Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Előzetes eredetiségellenőrzés (eredetvizsga) hatósági díjai 2007.05.01-től

Személygépkocsi: Ár (Ft/db)

a) kis kategória (1400 ccm hengerűrtartalomig): 17.000,-

:huh: közép kategória (1401-2000 ccm hengerűrtartalomig): 18.500,-

c) felső kategória (2001 ccm hengerűrtartalom felett): 20.000,-

Az átírás költségei:

« Forgalmi engedély: 6.000.- Ft.

« Az átírási illeték:

1890 ccm -ig 18 Ft / ccm

1890 ccm felett 24ft/ ccm

« Átírás ügyintézése: 5.000.- Ft. + ÁFA

Link to comment
Megosztás:

Az átíráshoz szükséges iratok és okmányok belföldi gépjármű esetén:

« Személyi igazolvány.

« Törzskönyv (Ha az új típusú forgalmi engedéllyel rendelkezik).

« Forgalmi engedély.

« Kötelező Felelősség Biztosítás.

« Eredeti adásvételi szerződés.

« Az eredetiségvizsgálat igazoló lapja.

« Lízinges, hiteles gépjármű esetén opciós törlőpapír a banktól.

Link to comment
Megosztás:

Ez miért ennyire egyértelmű ??

Kinek kell igazolnia, hogy nem valami lopott szart vesz meg? A vevőnek ??

Szvsz ez bizony az eladó felelőssége lenne..., ha nem tiszta a paripa, akkor viszlát!

Van bőven miből válogatni!

Én nem azt mondtam, h egyértelmű, hanem hogy ez szokott lenni. Az első kocsivételemkor én sem értettem, szerintem fairabb lenne a fifty-fifty osztozkodás...

Amúgy ismerős már vett úgy kocsit, h feleztek, de a vevő fizet általánosabb. 1ébként amíg autó eredetvizsgához olyan papirt adtak, amin látszott az eredmény, lehetett volna ugy csinálni, h az eladó megcsináltatja a vizsgálatot, átadja a papirt a vevőnek, aki legfeljebb kifizeti neki. De most már olyan az eredetvizsga, h csak egy papirt adnak, h meginditották a vizsgálatot és az okmányirodában derül ki, h minden OK, mikor megkapod az uj forgalmit, legalábbis nálam igy volt...

Link to comment
Megosztás:

Jani már biztosan el akarod adni az ótót? Szerintem tuti nem sértődik meg senki ha ide is dobsz egy hírdetést. Nem feltétlenül kell belinkelni. Írd le mit tud és mennyiért oxt jóvan. :huh: Aki esetleg nem látta még a kocsid képeit, majd meglesi a CS-on.

Azért jól gondold át eladod-e. Neked is annyit ér-e mint amennyi az értéke.

Link to comment
Megosztás:

Jani már biztosan el akarod adni az ótót? Szerintem tuti nem sértődik meg senki ha ide is dobsz egy hírdetést. Nem feltétlenül kell belinkelni. Írd le mit tud és mennyiért oxt jóvan. :huh: Aki esetleg nem látta még a kocsid képeit, majd meglesi a CS-on.

Azért jól gondold át eladod-e. Neked is annyit ér-e mint amennyi az értéke.

Már megnyugodtam és eszem ágában sincs eladni. Az csak egy hirtelen felindulásból elkövetett meggondolatlan kijelentés volt!!! Már szerelőnél van az autó, akit ráadásul ismerek is. Elég megbízható és azt mondta, hogy szerinte is csak tömítést kell cserélni. Erre mondtam ha már úgyis meg lesz bontva nézzen rá a vezérműszíjra meg az egyéb tartozékaira. Lassan esedékes annak is a cseréje. Azt mondta akkor egyúttal a vezérműszett is ki lesz cserélve. Rákérdeztem egy körülbelüli árra mire ő azt mondta, hogy kb 8-10e a hengerfejtömítés meg kb 30-35e a vez.szett+ a munkadíj. Kb 60-70e ft-ra számíthatok. Ez már barátságosabban hangzik.

