Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Én sem és nemis tervezem. Inkább veszek olyat, amit elkapok a kezemben levő pénzért és félreteszem a részleteket.

Ja én is így vagyok ezzel. Nem szívesen bízom magam a bizonytalan jövőre. Ha nincs miből, akkor nincs. Ha kell valami, veszek ha lesz rá keret. Nem vagyok marhára eleresztve, de eddig a sors, vagy Isten, nevezze kiki akinek/aminek akarja midig megsegített épp amikor kellett.

Életemben két dolgot vetem hitelre:

- Mosógép

- Videokamera

De ezek részletei kicsik voltak.

Link to comment
Megosztás:

Ja igaz... az lehet :huh:

Szerencsére nem vettem még részletre kocsit, így ez meg sem fordult a fejemben

Jó annak, aki ezt meg tudja tenni. :lol:

Habár ladát én is vehettem volna. :lol: Na jó, egy F Astra is kijött volna a keretből, de ha már veszek, akkor olyanra költöm a pénzem ami tényleg tetszik.

Link to comment
Megosztás:

Jó annak, aki ezt meg tudja tenni. :huh:

Habár ladát én is vehettem volna. :lol: Na jó, egy F Astra is kijött volna a keretből, de ha már veszek, akkor olyanra költöm a pénzem ami tényleg tetszik.

A mostani és az előző kocsimnál is szerencsém volt. A folyamatos fix bevételeimből nehezen spóroltam volna össze belátható időn belül.

Mindkét eseteben egy hirtelen bevétel segített. Az előzőnél annó kaptam egy olyan jól fizető munkát, amit azóta sem, a mostaninál pedig eladtunk egy olyan telket (30 év kaszálás után :lol: ), amire a helyi szabályzás miatt nem lehetett építeni. A szomszéd vette meg, így ő már tudott.

De valóban jó nekem, hogy így meg tudtam venni ez kétségtelen.

Link to comment
Megosztás:

Ja én is így vagyok ezzel. Nem szívesen bízom magam a bizonytalan jövőre. Ha nincs miből, akkor nincs. Ha kell valami, veszek ha lesz rá keret. Nem vagyok marhára eleresztve, de eddig a sors, vagy Isten, nevezze kiki akinek/aminek akarja midig megsegített épp amikor kellett.

Életemben két dolgot vetem hitelre:

- Mosógép

- Videokamera

De ezek részletei kicsik voltak.

én is nemrég fizettem ki a kocsit,végre,épp itt volt az ideje....

Link to comment
Megosztás:

Kerékcsere után valami tanács, hasznos 5let?

Pincében lesz tárolva a 4 gumi, műanyag zacsiban.

Van esetleg valami kence amivel le kellene kenni vagy valami a tárolás idejére....?

kend le glicerinnel.

Szia!

Általánosságban véve taxaár alapján Szerintem 2 év körüli autónál a legjobb az ár-éték arány.

Mondjuk ez alapvetően ideális állapotú autót jelent, amely a 2 éves kornak megfeellő átlagos használtaban volt (kb. 30.000 km).

Mert lehet agyonhajtott céges szart is venni két évesen is 150.000 km-el visszatekert órával meg jót is akár 5 évesen, lelkiismeretes autószerető öregúrtól.

Első kérdés, hogy honnan érdemes venni. Négy lehetőség van:

1. Autónepper (használt autó kereskedő)

2. NEM opel Szalomból beszámított autóként.

3. OPEL szalonból beszámított autóként

4. Magánember.

...

Azokkal a részekkel vitatkoznék, ahol azt írod, hogy nem ebből élnek, ezért nincs nagy haszon rajta. Dehogynincs, ebből is élnek. Rengeteg ilyennel találkoztam:

- cég lizingelt autót, három év alatt kifizették az autó teljes árának kétszeresét, majd oiaci áron árulták a visszatekert órájú autót, mert egyébként el sem tudták volna adni (mondjuk ez a cég baja, miértlizingel)

- használatautót bevettek 400.000-ért, és azt is úgy kellett kicsikarni belőlük, a szomszéd utcában egy hét múlva megvette valaki, 550.000 alá nem tudta lealkudni

- céges autókat árulják 2.700.000-ért, a cégnek 2.000.000-t adtak érte.

Tiszta lenyúlás ez az autóbeszámítósdi, csak az a gáz, hogy mindenki azt papolja, hogy magánszemélytől kell venni, de amikor mi akartuk eladni, senki fel nem hívott, pedig a piaci átlagnál jobb állapotban tartjuk a járgányainkat.

Ja igaz... az lehet :huh:

Fiatal autót azért is adhatnak el, mert nem azt nyújtja, amit vártak. Ismertem olyat, ahol az asszonykának corsaja volt, de már 4 éves öreg volt, ezért le kellett cserélni (érted) Mondték, hogy azért ha már új autót vesznek lépjenek feljebb, vettek a G Astrát. Egy hónap múlva árulták, mert anyóka nem szerette a batár dögöt. Beszámítatták egy új corsaba.

Apropo a lopásos történethez: nézd meg a biztosításodat, a legtöbbnél már él az, főleg a hiteles kocsiknál, hogy ha egy éves koráig lesz gtk-s, vagy lopják el, akkor az új autó árat kifizetik. Mivel azok meg mindig lefelé mennek, sanszos, hogy kevesebb mint önerővel tudsz egy újat venni.

Link to comment
Megosztás:

kend le glicerinnel.

De ne tárolja műanyag zsákban! Hacsak nem perforált a fólia!

Mindig azt ajánlják, hogy leápolva, napfénytől védett, jól szellőző helyen kell tárolni. Nos ez utóbbit egy szokványos műanyag zsák biztos nem teljesíti. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.