Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Nekem is eddig benzines autóm volt de lehet, hogy a következő az dízel lesz. Sőt... Vagy ha benzines akkor min. 1.8-as motorral. Dízelek közül ami nagyon tetszik, bár még nem vezettem olyat az az Opel Vectra 1.9 CDTI. Szép is nagy is meg gondolom megy is.

Ez ebben a színben meg is felelne!

vectra.jpg

Hmm na igen. Nőnek ha nagy a fara az nem jön be, de autónak ... sszéép :lol:

Link to comment
Megosztás:

A dieselről; hát nem szeretnék megválni a kocsimtól de gondoltam rá hogy legközelebb olajosat veszek. Kicsit sokallom a 9-9.5 litert amit mostanában bekajál a kis 1.4-es pocakjába. No jó persze én az a napi 5-10km-es gazdi vagyok, de akkor is...

Eccerégen volt egy 1.3d unóm, hát rossz véleményem nem alakult ki a dieselről. Pedig nem volt egy izomautó.

Ha majd egyszer lecserélem dieselre, megelégszem 100Le alatt teljesítővel.

Link to comment
Megosztás:

A Top Gear-ben nagyon fikázták egyszer ezt a Caravant!

A Lotus Omi az tényleg király :lol: én a Szegedi veterán Opel talin találkoztam kettővel is egyszerre,a régi Gt után

ők tették rám a legmélyebb benyomást!

A dieseles témában csak annyit,hogy csak akkor vennék olajost,ha újonnan tudnám megvenni.Használtan biztos

nem ,ki tudja mennyit ment és hogyanl.Ezek az új dieselek meg tényleg sokkal igényesebbek mint a régi

egyszerű adagolósok(bár az sem eccerű eset).Egy turbo felújításba-cserébe belefutni meg katasztrófa.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is eddig benzines autóm volt de lehet, hogy a következő az dízel lesz. Sőt... Vagy ha benzines akkor min. 1.8-as motorral. Dízelek közül ami nagyon tetszik, bár még nem vezettem olyat az az Opel Vectra 1.9 CDTI. Szép is nagy is meg gondolom megy is.

Ez ebben a színben meg is felelne!

tolató radart kérj hozzá

én párszor vezettem ilyet, astra után egy hajónak tűnt nekem. parkolni vele nagy művészet, pedig tükörből astából pikk-pakk megy

Link to comment
Megosztás:

tolató radart kérj hozzá

én párszor vezettem ilyet, astra után egy hajónak tűnt nekem. parkolni vele nagy művészet, pedig tükörből astából pikk-pakk megy

Sajnos egy darabig nekem is meg kell elégednem a tükörből astrával pikk-pakk tolatással :lol: Ilyen "hajóm" nem mostanába lesz.

Link to comment
Megosztás:

max 7 liter :lol: ettől annyira kivagyok :lol: legalább azt mond hogy vegyesben tesó :lol:

télen hidegben hóban városban rövid távon te sem hiheted hogy 7 litert eszik :lol:

Akkor vegyesben, hóban eszik 7 litert tesó. Nyáron vegyesben 6,2-6,5 liter. Nem én nem hiszem, hanem te :P

Link to comment
Megosztás:

Én azt mondom hogy ha cserélek akkor csak diesel! Ez hogy keresem hogy miért fogyaszt sokat meg kis fordulaton nem megy. Hát köszönöm elég volt! Aztán lehet az 1,8as vagy 2000 es igaz hogy abba több a nyomaték de a fogyasztása tragédia. Fater 1,8 as H sedanja vegyesben 8!!!!! Liter, pedig aztán neki nem nehéz a lába. Ellenbe haver 1,7es CDTI H ja meg megáll 5!!!!!! lityibe akár mit csinál vele. Sőt azt nem is kell mondanom hogy gázoljat nem kúton szokás tankolni. Onnantól már nem is 20 ft a külömbség. Szóval ez volt a 3. benzinesem DE SOHA TÖBBET!!!!!!!

erre azért illik vigyázni, mert nagyon drága a befecskendező a diesel autóba...