Link to comment
Megosztás:

Köszi még1 mindenkinek!

Akkor lehet, hogy az eredetvizsgát 50-50-be megosztjuk ha esetleg problémázna vele :huh:

Másik, akkor ha megírtuk adás-vételit, kifizette ótót, megkap mindent, igaz? forgalmi, törzskönyv, stb... ezeket tőle majd elveszik és kap mindegyikből másikat amin már ő szerepel mint tulaj?

Link to comment
Megosztás:

Köszi még1 mindenkinek!

Akkor lehet, hogy az eredetvizsgát 50-50-be megosztjuk ha esetleg problémázna vele :huh:

Másik, akkor ha megírtuk adás-vételit, kifizette ótót, megkap mindent, igaz? forgalmi, törzskönyv, stb... ezeket tőle majd elveszik és kap mindegyikből másikat amin már ő szerepel mint tulaj?

igen, amint megvan az eredetiség-vizsgáról a papír, úgy már lehet menni az okmányirodába (KGFB kell lennie)

Ott kap egy új forgalmit az ő nevével, és postázzák neki a törzskönyvet 4-14 nap

Link to comment
Megosztás:

Semmi komolyabb baja nincsen, azontúl, hogy anno külföldről lett behozva és törve is volt, bár a pontos sérüléseket nem tudom.

Küszöb az én voltam, mikor meg akartam emelni, csak rossz helyen..... :huh:

Van benne 158.000 km, most voltam Uhuhunál vizsgáztatni, nagyjából rendben van... persze van néhány dolog, amit meg kell csinálni rajta, közésp dob csere, kézifék bovden csere, visszapillantó csere, bár az annyira nem vészes. A bal hátsó ajtó alig nyílik, központira sem reagál, kárpit pár helyen cigi miatt kiégve, rádió antenna kijár a helyéről stb..

200.000 Ft-ot kértem érte.

Link to comment
Megosztás:

Semmi komolyabb baja nincsen, azontúl, hogy anno külföldről lett behozva és törve is volt, bár a pontos sérüléseket nem tudom.

Küszöb az én voltam, mikor meg akartam emelni, csak rossz helyen..... :huh:

Van benne 158.000 km, most voltam Uhuhunál vizsgáztatni, nagyjából rendben van... persze van néhány dolog, amit meg kell csinálni rajta, közésp dob csere, kézifék bovden csere, visszapillantó csere, bár az annyira nem vészes. A bal hátsó ajtó alig nyílik, központira sem reagál, kárpit pár helyen cigi miatt kiégve, rádió antenna kijár a helyéről stb..

200.000 Ft-ot kértem érte.

Szerintem ezek nem nagy dolgok, bár a kiégetett kárpit lerombolja a belsőt biztos. Akkor azért fehér az indexbúra mert gondolom eleje volt törött és fehéret raktak rá? Vagy te cserélted?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nagy gondban vagyok! Tegnap semmi baja nem volt kocsinak de ma beültem beindítom autót és az alapjárat 2500-on pörög. Gyönyőrűen megy a kocsi, de ha berakom 1-esbe akkor adja a gázt neki, mintha nyomnám a pedált, többi sebességbe dettó. Please Help. Mi lehet ez EGR szelep vagy lambdaszonda?? Előre is köszi :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nagy gondban vagyok! Tegnap semmi baja nem volt kocsinak de ma beültem beindítom autót és az alapjárat 2500-on pörög. Gyönyőrűen megy a kocsi, de ha berakom 1-esbe akkor adja a gázt neki, mintha nyomnám a pedált, többi sebességbe dettó. Please Help. Mi lehet ez EGR szelep vagy lambdaszonda?? Előre is köszi :huh: :lol:

Hy!

Én a kérdésedre nem tudom a választ, vannak itt nagy kopnyák majd ők megmondják a tutit. Én inkább kérdeznék;

Milyen, mekkora kerék van a kocsidon, és mennyiért vetted? (jól látom hogy 17-es és /45 a gumi?)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.