:

Szóval sima alu a felnid? Azt hittem krómos. Mennyiért dörgölik tisztára? Az enyém sötét krómos volt, de a karcok miatt (na meg mert nem is volt bejövős az amilyen volt) lefújattam ezüstre. Kapott egy kakkot aztán jónapot. Csakhogy most megláttam a tiédet... :lol:

Szóval mennyi az annyi?

Link to comment
Megosztás:

Ejha Zsolti milyen szép a felnid! Ja meg jó a duma a CS-on! :lol:

Szóval sima alu a felnid? Azt hittem krómos. Mennyiért dörgölik tisztára? Az enyém sötét krómos volt, de a karcok miatt (na meg mert nem is volt bejövős az amilyen volt) lefújattam ezüstre. Kapott egy kakkot aztán jónapot. Csakhogy most megláttam a tiédet... :lol:

Szóval mennyi az annyi?

Köszi szépen! Igen sima aluminyium:-D

40ezer forintot kért a polrízó mester értük!

3hét alatt lett kész volt!

Győrben csinálták!

www.felnipolir.hu

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.