Link to comment
Megosztás:

Igazad van,bár én is elgondolkoztam,amikor megláttam,hogy az 5literes kannában mennyi víz fagyott meg,amit M.O.L.-kúton löktek tele.

Télen tankolás előtt egy napra kint kell hagyni kannában a gázolajat, aztán másnap ,,sűrűbb,, üzemanyagot kapunk. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Télen tankolás előtt egy napra kint kell hagyni kannában a gázolajat, aztán másnap ,,sűrűbb,, üzemanyagot kapunk. :lol:

Majd a parafin összeáll benne...nem törvényszerű,amit írtam,csak azért a kúton tankolt cucc is lehet szar.

Én is osztrák cuccot döntök a dízelbe,de jól átszűröm,több soron.

Csak halkan jegyzem meg,hogy az öreg dízelem majdnem elintézték,amikor a kúton benzint kapott egy okos kutas jóvoltából és anyám lustaságából kifolyólag.

Link to comment
Megosztás:

Amit leírsz az igaz, a baj ott kezdődik, amikor az ember ( user ) nem tudja kiválasztani magának a megfelelő konfigurációt!

Általánosságban igaz, hogy a legtöbb ember a " szomszédjának " vásárol autót, vagyis nem a saját szempontjait veszi figyelembe egy modell kiválasztásánál.

Aztán az az ember, aki naponta 10 km-t használja a kocsit, meg évente elmegy nyáron egy hosszabb útra, vesz magának egy " dízeleset ", mert az gazdaságos! ( meg mert occsóbb a gázolaj egy 20-assal... )

Ez igaz is, de csak akkor, ha évente lenyomsz vele 60-90ezret, mert különben az életben nem térül meg a benzineshez viszonyított többlet beruházási költség.

Ezt a kérdést szerintem ne is feszegessük, mert elszabadulnak majd az indulatok pro - és kontra, meg itt a fórumon mindenki úgy is tudja, hogy mi a jó neki... :lol: :lol: :P

azért szerintem az sem mindegy, hogy milyen méretű autóról beszélünk, mert a 2t környékén egy gyengébb diesel is nagyobb élményt nyújt, mint egy kicsit erősebb benzines. Egyszer volt szerencsém egy off autóból egymás után mindkettőt kipróbálni, hát a benzinest a büdös életbe nem venném meg. Ha nem pörgetted nem ment, ha pörgetted zabált, de még akkor sem ment. Én egy bazi nagy családi autótól nem ezt a nyomjuk, pörög már, elindult már stresszelős vezetést várom el.

G Astrában meg sohasem vennék dieselt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2007-es Astra G-m van (Z14XEP),és lenne nekem egy olyan problémám, hogy megsérült a (ami biztos mert alánéztünk)középső kipufogódobom(remélhetőleg csak az,mivel fennakadtam vele,és most nagy fordulatnál elkezd ordítani,valamint rángat is azóta),ha valaki tudna nekem segíteni,hogy hol érdemes megnézni ezt az alkatrészt.

Ha nem a megfelelő Témába írtam akkor bocsi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2007-es Astra G-m van (Z14XEP),és lenne nekem egy olyan problémám, hogy megsérült a (ami biztos mert alánéztünk)középső kipufogódobom(remélhetőleg csak az,mivel fennakadtam vele,és most nagy fordulatnál elkezd ordítani,valamint rángat is azóta),ha valaki tudna nekem segíteni,hogy hol érdemes megnézni ezt az alkatrészt.

Ha nem a megfelelő Témába írtam akkor bocsi.

ha nem caravan akkor 13 e ft környékén kapsz középső dobot.De nem gyári.......

Link to comment
Megosztás:

Csak kíváncsiságból meglestem a dízel astrákat. Mi a külömbség a Dti, a Dth és a cdti között? Az már lejött hogy a Cdti az Isuzu. Az jobb?

A cdti az közös nyomócsöves dízel, az újabb. Hogy jobb-e, attól függ, környezetvédelmi vagy javítási szempontból nézzük :lol: A dti meg dth régebbi rendszerű adagolóval vannak tudtommal. De a betűjelzés az sokféle lehet, meg sokan hülyeséget is írnak hirdetésekben. A motorkódból lehet többet megtudni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.